Założenia ogólne Matematyka Eksperymenty - chemia Eksperymenty - biologia Eksperymenty - badamy Świat Programowanie Robotyka Język angielski Szkolna Telewizja Internetowa

Projekt Błońskie szkoły Kompetencji

Założenia ogólne

W dniu 29 września Gmina Błonie podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Błońskie szkoły kompetencji”.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji kluczowych z zakresu: technologii informacyjno-komunikacyjnych, nauk matematyczno-przyrodniczych, języków obcych oraz umiejętności uniwersalnych takich jak: kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy, umiejętność rozumienia, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, umiejętność uczenia się, w tym rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi u uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Błonie. Dzięki projektowi Szkoły zostaną wyposażone w nowoczesne pomocy dydaktyczne.

W projekcie weźmie udział 1000 uczniów błońskich szkół podstawowych.

Całkowita wartość projektu: 2 351 891,91 zł

Dofinansowanie projektu: 1 999 098,40 zł w tym UE: 1 881 513,53 zł, BP: 117 584,87 zł

Szkoła Podstawowa nr 4 w Błoniu, w związku z realizacją projektu Błońskie Szkoły Kompetencji, poszukuje nauczycieli do prowadzenia zajęć projektowych. Poszukujemy nauczyciela języka angielskiego ( 3 godziny zajęć ) oraz nauczyciela do prowadzenia zajęć z programowania ( 2 godziny ) oraz robotyki i programowania ( 4 godziny ). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy – sp4blonie@gmail.com

W ramach projektu w naszej szkole utworzono