Nawigacja

Wiadomości

Tu będzie można zobaczyć wszystko, co dzieje się w ramach Tygodnia Talentów 2020. Ruszamy od poniedziałku 9 marca.

 • Występy wokalne

  W tygodniu talentów odbywały się występy wokalne na korytarzu szkolnym ,w których wzięli udział uczniowie z klas 3- 8.

  Udział wzięło około 50 uczniów ,to jest rekord. Po pierwszym dniu popisów wokalnych uczniowie zgłaszali się na następny termin przyprowadzając koleżanki a nawet kolegów. Miło było jak włączyli się w śpiewanie również obcokrajowcy uczący się w naszej szkole. W ostatnim dniu przed ogłoszeniem komunikatu ministerstwa , na korytarzu swoje umiejętności wokalne a także językowe ,zaprezentowały klasy 6,5 i 8 śpiewając po angielsku. W piątek zaplanowane były występy klas 1-3 ,które zostały odwołane. Wszyscy uczniowie słuchający , wspierali występujących oklaskami oraz wspólnym śpiewaniem .

  Podsumowując ,te trzy dni wspólnego śpiewania pokazały nam ile mamy utalentowanych dzieci ,  jaka  atmosfera panuje w  szkole oraz ,że ta forma prezentacji ma sens .

  Marlena Kulmanowska-Kawka

  13.03.2020 18:22 | więcej »
 • Zajęcia sportowe

  Podczas Tygodnia Talentów zostały przeprowadzone zajęcia „Sport moja pasja” dla klas I-III.  Swoje umiejętności i zainteresowania sportowe przedstawiły dziewczynki z klasy 5a – Oliwia Rylska, Magdalena Socha, Oliwia Kruszyńska oraz Natalia Miś.

  Dziewczynki miały za zadanie uświadomić uczniom jak wiele powodów jest do tego aby uprawiać sport. Zajęcia lekkoatletyczne przeprowadziły Oliwia Rylska oraz Oliwia Kruszyńska. Pokazały najmłodszym dlaczego warto pracować nad harmonijnym rozwojem naszego ciała.

  Magdalena Socha oraz Natalia Miś wykazały się przedstawiając swoje umiejętności w piłce nożnej. Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku w Tygodniu Talentów będzie równie dobra zabawa.

  13.03.2020 18:15 | więcej »
 • Papieroplastyka
  Po raz kolejny podczas Tygodnia Talentów mam uczennicy klasy Vb Pani Ewa Borkowska poprowadziła zajęcia z  papieroplastyki. Już w zeszłym roku zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, podobnie było w tym roku. W tegorocznych zajęciach udział wzięła klasa IV.
  Na Początku Pani Ewa Borkowska zaprezentowała swoje najpiękniejsze i najciekawsze prace. Następnie pokazała podstawy wytwarzanie elementów konstrukcyjnych. Pod jej kierunkiem uczniowie wykonali elementy swoich przyszłych prac. Praca wymagała od nich skupienia i uwagi. Zajęcie jest czasochłonne ale efekty wysiłku są zachwycające i dają dużą satysfakcję. Zdjęcia z zajęć i dokonania uczniów można obejrzeć na stronie szkoły i facebook’u
  12.03.2020 21:27 | więcej »
 • Warsztaty muzyczne


  W ramach Tygodnia Talentów dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w warsztatach muzycznych ,które prowadziła Marlena Kulmanowska - Kawka. Jak na dobrą lekcję muzyki przystało nie zabrakło osób na co dzień zajmujących się grą na instrumentach.Dodatkowym  motywatorem dla młodszych dzieci był fakt, iż są to uczniowie tacy jak oni tylko w różnym wieku. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej 2 stopnia im. Fryderyka Chopina :Maciej Kawka-saxofonista (saxofon altowy i tenorowy), Jakub Kawka-grający na instrumentach perkusyjnych(melodycznych - ksylofon, niemetodycznych - perkusja), Dominik Kawka-gitarzysta(gitara elektryczna) oraz uczennica  naszej szkoły ,Magdalena Skorupska-skrzypaczka. Uczniowie mieli okazję poznać instrumenty z każdej grupy w ogólnym podziale instrumentów. Po krótkiej prezentacji każdego instrumentu , mieli okazję przyjrzeć się jemu z bliska a nawet na nim zagrać. Wszyscy uczestnicy warsztatu rozwiązali na 6 zagadki muzyczne i w nagrodę otrzymali Dyplom „Znawcy muzyki „oraz słodką nagrodę.

  12.03.2020 10:45 | więcej »
 • Warsztaty ogrodnicze

  Pierwsze ogrodnicze zajęcia w Tygodniu Talentów miały rozwinąć pasje ogrodnicze naszych najmłodszych. Miały zainspirować Młodych Ogrodników do hodowli i kolekcjonowania kaktusów. To piękne rośliny o oryginalnych kształtach i wspaniałych kwiatach zasługujące na sympatię. Dzieci poznały podstawowe tajemnice hodowli. Każdy mógł wybrać sadzonkę do nowej kolekcji. Kącik Miłośników Kaktusów zaczyna rosnąć.

  12.03.2020 10:30 | więcej »
 • Zabawy logiczne

  Jedną z grup w ramach zajęć  grupowych dla najmłodszych były zabawy logiczne.  Niewielu uczniów wybrało te zajęcia, wiadomo miała być matematyka.  I okazało się miłe zaskoczenie.  Bo matematyka to nie tylko liczenie, ale fajna zabawa przy grach logicznych. Poznaliśmy Karty Grabowskiego.  Dzięki nim można się uczyć matematyki przez zabawę. Było super.

  12.03.2020 10:46 | więcej »
 • Warsztaty teatralne

  Warsztaty teatralne- przeznaczone dla kilku grup wiekowych. Prowadziła je UWAGA!  UWAGA!

  Poznajecie? DAGMARA GRABAREK- nasza wspaniała absolwentka. Dzieciaki mogły wykazać się kreatywnością, tworzyć i zobaczyć, jak wspaniale dzielić się swymi pasjami.

  10.03.2020 19:19 | więcej »
 • Warsztaty tkackie

  Kolejne - wyjątkowe jak na realia szkolne- warsztaty tkackie, poprowadzone przez panią Iwonę Kosłacz Matusiak- odkryły przed uczniami z klas starszych tajniki pracy na krośnie i kołowrotku.  Mało osób ma okazję poznać w praktyce działanie przedmiotów, które łączą się z naszą historią, tradycją i kulturą. W naszej szkole stało się to możliwe.

  10.03.2020 19:20 | więcej »
 • Rozrywki matematyczne
  Zaraz po warsztatach z końmi, odbyły się zajęcia umysłów ścisłych, czyli multimedialne rozrywki matematyczne, podczas których wypełnialiśmy sudoku z kolorowymi zwierzątkami. Nie było łatwo, ale nasi trzecio- i czwartoklasiści poradzili sobie i z tym
  09.03.2020 20:48 | więcej »
 • Konie moja pasja

  Pierwsze warsztaty w Tygodniu Talentów przeprowadziły dziewczynki z klasy 5a - Weronika Nowicka i Gabriela Karolak. Przygotowały niezwykle ciekawą prezentację dotyczącą swojej pasji, jaką są KONIE. Dziewczynki od wielu lat jeżdżą konno w klubie jeździeckim. Dzięki ich zajęciom mogliśmy zapoznać się nie tylko z budową konia, ale także z jego charakterem, pożądanymi cechami jeźdźca, rozwojem źrebięcia, chodami konia, jego wyposażeniem i warunkami niezbędnymi do życia. Na zakończenie można było zadawać pytania, na które dziewczynki wyczerpująco odpowiadały. Kto wie, może udało im się zarazić swoją pasją innych?

  09.03.2020 20:46 | więcej »
 • TYDZIEŃ TALENTÓW
  Zapraszamy na warsztaty
  Niestety od jutra z powodu zagrożenia epidemią nie ma lekcji i Tydzień Talentów zostaje przerwany.

  ŚRODA

  1 lekcja Warsztaty wokalne dla klas I – III O. Fidrych   

  - 2 lekcja zajęcia łączone dla klas I – III  - plastyka, sport, matematyka (kl I i II), eksperymenty przyrodnicze, ogrodnictwo,   muzyka 

  - 3 i 4 lekcja Papieroplastyka dla całej 4  klasy sala25 

  - Podstawy charakteryzacji – Hubert Wieloch, uczeń LO w Błoniu, sala 20

  1 grupa 2 i 3 lekcja

   2 grupa 4 i 5 lekcja

  Zajęcia z brydża i plastyki – koperty ozdobne zostają przeniesione na czwartek

  -  występy wokalne – korytarz na parterze.

  Dzień piosenek angielskich

  Zapraszamy do oglądania prac plastycznych

   

  WTOREK

  - 2 lekcja warsztaty teatralne dla klas I – IV sala 23 p. prowadzi Dagmara Grabarek

   3 i 4 lekcja warsztaty teatralne dla klas V – VIII sala 23,prowadzi Dagmara Grabarek
   4,5 lekcja Warsztaty Tkackie – pokaz pracy na krośnie i kołowrotku – pani Iwona Kosłacz Matusiak, sala 9 

  Na 3,4,5 lekcji zajęcia z sali 9 odbędą się w sali 22

   

  - występy wokalne – korytarz na parterze


  PONIEDZIAŁEK

   

  3 lekcja - Konie moja pasja – Weronika Nowicka, Gabriela Karolak,

  dla klas IV-V      Sala 21                                                               

                     

  5 lekcja - Rozrywki matematyczne – Sylwia Nowicka, dla klas III -IV  sala 21

  występy wokalne – korytarz na parterze

  Powstają wystawy prac plastycznych

  11.03.2020 21:36 | więcej »
 • Zapisy na warsztaty przyjmuje p. Teresa Wojciechowska podczas wszystkich przerw w piątek – sala 17

  1.Warsztaty Tkackie – pokaz pracy na krośnie i kołowrotku – pani Iwona Kosłacz Matusiak, dla klas IV-VIII , do 15 osób .

  2.Wędarstwo spławikowe – Bartosz Krzyżak, młodzieżowy  mistrz świata  w wędkarstwie spławikowym, dla klas IV-VIII, do 20 osób

  3.Wędkarstwo rzutowe – Michał i Patryk Sapigórscy, młodzieżowi mistrzowie świata w wędkarstwie rzutowym, dla klas IV-VIII, do 20 osób

  4.Warsztaty Teatralne – Dagmara Grabarek, uczennica I LO w Błoniu, dla klas V-VIII, do 12 osób

  5.Rozrywki matematyczne – Teresa Wojciechowska, dla klas V-VI, do 12 osób

  6. Rozrywki matematyczne – Sylwia Nowicka, dla klas III -IV, do 12 osób

  7.Podstawy charakteryzacji – Hubert Wieloch, uczeń LO w Błoniu,

      dla klas V-VIII, do 12 osób

  8.Konie moja pasja – Weronika Nowicka, Gabriela Karolak, dla klas IV-V,

  do 20 osób.

  9.Warsztaty wokalne – Monika Boras, wokalistka, dla klas IV-VIII

  10. Warsztaty kulinarne– przyrządzanie sałatek, uczniowie ZS im. Tony Halika w Ożarowie, dla klas VI-VIII

  11.Dekorowanie stołu -  ozdobne serwetki, uczniowie ZS im. Tony Halika, dla klas VI-VIII

  12.Brydż -   dla klas VII-VIII, do 10 osób

  14. Plastyka – koperty ozdobne ,do 20 osób

  Termin warsztatów i sala będą systematycznie podawane w Librusie. Zapisani uczniowie oczekują przed salą.

   

   

  05.03.2020 20:32 | więcej »
 • Zaczynamy
  Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Talentów. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Swoimi  talentami pochwalą się uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i zaproszeni goście.
  Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze chcą się zgłosić.
  W tym roku :śpiewamy, tańczymy rysujemy, liczymy, gotujemy, fotografujemy, tkamy, jeździmy konno, wędkujemy i wiele innych.
  07.03.2020 19:58 | więcej »

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa