Nawigacja

Wiadomości

 • Szkoła pamięta
  20.11.2021

   W ramach akcji ,,Szkoła Pamięta" w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się szereg przedsięwzięć, dzięki którym uczniowie mieli okazję zapoznać się z lokalną historią, i wspomnieć w sposób szczególny tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.   
   Wiele klas było na lekcjach muzealnych w Muzeum Ziemi Błońskiej. Podczas rajdu integracyjnego uczniowie oddali hołd poległym w Puszczy Kampinowskiej. 27.10 klasy ósme udały się na cmentarz w Błoniu. Uczniowie mieli okazję uczestniczenia w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez Panią Dyrektor Dorotę Berlińską. Głównym celem wyjścia było odwiedzenie grobów błońskich działaczy konspiracyjnych. tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.W ramach akcji ,,Szkoła Pamięta" w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się szereg przedsięwzięć, dzięki którym uczniowie mieli okazję zapoznać się z lokalną historią, i wspomnieć w sposób szczególny.

  5 listopada natomiast uczestniczyły w niezwykłej wycieczce, której celem było poznanie historii głównych bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie  na szaniec”. Wycieczka śladami Zośki, Rudego i Alka, przybliżyła uczniom miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również pozwoliła poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Ósmoklasiści byli między innymi  na Cmentarzu Powązki Wojskowe, by wśród brzozowych krzyży oddać hołd zarówno bohaterom lektury, jak i ich autorowi a także K. K. Baczyńskiemu- młodemu poecie lat wojennych.

  Wszystkie te wydarzenia wywarły  na młodzieży duże wrażenie, przyniosły wiele refleksji zarówno na temat trudnej i tragicznej historii, jak i życia ludzkiego.

 • 11 listopada
  11.11.2021

  10 listopada odbyły się w naszej szkole nietypowe obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Niestety, nie mogliśmy spotkać się na wspólnym apelu. Nie pozwoliły na to obostrzenia covidove. Jako pierwszy, już w zeszłym tygodniu, został ogłoszony konkurs na ilustrację do wybranej piosenki patriotycznej. Dzisiaj wszystkie klasy otrzymały koperty z zadaniami. Każda klasa miała do wykonania kartę pracy, napisanie wiersza, zrobienie pracy plastycznej i ozdobienie drzwi wejściowych. Ponadto, przez cały dzień, można było słuchać pieśni patriotycznych i wolnościowych.

   

 • I nagroda
  09.11.2021
  Błonie działa w powietrza oGmina chronie! - Konkurs Plastyczny

  Jagoda Kitlińska, uczennica klasy IV Szkoły Padstawowej nr 4 w Błoniu, zajęła I miejsce w gminnym konkursie Gmina Błonie działa w powietrza ochronie! 

  Jagodzie serdecznie gratulujemy!

   

  Do głównych celów Konkursu należało:
  a. edukacja na temat wpływu złej jakości powietrza na zdrowie człowieka;
  b. uświadomienie istoty smogu oraz przyczyn jego powstawania;
  c. rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży tematyką poprawy jakości powietrza;
  d. propagowanie postaw proekologicznych mających na celu dbanie o odpowiednią
  jakość powietrza;

  e. promocja działań na rzecz likwidacji niskiej emisji i przeciwdziałanie powstawaniu
  zanieczyszczeń powietrza;

  f. promocja Gminy Błonie jako miasta dbającego o to, by mieszkańcy oddychali
  odpowiednim jakościowo powietrzem;

  g. promocja niskoemisyjnej gospodarki.

 • Sukcesy najmłodszych
  14.06.2021


  Miło nam ogłosić ,że nasza szkoła uzyskała CERTYFIKAT za wprowadzanie uczniów w świat wartości  i kultury, w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Natomiast nasi uczniowie zdobywają wysokie osiągnięcia w różnych dziedzinach. Mamy się czym pochwalić .Sami zobaczcie.

  Tymon Skrzos kl 1A-3 miejsce w MIĘDZYNARODOWYM konkursie matematycznym ABAKUS w rankingu globalnym ,w kategorii Proste +- 8-15 lat.

  Maja Kawka-kl 2A-8 miejsce w MIĘDZYNARODOWYM konkursie matematycznym ABAKUS w rankingu globalnym ,w kategorii Mali Przyjaciele 8-15 lat.

  Ida Torucka -KL. 1A ,20 miejsce W Międzynarodowym konkursie matematycznym "Mistrz szybkiego mnożenia".

  Igor Wagner -1A, 14 miejsce

  Wiktor Prokopek -1b, 12 miejsce.

  W klasach pierwszych wzięło udział ponad 300 uczniów!

  Marysia Latuszek -kl 3.

  Jan Trzciński -kl3

  Lena Gołębiowska-kl 3

  Julia Wiśniewska KL 1 A -WYRÓŻNIENIE w XX Powiatowym konkursie „Wydajemy własną Książkę”.

  Lena Olczak kl 3 -Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Błonie

  Miejsce 1 Lena kat.10-11H Solistka

   Miejsce 2  Lena & Wiktor kat.10-11H

 • Czwartek - dzień ogrodnika
  25.05.2021
  W czwartek odbyły się zajęcia plastyczno-ogrodnicze.
  Dzieci w klasach wykonały z plastikowych butelek piękne ozdobne doniczki..
  Zajęcia ogrodnicze odbyły się w plenerze.
  W ozdobione doniczki posadziliśmy różne kwitnące rośliny.
 • Środa  -  dzień matematyki z Nearpodem
  25.05.2021 W środę najmłodsi uczniowie szukali w swoim gronie Mistrza Szybkiego Liczenia. Konkurs odbywał sieęz zastosowaniem aplikacji Naearpod. Wszyscy bawili się świetnie,a  przy tym trenowali liczenie. Gratulacje dla zwycięzców.
 • Wtorek - dzień rysunku
  25.05.2021 We wtorek dzieci mogły wykazać się artystycznymi talentami. Mali artyści zaprezentowali piękne prace.
 • Poniedziałek - dzień klocków Lego
  25.05.2021 Z okazji Tygodnia Talentów dzieci z klas młodszych przygotowały wystawę własnych budowli z klocków lego.
  Jak się okazało, pasjonatów tworzenia konstrukcji z tych klocków jest wśród naszych uczniów niemało. Wszystkie eksponaty wzbudziły zachwyt u zwiedzających wystawę.
 • Mistrz szybkiego liczenia
  05.05.2021

  A to już matematyczne zmagania uczniów klasy czwartej i piątej , czyli MISTRZ SZYBKIEGO LICZENIA. Gratulujemy!!! Taka aktywność umysłu o 8:00 rano, to energia na pozostałą część dnia. Bawiliśmy się w aplikacji Nearpod.

  Gratulacje dla wszystkich uczestników, ale mieliśmy wyłonić MISTRZA SZYBKIEGO LICZENIA.

  Wyniki po podsumowaniu wszystkich zadań:

  Klasa IV

  1 miejsce – Nikodem Kępczyński

  2 miejsce – Michał Dyjak

  3 miejsce – Nikola Wróblewska

  Klasa V

  1 miejsce – Mariusz Malinowski

  2 miejsce – Armin Nowoszewski

  3 miejsce – Maja Reks

  4 miejsce – Anhelina  Zomeruk

 • Powrót do szkoły
  04.05.2021 Dzieci z klas I - III z radością wróciły do szkoły. Szkoła to nie tylko nauka, ale równiez zabawa. Nasz nowy plac zabaw znów stał się atrakcją i rozbrzmiewa śmiechem dzieci. 
 • Kochany pupil
  30.04.2021
  A to już kolejna odsłona naszych spotkań z młodymi hodowcami  Tym razem klasy 6-7 To był fantastycznie spędzony czas. Dziękujmy za ciekawe informacje o psach,kotach, królikach i ....szczurkach - a może szczurzycach?
 • Interaktywna lekcja
  30.04.2021 Interaktywne lekcje matematyki z Nearpod w klasach siódmych to połączenie wiedzy,zabawy i zdrowej rywalizacji Powtórzyliśmy wiadomości o procentach i nie tylko... Wyłoniliśmy talenty matematyczne! Dziękujemy za miło spędzony czas! Jak to powiedział jeden z uczniów: " Ale dziś piękny dzień
 • Ciekawe sporty
  30.04.2021
  Zbliżamy się do końca naszego Tygodnia Talentów Za nami spotkanie w grupie "Ciekawe sporty". Dziękujemy Oliwii,Weronice i Gabrysi z kl. 6a za przybliżenie nam wiadomości o jeździectwie i lekkoatletyce. Dziękujemy też pozostałym uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu. Pamiętajmy o ruchu: spacerach,rowerze,rolkach...
 • Programowanie
  30.04.2021 Zajęcia z programowania prowadził student informatyki.
  Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.

  video-1619587268.mp4
 • Nasze pasje
  29.04.2021 Jak już wiecie- w tym tygodniu prezentujemy swoje talenty. Spotykamy się zdalnie, wymieniamy poglądy na temat swoich pasji. Niestety... czasu jest zbyt mało na to, by porozmawiać o wszystkich swoich zainteresowaniach, które są czasami wyjątkowe. Chcecie dowiedzieć się jakie to zainteresowania? A może lepiej- zobaczcie 
  Przed Wami- zdjęcia talentów, pasji niektórych uczniów naszej szkoły. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
 • Modelarstwo
  29.04.2021 Kolejne, ciekawe spotkanie podczas zdalnego Tygodnia Talentów. Jak wiecie- bardzo często gościli u nas nasi absolwenci. Dziś- spotkanie dla osób chętnych poprowadził pan Przemysław Matras- absolwent Gimnazjum nr 2, pasjonat historii, ceramiki i modelarstwa. Modelarstwo to hobby rozwijające nie tylko umiejętności plastyczne i wiedzę techniczną. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawostek z różnych dziedzin, łącznie z historią, bowiem prace naszego Gościa są ściśle związane z II wojną światową. Póki co- prezentujemy "okruchy" tego, co można było zobaczyć. Wśród nich- ciekawostka- makieta pewnego pomieszczenia. Ciekawe, kto zgadnie, co to za miejsce?
  Niebawem wszyscy obejrzą film, którego twórcą jest kolejny nasz absolwent- Damian Matras.
 • Prace plastyczne
  29.04.2021 Czwartek to dzień pod znakiem dzieł artystycznych. Jedno ze spotkań zostało przeprowadzone przez uczennice z klasy VI a- Oliwię K. i Wanessę M. Dziewczyny przygotowały ciekawe prezentacje przedstawiające ich zainteresowania, podzieliły się swoimi przemyśleniami, związanymi z twórczością. Pomogło to otworzyć się pozostałym uczestnikom z klasy IV i VI a. Wiele osób odważyło się zaprezentować swoje prace spontanicznie, przed kamerkami. Wywiązała się rozmowa o malarstwie i... komiksach. Spotkanie było bardzo radosne i pełne pozytywnej energii. W załączeniu- część prac, które widzieliśmy.  
 • Mój kochany pupil
  29.04.2021 Na początek klasy: klasy 4 i 5 .... ze swoimi PUPILAMI 
  Podczas zajęć mogliśmy nie tylko pochwalić się swoimi kochanymi zwierzakami, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na ich temat. Jak żyją, co jedzą, jak wyglądają, co potrafią i jak o nie zadbać  Były z nami psy, koty, papużki i ..... koszatniczki  Dziękujemy Kochani za ogromne zaangażowanie i miło spędzony czas!
  Wasze Panie - Agnieszka, Ela, Asia i Sylwia.
 • Tydzień Talentów
  29.04.2021
   
  Od wielu lat organizujemy Tydzień Talentów i w tym trudnym roku szkolnym też. Ogłaszamy pierwszy szkolny Tydzień Talentów online. Będzie się działo. Jesteśmy w domach, ale jednak razem. mamy różne ciekawe zainteresiwania i będziemy się nimi dzielić.
 • Dzień matematyki
  15.03.2021 DZIEŃ MATEMATYKI poza murami szkoły? 
  Jak najbardziej! Było to możliwe podczas dzisiejszych zajęć online 
  Obchodziliśmy go rozwiązując łamigłówki,rebusy i zagadki. Dzieliliśmy się matematycznymi ciekawostkami. A to wszystko z obowiązkowym humorem matematycznym.
  W galerii można obejrzeć prace, które powstały


  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE 
  A dlaczego Dzień Matematyki obchodzimy 14 marca? Obejrzyjcie film to się dowiecie

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa