Nawigacja

Wiadomości

  • Gala talentów
    26.03.2017 Jak co roku w naszym gimnazjum odbył się Tydzień Talentów. To dni, w których można się wykazać i zaprezentować swoje uzdolnienia i zainteresowania. Tradycyjnie podsumowaniem tego tygodnia jest Gala Talentów. To moment na przyznawanie nagród oraz wyróżnień uczniom, którzy angażowali się w życie szkoły i osiągali sukcesy w różnych dziedzinach. Takich osób było w gronie uczennic i uczniów Gimnazjum nr 2 naprawdę mnóstwo! Od dobrych wyników w nauce i wzorowej frekwencji przez sukcesy sportowe, aż po najróżniejsze konkursy! Za takie zaangażowanie i ciężką pracę uczniowie powinni zawsze być doceniani - w naszej szkole to kryterium z pewnością zostało spełnione! 
    Gala Tygodnia Talentów odbyła się jak zwykle w naszej pięknej sali gimnastycznej.  Dla mnie, pierwszoklasistki, która po raz pierwszy miała okazję brać udział w tym wydarzeniu, było to coś niezwykłego, gdy ujrzałam, że prawie wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody za swoją pracę - za cierpliwość, zmagania i za wysiłek włożony w rozwijanie swojego talentu. Czy jest jakaś rzecz, która może w pełni to wynagrodzić? Tą nagrodą jest nasza satysfakcja. Nie robimy tego dla żadnych nagród, lecz dla siebie, chociaż fakt, że ktoś nas docenia, może jeszcze bardziej zachęcić nas, abyśmy podążali za swoim talentem. Małe słodkości mogą być również drobnym symbolem docenienia i zmotywowania nas do pracy. I tak było - podczas Gali Talentów osoby, które odniosły sukcesy w różnych dziedzinach, były zapraszane na scenę i obdarowywane słodkim "co nieco". To były przyjemnie spędzone chwile, a żeby jeszcze bardziej je umilić, występowały przed nami nasze wspaniałe piosenkarki. Przeżywając sukcesy własne i naszych koleżanek i kolegów, zapomnieliśmy na chwilę o nauce i codziennych obowiązkach. Cała Gala przebiegła bardzo miło i radośnie. Miała na celu pokazać nam, że znaczymy bardzo dużo i jeśli się postaramy, możemy osiągnąć wszystko! Potrafimy udowodnić, że mamy różne zdolności, musimy jednak zawsze pamiętać, że sam talent to tylko połowa sukcesu, a rozwijanie talentów to także ciężka praca. Jeżeli połączymy obydwa elementy, na pewno dojdziemy do celu! Do zobaczenia za rok, niech podczas Gali Tygodnia Talentów na widowni pozostaną puste miejsca - bo przecież wszyscy potrafimy być wspaniali! 
    Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 1b

     
  • Kangur
    19.03.2017
    Nasi najlepsi matematycy razem z wieloma uczniami z całego świata rozwiązywali trudne, ale ciekawe zadania matematyczne.
    Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
  • Przygotowywanie ozdób świątecznych
    03.12.2013

     Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku przygotowujemy ozdoby świąteczne.
    W każdy piątek od godziny 16:00 w sali nr 2 pod nadzorem pani Anny Sreberskiej, uczniowie i rodzice wykonują bombki, stroiki, świeczniki, breloczki oraz wszelakie ozdoby świąteczne.


    Będą one sprzedawane podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 15 grudnia w Centrum Kultury w Błoniu.
    Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc.

     

  • Teatr Rampa
    18.03.2017 Piątkowy wieczór z piosenkami Agnieszki Osieckiej
    Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zorganizowanej przez Panią Annę Sreberską wyprawie do Teatru Rampa. Spektakl „Smaki życia” wyreżyserowany został przez Cezarego Domagałę. Widzowie, już wchodząc do sali, w której miał odbyć się spektakl, przechodzili przez kawiarnię, wystrojem nawiązującą do lat 90. minionego stulecia. Taka też była scenografia samej sceny, gdzie grany był spektakl. Dzięki temu widzowie mogli odnieść wrażenie, że trafili do Cafe Sax (wcześniej Podhalańskiej) przy ul. Francuskiej 31, na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie poetka przesiadywała całymi godzinami, poznawała nowych ludzi, obserwowała życie ulicy. To właśnie w Cafe Sax swoje spostrzeżenia, pomysły, a niejednokrotnie już całe zwrotki piosenek zapisywała na serwetkach i skrawkach papieru.
    Autorom i aktorom uczestniczącym w spektaklu udało się odtworzyć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Spektakl składał się z dwóch części wypełnionych piosenkami Agnieszki Osieckiej, tymi bardzo znanymi, jak „Małgośka, „Niech żyje bal” i tymi mniej znanymi jak np. „Filiżanka kawy” z muzyką samego Krzysztofa Komedy lub „Gaj”, z muzyką Marka Grechuty.
    Spektakl bardzo podobał się wszystkim widzom. Na szczególne wyróżnienie zasługiwały piosenki wykonywane przez młodą aktorkę Dorotę Osińską. Uwagę skupiały także kreacje pozostałych aktorów - Piotra Furmana, Mieczysława Morańskiego oraz Michaliny Brudnowskiej. Wykonawcy zostali nagrodzeni przez nas gromkimi brawami i wielokrotnie śpiewali na bis.
    Ten wieczór na pewno zapisał się wszystkim w pamięci, a piosenki Agnieszki Osieckiej jeszcze nam długo „grały w duszy”.
    Krzysztof Pawlak, kl. 3c

     
  • Wyjazd do teatru

    Wyjazd do teatru

    Dnia 29 listopada uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli spektakl w Teatrze Żydowskim pt. "Pół żartem, pół serio".

    "Pół żartem, pół serio" to przedstawienie kabaretowo-muzyczne oparte na przedwojennych tekstach, które zadziwiają aktualnością. Skecze, dowcipy i anegdoty przeplatają się z muzycznymi szlagierami rewiowymi
    i estradowymi, które podkreślają geniusz Szymona Szurmieja - scenografa i reżysera oraz dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Żydowskiego w Warszawie.

  • Wyniki konkursu
    15.03.2017 KONKURS O PRZYGODACH LANCELOTA ROZSTRZYGNIĘTY
    „Bez namysłu natarł na bandę. Zdezorientowani bezbożnicy z początku  nie bronili się wcale, przeto od razu trzech ludzi powalił samym impetem zuchwałego ataku.”
    Na konkurs, zgodnie z regułami, wpłynęło 12 prac.

    Wygrał Hubert Przybysz ( 1d)  pracą o dynamicznej fabule, stylizowanym języku i bardzo dużej poprawności językowej.
    Klasyfikacja przedstawia się następująco:
    1. Hubert Przybysz 52p.
    2. J.Węglicka   46p.
    3. W.Więckowska  44p.
    4. A.Szarblewska   43p.
    5. L.Łukiewicz ,  O.Włodarska 39p.
    6. D. Wałęka  38p.
    7. S.Pawązka, K.Racinowska 35p.
    8. L.Iwaniec 33p.
    9. J.Kuza 32p.
    10. G. Bracik  25p.
    Wszystkie prace były zaskakujące i naprawdę intrygowały opwiedzianą historią. Warto je przeczytać.
     W dziedzinie ilustracji zasługi mają: Dagmara Grabarek, Weronika Szatkowska, Gabriela Dzierlińska.
     Zwyciężyła drużyna z klasy 1d – 133p.
    Następne miejsca : 1c- 112p. ,  1b -109p.  1a – 107p.

     
  • Nutka poliglotka
    02.12.2013

    Już za kilka dni, 7 i 8 grudnia, wspaniali artyści z Gimnazjum nr 2 po raz kolejny wezmą udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej. W listopadzie 2012 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”, organizowanym przez Klub Kultury Radość.

    Konkurs „Nutka Poliglotka” cieszy się bardzo dużą popularnością. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 250 wykonawców. Artyści byli oceniani w pięciu kategoriach wiekowych. Można było prezentować piosenki we wszystkich językach europejskich, dlatego mogliśmy usłyszeć nie tylko angielski, lecz także rosyjski, serbski, francuski, włoski, niemiecki.

    Naszą szkołę reprezentowały aż 3 zespoły - grupa dziewcząt z dzisiejszej klasy 3C, zespół „FAIRYTALE” z klasy 3A oraz zespół z byłej klasy 3d z niemiecką piosenką „Dadada”. Konkurencja była bardzo mocna, z całej Polski zjechali najlepsi wykonawcy, którzy zdobywali już nagrody w konkursach ogólnokrajowych, międzynarodowych czy też w telewizyjnym programie „Must be the Music”. Silna konkurencja nie była jednak w stanie przeszkodzić naszemu zespołowi, który za piosenkę „Dadada” otrzymał wyróżnienie.

    W tym roku naszą szkołę oraz nasze miasto (wszyscy uczniowie ćwiczą w sekcji wokalnej w błońskim Centrum Kultury) reprezentować będą Justyna Binio z piosenką „Das Farbenspiel des Winds”, Jacek Markiewicz zaśpiewa piosenkę „Altes Fieber” z repertuaru niemieckiego zespołu Die Toten Hosen, Kaja Krzemińska „Good enough”, a Ola Cegielska  „Dear Darlin” z repertuaru Olly Murs.  Trzymajmy kciuki, by również w tegorocznej edycji konkursu nasi uczniowie odnieśli sukces!

  • Warszawska Syrenka
    15.03.2017
    W tym roku w gminnym etapie Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka naszą szkołę reprezentować będą:
    Justyna Kuza
    Julia Twardowska
    Oliwia Włodarska
     
    Życzymy powodzenia!
     

     
  • Klasy trzecie z wizytą u "Wańkowicza"
    01.12.2013

    W dniu 28 listopada 2013r. jako  uczniowie klas trzecich zostaliśmy zaproszeni na Festiwal Nauki Niepoważnej organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Błoniu.
    Moim zdaniem szkoła im. M.Wańkowicza jest bardzo dobrze zorganizowana. Jest ona dość obszerna i dobrze wyposażona. Panuje tam niebywały ład i porządek. Duża sala gimnastyczna i boisko zapewniają odpowiednie warunki do ćwiczeń fizycznych, biblioteka zachęca do czytania a sale lekcyjne tworzą sympatyczny nastrój.  Podczas zwiedzania każda z klas otrzymała komplet zadań. Zliczane były punkty za poprawność i ilość ich wykonania. Najciekawsze z nich były: krótki pokaz umiejętności z dziedziny robotyki, zadania rynkowe z ekonomii a także przygotowanie do prezentacji telewizyjnych - ogłaszania najnowszych informacji z gazety przed kamerą. Każdy z nas wyróżnił się w którejś dziedzinie, możliwe, że znalazł kierunek, na który chciałby pójść. Grupowe zadania natomiast pozwoliły rozwinąć relacje między sobą i umiejętności porozumiewania się. Brało w tym udział więcej osób, niż przypuszczałem na początku. Cała szkoła i zajęcia wywarły na mnie wielkie wrażenie. Niespotykane zaangażowanie uczniów w organizację było zaskakujące! Życzliwe przyjęcie wprowadziło optymistyczne nastawienie już na samym początku. Pracownicy oraz nauczyciele są także bardzo sympatyczni. Chętnie poszedłbym tam kolejny raz, tym bardziej, że wraz z klasą IIIc wygraliśmy jedną ze smacznych nagród.  

    Dominik Użlis  
                 

  • Wyjazd do teatru
    07.03.2017 W ostatni dzień przed  rozpoczęciem ferii grupa uczniów naszego gimnazjum wybrała się do teatru Kamienica na spektakl „Kolacja na Cztery Ręce”. Sztuka teatralna opowiada o kolacji, w której uczestniczyło  dwóch wybitnych kompozytorów - Jan Sebastian Bach (Olaf Lubaszenko) i Jerzy Fryderyk Händel (Emilian Kamiński), całej sytuacji przygląda się kamerdyner Schmid (Maciej Miecznikowski ). W rozmowie ukazują się dwa zupełnie różne charaktery muzycznych geniuszy, ale obu zależy przede wszystkim na tym, by być szczęśliwym. Ale co to oznacza? To, że jest się niezwykle bogatym, czy to, że żyje się z ukochaną osoba i dziećmi? O tym właśnie jest cała sztuka. Po zakończeniu wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, widzowie byli pod wrażeniem występu. Po zakończeniu mieliśmy przyjemność spotkać się z założycielem teatru Emilianem Kamińskim, który odpowiedział na kilka naszych pytań. Wróciliśmy zadowoleni i zachwyceni scenografią i grą aktorską.
    Gabriela Powązka, kl. 2c 

     
  • Próbny egzamin gimnazjalny

    Próbny egzamin gimnazjalny
    29.11.2013

    W dniach 10,11,12 grudnia odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich. Informacje organizacyjne będą umieszczone na tablicy ogłoszeń oraz w ogłoszeniach dzienniczka. Trzecioklasistom życzymy powodzenia, a młodszych uczniów prosimy o nie przeszkadzanie.

  • Gminna Gala Konkursu
    05.03.2017 W sobotę 4. marca 2017 roku w MCK odbyła się Gminna Gala Konkursu o Żołnierzach Wyklętych. W spotkaniu brali udział burmistrz Miasta i Gminy Błonie, laureaci konkursu oraz goście przedstawiciele lokalnej społeczności. Do licznie zebranych przemówił Krzysztof Bukowski - syn Żołnierzy Wyklętych: Edmunda i Ireny Bukowskich. Opowiadał o konspiracyjnej działalności rodziców, szczególnie swego ojca i ich losach po zakończeniu działań wojennych. Edmund Bukowski został stracony w więzieniu mokotowskim 13. kwietnia 1950 roku, Irenę Bukowską skazano na 15 lat więzienia. Szczątki Edmunda Bukowskiego zostały odnalezione na Łączce i zidentyfikowane jako jedne z pierwszych w roku 2012. 
    Następnie wystąpili w krótkim programie muzycznym uczniowie błońskich szkół, wykonując między innymi utwór Biały Krzyż. Po nich głos zabrał prof. Jan Żaryn - senator RP, historyk. W ciekawy sposób przybliżył zebranym losy Żołnierzy Wyklętych z różnych formacji wojskowych. Poinformował, że w warunkach kończącej się wojny i okresie powojennym zginęło około 50 tysięcy osób,  zaś 250 tysięcy przeszło przez łagry, obozy i więzienia.
    Następnie głos zabrała wiceprezes Fundacji Łączka Pani Beata Sławińska, która mówiła o potrzebie upamiętniania ofiar oraz nakreśliła działania podejmowane przez profesora Krzysztofa Szwagrzyka wiceprezesa IPN-u,  by odnaleźć inne, bezimienne Łączki rozsiane na terenie całego kraju.
    Następnie przystąpiono do wręczania nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu o Żołnierzach Wyklętych. Wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną otrzymała także uczennica klasy 2c naszego Gimnazjum Justyna Zdanowska.
    Na zakończenie odbył się koncert zatytułowany Wilczy Ślad - Piosenki Niezłomnych w wykonaniu Lidii Pospieszalskiej i wokalistów z Garwolińskiego Teatru Muzycznego Od Czapy.
    Mariola Kopańska-Wyrzykowska
  • Wycieczka kl IIA i IIB

    Wycieczka kl IIA i IIB

    Dnia 28 listopada klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę, której celem był Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Mimo pory roku wyjazd okazał się owocny. Na "Farmie" mogliśmy obejrzeć wiele ciekawostek z pogranicza wiedzy i magii.

    Tak naprawdę, to magii tam nie było wcale, tylko czysta fizyka. Magia polegała na złudzeniach optycznych, którym ulegamy. Bawiliśmy się dobrze, odwiedzając poszczególne atrakcje jak Tunel Zapomnienia, Latająca Chata Tajemnic, Wiklinowy Labirynt itp. Ponieważ Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, nie mogło obyć się bez Świętego Mikołaja.
    Chętnie powrócilibyśmy tam wiosną, by w pełni móc wykorzystać oferowane przez organizatorów atrakcje.

  • Konkurs plastyczny - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
    07.03.2017 Od kilku lat dzień 1 marca jest poświęcony pamięci o Żołnierzach Wyklętych - bohaterach antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia. Tradycyjnie główne uroczystości odbyły się w Warszawie. W Gminie Błonie obchody odbywają się w dniach od 3 do 5 marca 2017 roku. 
    Uczniowie naszej szkoły także zaangażowali się w ogólnonarodowe działania. Wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. Żołnierze Wyklęci oraz II Edycji Gminnego Konkursu Żołnierze Wyklęci - bohaterowie naszej wolności.
    Szkolna Komisja Konkursowa otrzymała 19 prac. Stanęła przed trudnym wyborem laureatów. Po długiej debacie zdecydowano się nagrodzić prace następujących uczniów:
    I miejsce:
    Maja Mossakowska kl.2b
    Aleksandra Zambrzycka kl.3a
    II miejsce:
    Aleksandra Koroluk kl.3c
    III miejsce:
    Gabriela Bracik kl.1a
    Aleksandra Pietraszek kl.1b
    Laureatom serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.
    Mariola Kopańska-Wyrzykowska
  • Powiatowy konkurs muzyczny
    24.11.2013 Dużym sukcesem zakończył się udział naszych gimnazjalistów w Powiatowym Konkursie Muzycznym "Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki". 
    Konkurs zorganizowany był przez lokalne stowarzyszenie "O uśmiech ucznia" w ramach projektu "Różne oblicza patriotyzmu" dla uczczenia 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Jednym z celów konkursu umożliwienie młodzieży zaprezentowania swego talentu, stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji i prezentacji dokonań artystycznych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich powiatu warszawskiego zachodniego. Odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu 15 listopada 2013 r. Konkurencja była ogromna. Gimnazjum nr. 2 reprezentowali: chór szkolny (w składzie: Aleksandra Cegielska, Kinga Gut, Kaja Krzemińska, Agata Karpińska, Martyna Markuszewska, Karolina Mikusek, Karolina Szczepanik, Patrycja Wiśniewska) oraz Krzysztof Kowalski, Jacek Markowski, Jakub Ołdakowski, Piotr Ostrowski i Mateusz Zdrojkowski. Oceniając wykonawców, jury brało pod uwagę zarówno dobór repertuaru jak i opanowanie pamięciowe tekstu, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny.
    W kategorii szkół gimnazjalnych Kaja Krzemińska (wokal) i Krzysztof Kowalski (fortepian) z piosenką pod tytułem "Śpiewka 1920" zajęli pierwsze miejsce.
     Ola Cegielska pokazała w pełni swoje możliwości wokalne w piosence pt. "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" plasując się na dobrym trzecim miejscu .

    Zaprezentowaliśmy także: "Zbroję" Jacka Kaczmarskiego w brawurowym wykonaniu Krzysia i Jacka, piosenkę "Nim wstanie świt" zaśpiewały z wielkim wyczuciem frazy i stylu dziewczęta z chóru szkolnego.
    Na szczególną uwagę i uznanie zasługuje wykonanie pieśni tytułowej do filmu "63 dni chwały" przez Jakuba Ołdakowskiego, Piotra Ostrowskiego i Mateusza Zdrojkowskiego. Chłopcy wykazali wiele pomysłowości i determinacji zarówno w wyborze tej pieśni, sposobie jej wykonania (rap) jak i przebrania scenicznego.
    Dyplomy i nagrody, które otrzymaliśmy były miłym akcentem, ale przede wszystkim jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy w piosenkach przekazać szacunek dla naszej Ojczyzny.
  • Erasmus + POWER
    02.03.2017

    W ramach projektu "Rozwój zawodowy nauczycieli szansą na lepszą przyszłość uczniów naszego gimnazjum siedem nauczycielek ( Dorota Berlińska, Anita Bajor, Anna Gruber Whybra, Alicja Kubiak, Agnieszka Rutkowska, Agnieszka Walczak - Baśkiewicz,  Mariola Kopańska – Wyrzykowska) uczestniczyło w kursie języka angielskiego w szkole Inlingua Edinburgh w szkockiej części Wielkiej Brytanii.
    Celem kursu było nabycie i rozwinięcie kompetencji językowych oraz poznanie kultury i tradycji szkockich i brytyjskich. 

    Po wylądowaniu w Edynburgu 12 lutego 2017 r. zamieszkałyśmy rodzinach goszczących (host families), z którymi zjadłyśmy naszą pierwszą w Szkocji kolację. W poniedziałek zaczęłyśmy intensywny kurs języka angielskiego, ćwiczyłyśmy gramatykę i poszerzałyśmy słownictwo, rozwijałyśmy intuicję językową, ćwiczyłyśmy wymowę oraz właściwą intonację. Z naszymi nauczycielami: Marc'iem, Timem, Adamem, Allanem oraz Gregorem dyskutowałyśmy na temat kultury brytyjskiej i polskiej. Nie zabrakło też zagadnień dotyczących spraw bieżących, np. Brexitu.

    Ale nie samą nauką człowiek żyje. Mark w bardzo ciekawy i zajmujący sposób opowiedział nam o historii Edynburga , Allan towarzyszył w wycieczce do Roslyn Chapel, którą każda z nas kojarzyła z filmu i książki "Kod da Vinci". Polski akcent - niedźwiedzia "Wojtka" - znalazłyśmy w ogrodach przy Princes Street.

    W piątek, 17 lutego, musiałyśmy pożegnać się z nowymi znajomymi i z o wiele cięższym bagażem, pełnym materiałów dydaktycznych, wrócić do domu. Poszerzyłyśmy wiedzę z zakresu języka angielskiego, rozwinęłyśmy motywację do pracy i dalszej nauki. Jesteśmy bardzo wdzięczne Inlingua Edinburgh za ciepłe i gościnne przyjęcie oraz bardzo interesujące doświadczenie zawodowe.

  • ComeNIUS !!!

    ComeNIUS !!!

    ComeNIUS !!!

    Już w piątek część z nas w ramach Comenius Global Style weźmie udział w festiwalu Warszawa w Budowie 5 - Zawód: Architekt który został zorganizowany przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Czeka nas tam wiele atrakcji i niespodzianek. Poznamy tajniki pracy architekta na przestrzeni wieków, prześledzimy detale architektoniczne którymi dekorowano fasady kamienic w różnych epokach a także poznamy nazwiska projektantów powojennych kamienic bloku Dekerta.

    W części warsztatowej sami będziemy architektami i zaprojektujemy m.in. fasady staromiejskich kamienic.

    Z efektami naszej pracy będziecie mogli się zapoznać już niebawem.

     

     

     

  • Tydzień talentów - podsumowanie
    02.03.2017 Minęło już wiele tygodni bieżącego roku szkolnego, jednak w naszym gimnazjum jest jeden tydzień wyjątkowy - Tydzień Talentów, kolejny już raz organizowany w naszej szkole. To chwile, w których uczniowie pokazują, że mają najróżniejsze uzdolnienia i zainteresowania. Obchodzimy go w miłej atmosferze, przekonujemy się, że szkoła to nie tylko nauka. Szkoła to również miejsce, które pomaga spełniać marzenia i realizować pasje. W ciągu tych pięciu niezwykłych dni możemy udowodnić, że umiemy zaimponować innym tym, co nas interesuje, a może nawet kogoś zainspirować - muzyka, sztuka, dziennikarstwo, taniec, aktorstwo i wiele, wiele innych dziedzin. Podczas przerw prezentowane są talenty muzyczne. Uczniowie występują przed młodą publicznością - tańczą, śpiewają, grają na przeróżnych instrumentach. Zdolności manualne czy poetyckie można zaprezentować na sztalugach, która stoją w tych dniach na korytarzu. Oczywiście takich sztalug zapełnionych pracami było mnóstwo.
    Przez cały tydzień codziennie organizowane były dla uczniów ciekawe warsztaty. Na takich zajęciach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeśli ktoś interesuje się gotowaniem, mógł wybrać się na warsztaty kulinarne prowadzone przez absolwenta naszego gimnazjum Grzegorza Króla. Ciekawe były prowadzone przez Pana Krzysztofa Kozłowskiego warsztaty samoobrony Krav Maga czy wspólne tańce. Dla osób posiadających uzdolnienia artystyczne idealnym szkoleniem były warsztaty zdobienia sznurkiem czy wikliniarstwo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty fryzjerskie czy prowadzone przez  doktora Jacka Gralewskiego zajęcia psychopedagogiki kreatywności. Absolutnym hitem okazało się spotkanie z aktorem, Panem Adamem Fidusiewiczem. 
    To był naprawdę wyjątkowy tydzień - spotkania z ciekawymi osobami, barwne warsztaty i zajęcia, pokazywanie swoich wyjątkowych talentów oraz zdolności! Tydzień Talentów pokazywał, że jeśli mamy jakieś uzdolnienia - a każdy z nas jakieś ma - nie wstydźmy się go pokazywać. To właśnie w tym celu obchodzimy w naszym gimnazjum Tydzień Talentów.  Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Pan Adam Łuczak, pedagog i nauczyciel naszego gimnazjum. Projekt ten daje dużo radości uczniom, daje nam szansę na znalezienie własnej pasji oraz podzielenie się swoją z innymi i jest okazją do pokazania, że potrafimy więcej, niż na co dzień mogłoby się wydawać!
    Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 1b 

     
  • Wyjazd do teatru

    Wyjazd do teatru

    Zapraszamy na kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem "Pół żartem, pół serio" w Teatrze Żydowskim".

    29 listopada godz.19.00.

    Informacje u pani Anny Sreberskiej.

     

  • Tydzień Talentów  -  KRAV MAGA
    07.03.2017 W ramach Tygodnia Talentów 2017 mieliśmy okazję przeżyć bardzo aktywny dzień - wzięliśmy udział w zajęciach Krav Maga.  Naszą szkołę odwiedził Pan Adam Kozłowski, instruktor Instytutu Krav Magi „Tactical” wraz z jednym ze swoich najlepszych uczniów. Pan Adam Kozłowski zajmuje się instruktażami i szkoleniami w zakresie Krav Magi. Dowiedzieliśmy się, że Krav Maga to dosłownie „walka w bliskim kontakcie” - system walki opracowany dla Sił Obronnych Izraela, który składa się z kombinacji najbardziej skutecznych technik pochodzących z aikido, judo, zapasów i innych sztuk walki. To podstawowa informacja dotycząca tej dyscypliny sportu. Po porcji teorii przeszliśmy do praktyki, którą zapoczątkowała krótka rozgrzewka w postaci pajacyków, pompek i kilku innych ćwiczeń. Ten rodzaj wysiłku pozwolił nam przygotować mięśnie i mogliśmy przejść do nauki samoobrony. Dobraliśmy się w pary i zaczęliśmy „walkę” z nożami i pistoletami w dłoniach (narzędzia były oczywiście atrapami), pod okiem instruktora, którego imponująca liczba zdobytych kwalifikacji i uprawnień nadanych przez między innymi United Krav Maga Organisation dała nam gwarancję bezpieczeństwa. Przy pomocy podopiecznego Pana Adama, o którego profesjonalizmie również szybko się przekonaliśmy, mogliśmy dokładnie nauczyć się wykonywania każdego elementu obrony. To była świetna zabawa! Instruktorzy krótko, lecz bardzo dokładnie tłumaczyli nam, jak postępować i jaki ruch wykonać. Dali nam do zrozumienia, iż Krav Maga to nie tylko świetny sposób na dodatkowy wysiłek fizyczny, ale również bardzo ważna umiejętność, którą będziemy mogli wykorzystać w trudnych sytuacjach. Ten krótki kurs dał nam, uczestnikom, wiedzę nie tylko praktyczną, lecz także teoretyczną, która zostanie w naszych głowach na długi czas. W chwilach zagrożenia będziemy czuć się bezpieczniej. Dziękujemy Panu Adamowi Kozłowskiemu za odwiedzenie naszego gimnazjum i zapoznanie nas z Krav Magą.
    Maksymedialna Julia Ołdakowska, kl. 2c 
     

     
strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa