Mega Misja

Uczniowie klasy IA uczestniczą w projekcie Mega Misja. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Cream_Rustic_Spa_Makeover_Party_Photo_Collage_(1)_(1)_(1)(1).mp4

Mega Misja to  ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, który daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

W trakcie zajęć uczniowie wraz ze swoimi cyfrowymi przyjaciółmi Julką i Kubą ,uczą się np.:

-poruszania po świeci informacji

-odróżniania opinii od faktów

-form komunikatów medialnych w programach informacyjnych i rozrywkowych

-zdobywają umiejętność segregacji informacji zawartych w internecie

-wiedzą jak wybierać i gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji,

-poznają różne rodzaje i  style komunikatów

-świadomie odróżniać świat fikcji od rzeczywistości

-poznają zasady grzecznej i skutecznej komunikacji

-wiedzą czego nie wolno podawać w trakcie korzystania z różnych stron internetowych

-zabezpieczać swoje dane w sieci

-jak mogą bronić swoich praw

-wiedzą co to są prawa autorskie

-tworzenia baz  stron internetowych z materiałami dla dzieci

-wiedzą co oznaczają symbole na programach telewizyjnych i grach komputerowych, znają ich przeznaczenie

-uczą się empatii w komunikacji

-uświadamiają sobie czym jest prawdziwa przyjaźń i jak porozumiewać się z innymi osobami za pomocą nowych technologii

-poznają możliwości przechowywania danych w sposób bezpieczny, możliwości chmury jej wady i zalety, świat aplikacji.

I wiele innych rzeczy jednocześnie utrwalając wiadomości z podstawy programowej (tematy o emocjach, zdrowym odżywianiu, jak odbierać sztukę i ją uwieczniać przy pomocy technologii i inne.

Całość realizowana jest z udziałem platformy interaktywnej, zajęć w grupach w sposób aktywny. Utrwalana za pomocą zabaw , zróżnicowanych zadań i nagród , które klasa wygrywa w trakcie realizacji poszczególnych zadań.