Nawigacja

Wiadomości

 • Zabawy z wiatrem
  23.10.2019 Dzieci z klasy I b sprawdzały działanie wiatru za pomocą własnoręcznie wykonanych wiatraczków.
 • Tabliczka mnożenia
  14.10.2019 Kolejny rok obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Tabliczka mnożenia - Obrazek 1 Ściany wypełniły ciekawe dekoracje, z których poprzez zabawę możemy się dużo nauczyć. Gra w poszukiwaczy "kartkóweczki na piąteczki", ku naszej ogromnej radości,cieszyła się dużym zainteresowaniem - dziękujemy wszystkim.
 • Koło chemiczne
  14.10.2019

  Koło chemiczne w naszej szkole działa prężnie. Koło chemiczne - Obrazek 1Uczęszczają zarówno siódmoklasiści, ósmoklasiści  jak i uczniowie klas piątych i szóstych, którzy chemii jeszcze programowo nie mają. Wszyscy jednakowo dobrze się bawią. Zrobiliśmy już slimy, ciecz nienewtonowską i „robaczki” z alginianu sodu.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • MegaMisja
  25.09.2019

      Mega Misja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną.

  MegaMisja - Obrazek 1Nasza szkoła rozpocznie zajęcia Mega Misji we wrześniu 2019 r w klasie3, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

      Mega Misja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną.

  Nasza szkoła rozpoczęła zajęcia Mega Misji we wrześniu 2019 r w klasie3, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

      Mega Misja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną.

  Nasza szkoła rozpocznie zajęcia Mega Misji we wrześniu 2019 r w klasie3, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

 • Narodowe czytanie
  09.09.2019

  Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku,  zgodnie z decyzją Pary Prezydenckiej lekturami Narodowego Czytania 2019 zostało osiem nowel: Dobra pani Elizy Orzeszkowej

  Dym  Marii Konopnickiej 

  Katarynka  Bolesława Prusa 

  Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza 

  Orka Władysława Stanisława Reymonta

  Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego 

  Sachem  Henryka Sienkiewicza 

  Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.

  Zgodnie z kilkuletnią tradycją Szkoła Podstawowa nr 4 (wcześniej Narodowe czytanie - Obrazek 1Gimnazjum nr 2) kolejny raz stanęła na wysokości zadania organizując Błońskie Narodowe Czytanie. W tym roku odbyło się ono w wyjątkowej scenerii- plenerze, którego pięknym dopełnieniem był budynek Muzeum Ziemi Błońskiej. Współorganizatorami tego wydarzenia były:Muzeum Ziemi Błońskiej, Centrum Kultury w Błoniu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego i Klub Seniora. Natomiast honorowy patronat nad uroczystością objął Burmistrz Błonia- Pan Zenon Reszka.

  Do Błońskiego Narodowego Czytania wybrano cztery nowele, które zostały odczytane przez zaproszonych aktorów: panią Agnieszkę Sitek i pana Tomasza Mędrzaka, a także Burmistrza Błonia, przedstawicieli Muzeum Ziemi Błońskiej i błońskich bibliotek, dyrektorów, nauczycieli i uczniów niektórych błońskich szkół. Całe spotkanie poprowadzili pan Jacek Cieślak i pan Wojciech Cieślak. Cieszymy się, że Narodowe Czytanie stało się w Błoniu tradycją. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili spotkanie, przyczynili się do jego zorganizowania. Zapraszamy za rok, by najprawdopodobniej wysłuchać Balladyny Juliusza Słowackiego

  W imieniu organizatorów z SP4 – Dorota Ambroziak


   
 • Kto napisze naszą historię
  11.06.2019

  3 czerwca uczniowie klas VIII i III oglądali w błońskim kinie film Roberta Grossmana „Kto napisze naszą historię?”. Jest to fabularyzowany dokument opowiadający historię  Archiwum Ringelbluma. Archiwum powstało w czasie II wojny światowej w warszawskim getcie, zorganizowanym przez niemieckich okupantów w ramach planu Zagłady narodu żydowskiego. Emanuel Ringelblum, historyk  z zawodu i pasji życiowej, skupił wokół siebie grupę żydowskich pisarzy, dziennikarzy, historyków, ekonomistów, działaczy społecznych, którzy w tragicznych warunkach getta dokumentowali życie warszawskich Żydów. Grupa nosiła nazwę Oneg Szabat – „radość soboty”.

   Początkowo grupa planowała dokumentować warunki życia  w getcie, aby po wojnie opisać ten żydowski aspekt wojny. Z czasem twórcy Archiwum zaczęli zdawać sobie sprawę, jaki los dla Żydów szykują hitlerowcy. Zdali sobie sprawę, że przychodzi im opisywać Zagładę swojego narodu,  własnych rodzin, przyjaciół, wszystkiego, co dla nich ważne. Opisywali heroiczną walkę ludzi o przeżycie i zachowanie godności w ekstremalnych warunkach – samopomoc sąsiedzką, kuchnie ludowe, podziemne nauczanie, organizacje szpitali, los przesiedleńców, epidemie tyfusu, głód…

  Film opowiada historię dzielnych, zdeterminowanych, bardzo dobrze zorganizowanych ludzi, którzy w ekstremalnych warunkach głodu, chorób, braku podstawowych warunków higienicznych, terroru i śmierci opisują rzeczywistość, w której żyją. Piszą pamiętniki i opracowania, zbierają relacje  świadków, gromadzą ogłoszenia, plakaty, rysunki, etykiety od zapałek… Wszystko, co będzie wspomnieniem po warszawskich Żydach.

  Pisząc, walczą o osobistą godność. Ryzykują życie, żeby zachować pamięć o ginącym narodzie. Skoro nie można uratować życia, trzeba zachować pamięć o ofiarach, nie pozwolić na całkowity triumf zła.   Działacze Oneg Szabat ukryli zebrane materiały w trzech specjalnie przygotowanych skrytkach w piwnicach domów. Dwie z nich udało się po wojnie odnaleźć. Spośród kilkudziesięciu współpracowników grupy Oneg Szabat wojnę przeżyło kilka osób.  Wydobyte z gruzów getta materiały Podziemnego  Archiwum Warszawskiego Getta są dziś zgromadzone w budynku Żydowskiego Instytutu Historycznego. W tym budynku podczas wojny mieściła się Głowna Biblioteka Judaistyczna i spotykali się członkowie grupy Oneg Szabat. Dziś w miejscu powstawania Archiwum możemy oglądać jego zbiory. Każda z 35 000 stron zebranych świadectw  jest dostępna na portalu Delet.jhi.pl

  Podziemne Archiwum Warszawskiego Getta od 1999  jest wpisane na listę „Pamięć Świata” UNESCO i dostępne wszystkim zainteresowanym. Dzięki jego zasobom poznajemy wojenny los warszawskich Żydów.

  Zachęcam pasjonatów historii do pogłębienia wiedzy o Archiwum i życiu polskich Żydów, nie tylko podczas II wojny. Dziękujemy:  za  pomoc w organizacji seansu pracownikom Centrum Kultury, za dofinansowanie biletów na film Forum Dialogu.

 • Pokój zagadek
  05.06.2019


  W piątek klasa III d wybrała się na ostatnią, na tym etapie edukacyjnym, wycieczkę. Był to Dom Zagadek. Wybrane pokoje o nazwach Pegazus, Pokój Zagadek i Polana dały gimnazjalistom dużo pozytywnych emocji i radości. Trzeba było się nieźle nagłowić, żeby rozwiązać zagadki i opuścić pokój. Zapewne to nie ostatnie wyzwanie dla naszych uczestników w Domu Zagadek.

 • Erazmus Litwa
  26.05.2019

  Europia 2020 na Litwie
  Miastem, które nas gościło w maju, były Możejki. Położone na północy kraju, bardziej chyba znane nam ze znajdującej się tam rafinerii. My mieliśmy okazję poznać Możejki  z innej strony. Erazmus Litwa - Obrazek 1Miasto spokojne, zadbane, przyjazne z bardzo dużą liczbą parków oraz miejsc, w których młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje. Nasi gospodarze przygotowali szereg wycieczek, podczas których pokazali nam swój kraj, w którym rozwijają się nowoczesne technologie, a jednocześnie pamiętają o swoich korzeniach i wierzeniach, których ślady spotykaliśmy często. Zwiedzaliśmy Wilno, gdzie oprócz pięknych zabytków mieliśmy też okazję zwiedzić Republikę Zarzecza - “państwo” stworzone przez artystów, z własną konstytucją i rządem. Odwiedziliśmy także Szawle, Troki, Kłajpedę i Połągę. Niesamowite przeżycie to wizyta na Górze Krzyży. Pierwotnie stała tam kapliczka upamiętniająca chrzest Żmudzi w 1430 r., a po upadku powstania listopadowego 1831 r. zaczęto masowo stawiać krzyże w różnych intencjach. Szacuje się, że wszystkich krzyży jest około 150 tysięcy. Oprócz zwiedzania mieliśmy warsztaty ceramiczne, robiliśmy tradycyjne wycinanki, a także pracowaliśmy nad konstytucją i wartościami naszego miasta Europii. To był wspaniały tydzień

   

 • Finalista konkursu
  22.05.2019 Dnia 21 maja 2019r. w Muzeum Wojska Polskiego odbyła się Gala XXIV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę.
  Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły brali udział w tym konkursie historycznym , organizowanym pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Do drugiego, rejonowego  etapu, zakwalifikowało się dwóch uczniów: Michał Semeniuk z klasy 3a (kategoria - gimnazjum) oraz Jan Wyrzykowski z klasy 8b (kategoria - szkoła podstawowa).  Zmagania III etapu wojewódzkiego odbyły się dnia 28 marca 2019r. 
  Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8b Jan Wyrzykowski zdobył tytuł finalisty XXIV edycji.

  Mariola Kopańska

   
 • Wycieczka klas IV
  22.05.2019 Dnia 15 maja 2019r. klasy czwarte wraz z wychowawcami udały się na lekcję do Muzeum Historii Polski w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych Historyk - detektywem. Na podstawie opowiadania prowadzącej, zdobytej dotąd wiedzy oraz prezentowanych eksponatów, kandydaci na detektywów  musieli rozpoznać o jaką postać historyczną chodzi. Bohaterką dnia była królowa Jadwiga Andegaweńska.
  Ponadto pod okiem wykładowcy układali ciągi przyczynowo-skutkowe i wzbogacali swoją wiedzę o nieznane im fakty historyczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się insygnia koronacyjne Jadwigi, szczególnie możliwość ubrania się w nie i uwiecznienia tego faktu na zdjęciu. 
  Uczniom, biorącym udział w zajęciach, została także zaprezentowana replika pieczęci majestatycznej Jadwigi. Każdy zainteresowany mógł odbić ją na przygotowanych przez organizatorów kartonikach. 
  Niestety pogoda spłatała nam figla i zaplanowany jeszcze spacer po Łazienkach musieliśmy odłożyć na termin jesienny. Ale co się odwlecze to nie uciecze.
  wychowawczynie klas IV: Alicja Kubiak i Mariola Kopańska-Wyrzykowska

   
 • Sportowe sukcesy
  22.05.2019 4 maja nasza uczennica Oliwia Rylska z klasy 4 wzięła Sportowe sukcesy - Obrazek 1udział w Otwartych Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w Lekkiej Atletyce. Oliwia zajęła I miejsce w skoku wzwyż oraz II miejsce w biegu na 600m.
  Katarzyna Stachlewska, uczennica klasy 8, zdobyła na zawodach międzypowiatowych 3 miejsce w pchnięciu kulą. Gratulujemy!!!


   
 • Skołowany weekend
  15.05.2019

  W sobotę, 11 maja,  chętne osoby z naszego szkolnego kółka chemicznego, wybrały się do Warszawy na coroczny festiwal „Skołowany weekend”. Braliśmy udział w dwóch wykładach naukowych. Na pierwszym wykładziept: „Standardowe techniki kryminalistyczne- jak nie dać się złapać”  dowiedzieliśmy się min. jakimi substancjami wykrywane są ślady krwi i jak można uniknąć odpowiedzialności przy ich wykryciu.

  Później mielimy przerwę, którą część osób wykorzystała na wspólną grę planszową. Pozostałe osoby w tym czasie wybrały sobie urocze nadruki na ekologiczne torby.

  Na drugim wykładzie dowiedzieliśmy się jak szerokie zastosowanie mają ładunki wybuchowe. Mimo samej nazwy nie służą tylko do niszczenia lecz bardzo często ratują życie. Używane są między innymi w mocowaniach  pasów bezpieczeństwa, w poduszkach powietrznych, w medycynie a także znalazły swoje zastosowanie w gaszeniu pożarów. Po wykładach obejrzeliśmy pokaz chemiczny. Niektóre doświadczenia dobrze już znaliśmy z zajęć a inne były dla nas całkiem nowe i ciekawe. Był to fantastycznie spędzony czas. Przyjemne z pożytecznym. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w następnych edycjach ,,Skołowanego weekendu”.

 • Szlak piastowski
  20.04.2019

  Ostatnie dni przed feriami nasi piątoklasiści spędzili na szlaku piastowskim. Lekcja historii w terenie to zdecydowanie najbardziej pożądana forma zdobywania wiedzy przez uczniów. Szlak piastowski - Obrazek 1Wizyta w Biskupinie, Gnieźnie, Poznaniu i Kruszwicy pozwoliła nam bliżej przyjrzeć się początkom naszego państwa. Nie zabrakło także czasu na rekreację - Palmiarnia w Poznaniu, rejs po Jeziorze Gopło, a także gra w kręgle, czy wieczorne imprezy piżamowe dały nam okazję do zintegrowania się i jeszcze lepszego poznania . Z miłymi wspomnieniami, a także bogatsi w nowe doświadczenia, wracamy do domu.

 • Ciasto dla konia
  20.04.2019 Klasa III d kontynuuje akcję charytatywną, która ma na celu wsparcie utrzymania konia o imieniu Santos w Schronisku dla Zwierząt w Korabiewicach. Akcje charytatywne uczą  dzieci i młodzież zarówno  wrażliwości jak i dobrej organizacji czasu a także odpowiedzialności. Dzisiejsze zainteresowanie ciastami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie ciasta sprzedały się błyskawicznie. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ciasta. 

  Agnieszka Walczak-Baśkiewicz


   
 • Kangur
  22.03.2019 23 marca podczas uroczystego apelu zakończylismy obchody Roku Matematyki.
  W tym dniu również włączyliśmy się w matematyczną ucznowską społeczność na całym świecie - 20 uczniów pisało Międzynarodowy Konkurs matematyzcny Kangur. Czekamy na wyniki.
 • Wiosenne świętowanie
  21.03.2019 Wiosenne świętowanie - Obrazek 1Podsumowanie tygodnia matematyki? Pierwszy dzień wiosny? A może dzień kolorowych skarpetek?  Dzisiaj się nie Wiosenne świętowanie - Obrazek 2rozdrabniamy - świętujemy wszystkie trzy okazje  Rozpoczęliśmy od Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KANGUR, w którym udział wzięło dwudziestu naszych uczniów. Trzymamy za nich mocno kciuki!!! Następnie obejrzeliśmy ciekawe przedstawienie "Wielcy matematycy" w wykonaniu klasy 5f oraz nagrodziliśmy uroczyście wszystkich zwycięzców konkursów matematycznych przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu. Nasi najmłodsi, dzięki wspaniałemu wiosennemu wystąpieniu pozwolili nam poczuć ciepło wiosennego słońca .
 • Dzień piąty
  17.03.2019 Zakończyliśmy pierwszy etap konkursu „Szóstka w rozumie”.
  Do drugiego etapu awansowali:
  KL IV – Wanessa Michalska, Damian Kalinowski, Franciszek Nowakowski
  KL V – Kamila Malinowska, Matylda Zaremba, Klaudia Miś
  KL VII – Marta Ambroszczak , Mikołaj Łangowski, Kacper Reks
  KL VIII – Joanna Dłuha, Cyprian Garwoliński, Bartek Paczesny
  KL III – Michał Semeniuk, Maciej Jabłoński, Hubert Przybysz, Laura Łukiewicz, Gabrysia Bracik, 
  Amelia Szarblewska
  Cały czas mistrzem jest Michał Semeniuk – 49 punktów.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
  Drugi etap – rozwiązywanie krzyżówek odbędzie się w poniedziałek 18 marca na 5 lekcji w sali 17.
 • Tydzień matematyki
  16.03.2019

  Rok 2019 jest jubileuszowym Rokiem Matematyki. Tydzień matematyki - Obrazek 1Chcąc uczcić wyróżnienie polskich matematyków i ich wkład w rozwój nauki światowej, a także podkreślić naszym uczniom ważną rolę tej nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, nasza szkoła zorganizowała w dniach od 11 do 15 marca obchody Tygodnia Matematyki. Przez cały ten czas wszyscy żyliśmy w świecie liczb, wzorów i zagadek. Od poniedziałku do piątku odbywało się wiele ciekawych zajęć pod hasłem "Rok 2019 Rokiem Matematyki".

  Wraz z początkiem tygodnia rozpoczęliśmy konkurs "Szóstka w rozumie", który trwał przez cały tydzień.Tydzień matematyki - Obrazek 2 Codziennie podczas długiej przerwy uczniowie pisali test złożony z dziesięciu pytań. Łącznie można było uzyskać pięćdziesiąt punktów. Dla podgrzania ducha walki każdego dnia publikowana była lista rankingowa. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawie. Niezwykłe zaangażowanie było widać również ze strony rodziców, którzy dzielnie dopingowali swoje dzieci od samego początku aż do końca zmagań.

  Podczas całego tygodnia naszą szkołę wypełniały pomysłowe plakaty przygotowane przez uczniów, dotyczące matematycznego humoru i ciekawostek. Każdy mógł podzielić się w ten sposób swoją wiedzą z innymi. Pomysłowość uczniów przerosła oczekiwania nauczycieli. Tydzień matematyki - Obrazek 3Dla pierwszaków i drugoklasistów ciekawe zajęcia matematyczne przygotowały dziewczynki z klasy trzeciej gimnazjum. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.

  Dokładnie 12 marca świętowaliśmy w ramach całego matematycznego tygodnia Światowy Dzień Matematyki. Tym razem sprawdzaliśmy wiedzę każdego, młodszego i starszego. Piątoklasiści odwiedzili wszystkie klasy, przypominając o tym ważnym wydarzeniu. Zadawali pytania, a za poprawną odpowiedź można było otrzymać smaczne ciasteczko. I kto powie, że matematyka nie jest słodka? Na korytarzu klas czwartych mogliśmy podziwiać wystawę fotografii naszych uczniów, przedstawiającą wykorzystywanie zagadnień matematycznych w życiu każdego człowieka. Jakże wiele interesujących rzeczy można dowiedzieć się od młodszych. Ich spostrzegawczość napawa nas ogromną dumą. Zabawa w poszukiwaczy zagadek cieszyła się uznaniem w każdej klasie. W różnych miejscach naszej szkoły zostały ukryte zadania do rozwiązania. Każdej klasie został przypisany konkretny kolor kartki, co było jeszcze bardziej atrakcyjne. Matematyczne suchary, czyli skojarzenia logiczne cieszyły się równie dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród uczniów. Podsumowanie wszystkich działań to wspólne spotkanie całej społeczności szkolnej oraz występ klasy piątej pt. „Wielcy matematycy”.

  Z matematyką stykamy się na każdym kroku, zarówno idąc na zakupy, wykonując przelewy bankowe, czy choćby odliczając dni do wakacji. Każdy przedmiot w otaczającym nas świecie ma swój kształt, rozmiar, wagę. Matematyka jest niezbędna zarówno hydraulikowi, kierowcy jak i elektrykowi. I to właśnie staramy się przekazywać naszym uczniom, pomagamy im w odkrywaniu tego, co nieznane, ucząc, że wiedzę możemy czerpać z każdego doświadczenia i z każdej obserwacji.

   

  Sylwia Nowicka

 • Lekcja z pisarzem
  16.03.2019

  To była  niecodzienna lekcja.Gościliśmy w murach naszej Szkoły pisarza i obrońcę zwierząt – Pana Toma Justyniarskiego. Lekcja z pisarzem - Obrazek 1 Przyjechał on ze swoją przyjaciółką – Lusią Justyniarską – malutkim pieskiem. Lusia od razu podbiła serca wszystkich zebranych. Miłych gości przywitała Pani Dyrektor Dorota Berlińska oraz uczniowie klas I, II, IVa i IV b.

  Lekcja z pisarzem - Obrazek 2Pan Justyniarski od lat zajmuje się ratowaniem porzuconych i niechcianych zwierząt. Uratował już ponad 1000 zwierząt: psy, koty, konie, ptaki, osiołki a nawet żyrafę i węża. Pan Tom Justyniarski jest rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt. Pięknie i wzruszająco pisze o zwierzętach, czyniąc je bohaterami swoich książek Jest  autorem takich książek dla dzieci jak np.: Psie troski, Kocia mama, Mój przyjaciel bocian. Jego utwory polecane są przez wybitnych psychologów dla dobrego wychowania dzieci.  Książka „Psie troski” weszła już do kanonu lektur szkolnych.  Podczas spotkania autorskiego dzieci dowiedziały się czym jest odpowiedzialność za zwierzątko, jak należy traktować zwierzęta w domu, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, a szczęśliwy piesek merda ogonem. Wszystkie dzieci potwierdziły, że zwierzątka domowe są członkami rodziny i należy je kochać i opiekować się nimi. Po spotkaniu uczniowie zakupili książki Pana Justyniarskiego, a autor każdemu wpisał piękną dedykację.

  Takie wspaniałe spotkanie na zawsze pozostanie w pamięci i sercach wszystkich uczniów i nauczycieli.

               

                                                                                   Anna Chojnacka 

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa