Nawigacja

Wiadomości

  • Maksymiliada 2019 - to była magia.

    Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację, rodzicom za  słodki poczęstunek, władzom miasta za wsparcie finansowe.
    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

    Błoński Festiwal Nauki Maksymiliada, który w listopadową sobotę odbył się w Szkole Podstawowej nr 4, zgromadził wielu gości - dzieci, rodziców, absolwentów szkoły. Organizowany już po raz siódmy festiwal w tym roku odbył się pod hasłem “Tajemnica, magia, iluzja.” 

    Zgromadzeni przy wejściu do naszej szkoły goście byli dla zainteresowanych przechodniów sygnałem, że niebawem rozpocznie się to bardzo ważne i interesujące wydarzenie. Spektakularnym zjawiskiem przed wejściem do naszej szkoły okazały się przepiękne, ogromne bańki mydlane, robione przez Panią Pedagog Edytę i Panią Psycholog Basię. Mieniące się tęczowymi odcieniami w porannym świetle słońca bańki z daleka zachęcały do wizyty w naszej szkole.

    Byliśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że zaproszenia na Maksymiliadę przyjęło tak wielu młodych gości ze szkół w Błoniu i okolicy. Przybyłych wraz z rodzicami dzieci było tak wiele, że w naszym centrum kierowania ruchem, które znajdowało się przy wejściu do szkoły, czasem mieliśmy trudności z szybką rejestracją wszystkich przyszłych uczestników loterii, która miała być punktem kulminacyjnym Maksymiliady.

     

    Emocje sięgnęły zenitu tuż przed godziną 13:00, kiedy to na scenie głównej miało się odbyć losowanie kilkudziesięciu szczęśliwych numerów. Dzieci tłumnie zebrane przed sceną z ogromnym przejęciem i niecierpliwością przysłuchiwały się wynikom losowania. Ileż radości sprawiało naszym młodym bohaterom dnia usłyszenie swojego upragnionego numeru, a następnie odebranie nagrody. Bez wątpienia dla najmłodszych uczestników Maksymiliady moment losowania był najistotniejszym punktem całej uroczystości.

    Wszystkim naszym gościom dziękujemy za udział w wydarzeniu. Do zobaczenia za rok na kolejnej Maksymiliadzie! 


     

    21.11.2019 13:25 | więcej »
  • 21.11.2019 13:15 | więcej »
  • Jak zwykle zaszczycili nas swoją obecnością goście z Zespół Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Błoniu. Mechatronicy (mechatronika to połączenie mechaniki, elektroniki i informatyki) z “Wańkowicza” uczyli programowania, pokazując, jak magiczne rzeczy możemy tworzyć przy pomocy programów komputerowych, na przykład zaprogramować łańcuch choinkowych światełek czy kontrolować bezpieczeństwo naszego domu poprzez komputerowe sprawdzenie, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte.  

    “Wańkowicz” to również ratowanie życia - tę umiejętność posiadają uczniowie profilu pożarniczo-ratowniczego i od lat dzielą się z nami swoim doświadczeniem. 

    Natomiast przebrane za wróżki uczennice LO im. W. Broniewskiego przygotowały dla uczestników ciekawy quiz dotyczący bohaterów bajek oraz pokazywały sztuczki karciane i nie tylko, np. magiczne sztuczki z szalikiem.   
           

     

    21.11.2019 13:10 | więcej »
  • Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej w Julinku – jedyna w Polsce szkoła kształcąca w zawodzie aktora cyrkowego - gościła u nas już drugi raz. Uczestnicy Maksymiliady mieli możliwość nauki cyrkowych umiejętności, m. in. żonglowania. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Po zabawach z dziećmi artyści zaprezentowali swój kunszt, wzbudzając zachwyt widowni. Pokaz tańca na kole był fantastyczny - pokazał niezwykłe możliwości ludzkiego ciała i znakomity poziom artystyczny. 

         

    21.11.2019 13:07 | więcej »
  • Przygodę w świecie mistycznych zagadek pomógł nam przeżyć iluzjonista Dawid Wilczyński, uczestnik programu „Mam talent“. Pan Dawid Wilczyński iluzją zajmuje się od ponad 10 lat. W ubiegłym roku założył działalność oraz zagrał też między innymi w serialu "M jak Miłość".  Podczas  castingu do serialu pokonał około 15 najlepszych iluzjonistów w całej Polsce! Co weekend występuje dla największych firm na terenie całej Polski. Dzieli się również swoją pasją z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują, występując np. dla dzieci z hospicjum “Mógłbym wiele opowiadać o tym co robię, ale niektórych rzeczy nie można opisać zwykłymi słowami. Właśnie dlatego rozrywka, którą proponuję jest magiczna. Emocje, które towarzyszą widzom podczas mojego występu, są niezapomniane i wyjątkowe.” - mówi Pan Dawid. Jego występ podczas Maksymiliady potwierdza te słowa. 

    Dorosłemu iluzjoniście towarzyszył Tymon, syn internetowego youtubera, który poszedł w ślady taty i otworzył własny kanał. “Na moim kanale możecie zobaczyć filmy na różne tematy, ponieważ mam dużo zainteresowań, między innymi sposoby na układanie kostek Rubika, czy sztuczki magiczne z wyjaśnieniami.” - mówi Tymon w otwierającym kanał filmie. Podczas Maksymiliady Tymon zademonstrował swoje umiejętności, ucząc też gości magicznych sztuczek. Dziękujemy i życzymy wielkiej kariery, Tymon!

    21.11.2019 13:05 | więcej »
  • Pracownia ceramiczna to miejsce magiczne, w którym każdy staje się twórcą. Razem z dziećmi dzieła tworzyli również rodzice. Powstawały naczynia, figurki i różnorodne dekoracje.

    Ale jak co roku odwiedzający nas podczas Maksymiliady byli oczarowani kołem garncarskim. Każdy mógł  spróbować trudnej sztuki toczenia naczyń.

    21.11.2019 12:55 | więcej »
  • "Buduj z nami i chrupkami" Podczas tegorocznej Maksymiliady mogliśmy budować konstrukcje z chrupek kukurydzianych i makaronu spaghetti. Jak się mogliśmy przekonać z chrupek i makaronu można wyczarować wiele ciekawych budowli. W trakcie zabawy okazało się, że amatorów podjadania chrupek nie brakowało. Bardzo „smaczna” zabawa.

     
    21.11.2019 12:51 | więcej »
  • Na stoisku fizycznym przedstawione były 3 doświadczenia z zastosowaniem zjawiska prądu elektrycznego. Pierwsze doświadczenie przedstawiało przepływ prądu elektrycznego przez ogórka kiszonego. Kiszony ogórek zawiera dużo wody oraz wiele jonów. Elektrolit powstały w procesie fermentacji ogórka w osolonej wodzie umożliwia przepływ prądu przez ogórka, po podłączeniu go do napięcia elektrycznego. Przepływ prądu ogrzewa ogórka tak jak włókna żarówki i ogórek świeci.

    Drugie i trzecie doświadczenie przedstawiało wytwarzanie prądu elektrycznego z cytryny i ziemniaka. W ich soku zawarte są sole i kwasy organiczne, które są jednocześnie elektrolitami. Odbiornikiem informującym nas  o przepływie prądu elektrycznego była świecąca dioda.


    21.11.2019 12:49 | więcej »
  •     Mikrokosmos to świat mikroskopijnych organizmów, których nie dało się zobaczyć dopóki  Antoni van Leeuwenhoek nie skonstruował pierwszego mikroskopu. Dzięki jego wynalazkowi nastąpił szybki rozwój nauk przyrodniczych, a także dokonano wielu odkryć medycznych. 
    Nasze stoisko w niewielkim stopniu przybliżało nam świat niewidzialny gołym okiem. Na preparatach  trwałych mogliśmy obserwować  krew człowieka i żaby. Zainteresowani uczestnicy mogli wykonywać także preparaty świeże z roślin, włosów, a także obserwować życie pantofelka w kropli wody.
    21.11.2019 12:38 | więcej »
  • Na stanowisku złudzenia optyczne uczestnicy mogli przekonać się, że złudzeniom ulegamy na co dzień, chociaż rzadko zdajemy sobie z tego sprawę. Można tu było zobaczyc wiele przykładów obrazow i zbadać jak nasz mózg reaguje na coś, co w rzeczywistości jest czymś innym.
    21.11.2019 12:41 | więcej »
  • Stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem zarówno najmłodszych uczestników Maksymiliady, jak i tych starszych. Malowanie na przezroczystej folii, było dla niektórych pierwszym tego typu doświadczeniem. I choć własnych pomysłów nie brakowało, nieliczni zdecydowali się namalować wylosowany przedmiot, roślinę lub zwierzę. Powstało też wiele portretów osób pozujących po drugiej stronie foliowego obrazu.
    Agnieszka Napiórkowska
    21.11.2019 12:41 | więcej »

  • Uczniowie przygotowali zagadki logiczne,testy sprawnościowe typu zaplatany sznurek,magiczny szalik.Uczestniczy mogli poćwiczyć przejście przez magiczną kartkę i linę.Dla wszystkich gości stoiska była słodka niespodzianka.  
    Monika Nowik
    21.11.2019 12:43 | więcej »
  • Czy to magia, że ciecz na dłoni wygląda jak krew chociaż nie ma rany? Czy wystarczy zaklęcie i bezbarwna ciecz staje się niebieska? Dlaczego niektóre substancje zmieniają barwę wywaru z czerwonej kapusty? Czemu dym zachowuje się jakby go ktoś przelewał? Na takie pytania próbowali znaleźć odpowiedź zarówno dorośli jak i dzieci odwiedzające stoisko chemiczne. Dzieci uwielbiają eksperymentować więc chętnie nas odwiedzały. Chyba jednak największą atrakcję dla maluchów (i nie tylko) było samodzielne wykonanie slima. 
    Agnieszka Baśkiewicz-Walczak
    21.11.2019 12:39 | więcej »

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa