Nawigacja

Wiadomości

  • Spotkanie

    Spotkanie

     

    We wtorek 26 listopada 2013 r. uczestniczymy w spotkaniu z p. Elżbietą Dzikowską.

    Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury.Dzikowska__plakat.pdf

  • Świętujmy razem Dzień Niepodległości

    Świętujmy razem Dzień Niepodległości

    Zapraszamy rodziców do obejrzenia uroczystego apelu, który przygotowaliśmy z okazji

    Dnia Niepodległości.
    Zaprezentujemy go w czwartek, 14 XI o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej.
    Po apelu, o godz. 17.30 odbędzie sie półsemestralne zebranie rodziców.

     

  • Tydzień Talentów - Azja
    26.02.2017 Podczas organizowanego w naszej szkole Tygodnia Talentów postanowiłam zrobić stoisko o Azji,  żeby zainteresować koleżanki i kolegów tym kontynentem. Od poniedziałku do piątku wraz z moim kolegą, który mi pomagał, przygotowywaliśmy różne smaczne przekąski, które rozdawaliśmy jako nagrody dla uczniów, którzy dobrze odpowiadali na przygotowane przez nas pytania. Organizowaliśmy też ciekawe zabawy, w których uczniowie chętnie brali udział. Nasze stoisko przygotowaliśmy bardzo starannie - za nami wisiały tablice z różnymi słówkami chińskimi oraz koreańskimi i flagi tych krajów. Byliśmy bardzo zaangażowani w przygotowywanie jedzenia, pytań do konkursów, różnych rzeczy potrzebnych do zabaw i gier. W następnym roku z pewnością też wystawię swoje stoisko, aby inni uczniowie mogli zainteresować się takim pięknym kontynentem, jakim jest Azja.
    Zainteresowanych tą problematyka zachęcam do przeczytania artykułu na temat Azji i obejrzenia zdjęć.
    azja.rtf
    Maksymedialna pierwszoklasistka

     
  • Podziękowania
    25.10.2013

     

     

  • Tydzień Talentów - spotkanie z doktorem Jackiem Gralewskim
    24.02.2017 Z okazji Tygodnia Talentów mieliśmy zaszczyt gościć w naszym gimnazjum doktora Jacka Gralewskiego zajmującego się psychopedagogiką kreatywności. Psychopedagogika kreatywności to unikatowa specjalność przygotowująca pedagogów do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie identyfikacji, stymulowania i wspierania zdolności twórczych, polecana szczególnie dla osób lubiących twórcze wyzwania. Osoby zajmujące się tą dziedziną zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do diagnozowania zdolności i postaw twórczych, prowadzenia treningów twórczości i animowania inicjatyw ukierunkowanych na rozwój kreatywności.
    Doktor Jacek Gralewski poprowadził krótkie spotkanie z uczniami naszej szkoły. Uświadomił nam, na czym polega praca naukowca oraz dlaczego jesteśmy zazwyczaj sceptycznie nastawieni do nieznanych nam rzeczy. Opowiedział też krótko o Uniwersytecie Jagiellońskim. Dowiedzieliśmy się, że praca naukowca nie jest taka prosta, jak nam wszystkim się może wydawać. To, co wypracowują naukowcy, to za każdym razem coś całkowicie odmiennego, nowego, oryginalnego. Zadawaliście sobie kiedyś pytanie, kto wymyślił chleb? Jeżeli tak, to na pewno niewielu z was. Bardziej interesuje nas coś niecodziennego, ale znanego, ponieważ często boimy się nowości. Nasze życie potrafi być skomplikowane i nie rozumiemy wielu sytuacji czy problemów. Doktor Gralewski uświadomił nam, że dobry naukowiec powinien pokazać wszystkim, jakie znaczenie ma dla ludzkości jego wynalazek, mieć szacunek, wykonywać jak najlepiej swoją pracę i nie zapominać, że wszystko, co nowe, powinno być również przydatne. Na koniec spotkania pan doktor przeprowadził z nami krótkie doświadczenie. Wybrał dwie dwuosobowe grupy. Każda dostała miarkę budowlaną oraz kątownik stolarski. Grupy miały za zadanie zmierzyć wzrost pozostałych członków spotkania. Musiały same wymyślić, jaką metodą to zrobią. Jak się później okazało, obydwie grupy robiły to błędnie... Warsztaty zakończyliśmy wspólnym zdjęciem z naszym gościem. Z niecierpliwością czekam na następne zaskakujące osoby i kolejną wiedzę do zdobycia.
    Maxymedialna Oliwia Włodarska, kl. 1c
     

     
  • Zapraszamy na Maksymiliadę

    Zapraszamy na Maksymiliadę

  • Tydzień Talentów - spotkanie z aktorem
    19.02.2017 Zapewne większość z nas marzy o tym, aby być sławnym lub chociaż spotkać się z osobą z pierwszych stron gazet. Ja miałam przyjemność zaprosić do naszego gimnazjum aktora filmowego i teatralnego, Pana Adama Fidusiewicza, znanego m.in. z roli Stasia Tarkowskiego w ekranizacji powieści „W pustyni i w puszczy” oraz seriali  „Na Wspólnej”, „Bodo” czy „Czas honoru”. Spotkanie odbyło się w ramach corocznie organizowanego w naszej szkole Tygodnia Talentów.  Gdy nasz gość pojawił się w sali gimnastycznej, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przywitali go gromkimi brawami. Razem z moją przyjaciółką, Oliwią Włodarską przedstawiłyśmy Pana Adama i przeszłyśmy do przeprowadzenia z nim wywiadu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z jego dzieciństwa, życia prywatnego i zawodowego. Niektóre opowieści były zabawne, a inne, jak na przykład to, że kolekcjonuje i własnoręcznie maluje figurki postaci ze świata fantazy lub to, że w dzieciństwie chciał zostać ninją - zaskakujące. Po zakończonym wywiadzie Pan Adam zaproponował kilka zabaw aktorskich, w które została wciągnięta cała publiczność. Masa była przy tym śmiechu i dobrej zabawy.  Następnie przyszła kolej na zadawanie pytań z sali. Padło nawet pytanie „A ile Pana zarabia?”. Na zakończenie nasz gość, oprócz braw i podziękowań, otrzymał bukiet kwiatów oraz upominek od szkoły - piękny gliniany kubek z naszej pracowni ceramicznej. Oczywiście nie obyło się bez robienia wspólnych zdjęć i rozdawania autografów. Chociaż całe spotkanie trwało ponad godzinę, wydawało się nam, że minęła zaledwie chwila od jego rozpoczęcia. Z niecierpliwością czekamy na odwiedzenie naszej szkoły przez kolejną ciekawą osobę, może tym razem będzie to... ( nie, niech to będzie dla wszystkich niespodzianka).
    Julia Twardowska, kl. 1c
     

     
  • Tydzień Talentów - zdobienie metodą sznurkową
    19.02.2017 W ramach Tygodnia Talentów uczestniczyłam w zajęciach dotyczących zdobienia metodą sznurkową. Jak sama nazwa mówi, sznurek był głównym tematem tych zajęć. Pani prowadząca warsztaty przyniosła ze sobą małe słoiki, kwiatki, styropianowe jajka i oczywiście sznurek. Co można z tego wszystkiego wyczarować? - Okazuje się, że naprawdę piękną rzecz. Kwiatki znalazły się tu nieprzypadkowo, mogliśmy się nauczyć, jak dodać uroku wiązance czy też jak z kilku kwiatków stworzyć śliczny bukiet.
    Wiosenne kwiatki prezentowały się pięknie i świeżo, ale niestety były w niezbyt pasujących do nich doniczkach. Doniczki, w których się znajdowały były ciemne, plastikowe, psuły efekt i obierały piękno temu, co w nich się znajdowało. I tutaj wkroczyliśmy my! W odmianie doniczek pomogły nam małe, zgrabne słoiczki. Zwykłe, proste słoiki, dlatego należało je jakoś ozdobić. Właśnie do tego przydał nam się sznurek. Cieńszy, grubszy, jasny, ciemny, kolorowy! Słoiczki ozdabialiśmy takimi sznurkami. Każdy według swojego gustu, własnoręcznie. Tak wyglądała „produkcja” naszych kolorowych doniczek, musiały pasować do równie efektownych kwiatów. Zdobić zaczynaliśmy od dołu słoiczka i owijaliśmy go wokół wybranym przez siebie sznurkiem, podążając ku górze. Aby sznurek mocno się trzymał, używaliśmy kleju na gorąco i odrobinę taśmy dwustronnej. Wszyscy byli bardzo skupieni i zaangażowani, aby ich dzieła wypadły jak najlepiej! Nikt się nie nudził i warto było włożyć tyle pracy, aby potem oglądać efekt końcowy! Gdy skończyliśmy, można było tylko patrzeć i podziwiać nasze doniczki, wyglądały świetnie, ale brakowało im najważniejszej rzeczy - tego ślicznego kwiatka, który idealnie wpasowywał się w nową doniczkę. W końcu kwiatek znalazł się w słoiczku i po chwili nasze prace wyglądały cudownie. Każda była efektowna, jedyna w swoim rodzaju! Byliśmy dumni z tego, że w tak prosty sposób odmieniliśmy wygląd naszych kwiatków. 
    Gdy skończyliśmy pracę z doniczkami, zajęliśmy się styropianowymi jajkami wielkanocnymi. Powoli zbliża się wiosna i już zaczynamy przygotowania do niej. Jajka były ozdabiane i przy pomocy sznurka przerabiane w kolorowe pisanki. Wykonywaliśmy to podobnie jak słoiczki. 
    Sznurkowe doniczki, wiosenne kwiatki oraz kolorowe pisanki wyglądały bajecznie i tworzyły piękną całość. Warsztaty zakończyliśmy z uśmiechami na twarzy i z nowymi umiejętnościami - już wiemy, że sznurek nie musi być tylko sznurkiem!
    Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 1b



     
     
  • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    Ślubowanie uczniów klas pierwszych
    10.10.2013

    10.10  to szczególny dzień. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona Gimnazjum nr 2. 

    Drodzy pierwszoklasiści – dziś ślubowaliście  na sztandar Gimnazjum nr 2. Pamiętajcie o patronie- świętym Maksymilianie Marii Kolbe, którego cechowały kreatywność i  nowoczesność oraz  podejmowanie z pozoru niemożliwych do wykonania działań, miłość do człowieka, patriotyzm, szacunek dla przyrody oraz wykształcenie i intelekt. 

    Mamy nadzieję, że lata spędzone w naszym gimnazjum będziecie miło wspominać.

    Życzymy wszystkim powodzenia, pogody ducha i wiary we własne siły.

  • Tydzień Talentów
    08.02.2017 Tydzień Talentów odbywa się w naszym gimnazjum co roku. Jest wspaniałym doświadczeniem dla każdego z nas. Uczniowie przełamują swoją nieśmiałość, pokazują swoją artystyczną duszę lub wspierają innych w tym, co kochają. Każdy ma możliwość pokazania się z tej ''innej'', bardziej kreatywnej strony. Wystawy malunków, rysunków, rękodzieła, prac literackich czy fotografii piękni ozdabiają pierwsze piętro naszej szkoły. Każdy z nas, przechodząc obok nich, nie może  nacieszyć się widokiem tych pięknych prac. Gdy przemierzamy korytarz, możemy zobaczyć coś więcej, mianowicie stoiska krajów azjatyckich. Osoby interesujące się orientalną kuchnią i kulturą postanowiły opowiedzieć o niej więcej. Każdy chętny mógł podejść do stoiska i zadać pytania dotyczące Azji, mógł również skosztować parę typowo azjatyckich przekąsek. Natomiast na  parterze mieści się mini scena, na której podczas przerw uczniowie z naszej szkoły spełniają się muzycznie. Na każdej przerwie kolejne osoby stają przed mikrofonem i rozpoczynają swoje małe, a dla nich często wielkie show. Niektórzy stresowali się występem, lecz każda osoba po chwili mogła się zorientować, że nikt nie chce jej uprzykrzyć tak ważnej chwili. Cała widownia bez względu na talent czy predyspozycje do śpiewania starała się jak najbardziej wesprzeć każdego artystę, tworząc wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę. W międzyczasie były też puszczane różne utwory, przy których uczniowie naszego gimnazjum tańczyli i wspaniale się bawili. Tydzień Talentów z roku na rok jest coraz bardziej wspaniały, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów - jeżeli kochasz to, co robisz, nie skrywaj tego w sobie. Otwórz się na świat, bo możliwe że kolejną sławną osobą na okładce kolorowego magazynu będziesz właśnie Ty:)
    Maksymedialna Wiktoria Misiak, kl. 2b

     
  • Szkoła Dialogu

    Jesteśmy uczestnikami projektu -  Szkoły Dialogu.

    Pierwsze zajęcia 2 i 3 października.

     

  • EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW 2013

    EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW 2013

     

    W  dniach 15 -  19.09.2013r. trzynaścioro uczniów z klas II i III uczestniczyło w Euroweeku  Szkole Liderów. W Długopolu Dolnym doskonaliło umiejętności komunikacji w języku angielskim, biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z m.in.: Rumunii, Łotwy, Estonii i Wielkiej Brytanii.

  • Konkurs literacki
    30.01.2017

    Niezwykłe przygody Lancelota- - konkurs literacki klas pierwszych.
    Cztery  drużyny (pisarze- i ich ilustratorzy - reprezentanci poszczególnych klas 1) przystąpiły do realizacji zadań konkursowych. Liczą się wyobraźnia i styl.
    Termin składania prac – 7 lutego-wtorek.




     
  • Dzień niebieski
    28.01.2017

    Za nami Dzień Niebieski, kolejny z serii „kolorowych dni” w naszej szkole. Kolor niebieski przypomina nam wodę, morze i otwartą przestrzeń. Działa uspokajająco i pobudza do twórczego myślenia. W Starożytnej Grecji kolor ten był atrybutem najwyższych Bóstw, Zeusa i Jupitera. W Iranie natomiast barwa ta ma zupełnie inne znaczenie i symbolizuje żałobę. Błękit to kolor pełen różnych znaczeń. Oznacza między innymi uduchowienie, higienę, spokój, ład, wodę, świeżość, chłód, a z drugiej strony energiczność, dynamizm, inspirację i kreatywność. Niebieski to także kolor przyjaźni - podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego.


     
  • Spotkanie z podróżnikiem

    Spotkanie z podróżnikiem
    25.09.2013

     

    4 października o godzinie 11.00 klasy II i III będą uczestniczyły w spotkaniu z podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury.

    Zapraszamy.

  • Comenius 2013-2015

    Comenius 2013-2015

    W roku szkolnym 2013/14 w Gimnazjum nr 2 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu będzie realizowany program Comenius Partenerskie Projekty Szkół  "Global style- Figures Fashion Fragrances Furniture Food".

     

    W ostatnim tygodniu sierpnia na stronie szkoły ukaże się regulamin projektu.

    Serdecznie zapraszam chętnych i zainteresowanych w pierwszym tygodniu września,

    Anna Gruber

  • Ciasto dla konia
    28.01.2017
    Klasa Id kontynuuje akcję ” Ciasto dla konia”. Tym razem został przez nas adoptowany koń o imieniu Santos ze schroniska w Korabiewicach. W czwartek 26 stycznia klasa zorganizowała sprzedaż ciast w celu zebrania pieniędzy na utrzymanie naszego podopiecznego. Ciasta były pyszne i zostały sprzedane w błyskawicznym tempie. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie akcją. 
     
  • Sierpniowe niebo

    Sierpniowe niebo
    24.09.2013

     

    Dziś obejrzeliśmy ten film.

    Pierwszy od wielu lat film fabularny o Powstaniu Warszawskim.

  • Finał WOŚP
    18.01.2017 Orkiestra grała w naszej szkole
    25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Jak co roku nasze miasto również wzięło udział w tym wydarzeniu. Tegoroczna zbiórka przekroczyła 60 milionów złotych. My "Aktywną sobotę z Orkiestrą" świętowaliśmy w Gimnazjum nr 2 w Błoniu. Na przybyłych gości czekały pokazy walca wiedeńskiego i angielskiego w wykonaniu państwa Nowak oraz kursy fitnessu poprowadzone przez instruktorów siłowni Gym-Silm. W programie znalazł się również krótki instruktarz tańca w wykonaniu absolwenta naszej szkoły Krystiana Krzemińskiego, dzięki któremu latynoskie rytmy porwały do tańca niejednego uczestnika imprezy. Następnie pani Martyna Szot, również absolwentka Gimnazjum nr 2, poprowadziła zumbę, pan Sebastian Śleszyński pilates, a Krav Magę panowie Krzysztof Kozłowski i Przemysław Gawroński. Oprócz pokazu tańca standardowego i pokazów walk uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać tancerzy w quick stepie, tangu czy tańcu latynoamerykańskim. Parkietem zawładnęli nie tylko dorośli, lecz także formacja rozwijająca się pod okiem wyżej wspomnianego Krystiana Krzemińskiego, czyli najmłodsi, którzy pięknie zatańczyli salsę. Tak było w sobotę - aktywnie, z humorem i uśmiechem. Natomiast w niedzielę hala sportowa wypełniona była fanami piłki nożnej. Amatorskie grupy piłkarskie z Błonia i jego okolic zebrały się, aby rozegrać coroczny turniej piłki nożnej. Zacięta rywalizacja pozwoliła wyłonić najlepszych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Warszawy, a tytuł najlepszego bramkarza turnieju zdobył Jakub Ołdakowski. Podczas rywalizacji i miłego spędzania czasu nikt z nas nie zapomniał o niesieniu pomocy. Wolontariuszy mogliśmy spotkać w każdym zakątku Błonia i symbolicznym groszem, a czasami i banknotem, wesprzeć Orkiestrę. Od 25 lat właśnie o to chodzi. Polacy są gotowi pomagać i z tego jesteśmy dumni. Dzięki zebranym funduszom, za które kupowany jest specjalistyczny sprzęt, szpitale są w stanie pomóc osobom, które najbardziej tego potrzebują - chorym dzieciom i ludziom starszym. Jest to piękny gest, który nigdy nie straci na wartości. 
     
    Maxymedialna Julia Ołdakowska,
    kl. 2c Gimnazjum nr 2
     

     
  • Wyjazd do teatru

    Wyjazd do teatru
    08.10.2013

    16 października wyjeżdżamy do Teatru Polskiego

    na sztukę "Szkoła żon".

    Szczegóły u pani Anny Sreberskiej.

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa