Nawigacja

Wiadomości

 • 07.01.2020

  Przygotowania do świąt w 1a były w tym roku bardzo owocne, a świąteczne zapachy rozchodziły się po całej szkole. Dekorowaliśmy pierniczki, ozdabialiśmy goździkami pomarańcze i wykonywaliśmy ozdoby choinkowe z cienkiej bibułki. Oj, były to wyzwania dla naszych paluszków.

 • Dzień gier w Ia
  07.01.2020

  13 grudnia był to dzień pełen radości. Każdy z uczniów mógł przynieść swoją ulubioną grę planszową. Oglądanie, zapoznanie z zasadami oraz sama gra wywołały wiele pozytywnych emocji. Grupy ciągle się zmieniały, a zainteresowanie nie słabło. Największym powodzeniem cieszyła się gra "La Cucaracha".

 • Jasełka
  20.12.2019

  Dzisiaj spotkali się uczniowie całej szkoły, aby obejrzeć jasełka  przygotowane przez klasę czwartą, która  w ten sposób przybliżyła nam  temat wigilijnych tradycji. Dlaczego ubieramy choinkę? Choinka jest symbolem drzewa poznania dobra i zła z raju i jest ubierana często w dniu Adama i Ewy, czyli w Wigilię. Dlaczego na choince wieszamy bombki, łańcuchy, gwiazdę? Zawieszane bombki są symbolem biblijnego jabłka zerwanego przez Ewę. Łańcuchy symbolizują węża kusiciela. Gwiazda zawieszana na szczycie to pamiątka gwiazdy betlejemskiej. To tylko przykłady. Przypomnieliśmy źródło pochodzenia wielu innych tradycji wigilijnych. Zaangażowaliśmy do tego rodziców naszych dzieci, którzy fantastycznie sprawdzili się w roli mamy i taty pięknie  odpowiadających dzieciom na pytania. W śpiewie wsparły nas klasy pierwsze i klasa VI c. Dziękujemy wszystkim za obecność.

  Spokojnych Świąt. Zapraszamydo obejrzenia zdjęćw galerii.
  Jasełka - Obrazek 1Jasełka - Obrazek 2Jasełka - Obrazek 3

 • Nasze Złotka
  19.12.2019
  Nasze "Złotka" kategoria dzieci I miejsce dla dziewcząt i chłopców. GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY. To nasz prezent na Święta.
 • Warsztaty świąteczne
  11.12.2019 W poniedziałkowe popołudnie dzieci z kl. Ib wraz z rodzicami, spotkali się na warsztatach świątecznych. Głównym tematem spotkania były ozdoby choinkowe. Nie zabrakło też czasu na prezentację okolicznościowego programu artystycznego.  Efekty pracy dzieci i rodziców można podziwiać w sali nr 2, bowiem ku uciesze pierwszaków ozdobiono nimi klasową choinkę. Zobaczcie sami, jaka piękna!
 • Wizyta Mikołaja
  09.12.2019 Dziś zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj. Przybył do nas z dalekiej Laponii wraz z Elfem- swoim przyjacielem. Przywiózł dla każdego słodki upominek. Następnie przepytal naszych nauczycieli z umiejętności śpiewania i recytowania wierszy. Zabawy było co niemiara. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
  Wizyta Mikołaja - Obrazek 1Wizyta Mikołaja - Obrazek 2Wizyta Mikołaja - Obrazek 3
 • W Kolorado
  08.12.2019 W mikołajki uczniowie klas I - III pojechali na wycieczkę do sali zabaw Kolorado. Po wyczerpującej zabawie w sali pełnej krętych labiryntów, basenów z kulkami i zjeżdżalni, każdy otrzymał słodki upominek. Powrót autokarem do szkoły upłynął śpiewająco, głównie za sprawą piosenki "Jedzie Mikołaj".
 • Szopki w świetlicy
  04.12.2019 Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi rosną nasze emocje. Kiedy czekanie dłuży się w nieskończoność, my nie próżnujemy. W tym tygodniu, w świetlicy z panią Anią Sreberską tworzymy szopki. Nasze prace zostaną wystawione podczas kiermaszu bożonarodzeniowego, który odbędzie się 8.12 w Centrum Kultury. Zapraszamy do obejrzenia i zakupów.
  Szopki w świetlicy - Obrazek 1Szopki w świetlicy - Obrazek 2Szopki w świetlicy - Obrazek 3Szopki w świetlicy - Obrazek 4
 • Trzy, dwa, jeden... start
  03.12.2019

  Trzy, dwa, jeden .... START! Razem z szóstoklasistami wychodzimy z matematyką w miasto, czyli rozpoczynamy trzymiesięczny projekt uczniowski - MATEMATYKA JEST WSZĘDZIETrzy, dwa, jeden... start - Obrazek 1. Będziemy szukali jej w przyrodzie, sklepie, banku, kuchni, a nawet w biurze podróży i u dietetyka. Trzy, dwa, jeden... start - Obrazek 2Trzy, dwa, jeden... start - Obrazek 3W tym celu podzieliliśmy się losowo na kilkuosobowe grupy, w których będziemy pracowali nad wybranym tematem przez najbliższe tygodnie. Przez cały czas możemy liczyć na pomoc i wsparcie naszej Pani nauczycielki. Podczas cyklicznych  spotkań  będziemy omawiali nasze postępy i analizowali podjęte działania. Trzy, dwa, jeden... start - Obrazek 4Naszym celem jest sprawdzenie czy matematyka jest naprawdę potrzebna. Na zakończenie podzielimy się zdobytą wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami.

 • Andrzejki
  03.12.2019

   29 listopada był dniem wróżb w  klasie IA.Andrzejki - Obrazek 1 Każdy pragnął poznać swoją przyszłość i wywróżyć sobie coś wyjątkowego - bogactwo, sławę, czy dalekie podróże. Chcieliśmy też wiedzieć z kim się zaprzyjaźnimy. W tym celu wykonaliśmy łódeczki, które puszczaliśmy na wodzie. Wieczorem spotkaliśmy się na szkolnej zabawie, jedną z atrakcji były ciasteczkowe wróżby przygotowane przez rodziców. Czy wróżby spełnią się? Przyszłość nam pokaże.

 • Zadania z misiem
  03.12.2019

  "ZADANIA Z MISIEM" - tym razem nasza grupa z klasy drugiej stworzyła własne książeczki z zadaniami matematycznymi - a wszystko to z misiem w roli głównej. Zadania z misiem - Obrazek 1Dzięki współpracy, zaangażowaniu, umiejętności praktycznego wykorzystywania wiedzy matematycznej oraz niesamowitej kreatywności naszych najmłodszych uczniów, powstały bardzo interesujące prace

   

 • Dzień misia
  03.12.2019

  Dzień Misia w 1a to niezwykły dzień. Zaczął się od  w-fu, oczywiście z pluszakami. Biegi, skoki, podskoki  i pokonywanie przeszkód, czasami z dużym poświęceniem.  Później były tańce i przytulańce z misiami, rozwiązywanie labiryntów, a na koniec wykonywanie obrazków filcowo-piaskowych.
  Dzień misia - Obrazek 1Dzień misia - Obrazek 2Dzień misia - Obrazek 3Dzień misia - Obrazek 4Dzień misia - Obrazek 5Dzień misia - Obrazek 6

 • Spotkanie historyczne
  04.12.2019 W dniu 26 listopada klasy VI- VIII miały okazję uczestniczyć w wystawie poświęconej Ince-Danucie Siedzikównie, która odbyła się w naszej szkole. Spotkanie historyczne - Obrazek 1O wystawie opowiadał pan Marcin Nowak- pracownik Instytutu Pamięci Narodowej. W spotkaniu uczestniczyła takze pani Grażyna Laskowska- radna naszej gminy. Podczas wprowadzenia do wystawy pan Marcin opowiadał o swojej pracy archeologicznej i o ekshumacji szczątków Żołnierzy Wyklętych, w której bierze udział. Obecność na spotkaniu przybliżyła naszym uczniom zarówno postać Inki, jak i przyczyniła się do poszerzenia wiedzy na temat działań IPN-u.
 • Ceramiczne inspiracje
  28.11.2019 Zainspirowani animacją poklatkową, tworzyliśmy historie z gliny.
  Ceramiczne inspiracje - Obrazek 1Nasi bohaterowie ulegali różnym transformacjom, stając się potworami
  pączkami, frytkami lub pięknymi łabędziami. Było groźnie, zabawnie a
  przede wszystkim twórczo.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
 • Teatr lalek
  28.11.2019

  21  listopada nasza sala zamieniła się w pracownię lalkarską. Uczniowie pracowali w grupach, wykonywali  kukiełki do autorskich przedstawień. Były pieski, policjanci, księżniczki, Czerwony Kapturek i wiele innych postaci. Następnego dnia każda grupa wystawiła swój spektakl. Wszystkie grupy zostały nagrodzone gromkimi brawami. To było ciekawe doświadczenie.
  Teatr lalek - Obrazek 1Teatr lalek - Obrazek 2

 • Tajemnice światła
  28.11.2019

  Czy światło jest białe? Tajemnice światła - Obrazek 118 listopada uczniowie klasy 1a poszukiwali odpowiedzi na to pytanie. Uczestnicząc w zabawach badawczych obserwowali zjawisko rozszczepienia światła na różne kolory . Wykonali  krążek Newtona i starali się uzyskać połączenie barw - to było trudne doświadczenie, wymagało dużej wytrwałości i sprawności palców.

 • Lekcja przyrody
  28.11.2019

  Tropiciele z 1A lubią zajęcia w terenie. Tym razem byli w parku. Zapoznawali się z budową drzew, rozpoznawali ich różne gatunki oraz sprawdzali, które z nich jest najgrubsze. Na zakończenie harcowali na placu zabaw.
  Lekcja przyrody - Obrazek 1Lekcja przyrody - Obrazek 2

 • Ciasto dla Mai
  27.11.2019

  Dnia 26.11.2019 podczas przerw uczniowie wyszli z inicjatywą- chcieli pomóc zbierać pieniądze na operację Mai Kapłon. Dlatego przynieśli duuużo ciast, których porcje sprzedawali.Ciasto dla Mai - Obrazek 1 I tu przeogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia i jeszcze większe podziękowania dla tych, którzy odpowiedzieli na apel- przyszli, kupili i ...w ten sposób zdobyliśmy ponad 950 zł na operację Mai Kapłon. Było przepysznie, słodko i radośnie. Pamiętajcie! To nie koniec naszej pomocy! Teraz produkujemy ozdoby świąteczne na kiermasz.Ciasto dla Mai - Obrazek 2 Całkowity dochód z kiermaszu również zostanie przekazany dla Mai. Dlatego apelujemy- czytajcie ogłoszenia wysyłane librusem, odpowiadajcie na nie pozytywnie. Wspólnie możemy wiele.

 • Dzień misia
  27.11.2019 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jak co roku, tak i w tym, nasza szkoła postanowiła wziąć w nim udział. Już z samego rana przybył do nas Miś Uszatek. Dzień misia - Obrazek 1Bardzo się ucieszylismy na jego widok i było nam tym bardziej miło, że postanowił spędzić z nami caly dzień. Na początku odwiedził gabinet Pani Dyrektor, potem sprawdził czy ciekawe książki mamy w bibliotece. Dzień misia - Obrazek 2Odwiedził nas także na lekcjach, poprowadził rozgrzewkę na wf i sprawdził czy umie rzucić celnie do kosza. Klasom młodszym rozdał misiowe rebusy i zagadki. Spędził z nami wszystkie przerwy. A potem pojechał, obiecując że wróci za rok.
 • Świetlica - eksperymenty
  24.11.2019

  W piątek nasza koleżanka Hania przygotowała dla nas eksperymenty. Jednym z nich była nauka czyszczenia monet. Spodobała nam się ta praca, tym bardziej, że każdemu z nas udało się oczyścić po kilka groszy. Następnie odbył się konkurs puszczania baniek mydlanych. Po wielu probach laureatką została Maja- jej bańka była największa!
  Świetlica - eksperymenty - Obrazek 1Świetlica - eksperymenty - Obrazek 2Świetlica - eksperymenty - Obrazek 3

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa