Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku przygotowujemy ozdoby świąteczne.
W każdy piątek od godziny 16:00 w sali nr 2 pod nadzorem pani Anny Sreberskiej, uczniowie i rodzice wykonują bombki, stroiki, świeczniki, breloczki oraz wszelakie ozdoby świąteczne.
Będą one sprzedawane podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 15 grudnia w Centrum Kultury w Błoniu.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc.
Dnia 29 listopada uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli spektakl w Teatrze Żydowskim pt. "Pół żartem, pół serio".
"Pół żartem, pół serio" to przedstawienie kabaretowo-muzyczne oparte na przedwojennych tekstach, które zadziwiają aktualnością. Skecze, dowcipy i anegdoty przeplatają się z muzycznymi szlagierami rewiowymi
i estradowymi, które podkreślają geniusz Szymona Szurmieja - scenografa i reżysera oraz dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Żydowskiego w Warszawie.
Już za kilka dni, 7 i 8 grudnia, wspaniali artyści z Gimnazjum nr 2 po raz kolejny wezmą udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej. W listopadzie 2012 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”, organizowanym przez Klub Kultury Radość.
Konkurs „Nutka Poliglotka” cieszy się bardzo dużą popularnością. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 250 wykonawców. Artyści byli oceniani w pięciu kategoriach wiekowych. Można było prezentować piosenki we wszystkich językach europejskich, dlatego mogliśmy usłyszeć nie tylko angielski, lecz także rosyjski, serbski, francuski, włoski, niemiecki.
Naszą szkołę reprezentowały aż 3 zespoły - grupa dziewcząt z dzisiejszej klasy 3C, zespół „FAIRYTALE” z klasy 3A oraz zespół z byłej klasy 3d z niemiecką piosenką „Dadada”. Konkurencja była bardzo mocna, z całej Polski zjechali najlepsi wykonawcy, którzy zdobywali już nagrody w konkursach ogólnokrajowych, międzynarodowych czy też w telewizyjnym programie „Must be the Music”. Silna konkurencja nie była jednak w stanie przeszkodzić naszemu zespołowi, który za piosenkę „Dadada” otrzymał wyróżnienie.
W tym roku naszą szkołę oraz nasze miasto (wszyscy uczniowie ćwiczą w sekcji wokalnej w błońskim Centrum Kultury) reprezentować będą Justyna Binio z piosenką „Das Farbenspiel des Winds”, Jacek Markiewicz zaśpiewa piosenkę „Altes Fieber” z repertuaru niemieckiego zespołu Die Toten Hosen, Kaja Krzemińska „Good enough”, a Ola Cegielska „Dear Darlin” z repertuaru Olly Murs. Trzymajmy kciuki, by również w tegorocznej edycji konkursu nasi uczniowie odnieśli sukces!
W dniu 28 listopada 2013r. jako uczniowie klas trzecich zostaliśmy zaproszeni na Festiwal Nauki Niepoważnej organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Błoniu.
Moim zdaniem szkoła im. M.Wańkowicza jest bardzo dobrze zorganizowana. Jest ona dość obszerna i dobrze wyposażona. Panuje tam niebywały ład i porządek. Duża sala gimnastyczna i boisko zapewniają odpowiednie warunki do ćwiczeń fizycznych, biblioteka zachęca do czytania a sale lekcyjne tworzą sympatyczny nastrój. Podczas zwiedzania każda z klas otrzymała komplet zadań. Zliczane były punkty za poprawność i ilość ich wykonania. Najciekawsze z nich były: krótki pokaz umiejętności z dziedziny robotyki, zadania rynkowe z ekonomii a także przygotowanie do prezentacji telewizyjnych - ogłaszania najnowszych informacji z gazety przed kamerą. Każdy z nas wyróżnił się w którejś dziedzinie, możliwe, że znalazł kierunek, na który chciałby pójść. Grupowe zadania natomiast pozwoliły rozwinąć relacje między sobą i umiejętności porozumiewania się. Brało w tym udział więcej osób, niż przypuszczałem na początku. Cała szkoła i zajęcia wywarły na mnie wielkie wrażenie. Niespotykane zaangażowanie uczniów w organizację było zaskakujące! Życzliwe przyjęcie wprowadziło optymistyczne nastawienie już na samym początku. Pracownicy oraz nauczyciele są także bardzo sympatyczni. Chętnie poszedłbym tam kolejny raz, tym bardziej, że wraz z klasą IIIc wygraliśmy jedną ze smacznych nagród.
Dominik Użlis
W dniach 10,11,12 grudnia odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich. Informacje organizacyjne będą umieszczone na tablicy ogłoszeń oraz w ogłoszeniach dzienniczka. Trzecioklasistom życzymy powodzenia, a młodszych uczniów prosimy o nie przeszkadzanie.
Dnia 28 listopada klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę, której celem był Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Mimo pory roku wyjazd okazał się owocny. Na "Farmie" mogliśmy obejrzeć wiele ciekawostek z pogranicza wiedzy i magii.
Tak naprawdę, to magii tam nie było wcale, tylko czysta fizyka. Magia polegała na złudzeniach optycznych, którym ulegamy. Bawiliśmy się dobrze, odwiedzając poszczególne atrakcje jak Tunel Zapomnienia, Latająca Chata Tajemnic, Wiklinowy Labirynt itp. Ponieważ Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, nie mogło obyć się bez Świętego Mikołaja.
Chętnie powrócilibyśmy tam wiosną, by w pełni móc wykorzystać oferowane przez organizatorów atrakcje.
W ramach projektu "Rozwój zawodowy nauczycieli szansą na lepszą przyszłość uczniów naszego gimnazjum siedem nauczycielek ( Dorota Berlińska, Anita Bajor, Anna Gruber Whybra, Alicja Kubiak, Agnieszka Rutkowska, Agnieszka Walczak - Baśkiewicz, Mariola Kopańska – Wyrzykowska) uczestniczyło w kursie języka angielskiego w szkole Inlingua Edinburgh w szkockiej części Wielkiej Brytanii.
Celem kursu było nabycie i rozwinięcie kompetencji językowych oraz poznanie kultury i tradycji szkockich i brytyjskich.
Po wylądowaniu w Edynburgu 12 lutego 2017 r. zamieszkałyśmy rodzinach goszczących (host families), z którymi zjadłyśmy naszą pierwszą w Szkocji kolację. W poniedziałek zaczęłyśmy intensywny kurs języka angielskiego, ćwiczyłyśmy gramatykę i poszerzałyśmy słownictwo, rozwijałyśmy intuicję językową, ćwiczyłyśmy wymowę oraz właściwą intonację. Z naszymi nauczycielami: Marc'iem, Timem, Adamem, Allanem oraz Gregorem dyskutowałyśmy na temat kultury brytyjskiej i polskiej. Nie zabrakło też zagadnień dotyczących spraw bieżących, np. Brexitu.
Ale nie samą nauką człowiek żyje. Mark w bardzo ciekawy i zajmujący sposób opowiedział nam o historii Edynburga , Allan towarzyszył w wycieczce do Roslyn Chapel, którą każda z nas kojarzyła z filmu i książki "Kod da Vinci". Polski akcent - niedźwiedzia "Wojtka" - znalazłyśmy w ogrodach przy Princes Street.
W piątek, 17 lutego, musiałyśmy pożegnać się z nowymi znajomymi i z o wiele cięższym bagażem, pełnym materiałów dydaktycznych, wrócić do domu. Poszerzyłyśmy wiedzę z zakresu języka angielskiego, rozwinęłyśmy motywację do pracy i dalszej nauki. Jesteśmy bardzo wdzięczne Inlingua Edinburgh za ciepłe i gościnne przyjęcie oraz bardzo interesujące doświadczenie zawodowe.
ComeNIUS !!!
Już w piątek część z nas w ramach Comenius Global Style weźmie udział w festiwalu Warszawa w Budowie 5 - Zawód: Architekt który został zorganizowany przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Czeka nas tam wiele atrakcji i niespodzianek. Poznamy tajniki pracy architekta na przestrzeni wieków, prześledzimy detale architektoniczne którymi dekorowano fasady kamienic w różnych epokach a także poznamy nazwiska projektantów powojennych kamienic bloku Dekerta.
W części warsztatowej sami będziemy architektami i zaprojektujemy m.in. fasady staromiejskich kamienic.
Z efektami naszej pracy będziecie mogli się zapoznać już niebawem.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem "Pół żartem, pół serio" w Teatrze Żydowskim".
29 listopada godz.19.00.
Informacje u pani Anny Sreberskiej.
Szukaj nas na facebooku