Tydzień walentynkowy

W dniach 15-19.02 odbył się w naszej szkole Tydzień walentynkowy. W przygotowania zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Klasy młodsze na zajęciach plastycznych przygotowywały walentynki i zakładki do książek. Brały także udział w konkursach i śpiewaniu piosenek o miłości. Klasy starsze wzięły  udział w koncercie muzycznym na Miłosną playlistę i Konkursie piosenki walentynkowej.  Dodatkowo, przez cały tydzień na facebooku ukazywały się informacje przedstawiające różne oblicza miłości.

I tak kolejno, w poniedziałek ukazał się film pokazujący miłość wśród zwierząt. Można było się z niego dowiedzieć m.in., że niektóre zwierzęta łączą się w pary na całe życie.

We wtorek można było wziąć udział w muzycznym konkursie.

Środa, to czas na poznanie sylwetek Matki Teresy z Kalkuty,  Ireny Sendlerowej, o. Maksymiliana Kolbego i  Janusza Korczaka, czyli osób którzy potrafili poświęcić swoje życie w imię miłości do drugiego człowieka.

Czwartek był czasem na poznanie wszystkich słów, które kojarzą się ze słowem miłość.  Tydzień walentynkowy zakończył Samorząd Szkolny przygotowując  najpiękniejsze cytaty o miłości.