Nawigacja

Wiadomości

 • Mistrz szybkiego liczenia
  05.05.2021

  A to już matematyczne zmagania uczniów klasy czwartej i piątej , czyli MISTRZ SZYBKIEGO LICZENIA. Gratulujemy!!! Taka aktywność umysłu o 8:00 rano, to energia na pozostałą część dnia. Bawiliśmy się w aplikacji Nearpod.

  Gratulacje dla wszystkich uczestników, ale mieliśmy wyłonić MISTRZA SZYBKIEGO LICZENIA.

  Wyniki po podsumowaniu wszystkich zadań:

  Klasa IV

  1 miejsce – Nikodem Kępczyński

  2 miejsce – Michał Dyjak

  3 miejsce – Nikola Wróblewska

  Klasa V

  1 miejsce – Mariusz Malinowski

  2 miejsce – Armin Nowoszewski

  3 miejsce – Maja Reks

  4 miejsce – Anhelina  Zomeruk

 • Powrót do szkoły
  04.05.2021 Dzieci z klas I - III z radością wróciły do szkoły. Szkoła to nie tylko nauka, ale równiez zabawa. Nasz nowy plac zabaw znów stał się atrakcją i rozbrzmiewa śmiechem dzieci. 
 • Kochany pupil
  30.04.2021
  A to już kolejna odsłona naszych spotkań z młodymi hodowcami  Tym razem klasy 6-7 To był fantastycznie spędzony czas. Dziękujmy za ciekawe informacje o psach,kotach, królikach i ....szczurkach - a może szczurzycach?
 • Interaktywna lekcja
  30.04.2021 Interaktywne lekcje matematyki z Nearpod w klasach siódmych to połączenie wiedzy,zabawy i zdrowej rywalizacji Powtórzyliśmy wiadomości o procentach i nie tylko... Wyłoniliśmy talenty matematyczne! Dziękujemy za miło spędzony czas! Jak to powiedział jeden z uczniów: " Ale dziś piękny dzień
 • Ciekawe sporty
  30.04.2021
  Zbliżamy się do końca naszego Tygodnia Talentów Za nami spotkanie w grupie "Ciekawe sporty". Dziękujemy Oliwii,Weronice i Gabrysi z kl. 6a za przybliżenie nam wiadomości o jeździectwie i lekkoatletyce. Dziękujemy też pozostałym uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu. Pamiętajmy o ruchu: spacerach,rowerze,rolkach...
 • Programowanie
  30.04.2021 Zajęcia z programowania prowadził student informatyki.
  Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.

  video-1619587268.mp4
 • Nasze pasje
  29.04.2021 Jak już wiecie- w tym tygodniu prezentujemy swoje talenty. Spotykamy się zdalnie, wymieniamy poglądy na temat swoich pasji. Niestety... czasu jest zbyt mało na to, by porozmawiać o wszystkich swoich zainteresowaniach, które są czasami wyjątkowe. Chcecie dowiedzieć się jakie to zainteresowania? A może lepiej- zobaczcie 
  Przed Wami- zdjęcia talentów, pasji niektórych uczniów naszej szkoły. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
 • Modelarstwo
  29.04.2021 Kolejne, ciekawe spotkanie podczas zdalnego Tygodnia Talentów. Jak wiecie- bardzo często gościli u nas nasi absolwenci. Dziś- spotkanie dla osób chętnych poprowadził pan Przemysław Matras- absolwent Gimnazjum nr 2, pasjonat historii, ceramiki i modelarstwa. Modelarstwo to hobby rozwijające nie tylko umiejętności plastyczne i wiedzę techniczną. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawostek z różnych dziedzin, łącznie z historią, bowiem prace naszego Gościa są ściśle związane z II wojną światową. Póki co- prezentujemy "okruchy" tego, co można było zobaczyć. Wśród nich- ciekawostka- makieta pewnego pomieszczenia. Ciekawe, kto zgadnie, co to za miejsce?
  Niebawem wszyscy obejrzą film, którego twórcą jest kolejny nasz absolwent- Damian Matras.
 • Prace plastyczne
  29.04.2021 Czwartek to dzień pod znakiem dzieł artystycznych. Jedno ze spotkań zostało przeprowadzone przez uczennice z klasy VI a- Oliwię K. i Wanessę M. Dziewczyny przygotowały ciekawe prezentacje przedstawiające ich zainteresowania, podzieliły się swoimi przemyśleniami, związanymi z twórczością. Pomogło to otworzyć się pozostałym uczestnikom z klasy IV i VI a. Wiele osób odważyło się zaprezentować swoje prace spontanicznie, przed kamerkami. Wywiązała się rozmowa o malarstwie i... komiksach. Spotkanie było bardzo radosne i pełne pozytywnej energii. W załączeniu- część prac, które widzieliśmy.  
 • Mój kochany pupil
  29.04.2021 Na początek klasy: klasy 4 i 5 .... ze swoimi PUPILAMI 
  Podczas zajęć mogliśmy nie tylko pochwalić się swoimi kochanymi zwierzakami, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na ich temat. Jak żyją, co jedzą, jak wyglądają, co potrafią i jak o nie zadbać  Były z nami psy, koty, papużki i ..... koszatniczki  Dziękujemy Kochani za ogromne zaangażowanie i miło spędzony czas!
  Wasze Panie - Agnieszka, Ela, Asia i Sylwia.
 • Tydzień Talentów
  29.04.2021
   
  Od wielu lat organizujemy Tydzień Talentów i w tym trudnym roku szkolnym też. Ogłaszamy pierwszy szkolny Tydzień Talentów online. Będzie się działo. Jesteśmy w domach, ale jednak razem. mamy różne ciekawe zainteresiwania i będziemy się nimi dzielić.
 • Dzień matematyki
  15.03.2021 DZIEŃ MATEMATYKI poza murami szkoły? 
  Jak najbardziej! Było to możliwe podczas dzisiejszych zajęć online 
  Obchodziliśmy go rozwiązując łamigłówki,rebusy i zagadki. Dzieliliśmy się matematycznymi ciekawostkami. A to wszystko z obowiązkowym humorem matematycznym.
  W galerii można obejrzeć prace, które powstały


  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE 
  A dlaczego Dzień Matematyki obchodzimy 14 marca? Obejrzyjcie film to się dowiecie

 • Dzień Kobiet
  10.03.2021
  Tegoroczny Dzień Kobiet starsi uczniowie spędzają w domach, przed komputerami. Najmłodsi cieszą sie, że mogą być razem i tą drogą składają wszystkicm paniom najlepsze życzenia.


  https://www.facebook.com/messenger_media/?
 • Tydzień walentynkowy
  20.02.2021

  W dniach 15-19.02 odbył się w naszej szkole Tydzień walentynkowy. W przygotowania zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Klasy młodsze na zajęciach plastycznych przygotowywały walentynki i zakładki do książek. Brały także udział w konkursach i śpiewaniu piosenek o miłości. Klasy starsze wzięły  udział w koncercie muzycznym na Miłosną playlistę i Konkursie piosenki walentynkowej.  Dodatkowo, przez cały tydzień na facebooku ukazywały się informacje przedstawiające różne oblicza miłości.

  I tak kolejno, w poniedziałek ukazał się film pokazujący miłość wśród zwierząt. Można było się z niego dowiedzieć m.in., że niektóre zwierzęta łączą się w pary na całe życie.

  We wtorek można było wziąć udział w muzycznym konkursie.

  Środa, to czas na poznanie sylwetek Matki Teresy z Kalkuty,  Ireny Sendlerowej, o. Maksymiliana Kolbego i  Janusza Korczaka, czyli osób którzy potrafili poświęcić swoje życie w imię miłości do drugiego człowieka.

   Czwartek był czasem na poznanie wszystkich słów, które kojarzą się ze słowem miłość.  Tydzień walentynkowy zakończył Samorząd Szkolny przygotowując  najpiękniejsze cytaty o miłości.

 • Mega Misja
  20.02.2021
  Uczniowie klasy IA uczestniczą w projekcie Mega Misja. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

  Cream_Rustic_Spa_Makeover_Party_Photo_Collage_(1)_(1)_(1)(1).mp4
 • Arytmetyka mentalna
  20.02.2021

  W dniach od  12-.13.12.2020 r uczeń klasy 1a po zaledwie 2 miesiącach nauki,  wziął udział w Międzynarodowym konkursie matematycznym- EUROPEAN OLIMPIAD ABAKUS . i zajął w nim 8 miejsce w Polsce  ,9 w rankingu Unii oraz 154 w globalnym.

  Warto dodać ,że biorą w niej udział uczniowie z 22 krajów min. Z Austrii, Czech, Hong Hongu, Irlandii, Niemiec, Polski, Romunii , Wielkiej Brytanii, Włoch , USA, Słowacji i wielu innych krajów.

  W konkursie dla nauczycieli ,ich opiekun pan Dobromił Błochowiak, zajął 2 miejsce w rankingu międzynarodowym.

  Tymkowi gratulujemy determinacji i odwagi.
   

  ARYTMETYKA MENTALNA – WIĘCEJ NIŻ MATEMATYKA

  Często spotykamy się z błędnym przekonaniem, że zajęcia z arytmetyki mentalnej stanowią rodzaj korepetycji z matematyki. Rodzice, słysząc, że metoda ta polega na ćwiczeniu liczenia w pamięci, wychodzą z założenia, że dzięki niej ich dzieci przede wszystkim biegle opanują właśnie działania matematyczne. Tymczasem zajęcia z arytmetyki mentalnej to zdecydowanie więcej. Niosą one dla dziecka bardzo wiele korzyści rozwojowych, ponieważ stymulują współpracę obu półkul mózgowych. Dlatego też proponowana przez nas technika liczenia w pamięci pozwala dziecku doskonale opanować zarówno wiedzę matematyczną, jak i humanistyczną czy naukę języków.

  U nas w szkole zajęcia z arytmetyki mentalnej prowadzone są od października

 • Biblioteka
  19.02.2021

  Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym nasza placówka wzbogaciła się o szereg elementów wyposażenia przeznaczonych dla  najmłodszych uczniów.  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki trafiło ponad 800 nowych książek, które już cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są to głównie bajki i baśnie, ale także książki do nauki czytania.

 • Dziękujemy
  19.02.2021

  Dzięki firmie Freightliner PL, w ramach programu wolontariatu #Najsilniejsi z Pomocą i panu Pawłowi Młynarskiemu-  jednemu z rodziców  naszych uczniów, na korytarze trafił nowy sprzęt do zabaw. Są to przede wszystkim antypoślizgowe naklejki przeznaczone do gier korytarzowych. Mamy także nowe tablice sensoryczne i manipulacyjne. Na ścianach zawisły klasyczne gry planszowe, takie jak Warcaby czy Chińczyk. Na korytarzach pojawiły się także fotele i worki Sako, na których dzieci mogą odpocząć. Już od pierwszego dnia swojej bytności, nowe zabawki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci korzystają z nich podczas przerw i popołudniami w świetlicy.

  Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym darczyńcom, a w szczególności panu  Pawłowi Młynarskiemu za okazaną pomoc i zaangażowanie w potrzeby szkoły .

                                                                                                                   Społeczność SP 4

 • Karty Grabowskiego
  19.02.2021

  Uczniowie klas drugich podczas matematycznych zajęć rozwijających prowadzonych w ramach projektu Błońskie Szkoły Kompetencji bawią się Kartami Grabowskiego.

  Karty Grabowskiego to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce liczenia i logicznego myślenia.

  Ćwiczymy liczenie, trenujemy logiczne myślenie i dobrze się przy tym bawimy.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa