Nawigacja

Wiadomości

 • Skręcone naczynia
  26.04.2020

  Na zajęciach ceramicznych wykonywaliśmy skręcone Skręcone naczynia - Obrazek 1naczynia prostopadłościenne.

  Jak powstaje taki skręcony prostopadłościan?

  Jedno jest pewne: już na początku pracy trzeba zaplanować wygląd swojego naczynia.

  W tej chwili nie pracujemy, ale wkrótce pokażemy filmy na ten temat.

 • Kartka dla medyka
  02.04.2020 Od kilku tygodni nasze życie wygląda inaczej. Pozostajemy w domu, bo to najlepsza metoda, by ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Są jednak ludzie, którzy narażają swoje zdrowie i życie w trosce o nas wszystkich. To cały personel medyczny. Mając na uwadze ich ciężką pracę, przyłączyliśmy się do akcji "Kartka dla medyka". Niech to będzie nasze podziękowanie za ten trud i znak, że doceniamy i jesteśmy wdzięczni.
 • Występy wokalne
  13.03.2020

  W tygodniu talentów odbywały się występy wokalne na korytarzu szkolnym ,w których wzięli udział uczniowie z klas 3- 8.

  Występy wokalne - Obrazek 1Udział wzięło około 50 uczniów ,to jest rekord. Po pierwszym dniu popisów wokalnych uczniowie zgłaszali się na następny termin przyprowadzając koleżanki a nawet kolegów. Miło było jak włączyli się w śpiewanie również obcokrajowcy uczący się w naszej szkole. W ostatnim dniu przed ogłoszeniem komunikatu ministerstwa , na korytarzu swoje umiejętności wokalne a także językowe ,zaprezentowały klasy 6,5 i 8 śpiewając po angielsku. W piątek zaplanowane były występy klas 1-3 ,które zostały odwołane. Wszyscy uczniowie słuchający , wspierali występujących oklaskami oraz wspólnym śpiewaniem .

  Podsumowując ,te trzy dni wspólnego śpiewania pokazały nam ile mamy utalentowanych dzieci ,  jaka  atmosfera panuje w  szkole oraz ,że ta forma prezentacji ma sens .

  Marlena Kulmanowska-Kawka

 • Zajęcia sportowe
  13.03.2020

  Podczas Tygodnia Talentów zostały przeprowadzone zajęcia „Sport moja pasja” dla klas I-III.  Swoje umiejętności i zainteresowania sportowe przedstawiły Zajęcia sportowe - Obrazek 1dziewczynki z klasy 5a – Oliwia Rylska, Magdalena Socha, Oliwia Kruszyńska oraz Natalia Miś.

  Dziewczynki miały za zadanie uświadomić uczniom jak wiele powodów jest do tego aby uprawiać sport. Zajęcia lekkoatletyczne przeprowadziły Oliwia Rylska oraz Oliwia Kruszyńska. Pokazały najmłodszym dlaczego warto pracować nad harmonijnym rozwojem naszego ciała.

  Magdalena Socha oraz Natalia Miś wykazały się przedstawiając swoje umiejętności w piłce nożnej. Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku w Tygodniu Talentów będzie równie dobra zabawa.

 • Papieroplastyka
  12.03.2020
  Po raz kolejny podczas Tygodnia Talentów mam uczennicy klasy Vb Pani Ewa Borkowska poprowadziła zajęcia z  papieroplastyki. Papieroplastyka - Obrazek 1Już w zeszłym roku zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, podobnie było w tym roku. W tegorocznych zajęciach udział wzięła klasa IV.
  Na Początku Pani Ewa Borkowska zaprezentowała swoje najpiękniejsze i najciekawsze prace. Następnie pokazała podstawy wytwarzanie elementów konstrukcyjnych. Pod jej kierunkiem uczniowie wykonali elementy swoich przyszłych prac. Praca wymagała od nich skupienia i uwagi. Zajęcie jest czasochłonne ale efekty wysiłku są zachwycające i dają dużą satysfakcję. Zdjęcia z zajęć i dokonania uczniów można obejrzeć na stronie szkoły i facebook’u
 • Warsztaty ogrodnicze
  12.03.2020

  Pierwsze ogrodnicze zajęcia w Tygodniu Talentów Warsztaty ogrodnicze - Obrazek 1miały rozwinąć pasje ogrodnicze naszych najmłodszych. Miały zainspirować Młodych Ogrodników do hodowli i kolekcjonowania kaktusów. To piękne rośliny o oryginalnych kształtach i wspaniałych kwiatach zasługujące na sympatię. Dzieci poznały podstawowe tajemnice hodowli. Każdy mógł wybrać sadzonkę do nowej kolekcji. Kącik Miłośników Kaktusów zaczyna rosnąć.

 • Zabawy logiczne
  11.03.2020

  Jedną z grup w ramach zajęć  grupowych dla najmłodszych były zabawy logiczne. Zabawy logiczne - Obrazek 1 Niewielu uczniów wybrało te zajęcia, wiadomo miała być matematyka.  I okazało się miłe zaskoczenie.  Bo matematyka to nie tylko liczenie, ale fajna zabawa przy grach logicznych. Poznaliśmy Karty Grabowskiego.  Dzięki nim można się uczyć matematyki przez zabawę. Było super.

 • Warsztaty tkackie
  10.03.2020

  Kolejne - wyjątkowe jak na realia szkolne- warsztaty tkackie,Warsztaty tkackie - Obrazek 1 poprowadzone przez panią Iwonę Kosłacz Matusiak- odkryły przed uczniami z klas starszych tajniki pracy na krośnie i kołowrotku.  Mało osób ma okazję poznać w praktyce działanie przedmiotów, które łączą się z naszą historią, tradycją i kulturą. W naszej szkole stało się to możliwe.

 • Warsztaty teatralne
  10.03.2020

  Warsztaty teatralne- przeznaczone dla kilku grup wiekowych. Warsztaty teatralne - Obrazek 1Prowadziła je UWAGA!  UWAGA!

  Poznajecie? DAGMARA GRABAREK- nasza wspaniała absolwentka. Dzieciaki mogły wykazać się kreatywnością, tworzyć i zobaczyć, jak wspaniale dzielić się swymi pasjami.

 • Rozrywki matematyczne
  09.03.2020 Zaraz po warsztatach z końmi, Rozrywki matematyczne - Obrazek 1odbyły się zajęcia umysłów ścisłych, czyli multimedialne rozrywki matematyczne, podczas których wypełnialiśmy sudoku z kolorowymi zwierzątkami. Nie było łatwo, ale nasi trzecio- i czwartoklasiści poradzili sobie i z tym
 • Konie moja pasja
  09.03.2020

  Pierwsze warsztaty w Tygodniu Talentów przeprowadziły dziewczynki z klasy 5a - Weronika Nowicka i Gabriela Karolak. Przygotowały niezwykle ciekawą prezentację dotyczącą swojej pasji, jaką są KONIE.Konie moja pasja - Obrazek 1 Dziewczynki od wielu lat jeżdżą konno w klubie jeździeckim. Dzięki ich zajęciom mogliśmy zapoznać się nie tylko z budową konia, ale także z jego charakterem, pożądanymi cechami jeźdźca, rozwojem źrebięcia, chodami konia, jego wyposażeniem i warunkami niezbędnymi do życia. Na zakończenie można było zadawać pytania, na które dziewczynki wyczerpująco odpowiadały. Kto wie, może udało im się zarazić swoją pasją innych?

 • Zaczynamy
  07.03.2020 Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Talentów. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Swoimi  talentami pochwalą się uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i zaproszeni goście.
  Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze chcą się zgłosić.
  W tym roku :śpiewamy, tańczymy rysujemy, liczymy, gotujemy, fotografujemy, tkamy, jeździmy konno, wędkujemy i wiele innych.
 • Szóstka w rozumie
  07.03.2020 Zakończyliśmy I etap konkursu matematycznego "Szóstka w rozumie".
  W konkursie wzięło udział 56 uczniów z klas III-VIII, którzy przez cały tydzień podczas długiej przerwy  rozwiązywali zadania matematyczne.

    DO II ETAPU AWANSOWALI 

   

  KL III

  1. Wyderka Ania                42 pkt

  2. Gołyś Roksana               40 pkt

      Kepczyński Nikodem    40 pkt

   3. Wróblewska Nikola       39 pkt

   

   

  KL IV

  1. Nowoszewski Armin     34 pkt

  2. Kacprzak Kacper           32 pkt

  3. Lipińska Ola                  30 pkt

  KL V

  1. Rylska Oliwia                   39 pkt

  2. Banaszkiewicz  Maja        38 pkt

      Michalska Wanessa           38 pkt

  3. Świerczewski Franciszek   34 pkt

     

   

  KL VI

  1. Pułka Adrian                   47 pkt

  2. Malinowska Kamila       43 pkt

  3.  Suchorab Bartek            40 pkt

   

  KL VII I VIII

  1. Skorupska  Magda              44 pkt

  2. Pakuła Amelia                   40 pkt

  3. Ambroszczak  Marta           38 pkt

   

  Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  II etap odbędzie się w czwartek 12 marca, który jest Dniem Matematyki.

  W II etapie uczniowie będą rozwiązywali krzyżówki matematyczne.

   

 • Klasa I na wycieczce
  07.03.2020 W poniedziałek 2 marca, uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę do Fabryki Krówek w Milanówku. Na miejscu zapoznali się z etapami produkcji cukierków, a także historią zakładu i samych krówek. Najbardziej oczekiwanym punktem programu była oczywiście degustacja.
 • I nagroda
  05.03.2020

  W dniu 27.02.2020 odbył się konkurs wokalny „Żołnierzy Wyklętych”, w którym wzięły udział dwie nasze uczennice: Lena Olczak (klasa II) oraz Magdalena Komar(klasa VIII).

  Miło nam oznajmić ,że Lena Olczak, uczennica p.Teresy Jarkowskiej ,którą przygotowała p. Marlena Kulmanowska-Kawka,  zdobyła I miejscepięknie śpiewając piosenkę „Ojczyzno ma”.

  Powtórnie Lenę będzie można usłyszeć na uroczystej gali  rozdania nagród  04.03.2020 r w Centrum Kultury w Błoniu.

  Serdecznie zapraszamy a Lenie RATULUJEMY wygranej!!!

 • Zajęcia taneczne
  03.03.2020

  Karnawał już za nami ale miło powspominać czas zabawy i radości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć wokalno- tanecznych.
  Zajęcia taneczne - Obrazek 1Zajęcia taneczne - Obrazek 2

 • Lektura w pudełku
  02.03.2020 Lektura w pudełku - Obrazek 1Uczniowie klasy IV prezentują ,,Lekturę w pudełku". Zamieściliśmy w naszych pudełkach opowieści o Kocie w butach, Tomciu Paluszku, Czerwonym Kapturku i innych baśniowych bohaterach. 

  Była to inspirująca wyobraźnię zabawa na lekcji języka polskiego. 
 • Zima w mieście
  23.02.2020
  Zima w Mieście ze Szkołą Podstawową nr 4 to czas wielu atrakcji i niespodzianek. Pierwszego dnia - 10.02.2020 odbyły się zajęcia integracyjne, zapoznanie z regulaminem półkolonii oraz zasadami bhp i ppoż. Zima w mieście - Obrazek 1Następnie odbyła się wycieczka do sali zabaw w Sochaczewie. W kolejnych dniach byliśmy w kinie  w Błoniu, na wycieczce w Warszawie w Muzeum Iluzji, a także na pływalni w Ożarowie Mazowieckim. Ostatniego dnia zimowych szaleństw- 14.02.2020- wyjechaliśmy do Manufaktury Czekolady w Warszawie, gdzie słodkim i pysznym akcentem zakończyliśmy wspólnie zorganizowany czas.
  Dziękujemy wszystkim, którzy byli na Zimie w Mieście w SP4 za wspaniałą zabawę, radość i integrację.
  Wasze panie:
  Sylwia, Agnieszka, Alicja i Dorota
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wycieczka kl IV i VII
  15.02.2020

  W czwartek, 6 lutego, klasy:  IV i VII  pojechały do  Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji pt:”Kuj żelazo póki gorące”. Podczas zajęć  można było stać się pomocnikiem kowala w kuciu zagadkowego przedmiotu, którym okazała się być podkowa. Obejrzeliśmy również niezwykle interesującą ekspozycję.

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa