Nawigacja

Wiadomości

 • Tydzień Talentów
  29.04.2021
   
  Od wielu lat organizujemy Tydzień Talentów i w tym trudnym roku szkolnym też. Ogłaszamy pierwszy szkolny Tydzień Talentów online. Będzie się działo. Jesteśmy w domach, ale jednak razem. mamy różne ciekawe zainteresiwania i będziemy się nimi dzielić.
 • Dzień matematyki
  15.03.2021 DZIEŃ MATEMATYKI poza murami szkoły? 
  Jak najbardziej! Było to możliwe podczas dzisiejszych zajęć online 
  Obchodziliśmy go rozwiązując łamigłówki,rebusy i zagadki. Dzieliliśmy się matematycznymi ciekawostkami. A to wszystko z obowiązkowym humorem matematycznym.
  W galerii można obejrzeć prace, które powstały


  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE 
  A dlaczego Dzień Matematyki obchodzimy 14 marca? Obejrzyjcie film to się dowiecie

 • Dzień Kobiet
  10.03.2021
  Tegoroczny Dzień Kobiet starsi uczniowie spędzają w domach, przed komputerami. Najmłodsi cieszą sie, że mogą być razem i tą drogą składają wszystkicm paniom najlepsze życzenia.


  https://www.facebook.com/messenger_media/?
 • Tydzień walentynkowy
  20.02.2021

  W dniach 15-19.02 odbył się w naszej szkole Tydzień walentynkowy. W przygotowania zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Klasy młodsze na zajęciach plastycznych przygotowywały walentynki i zakładki do książek. Brały także udział w konkursach i śpiewaniu piosenek o miłości. Klasy starsze wzięły  udział w koncercie muzycznym na Miłosną playlistę i Konkursie piosenki walentynkowej.  Dodatkowo, przez cały tydzień na facebooku ukazywały się informacje przedstawiające różne oblicza miłości.

  I tak kolejno, w poniedziałek ukazał się film pokazujący miłość wśród zwierząt. Można było się z niego dowiedzieć m.in., że niektóre zwierzęta łączą się w pary na całe życie.

  We wtorek można było wziąć udział w muzycznym konkursie.

  Środa, to czas na poznanie sylwetek Matki Teresy z Kalkuty,  Ireny Sendlerowej, o. Maksymiliana Kolbego i  Janusza Korczaka, czyli osób którzy potrafili poświęcić swoje życie w imię miłości do drugiego człowieka.

   Czwartek był czasem na poznanie wszystkich słów, które kojarzą się ze słowem miłość.  Tydzień walentynkowy zakończył Samorząd Szkolny przygotowując  najpiękniejsze cytaty o miłości.

 • Mega Misja
  20.02.2021
  Uczniowie klasy IA uczestniczą w projekcie Mega Misja. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

  Cream_Rustic_Spa_Makeover_Party_Photo_Collage_(1)_(1)_(1)(1).mp4
 • Arytmetyka mentalna
  20.02.2021

  W dniach od  12-.13.12.2020 r uczeń klasy 1a po zaledwie 2 miesiącach nauki,  wziął udział w Międzynarodowym konkursie matematycznym- EUROPEAN OLIMPIAD ABAKUS . i zajął w nim 8 miejsce w Polsce  ,9 w rankingu Unii oraz 154 w globalnym.

  Warto dodać ,że biorą w niej udział uczniowie z 22 krajów min. Z Austrii, Czech, Hong Hongu, Irlandii, Niemiec, Polski, Romunii , Wielkiej Brytanii, Włoch , USA, Słowacji i wielu innych krajów.

  W konkursie dla nauczycieli ,ich opiekun pan Dobromił Błochowiak, zajął 2 miejsce w rankingu międzynarodowym.

  Tymkowi gratulujemy determinacji i odwagi.
   

  ARYTMETYKA MENTALNA – WIĘCEJ NIŻ MATEMATYKA

  Często spotykamy się z błędnym przekonaniem, że zajęcia z arytmetyki mentalnej stanowią rodzaj korepetycji z matematyki. Rodzice, słysząc, że metoda ta polega na ćwiczeniu liczenia w pamięci, wychodzą z założenia, że dzięki niej ich dzieci przede wszystkim biegle opanują właśnie działania matematyczne. Tymczasem zajęcia z arytmetyki mentalnej to zdecydowanie więcej. Niosą one dla dziecka bardzo wiele korzyści rozwojowych, ponieważ stymulują współpracę obu półkul mózgowych. Dlatego też proponowana przez nas technika liczenia w pamięci pozwala dziecku doskonale opanować zarówno wiedzę matematyczną, jak i humanistyczną czy naukę języków.

  U nas w szkole zajęcia z arytmetyki mentalnej prowadzone są od października

 • Biblioteka
  19.02.2021

  Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym nasza placówka wzbogaciła się o szereg elementów wyposażenia przeznaczonych dla  najmłodszych uczniów.  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki trafiło ponad 800 nowych książek, które już cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są to głównie bajki i baśnie, ale także książki do nauki czytania.

 • Dziękujemy
  19.02.2021

  Dzięki firmie Freightliner PL, w ramach programu wolontariatu #Najsilniejsi z Pomocą i panu Pawłowi Młynarskiemu-  jednemu z rodziców  naszych uczniów, na korytarze trafił nowy sprzęt do zabaw. Są to przede wszystkim antypoślizgowe naklejki przeznaczone do gier korytarzowych. Mamy także nowe tablice sensoryczne i manipulacyjne. Na ścianach zawisły klasyczne gry planszowe, takie jak Warcaby czy Chińczyk. Na korytarzach pojawiły się także fotele i worki Sako, na których dzieci mogą odpocząć. Już od pierwszego dnia swojej bytności, nowe zabawki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci korzystają z nich podczas przerw i popołudniami w świetlicy.

  Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym darczyńcom, a w szczególności panu  Pawłowi Młynarskiemu za okazaną pomoc i zaangażowanie w potrzeby szkoły .

                                                                                                                   Społeczność SP 4

 • Karty Grabowskiego
  19.02.2021

  Uczniowie klas drugich podczas matematycznych zajęć rozwijających prowadzonych w ramach projektu Błońskie Szkoły Kompetencji bawią się Kartami Grabowskiego.

  Karty Grabowskiego to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce liczenia i logicznego myślenia.

  Ćwiczymy liczenie, trenujemy logiczne myślenie i dobrze się przy tym bawimy.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. • Mały Pitagoras
  15.02.2021 30 stycznia odbył się w naszej szkole szkolny etap konkursu matematycznego - Mały Pitagoras. Przystąpiło do niego dwudziestu trzech uczniów z klas 4-8. Do drugiego etapu zakwalifikowało się jedenaścioro młodych matematyków. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do drugiego etapu (powiatowego), który odbędzie się  już 8 maja! POWODZENIA!
 • Walentynki
  15.02.2021 W piątek-12 lutego nasi starsi uczniowie z klas 4-7 mieli okazję powtórzyć najważniejsze pojęcia matematyczne w bardzo przyjazny dla siebie sposób. Online - nie znaczy, że nie da się pracować w grupach.

  W naszych pokojach "teamsowych" powstały bardzo ciekawe krzyżówki WALENTYNKOWE. I jak tu nie kochać liczenia?
 • Mały Pitagoras
  22.01.2021 30 stycznia (sobota) odbędzie się szkolny etap powiatowego konkursu matematycznego MAŁY PITAGORAS dla klas 4-8.
  Etap drugi już 8 maja! Wezmą w nim udział te osoby, które uzyskają odpowiednie wyniki w etapie szkolnym.
  Ze względu na bezpieczeństwo przydzielimy różne godziny dla poszczególnych klas. Czas na rozwiązywanie zadań to 1,5 godziny. Dokładne godziny podane zostaną 25 stycznia, gdyż będą one uzależnione od ilości chętnych z poszczególnych zespołów klasowych.
  Zgłoszenia chętnych uczniów przyjmują nauczyciele matematyki - można zgłaszać się podczas lekcji online (zaraz po feriach zimowych) lub wysyłając wiadomość przez Librusa do Pani Wojciechowskiej lub Pani Nowickiej.
  Zapraszamy wszystkie umysły matematyczne !!! Jeśli lubisz liczyć, ten konkurs jest dla Ciebie 
 • Gramy w świetlicy
  20.10.2020 Jednym ze sposobów na jesienną nudę są gry planszowe i puzzle. W naszej świetlicy dużo czasu spędzamy na tego typu zabawach. O wiele szybciej mija nam czekanie na Rodziców.
 • Jesienne drzewo
  05.10.2020


  Drzewo Jesienne- WYDRAPYWANKA 01.10.2020r.


  Dzieci z 2a wykonały Drzewo Jesienne pastelami. Najpierw dzieci zamalowały kartkę z bloku technicznego pastelami olejnymi w kolorach jesieni (pasy lub kolorowe plamy), potem pokryły cały rysunek ciemnym kolorem pasteli olejowej i używając zaostrzonego patyczka, wydrapały wzór drzewa.

   

 • Język migowy
  05.10.2020

  W poniedziałek (28.09) klasa 2a obchodziła Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. 

  Święto to obchodzone jest od 1958 roku w ostatnią niedzielę września. Niedługo później dzień ten został rozszerzony do całego tygodnia. Celem obchodów jest zwrócenie uwagispołeczeństwa na osiągnięcia osób głuchych oraz na problemy, z jakimi na co dzień się spotykają. Dzieci miały okazję poznać Historię Polskiego Języka Migowego, alfabet oraz nauczyć się podstawowych słów w PJM takich jak: dziękuję, przepraszam, proszę, dzień dobry, do widzenia.

 • Koło chemiczne
  27.09.2020 Koło chemiczne w naszej szkole cały czas działa. Dziękuję tym, którzy chcą poświęcić swój wolny czas na te zajęcia i zapraszam tych, którzy jeszcze nie dołączyli do nas.
 • Wycieczka do puszczy
  27.09.2020 W piękny, słoneczny dzień klasy: 5 i 8 wraz z wychowawczyniami, pojechały do Granicy w KPN. Pogoda nam sprzyjała więc poszliśmy na taras widokowy, odbyliśmy krótki spacer wokół skansenu a następnie udaliśmy na teren, gdzie było przygotowane dla nas ognisko. Mogliśmy upiec przy nim kiełbaski, pianki, chleb. Na koniec wszyscy chętni bawili się w zabawę zwaną "czołgi" i wiele innych. Zabawa była fantastyczna.
  Relaks i integracja na świeżym powietrzu to było to, czego nam było potrzeba :).

   
 • Plac zabaw
  22.09.2020 17.09.2020 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego placu zabaw, znajdującego się przy naszej szkole. W uroczystościach uczestniczyły klasy 1-3 wraz z wychowawcami. Na początku przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Maja  Banaszkiewicz  dokonała uroczystego otwarcia  i zaprosiła wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała władzom gminnym i wszystkim osobom zaangażowanym w budowę. Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali wspólnie Pani Dyrektor z Oskarem Neubertem. Następnie wszyscy przystąpili do zabawy. Samorząd Szkolny zorganizował  zabawy plastyczne, ruchowe i integracyjne, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Uczniowie mogli także sami ocenić przydatność nowej inwestycji i ocenili ją oczywiście celująco.
  Chcielibyśmy serdecznie podziękować  Panu Wojciechowi Wałachowskiemu za nadzorowanie budowy oraz władzom naszej gminy, z Panem Burmistrzem na czele, za przekazanie pieniędzy na ten cel.


   
 • Pasowanie na ucznia
  14.09.2020

  1 września 2020r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021  oraz uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych. Te wydarzenia zawsze wzbudzają wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

            Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Doroty Berlińskiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów oraz ich rodziców. W dalszej części głos zabrał Pan Burmistrz miasta Błonie Zenon Reszka, który życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy i umiejętności.

            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania  oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej.

  1 września 2020r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021  oraz uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych. Te wydarzenia zawsze wzbudzają wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

            Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Doroty Berlińskiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów oraz ich rodziców. W dalszej części głos zabrał Pan Burmistrz miasta Błonie Zenon Reszka, który życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy i umiejętności.

            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania  oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej.

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa