Nawigacja

Wiadomości

 • Zabawy z wiatrem
  Dzieci z klasy I b sprawdzały działanie wiatru za pomocą własnoręcznie wykonanych wiatraczków. Zabawa była udana.
  23.10.2019 09:22 | więcej »
 • Lekcja z pisarzem

  To była  niecodzienna lekcja.Gościliśmy w murach naszej Szkoły pisarza i obrońcę zwierząt – Pana Toma Justyniarskiego.  Przyjechał on ze swoją przyjaciółką – Lusią Justyniarską – malutkim pieskiem. Lusia od razu podbiła serca wszystkich zebranych. Miłych gości przywitała Pani Dyrektor Dorota Berlińska oraz uczniowie klas I, II, IVa i IV b.

  Pan Justyniarski od lat zajmuje się ratowaniem porzuconych i niechcianych zwierząt. Uratował już ponad 1000 zwierząt: psy, koty, konie, ptaki, osiołki a nawet żyrafę i węża. Pan Tom Justyniarski jest rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt. Pięknie i wzruszająco pisze o zwierzętach, czyniąc je bohaterami swoich książek Jest  autorem takich książek dla dzieci jak np.: Psie troski, Kocia mama, Mój przyjaciel bocian. Jego utwory polecane są przez wybitnych psychologów dla dobrego wychowania dzieci.  Książka „Psie troski” weszła już do kanonu lektur szkolnych.  Podczas spotkania autorskiego dzieci dowiedziały się czym jest odpowiedzialność za zwierzątko, jak należy traktować zwierzęta w domu, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, a szczęśliwy piesek merda ogonem. Wszystkie dzieci potwierdziły, że zwierzątka domowe są członkami rodziny i należy je kochać i opiekować się nimi. Po spotkaniu uczniowie zakupili książki Pana Justyniarskiego, a autor każdemu wpisał piękną dedykację.

  Takie wspaniałe spotkanie na zawsze pozostanie w pamięci i sercach wszystkich uczniów i nauczycieli.

               

                                                                                   Anna Chojnacka 

  16.03.2019 17:45 | więcej »
 • Matematyka kl I

  Od września w naszej szkole są prowadzone zajęcia matematyczne dla wszystkich chętnych „pierwszaków”. Odbywają się one raz w tygodniu, w dosyć mocnej grupie, gdyż chętnych nie brakuje, z czego bardzo się cieszymy. Formy nauki są zróżnicowane, najważniejszym celem jest rozwijanie u naszych najmłodszych dzieciaków umiejętności matematycznych poprzez zabawę. Pracujemy w grupach i indywidualne, w sali lekcyjnej i w terenie - a wszystko po to, by uczyć nasze „pierwszaki” poprzez konkretne działania. W minionym semestrze utrwalaliśmy dodawanie i odejmowanie w pamięci i na konkretach, ćwiczyliśmy orientację przestrzenną w terenie, logiczne myślenie przy rozwiązywaniu zadań tekstowych, a także kodowanie i odczytywanie informacji. Przed nami kolejne miesiące pracy, które z pewnością upłyną w miłej atmosferze - bo najważniejszy dla nauczyciela jest uśmiech wiedzy jego ucznia.   

  24.02.2019 12:21 | więcej »
 • Koncert

  7 listopada w Centrum Kultury odbył się III Dziecięcy Koncert Piosenki Patriotycznej „POLSKA – 100 LAT WOLNOŚCI”. Przedstawicielkami naszej szkoły były dziewczynki z klasy I. Lena Olczak zaśpiewała „Białe róże”, Marysia Latuszek „Warszawiankę”, Liliana Stachlewska „Warszawo ma”, a utwór „Co to jest niepodległość” wykonały: Wiktoria Biedrzycka, Gabrysia Majewska i Julka Matras.

  W nagrodę młode artystki otrzymały pamiątkowy dyplom, piękną książkę oraz upominki. Jednak najważniejszym przeżyciem był udział w tym wspaniałym Koncercie.

  29.11.2018 20:22 | więcej »
 • Ślubowanie klasy I

  19.10. 2018 r. odbyło się uroczyste przyjęcie klasy I w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Błoniu. Po występach artystycznych kl. VII i I nasi najmłodsi zostali pasowani na uczniów. Najpiękniejsze życzenia Pani Dyrektor zapamiętały dzieci najlepiej- mają być silni jak dęby, mądrzy jak sowy, a ich życie kolorowe jak jesienne liście.

  Niespodziankom tego dnia nie było końca. Pierwszoklasiści otrzymali nowiutkie tarcze, dyplomy i zdjęcia. Klasa II przygotowała wspaniały występ i super upominki. Rodzice również zrobili dzieciom wieczorną niespodziankę- wspólnie spędzony wieczór w Pizzerii Rustica. Od tego dnia zintegrowani Rodzice i Uczniowie są nierozerwalną cząstką naszej szkoły.

  23.11.2018 20:02 | więcej »
 • Pierwszaki
  Nasi nowi uczniowie. Przyszli do szkoły w tym roku i po minach widać, że czują się wspaniale.
  Życzymy im samych piatek.

   
  17.10.2018 20:54 | więcej »
 • 29 września w pierwszy jesienny weekend klasa I z SP 4 w Błoniu wyjechała na wycieczkę do Wesołej Zagrody w Drybusie. W wyprawie tej uczestniczyli również Rodzice uczniów.

  Dzieci , bardzo serdecznie przyjęte przez gościnnego Gospodarza Zagrody, cieszyły się ze spotkania ze zwierzętami, wesołej, pełnej atrakcji  zabawy.  Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc w ciekawych zawodach i konkursach. Po skończonej zabawie można było się zrelaksować przy ognisku, piekąc kiełbaski i gawędząc na różne tematy.

  Integracja klasy z wychowawcą i Rodzicami była udana. Dzieci-  fantastycznie spędziły czas, a Rodzice - mogli beztrosko pobawić się ze swoimi pociechami. Wszyscy znaleźli „coś” dla siebie.

  Zadowolona wychowawczyni klasy I.

  17.10.2018 20:40 | więcej »
 • Lekcja przyrody
   

  W ostatnim czasie nowe klasy czwarte lekcje przyrody spędziły aktywnie w terenie. Pani Anna Sreberska przygotowała dla uczniów kilka zadań. Wszyscy wspaniale obserwowali przyrodę przez przyniesione lupy i lornetki oraz upamiętniali ją swoimi aparatami. Oprócz tego czwartoklasiści udowodnili, jak dobrze znają swoje miasto, pokazując kilka charakterystycznych miejsc Błonia na mapie. Korzystając z ostatnich podrygów lata uczniowie mierzyli donice, ławkę oraz okno na naszym szkolnym patio – wymiary zapisywali w zeszytach. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno czekają na więcej takich nietypowych zajęć.

  Maxymedialna Oliwia Włodarska, kl. 3c

  29.09.2018 15:45 | więcej »
 • Piątkowa długa przerwa była dla uczennic i uczniów klas czwartych inna niż zwykle. Zuzia i Oliwia z klasy 2c przygotowały pierwszą "aktywną przerwę". Czwartoklasiści mogli pobawić się magiczną cieczą. Drugoklasistki przygotowały ciecz i talerzyki, a "maluchy" były bardzo zadowolone, ugniatając masę, a przy okazji mażąc nią parapety i podłogę :D Po zabawie było sporo sprzątania, ale dziewczyny z klasy 2c dzielnie sobie z tym poradziły. Zapraszamy na kolejne aktywne przerwy - zgłaszajcie swoje pomysły!!!


   
  05.03.2018 20:46 | więcej »
 • W czwartek 22 lutego wychowawczynie klas IV zabrały swoich milusińskich na wspaniały musical do teatru Buffo w Warszawie. "Piotruś Pan" oczarował wszystkich. Niesamowicie wartka akcja,wspaniała choreografia, prawdziwy pies w roli aktora - to tylko część tego co działo się na scenie. Wyjątkowa muzyka i gra aktorska to zdecydowanie temat numer jeden ostatnich dni!

  05.03.2018 20:37 | więcej »
 • 19 lutego 2018 r. nasza klasowa koleżanka Dorotka obchodziła swoje 8 urodziny. Z tej okazji przygotowała dla nas niespodziankę – Piniatę . Jest to ludowy zwyczaj pochodzący z krajów latynoskich. Okazał się być dla nas ciekawą atrakcję polegającą na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej  słodyczami. Mieliśmy za zadanie zebrać ich jak najwięcej. Zabawa była doskonała!!

   

  05.03.2018 20:31 | więcej »
 • Karnawał, to  czas radości,  zabaw i wspólnego biesiadowania.  Już od dawna wiadomo, że nie tylko dorośli, ale także i dzieci lubią tańczyć, dlatego też zabawa karnawałowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w życiu szkoły. W tym roku bal karnawałowy dla najmłodszych był wyjątkowy- na sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej przez uczniów klas VII, spotkali się uczniowie klas IV, klasy I SP4 oraz nasi szczególni goście- klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 3. Tylu piłkarzy, piratów, bohaterów „Gwiezdnych wojen”, księżniczek , wróżek, policjantów, potworów itd. nie zobaczymy podczas  żadnej  innej zabawy , jak tylko karnawałowej!
  Te niesamowite postacie ( pod opieką wychowawczyń, które nie zapomniały również o przebraniu) bawiły się przy świetnej muzyce serwowanej przez kolegów z gimnazjum, gościły przy suto zastawionych przez rodziców stołach oraz brały udział w różnych atrakcjach i konkursach. Po kilku wspólnie spędzonych godzinach każdy młody człowiek powrócił do domu z drobnym upominkiem w dłoni i uśmiechem na twarzy. Patrząc na zadowolone buzie chciałoby się krzyknąć: Niech żyje bal!
  05.03.2018 20:24 | więcej »
 • Tydzień Talentów to tradycja w Gimnazjum nr 2. Najmłodsi uczniowie aktywnie włączyli się do tej imprezy.  Bardzo chętnie najmłodsi uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez starszych kolegów. Szcegółowa relacja w zakładce - Tydzień Talentów 2018.
  05.03.2018 20:46 | więcej »
 • 10.01.2018 odbył się Konkurs Kolęd organizowany jakże profesjonalnie po raz kolejny przez Szkołę Podstawową nr 2.

  Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowały dwie odważne i pięknie śpiewające dziewczynki z kl. IVc - Matylda, lirycznie wykonująca „Lulajże Jezuniu”  i Hania, która zaśpiewała utwór „Jakaś światłość nad Betlejem”.

  Gratulujemy serdecznie naszym młodziutkim artystkom. Dopiero od września są uczennicami naszej szkoły, a już nabrały chęci do reprezentowania „Czwórki”. Radość nasza tym większa, że Hania zdobyła drugie miejsce w Konkursie! To historyczna chwila- pierwszy dyplom do kolekcji szkolnych sukcesów.

  Wnioski są logiczne- szlaki „zostały przetarte”- czekamy na kolejnych odważnych do udziału w konkursach i kolejne sukcesy.

  Jakże dumna z dziewczyn wychowawczyni- Dorota Ambroziak.

  05.03.2018 20:09 | więcej »
 • Nasi najmłodsi uczniowie polubili swoją szkołę. Mają własną świetnie wyposażona salę lekcyjnę. Całe wyposażenie jest nowe i dostosowane do potrzeb siedmiolatków. Wchodzą do szkoły oddzielnym wejściem , mają własną szatnię. 
  A po lekcjach - obiad i zabawy w świetlicy.
  A starsi, prawie dorośli ucznioiwe są bardzo pomocni.

  05.03.2018 20:10 | więcej »
 • W tym roku w przygotowanie Wigilii szkolnej intensywnie zaangażowali się nasi najmłodsi - uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi wychowawczyniami. Już od listopada ćwiczyli swoje role do występu jasełkowego, teksty kolęd i pastorałek. Małymi krokami wprowadzali wszystkich w świąteczny nastrój.

  Tuż przed przerwą świąteczną nadszedł czas na finał. W czwartek poprzedzający Wigilię szkolną odbyła się próba generalna z udziałem rodziców naszych czwartoklasistów oraz absolwentów, na których jak zawsze mogliśmy liczyć. Dzięki Kindze, Weronice i Karolowi przedstawienie nabrało wyjątkowego charakteru.

  Od samego rana wybrani uczniowie klas trzecich gimnazjum pracowali nad scenografią przedstawienia. Rezultat był naprawdę zaskakujący. Udało nam się wspólnie ustawić szopkę otoczoną iglastym lasem, pod osłoną gwieździstego nieba i przy blasku iskrzącego ogniska. Po niezwykle udanej próbie wszyscy aktorzy wraz z rodzicami udali się do swoich sal na poczęstunek wigilijny. Nie obyło się oczywiście bez prezentów. Zadowolone z siebie dzieci z niecierpliwością i niepokojem oczekiwały na kolejny dzień - występ przed całą społecznością szkolną.

  Nadeszła długo wyczekiwana chwila. Od samego rana w piątek nasi mali aktorzy omawiali ze swoimi paniami ostatnie poprawki. Wszyscy byli bardzo przejęci. Dzięki zaangażowaniu naszych starszych uczniów klas gimnazjalnych, którzy prezentując wyjątkowe zdolności wokalne także włączyli się w występ, czwartoklasiści nie musieli obawiać się, że coś mogłoby się nie udać. Kiedy już wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Każde wystąpienie było nagradzane gromkimi brawami. Widzowie włączali się do wspólnego śpiewania. Atmosfera była wyjątkowa i niezwykła. Przez te kilkadziesiąt minut udało nam się zintegrować jeszcze mocniej. Życzeniom świątecznym nie było końca. Wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Ten czas był dla nas szczególny także dlatego, że staraliśmy się wesprzeć zbiórkę krwi dla Stefanka Kamińskiego - synka naszej absolwentki Hani. Z myślą, że dobro powraca do człowieka udaliśmy się do swoich domów.

  Sylwia Nowicka, nauczycielka matematyki

  05.03.2018 19:53 | więcej »
 • Dyskoteka- to jedna z wielu chwil, gdy integrują się klasy młodsze. Jak było? Fantastycznie. Czekamy na kolejne tego typu spotkania.

  05.03.2018 19:23 | więcej »
 • W październiku uczniowie klas IV wyszli na pierwszy wspólny, długi spacer. Postanowili wspólnie z wychowawcami posprzątać groby tych, których dawno już nikt nie odwiedził i miejsca pamięci walczących za Ojczyznę.

  05.03.2018 19:14 | więcej »
 • Częścią niezwykle bogatego programu przygotowanego przez nasz Samorząd Szkolny  z okazji Dnia Misia, były lekcje matematyki przeprowadzone w klasach najmłodszych.

  Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszakami. Podczas zajęć uczniowie mierzyli i ważyli misie. Zamieniali jednostki masy i długości, wspólnie liczyli wagę wszystkich pluszowych przyjaciół, a także tworzyli tzw. „misiowy pociąg”. Najdłuższy miał prawie osiem metrów długości. Podczas wypełniania kart pracy wszyscy wykazali się zaangażowaniem, było przy tym wiele radości. Wśród zadań znalazły się także przeliczenia czasu celem określenia godziny podwieczorku dla misia, zadania kalendarzowe związane z jego wiekiem oraz kilka innych.

  Uczniowie poprzez praktyczne działania zrealizowali materiał podsumowujący kolejny dział programowy. Na zbliżającej się pracy klasowej oczekujemy zatem samych dobrych i bardzo dobrych ocen!

  05.03.2018 19:06 | więcej »
 • 29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie po długich wakacjach tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym każdego człowieka.
  Fakt, że obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, był widoczny już po przekroczeniu progu szkoły. Czwartoklasiści wspólnie z nauczycielami udekorowali całą szkołę rymowankami matematycznymi i przykładami działań na mnożenie. Dzięki temu nie jest już chyba możliwe, by ktokolwiek z naszej szkoły miał jeszcze problem z liczeniem. Najmłodsi uczniowie przepytywali starszych kolegów i koleżanki ze znajomości mnożenia w sytuacjach praktycznych. Nie było to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać. Czasem należało powtórzyć pytanie, a czasem nawet podpowiedzieć starszemu koledze.
  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do współpracy, a co najważniejsze - zintegrowały całą społeczność szkolną. Nawet nauczyciele w tym dniu byli odpytywani. To matematyczne święto weszło już na stałe do naszego szkolnego kalendarza, z każdym rokiem przybiera jednak inne formy realizacji.
  Sylwia Nowicka
  nauczycielka matematyki

  05.03.2018 18:55 | więcej »
 • W październiku 2017r.miało miejsce bardzo ważne, historyczne wydarzenie. Po wielu latach odbyło się pierwsze ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 w Błoniu.

  Przejęci pierwszoklasiści w strojach galowych zostali powitani przez starszych kolegów z klas IV i VII. Po raz pierwszy wystąpili przed swymi rodzicami i nauczycielami w krótkim i wzruszającym przedstawieniu. Warto powiedzieć, że owe występy połączone były z występami starszych kolegów, którzy obiecali opiekować się bohaterami uroczystości. Pierwszaki,  podkreślając powagę sytuacji zatańczyły uroczystego poloneza, by następnie, pod kierunkiem wychowawców klas starszych  przejść do uroczystego pasowania na ucznia. Pani Dyrektor dużym , kolorowym ołówkiem pasowała każdego, pełnego emocji pierwszaka na ucznia. Podsumowaniem części oficjalnej było wręczenie drobnych upominków przez klasy starsze każdemu pierwszoklasiście.

  Po części oficjalnej, już w klasie, rodzice uświetnili ten dzień pysznymi smakołykami.

  Mamy nadzieję, że obecne pierwszaki będą wspaniałymi uczniami, dobrymi ludźmi.  Najmłodszym w naszej szkole życzymy powodzenia i radości każdego dnia.

  Dorota Ambroziak

   

  05.03.2018 18:43 | więcej »
 • Od 1 września 2018 W budynku naszej szkoły oprócz gimnazjalistów są ucznioiwe Szkoły Podstawowej nr 4 z klasyI, IV, i VII. Witamy. Czujcie sie u nas dobrze. Oto pierwsze wspólne zdjecie z dnia rozpoczęcia roku szkolnego.


   
  05.03.2018 12:49 | więcej »

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa