Nawigacja

Wiadomości

 • Pokój zagadek
  05.06.2019


  W piątek klasa III d wybrała się na ostatnią, na tym etapie edukacyjnym, wycieczkę. Był to Dom Zagadek. Wybrane pokoje o nazwach Pegazus, Pokój Zagadek i Polana dały gimnazjalistom dużo pozytywnych emocji i radości. Trzeba było się nieźle nagłowić, żeby rozwiązać zagadki i opuścić pokój. Zapewne to nie ostatnie wyzwanie dla naszych uczestników w Domu Zagadek.

 • Erazmus Litwa
  26.05.2019

  Europia 2020 na Litwie
  Miastem, które nas gościło w maju, były Możejki. Położone na północy kraju, bardziej chyba znane nam ze znajdującej się tam rafinerii. My mieliśmy okazję poznać Możejki  z innej strony. Erazmus Litwa - Obrazek 1Miasto spokojne, zadbane, przyjazne z bardzo dużą liczbą parków oraz miejsc, w których młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje. Nasi gospodarze przygotowali szereg wycieczek, podczas których pokazali nam swój kraj, w którym rozwijają się nowoczesne technologie, a jednocześnie pamiętają o swoich korzeniach i wierzeniach, których ślady spotykaliśmy często. Zwiedzaliśmy Wilno, gdzie oprócz pięknych zabytków mieliśmy też okazję zwiedzić Republikę Zarzecza - “państwo” stworzone przez artystów, z własną konstytucją i rządem. Odwiedziliśmy także Szawle, Troki, Kłajpedę i Połągę. Niesamowite przeżycie to wizyta na Górze Krzyży. Pierwotnie stała tam kapliczka upamiętniająca chrzest Żmudzi w 1430 r., a po upadku powstania listopadowego 1831 r. zaczęto masowo stawiać krzyże w różnych intencjach. Szacuje się, że wszystkich krzyży jest około 150 tysięcy. Oprócz zwiedzania mieliśmy warsztaty ceramiczne, robiliśmy tradycyjne wycinanki, a także pracowaliśmy nad konstytucją i wartościami naszego miasta Europii. To był wspaniały tydzień

   

 • Finalista konkursu
  22.05.2019 Dnia 21 maja 2019r. w Muzeum Wojska Polskiego odbyła się Gala XXIV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę.
  Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły brali udział w tym konkursie historycznym , organizowanym pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Do drugiego, rejonowego  etapu, zakwalifikowało się dwóch uczniów: Michał Semeniuk z klasy 3a (kategoria - gimnazjum) oraz Jan Wyrzykowski z klasy 8b (kategoria - szkoła podstawowa).  Zmagania III etapu wojewódzkiego odbyły się dnia 28 marca 2019r. 
  Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8b Jan Wyrzykowski zdobył tytuł finalisty XXIV edycji.

  Mariola Kopańska

   
 • Wycieczka klas IV
  22.05.2019 Dnia 15 maja 2019r. klasy czwarte wraz z wychowawcami udały się na lekcję do Muzeum Historii Polski w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych Historyk - detektywem. Na podstawie opowiadania prowadzącej, zdobytej dotąd wiedzy oraz prezentowanych eksponatów, kandydaci na detektywów  musieli rozpoznać o jaką postać historyczną chodzi. Bohaterką dnia była królowa Jadwiga Andegaweńska.
  Ponadto pod okiem wykładowcy układali ciągi przyczynowo-skutkowe i wzbogacali swoją wiedzę o nieznane im fakty historyczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się insygnia koronacyjne Jadwigi, szczególnie możliwość ubrania się w nie i uwiecznienia tego faktu na zdjęciu. 
  Uczniom, biorącym udział w zajęciach, została także zaprezentowana replika pieczęci majestatycznej Jadwigi. Każdy zainteresowany mógł odbić ją na przygotowanych przez organizatorów kartonikach. 
  Niestety pogoda spłatała nam figla i zaplanowany jeszcze spacer po Łazienkach musieliśmy odłożyć na termin jesienny. Ale co się odwlecze to nie uciecze.
  wychowawczynie klas IV: Alicja Kubiak i Mariola Kopańska-Wyrzykowska

   
 • Sportowe sukcesy
  22.05.2019 4 maja nasza uczennica Oliwia Rylska z klasy 4 wzięła Sportowe sukcesy - Obrazek 1udział w Otwartych Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w Lekkiej Atletyce. Oliwia zajęła I miejsce w skoku wzwyż oraz II miejsce w biegu na 600m.
  Katarzyna Stachlewska, uczennica klasy 8, zdobyła na zawodach międzypowiatowych 3 miejsce w pchnięciu kulą. Gratulujemy!!!


   
 • Skołowany weekend
  15.05.2019

  W sobotę, 11 maja,  chętne osoby z naszego szkolnego kółka chemicznego, wybrały się do Warszawy na coroczny festiwal „Skołowany weekend”. Braliśmy udział w dwóch wykładach naukowych. Na pierwszym wykładziept: „Standardowe techniki kryminalistyczne- jak nie dać się złapać”  dowiedzieliśmy się min. jakimi substancjami wykrywane są ślady krwi i jak można uniknąć odpowiedzialności przy ich wykryciu.

  Później mielimy przerwę, którą część osób wykorzystała na wspólną grę planszową. Pozostałe osoby w tym czasie wybrały sobie urocze nadruki na ekologiczne torby.

  Na drugim wykładzie dowiedzieliśmy się jak szerokie zastosowanie mają ładunki wybuchowe. Mimo samej nazwy nie służą tylko do niszczenia lecz bardzo często ratują życie. Używane są między innymi w mocowaniach  pasów bezpieczeństwa, w poduszkach powietrznych, w medycynie a także znalazły swoje zastosowanie w gaszeniu pożarów. Po wykładach obejrzeliśmy pokaz chemiczny. Niektóre doświadczenia dobrze już znaliśmy z zajęć a inne były dla nas całkiem nowe i ciekawe. Był to fantastycznie spędzony czas. Przyjemne z pożytecznym. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w następnych edycjach ,,Skołowanego weekendu”.

 • Szlak piastowski
  20.04.2019

  Ostatnie dni przed feriami nasi piątoklasiści spędzili na szlaku piastowskim. Lekcja historii w terenie to zdecydowanie najbardziej pożądana forma zdobywania wiedzy przez uczniów. Szlak piastowski - Obrazek 1Wizyta w Biskupinie, Gnieźnie, Poznaniu i Kruszwicy pozwoliła nam bliżej przyjrzeć się początkom naszego państwa. Nie zabrakło także czasu na rekreację - Palmiarnia w Poznaniu, rejs po Jeziorze Gopło, a także gra w kręgle, czy wieczorne imprezy piżamowe dały nam okazję do zintegrowania się i jeszcze lepszego poznania . Z miłymi wspomnieniami, a także bogatsi w nowe doświadczenia, wracamy do domu.

 • Ciasto dla konia
  20.04.2019 Klasa III d kontynuuje akcję charytatywną, która ma na celu wsparcie utrzymania konia o imieniu Santos w Schronisku dla Zwierząt w Korabiewicach. Akcje charytatywne uczą  dzieci i młodzież zarówno  wrażliwości jak i dobrej organizacji czasu a także odpowiedzialności. Dzisiejsze zainteresowanie ciastami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie ciasta sprzedały się błyskawicznie. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ciasta. 

  Agnieszka Walczak-Baśkiewicz


   
 • Kangur
  22.03.2019 23 marca podczas uroczystego apelu zakończylismy obchody Roku Matematyki.
  W tym dniu również włączyliśmy się w matematyczną ucznowską społeczność na całym świecie - 20 uczniów pisało Międzynarodowy Konkurs matematyzcny Kangur. Czekamy na wyniki.
 • Wiosenne świętowanie
  21.03.2019 Wiosenne świętowanie - Obrazek 1Podsumowanie tygodnia matematyki? Pierwszy dzień wiosny? A może dzień kolorowych skarpetek?  Dzisiaj się nie Wiosenne świętowanie - Obrazek 2rozdrabniamy - świętujemy wszystkie trzy okazje  Rozpoczęliśmy od Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KANGUR, w którym udział wzięło dwudziestu naszych uczniów. Trzymamy za nich mocno kciuki!!! Następnie obejrzeliśmy ciekawe przedstawienie "Wielcy matematycy" w wykonaniu klasy 5f oraz nagrodziliśmy uroczyście wszystkich zwycięzców konkursów matematycznych przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu. Nasi najmłodsi, dzięki wspaniałemu wiosennemu wystąpieniu pozwolili nam poczuć ciepło wiosennego słońca .
 • Dzień piąty
  17.03.2019 Zakończyliśmy pierwszy etap konkursu „Szóstka w rozumie”.
  Do drugiego etapu awansowali:
  KL IV – Wanessa Michalska, Damian Kalinowski, Franciszek Nowakowski
  KL V – Kamila Malinowska, Matylda Zaremba, Klaudia Miś
  KL VII – Marta Ambroszczak , Mikołaj Łangowski, Kacper Reks
  KL VIII – Joanna Dłuha, Cyprian Garwoliński, Bartek Paczesny
  KL III – Michał Semeniuk, Maciej Jabłoński, Hubert Przybysz, Laura Łukiewicz, Gabrysia Bracik, 
  Amelia Szarblewska
  Cały czas mistrzem jest Michał Semeniuk – 49 punktów.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
  Drugi etap – rozwiązywanie krzyżówek odbędzie się w poniedziałek 18 marca na 5 lekcji w sali 17.
 • Tydzień matematyki
  16.03.2019

  Rok 2019 jest jubileuszowym Rokiem Matematyki. Tydzień matematyki - Obrazek 1Chcąc uczcić wyróżnienie polskich matematyków i ich wkład w rozwój nauki światowej, a także podkreślić naszym uczniom ważną rolę tej nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, nasza szkoła zorganizowała w dniach od 11 do 15 marca obchody Tygodnia Matematyki. Przez cały ten czas wszyscy żyliśmy w świecie liczb, wzorów i zagadek. Od poniedziałku do piątku odbywało się wiele ciekawych zajęć pod hasłem "Rok 2019 Rokiem Matematyki".

  Wraz z początkiem tygodnia rozpoczęliśmy konkurs "Szóstka w rozumie", który trwał przez cały tydzień.Tydzień matematyki - Obrazek 2 Codziennie podczas długiej przerwy uczniowie pisali test złożony z dziesięciu pytań. Łącznie można było uzyskać pięćdziesiąt punktów. Dla podgrzania ducha walki każdego dnia publikowana była lista rankingowa. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawie. Niezwykłe zaangażowanie było widać również ze strony rodziców, którzy dzielnie dopingowali swoje dzieci od samego początku aż do końca zmagań.

  Podczas całego tygodnia naszą szkołę wypełniały pomysłowe plakaty przygotowane przez uczniów, dotyczące matematycznego humoru i ciekawostek. Każdy mógł podzielić się w ten sposób swoją wiedzą z innymi. Pomysłowość uczniów przerosła oczekiwania nauczycieli. Tydzień matematyki - Obrazek 3Dla pierwszaków i drugoklasistów ciekawe zajęcia matematyczne przygotowały dziewczynki z klasy trzeciej gimnazjum. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.

  Dokładnie 12 marca świętowaliśmy w ramach całego matematycznego tygodnia Światowy Dzień Matematyki. Tym razem sprawdzaliśmy wiedzę każdego, młodszego i starszego. Piątoklasiści odwiedzili wszystkie klasy, przypominając o tym ważnym wydarzeniu. Zadawali pytania, a za poprawną odpowiedź można było otrzymać smaczne ciasteczko. I kto powie, że matematyka nie jest słodka? Na korytarzu klas czwartych mogliśmy podziwiać wystawę fotografii naszych uczniów, przedstawiającą wykorzystywanie zagadnień matematycznych w życiu każdego człowieka. Jakże wiele interesujących rzeczy można dowiedzieć się od młodszych. Ich spostrzegawczość napawa nas ogromną dumą. Zabawa w poszukiwaczy zagadek cieszyła się uznaniem w każdej klasie. W różnych miejscach naszej szkoły zostały ukryte zadania do rozwiązania. Każdej klasie został przypisany konkretny kolor kartki, co było jeszcze bardziej atrakcyjne. Matematyczne suchary, czyli skojarzenia logiczne cieszyły się równie dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród uczniów. Podsumowanie wszystkich działań to wspólne spotkanie całej społeczności szkolnej oraz występ klasy piątej pt. „Wielcy matematycy”.

  Z matematyką stykamy się na każdym kroku, zarówno idąc na zakupy, wykonując przelewy bankowe, czy choćby odliczając dni do wakacji. Każdy przedmiot w otaczającym nas świecie ma swój kształt, rozmiar, wagę. Matematyka jest niezbędna zarówno hydraulikowi, kierowcy jak i elektrykowi. I to właśnie staramy się przekazywać naszym uczniom, pomagamy im w odkrywaniu tego, co nieznane, ucząc, że wiedzę możemy czerpać z każdego doświadczenia i z każdej obserwacji.

   

  Sylwia Nowicka

 • Lekcja z pisarzem
  16.03.2019

  To była  niecodzienna lekcja.Gościliśmy w murach naszej Szkoły pisarza i obrońcę zwierząt – Pana Toma Justyniarskiego. Lekcja z pisarzem - Obrazek 1 Przyjechał on ze swoją przyjaciółką – Lusią Justyniarską – malutkim pieskiem. Lusia od razu podbiła serca wszystkich zebranych. Miłych gości przywitała Pani Dyrektor Dorota Berlińska oraz uczniowie klas I, II, IVa i IV b.

  Lekcja z pisarzem - Obrazek 2Pan Justyniarski od lat zajmuje się ratowaniem porzuconych i niechcianych zwierząt. Uratował już ponad 1000 zwierząt: psy, koty, konie, ptaki, osiołki a nawet żyrafę i węża. Pan Tom Justyniarski jest rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt. Pięknie i wzruszająco pisze o zwierzętach, czyniąc je bohaterami swoich książek Jest  autorem takich książek dla dzieci jak np.: Psie troski, Kocia mama, Mój przyjaciel bocian. Jego utwory polecane są przez wybitnych psychologów dla dobrego wychowania dzieci.  Książka „Psie troski” weszła już do kanonu lektur szkolnych.  Podczas spotkania autorskiego dzieci dowiedziały się czym jest odpowiedzialność za zwierzątko, jak należy traktować zwierzęta w domu, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, a szczęśliwy piesek merda ogonem. Wszystkie dzieci potwierdziły, że zwierzątka domowe są członkami rodziny i należy je kochać i opiekować się nimi. Po spotkaniu uczniowie zakupili książki Pana Justyniarskiego, a autor każdemu wpisał piękną dedykację.

  Takie wspaniałe spotkanie na zawsze pozostanie w pamięci i sercach wszystkich uczniów i nauczycieli.

               

                                                                                   Anna Chojnacka 

 • Dzień czwarty
  14.03.2019  

  Dziś, czwartek to już czwarty dzień matematycznych zmagań podczas przerw. Do tej pory w konkursie wzięło udział 44 uczniów

  Ranking po 4 teście

  kl 4 - Wanessa Michalska, Damian Kalinowski, Franciszek Nowakowski

  kl 5 - Matylda Zaremba,Kamila Malinowska, Klaudia Miś

  kl 7 - Marta Ambroszczak, Magdalena Skorupska

   

  kl 8 - Asia Dłuha, Cyprian Garwoliński,      Paulina Grodzka, Wyrzykowski Jan

  kl 3 gm - Michał Semeniuk, Hubert Przybysz, Maciej Jabłoński,Laura Łukiewicz

   

  Wielkie brawa dla Michała Semeniuka, który jest aktualnym mistrzem . Stracił tylko 1 punkt.

  Dzień czwarty - Obrazek 1Dzień czwarty - Obrazek 2Dzień czwarty - Obrazek 3
  Jutro ostatni dzień rozwiązywania zadań i przed wami finał.

  Konkurs w tej formie kończy się jutro i później nie będzie można napisać zaległych testów.

  Uczniowie, którzy jadą na zawody mogą napisać przed wyjazdem

  Zapraszamy

 • Poszukiwacze zagadek
  11.03.2019

  POSZUKIWACZE ZAGADEK

  Świętujemy  Dzień matematyki

  Drodzy uczniowie, już jutro(wtorek) w różnych miejscach naszej szkoły zostaną ukryte dla Was zadania do rozwiązania. Każdej klasie został przypisany konkretny kolor kartki. Kto znajdzie zadanie (w odpowiednim kolorze dla swojej klasy), rozwiązuje je (należy podać pełne rozwiązanie), podpisuje swoim imieniem i nazwiskiem, a następnie  wrzuca  do specjalnie przygotowanej do tego papierowej skrzynki, która znajduje się przy pokoju nauczycielskim. Każda osoba może rozwiązać maksymalnie dwa zadania. Aby uczeń mógł uzyskać ocenę za poprawne rozwiązanie zadania, nauczyciel ma prawo sprawdzić samodzielność jego rozwiązania na najbliższej lekcji matematyki. POWODZENIA!

  Kolory dla poszczególnych klas:

  uczniowie klas czwartych i piątych rozwiązują zadania w kolorze żółtym

  klas siódmych w kolorze niebieskim

  klas ósmych w kolorze różowym

  klas trzecich gimnazjum w kolorze zielonym

 • Szóstka w rozumie
  27.02.2019 Uwaga! Rozpoczynamy konkurs „SZÓSTKA W ROZUMIE”!
  Przeczytaj regulamin i zgłoś swój udział.
  REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNEGO „SZÓSTKA W ROZUMIE”
  Konkurs w ramach obchodów Roku Matematyki

  W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie, którzy mieli z matematyki na I semestr co najmniej „czwórkę” (w indywidualnych przypadkach decyduje nauczyciel).
  Klasyfikacja prowadzona jest oddzielnie dla klas IV, V, VII, VIII i III.
  ETAP I
  W tygodniu 4 – 8 marca codziennie podczas długiej przerwy uczniowie piszą test złożony z 10 pytań. Test odbywa się w salach 17 (kl VII, VIII, III) i 15 (kl IV i V). Wyjątkowo uczniowie, którzy nie mogą pisać podczas przerwy, mogą napisać na 7 godzinie lekcyjnej po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem.
  Łącznie można zdobyć 50 punktów. Codziennie będzie publikowana lista rankingowa. Do drugiego etapu awansuje trzech uczniów z każdego poziomu (kl. III – 5 uczniów).
  Każdy uczeń, który awansował do drugiego etapu, otrzymuje z matematyki „szóstkę” za aktywność. Pozostali uczniowie zostaną nagrodzeni w zależności od liczby uzyskanych punktów.
  ETAP II
  II etap będzie polegał na rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych i odbędzie się w Dniu Matematyki, czyli 12 marca. Zwycięzca na każdym poziomie otrzyma „szóstkę” wagi 3 oraz nagrodę podczas imprezy podsumowującej.

  Zgłoszenia chętnych do 1 marca 2019 r. u nauczycieli matematyki. Uczniowie klas III zgłaszają swój udział
  u p. T. Wojciechowskiej.    
 •  Podsumowanie
  13.03.2019

  Zakończyliśmy Tydzień Talentów. Dziękujemy wszystkim, którzy się w ten projekt  zaangażowali:

  • gościom, którzy przyszli do nas i opowiedzieli o swoich pasjach. Było u nas 20 osób.
  • uczniom grającym, śpiewającym i tańczącym (25 osób), którzy pokazywali swój talent w korytarzu    na parterze
  • uczniom prowadzącym warsztaty (15 osób)
  • uczniom, którzy prezentowali swoje prace (15 osób)
  • fotografom i piszącym artykuły
  • nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację
  • wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w warsztatach, podziwiali występy i prezentacje

  Wszyscy podziwialiśmy wspaniały pokaz uczniów szkoły cyrkowej.

  Odbyło się 25 różnych zajęć warsztatowych. Mieliśmy okazję podziwiać bardzo młodych profesjonalnych tancerzy oraz tych, którzy pokazali tężyznę fizyczną i zachęcali do siłowania na rękę.

  Było dużo zajęć plastycznych, zainteresowani uczniowie podziwiali pasję żeglowania.

  Można było dowiedzieć się, że opieka nad psem to też pasja oraz układać piękne fryzury.

  Było też naukowo – mechatronika.

  Uczniowie klas gimnazjalnych prowadzili zajęcia dla młodszych – choreografia, historia, siatkówka.

  Zobaczyliśmy, że talent, to nie tylko nauka – można się pasjonować  np. kostką Rubika, klockami Lego, zbieraniem figurek, czy pieczeniem ciast. Można pięknie śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach, czy malować buźki.

  Było wspaniale, do zobaczenia za rok. Uczniów, którzy kończą w tym roku nasza szkołę zapraszamy w przyszłości, aby opowiedzieli młodszym o swoich pasjach. Tych, którzy jeszcze będą z nami prosimy, aby już zaczęli myśleć czym się pochwalą za rok.

  Prace plastyczne przygotowali (15 uczniów): 

  Magda Skorupska, Amelia Buśko - Grzegorzewska, Adam Domański, Zuzanna Brynda, Natalia Kanut, Maria Kowalska, Weronika Szatkowska, Wanessa  Michalska,  Oliwia Rylska,  Julia  Ziubińska, Franciszek Konarski,  Zuzanna Matkowska, Nikola Szafrańska, Andrzej Kiciński, Liwia Greń

  Występy artystyczne w korytarzu(25 uczniów): 

  Śpiewali na korytarzu: Maja Bujko, Nikola Wróblewska , Oliwia Siwicka , Julia Matras,

  Gabrysia Majewska,  Marysia Latuszek, Franciszek konarski , Natalia Miś, Weronika Ziembicka, Julianna Kwiatkowska,  Weronika Bugaj, Oliwia Włodarska,  Natalia Milik, Ola Fidrych,  Natalia Drapała,  Mela Buśko-Grzegorzewska, Matylda Zaremba, Hania Jaśkowska,chórek szkolny

  prezentacja wierszy Maja Jaworska kl.VIII B

  taniec: Maja Jaworska

  gra na instrumentach:

  Liwia Greń-gitara i ………………-skrzypce
   Podsumowanie - Obrazek 1 Podsumowanie - Obrazek 2 Podsumowanie - Obrazek 3

  Bartłomiej Paczesny i Kamil Rudziński podczas wszystkich przerw prezentują kostkę Rubika:
  kostki do składania,
  quizy,
  wymienianie się newsami w świecie kostek,
  porady na temat układania kostki, polecenie firm ( nie nakłaniają do zakupu).
   Podsumowanie - Obrazek 4 Podsumowanie - Obrazek 5 Podsumowanie - Obrazek 6 Podsumowanie - Obrazek 7

  Azja

  Weronika, Natalia i Hubert, uczniowie klasy 3c kolejny już raz przygotowali na Tydzień Talentów stoisko azjatyckie. Stoisko zostało udekorowane flagami państw Azji i plakatami zawierającymi chińskie znaki. Zainteresowani wschodnią kulturą uczniowie mieli możliwość poznać chińskie słówka i posłuchać przy tym chińskiej muzyki. Wśród atrakcji znalazł się też quiz o najludniejszym kraju świata – Chinach. Uczniowie mieli okazję odpowiedzieć między innymi na pytania o pełną nazwę Chin, ich miejsce pod względem gospodarczym oraz militarnym. Mogli również sprawdzić się w pytaniach dotyczących krajów graniczących z Chinami, języku urzędowym i prawie. Za dobrą odpowiedź uczniowie byli nagradzani naklejką oraz landrynką. Dla osób, którym nie udało odpowiedzieć się na pytania, organizatorzy przygotowali loterię, w której wszyscy mieli równe szanse na otrzymanie cukierka. Stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród wszystkich uczniów.
   Podsumowanie - Obrazek 8 Podsumowanie - Obrazek 9 Podsumowanie - Obrazek 10

  Figurki - Adam Domański

  Adam Domański o swoich pracach, które skromnie tytułuje „figurkami”: Podstawą figurek są szkielety wykonane z drutu. Następnie, w zależności od postaci, jaka ma powstać, nakładane są kolejne warstwy materiału, modelowane do ogólnego kształtu. Później dopracowuję szczegóły, wykorzystując różne narzędzia. Tu ciekawostka: zamiast specjalistycznych narzędzi można użyć zrobionych samodzielnie lub pożyczonych z gospodarstwa domowego przedmiotów codziennego użytku, takich jak widelce czy wykałaczki. Gdy rzeźba jest skończona, wypalam ją w piekarniku. Temperatura i czas uzależnione są od zaleceń producenta modeliny. Po wypaleniu figurka jest gotowa do pomalowania farbami akrylowymi. Rzeźbienie jest moją pasją od około dwóch lat. Wciąż zamierzam rozwijać się w tym kierunku.
   Podsumowanie - Obrazek 11 Podsumowanie - Obrazek 12 Podsumowanie - Obrazek 13 Podsumowanie - Obrazek 14

  Moje zainteresowania - Hubert Przybysz

  Od zawsze interesuję się historią rycerstwa, walk i pełnych akcji bitew zarówno oręża polskiego, jak i starożytnych cywilizacji. Zmagania treningu, karności, uzbrojenia oraz taktyki przeciwnych stron tworzą niezwykle skomplikowany świat taktyki oraz  strategii.

  Fascynujące jest porównywanie manewrów i elitarności poszczególnych formacji – nie ma nic lepszego niż opowieść o kilkuset „herosach” rozgramiających tysiące przeciwników (tak jak to czynili Spartanie czy nasza polska Husaria).

  Kolekcjonowanie uzbrojenia okazało się doskonałym sposobem na przybliżenie tych pełnych trudów realiów epok broni białej. Pierwszym elementem mojego obecnego ekwipunku był czepiec kolczy, który dostałem dwa lata temu na gwiazdkę. Najnowszy nabytek to hełm rycerski z otwieraną przyłbicą (nosi on nawet ślady walki). Jednak największe wrażenie robi zawsze kolczuga, a w szczególności jej waga. Do obrony targam ze sobą stalową, kutą tarczę (czasem mój giermek nosi ją za mną), a na wzór dawnych wojowników nigdy się nie rozstaję ze swoim półtoraręcznym mieczem. W najbliższym czasie zamierzam wyposażyć się w  elementy zbroi płytowej: naramienniki oraz rękawice.

   Podsumowanie - Obrazek 15  Podsumowanie - Obrazek 16 Podsumowanie - Obrazek 17 Podsumowanie - Obrazek 18

   

  Co można zrobić ze wstążki?
  W czytelni swoje prace prezentowała babcia Julki z kl I. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.Ta pani to ma talent.
   Podsumowanie - Obrazek 19 Podsumowanie - Obrazek 20  Upiec dobre i ciasto i się nim podzielić to też talent - Julia Zmysłowska
   Podsumowanie - Obrazek 21 Podsumowanie - Obrazek 22 Podsumowanie - Obrazek 23 Podsumowanie - Obrazek 24
 • Matematyka kl I
  24.02.2019

  Od września w naszej szkole są prowadzone zajęcia matematyczne dla wszystkich chętnych „pierwszaków”. Odbywają się one raz w tygodniu, w dosyć mocnej grupie, gdyż chętnych nie brakuje, z czego bardzo się cieszymy. Formy nauki są zróżnicowane, najważniejszym celem jest rozwijanie u naszych najmłodszych dzieciaków umiejętności matematycznych poprzez zabawę. Pracujemy w grupach i indywidualne, w sali lekcyjnej i w terenie - a wszystko po to, by uczyć nasze „pierwszaki” poprzez konkretne działania. Matematyka kl I - Obrazek 1W minionym semestrze utrwalaliśmy dodawanie i odejmowanie w pamięci i na konkretach, ćwiczyliśmy orientację przestrzenną w terenie, logiczne myślenie przy rozwiązywaniu zadań tekstowych, a także kodowanie i odczytywanie informacji. Przed nami kolejne miesiące pracy, które z pewnością upłyną w miłej atmosferze - bo najważniejszy dla nauczyciela jest uśmiech wiedzy jego ucznia.   

 • Piątek
  24.02.2019 Taniec, kulturystyka  plastyka, opieka nad psem 

  Pokaz tańca towarzyskiego dzieci sala 23

  idą całe klasy z nauczycielami

  1 lekcja kl IV

  2 lekcja kl I i II

  3 lekcja kl III
  Piątek - Obrazek 1Piątek - Obrazek 2Piątek - Obrazek 3
  Dziękujemy młodym tancerzom. Byliście wspaniali.

  ………………………………………………………………………………………..

  1 i 2 lekcja  Armpower – siłowanie na rękę p. Dominik Gliński

  Sala gimnastyczna Kl VIII(podczas lekcji WF) i chętni uczniowie

   z klas III  - zapisy w czwartek u p. Adama Łuczaka
  Piątek - Obrazek 4Piątek - Obrazek 5Piątek - Obrazek 6Piątek - Obrazek 7

  Dziękujemy za pokaz. Zapraszamy na stronę organizatora.

  http://pl.armpower.net/article/5623/hands-of-stone-tydzien-talentow?fbclid=IwAR07xdVDc6n81T4aqdBkLPgHdLtXLBWR6qhnaacVb3FE5fDTbmvIHXc0Bds
  ..............................................................................................................................................

  p. Ewa Borkowska – zajęcia plastyczne wybrani uczniowie (typują wychowawcy) z kl IV i V sala 16

  1 lekcja kl V

  2 lekcja kl IV

  Piątek - Obrazek 8Piątek - Obrazek 9Piątek - Obrazek 10Piątek - Obrazek 11
  ……………………………………………………………………………………

  4 i 5 lekcja – weterynaria – opieka nad psem p. M. Chmielewska

  sala 2

  4 lekcja kl I

  5 lekcja chętni z klas IV (wybierają wychowawcy)

  (pozostali uczniowie są na WF)

  ………………………………………………………………………………….

  5 i 6 lekcja – Sztuka współczesna, praca plastyczna metodą monotypii –

  p. Wanda Barwińska sala 11

  Chętni z kl VII, VIII, III zapisy w czwartek u p. Adama Łuczaka

  Uczestniczy przynoszą farby plakatowe w tubce, kartkę z bloku, pędzelki.
  ..................................................................................................................
  I oczywiście ciąg dalszy występów na parterze
  Piątek - Obrazek 12Piątek - Obrazek 13Piątek - Obrazek 14Piątek - Obrazek 15

 • Czwartek
  24.02.2019 Żeglarstwo, ceramika, fryzjerstwo, plastyka

  1 lekcja  p. A. Berger – zajęcia plastyczne: 

   kl V –wyznaczają wychowawcy Jajko techniką decoupage – sala 25

   Czwartek - Obrazek 1Czwartek - Obrazek 2Czwartek - Obrazek 3Czwartek - Obrazek 4

  …………………………………………………………………………………

  1 i 2 lekcja Żeglarstwo p. Łangowski – sala gimnastyczna

  Chętni z kl VII, VIII, III zapisy w środę up. Adama Łuczaka

  W sali jest p. Rutkowska

  ……………………………………………………………………………………..

  1 i 2 lekcja  ceramika p. Witkowski kl II

  4 i 5 lekcja  ceramika p. Witkowski kl I

  Z uczniami na zajęciach są wychowawcy

  ………………………………………………………………..

  4 i 5 lekcja – warsztaty fryzjerskie sala 23 p. Aneta Stachlewska i Justyna Wikieł

  Chętni z kl VII, VIII, III zapisy w środę up. Adama Łuczaka

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa