Nawigacja

Wiadomości

  • Mydełka w pracowni
    18.01.2017 Czyjego zainteresowania nie przyciągną barwą, wzorem, zapachem? O czym mowa? Właśnie o mydełkach! W naszej pracowni chemicznej powstają od pewnego czasu. Najpierw były to mydełka glicerynowe, które wszyscy chętni mogli wykonać podczas ubiegłorocznej Maksymiliady. Później mydełka, również glicerynowe, w świątecznych kształtach sprzedawaliśmy podczas kiermaszu w Centrum Kultury i cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. A niedawno wykonaliśmy kolejny krok - zrobiliśmy pierwsze mydełka naturalne. Takie mydła otrzymuje się z dobrej jakości tłuszczów (np. oleju kokosowego,  palmowego,  arganowego). Teraz mydła muszą leżakować około 8 tygodni i dopiero wówczas będzie można w pełni cieszyć się ich walorami.
    Agnieszka Walczak-Baśkiewicz

     
  • I po rajdzie

    I po rajdzie
    01.10.2013

     Jak co roku Puszcza Kampinoska przyjęła nas piękną pogodą, humor dopisywał. Zadania wykonane, piosenki zaśpiewane, kiełbasa zjedzona, a teraz do nauki. Oczywiście zapraszamy na rajd w przyszłym roku.

  • Biblioteka pełna nowych książek
    16.01.2017 Jak wybrać coś dla siebie, opowiada Wiktoria, która zaproponowała „Dumę i uprzedzenie” J.Austen

    1. Dlaczego lubisz czytać książki ?
    Po całym tygodniu szkoły i zajęć dodatkowych, książki pomagają mi się zrelaksować, zapominam o otaczającym mnie świecie. W porównaniu do filmów, których też jestem miłośniczką, książki pozwalają nam utożsamić się z bohaterami, nie narzucają, jak dane miejsce czy postać z utworu ma wyglądać. Rozwijają wyobraźnię. Dzięki nim, możemy zmienić całkowicie nasz światopogląd, ale także nauczyć się czegoś ciekawego.

    2. Sięgnęłaś po książkę dość dawną. Czy sądzisz, że to może być ciekawa propozycja?
    Data wydania może zniechęcić, ale po przeczytaniu sądzę, że nie odbiega bardzo od naszych czasów, pomimo trudnego języka w niektórych momentach. Powieść jest pełna humoru i ironii. Uważam, że mogłaby być ciekawą propozycją, ponieważ opisuje inny wiek, gdzie panowały inne zwyczaje, głównym zajęciem bohaterek było plotkowanie, natomiast mężczyzn polowanie.
     
    3. W jaki sposób Ty znajdujesz książkę, którą decydujesz się przeczytać ?
    Zazwyczaj szukam w internecie, chodzę do biblioteki lub po prostu ktoś mi ją poleci. W innych książkach albo filmach  czasami przytaczane są tytuły różnych utworów.  Tak właśnie dowiedziałam się o „Dumie i uprzedzeniu”. 
    (Wiktoria Mróz)

     
  • EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW

    EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW

    Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w przygotowanej przez Europejskie Forum Młodzieży edycji obozu szkoleniowego „EuroWeek – Szkoła Liderów”.

     

    Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Część zajęć (do 50 %) będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku,  Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Serbii, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii i Turcji.

     

    Wkład uczestnika w projekt wynosi 299 zł (zakwaterowanie, wyżywienie, materiały) + 200 za dojazd (cena może ulec zmniejszeniu w zależności od rzeczywistych kosztów transportu)

     

    Tygodniowe obozy odbędą się we wrześniu lub pażdzierniku 2013 roku.

     

    Osoby zainteresowane proszę o kontakt: Anna Gruber (pokój nr 20)

    OSWIADCZENIE_euro_week.doc

  • Plebiscyt na temat książek
    12.01.2017 GŁOSOWALIŚMY NA NAJCIEKAWSZĄ KSIĄŻKĘ!
    W wyniku głosowanie wybraliśmy książki i plakaty, które najbardziej Was zainteresowały.
    1. V. Roth  „Niezgodna”,   C.Collins „Igrzyska śmierci” ,  R.Riorda „Ostatni olimpijczyk”  -25 głosów
    2. J.K. Rowling „Harry Potter” – 22 głosy
    3. B.Mull  “Baśniobór”  -  18 głosów
    4. S.Ishida “Tokyo ghoul”
    5. J.Austen “Duma i uprzedzenie”,    V.Roth, „Niezgodna” ( plakat nr 1)
    6.  J. Green  „Gwiazd naszych wina”
    7. C.Daugherty „Wybrani”
    8. V. Roth „Niezgodna”  ( plakat nr 2)
    9. A.de Saint-Exupery „Mały Książę”  ( obydwa plakaty)
  • Wigilia
    07.01.2017 Są w roku takie dni, które bywają magiczne. To oczywiście święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas przeżywa je przede wszystkim w domu, w rodzinnym gronie. Szczególnie ważnym dla nas dniem jest wigilia, gdy łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. My, uczniowie, spędzamy w szkole bardzo dużo czasu, to jest nasz drugi dom. Chociaż w te świąteczne dni nie mamy lekcji, to tak jak w naszych domach organizujemy w ostatni szkolny dzień wigilię. Mamy wigilię szkolną, gdzie nauczyciele i uczniowie składają sobie życzenia i wigilie klasowe, kiedy w swoim gronie siedzimy przy wspólnym stole. Trzy dni przed tegorocznymi świętami spotkaliśmy się na wigilii. Był to cudowny czas spędzony w gronie koleżanek i kolegów. Panowała rodzinna i ciepła atmosfera. Rano prawie każdy z nas przyniósł coś do jedzenia. Nie chodzi tu o jakieś zwykłe jedzenie, ale takie, jakie wypada jeść podczas wigilii! Tradycyjnie były śledzie, pierożki, barszcz, ale także pierniczki. Wszystko po to, aby w tym dniu zapomnieć o kłótniach, sporach i cieszyć się tą wspólnie spędzoną chwilą. Zaczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Po tej niezwykłej chwili mogliśmy usiąść do suto zastawionego stołu (złożonego ze szkolnych ławek) i zajadać się wszystkimi potrawami. To była naprawdę prawdziwa uczta wigilijna. No może nie było pewnego pana z brodą i wielkim worem, ale nawet o tym nie myśleliśmy, bo czekała nas inna przyjemność. Po godzinie świętowania w klasowym gronie przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyliśmy w jasełkach. Nie były to zwyczajne jasełka, ponieważ przedstawiło je nasze powstałe w tym roku koło teatralne. Myślę, że wszystkim się podobał ten świąteczny występ. Po skończonych jasełkach zaśpiewaliśmy kolędę i wszyscy mogli złożyć świąteczne życzenia już nie tylko osobom ze swojej klasy, również innym koleżankom, kolegom, nauczycielom. To były wyjątkowe chwile spędzone w ciepłej atmosferze i pewnie jeszcze długo zostanie ona z nami.
    Maxymedialna Justyna Kuza

     
  • Rajd rowerowy Ołtarzew- Palmiry

    26.05.2013

    Pogoda w tym dniui zrobiła małą przerwę w opadach i zimnie. Stworzyła sie wspaniała pogoda na rowerowy rajdzik. Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w organizowanym przez stowarzyszenie  'Razem w powiecie"   rajdzie rowerowym. Rajd oprócz walorów rekreacji i integracji ma na celu upamiętnienie ofiar masowych egzekucji , które w okresie II wojny światowej odbywały się w Palmirach. Dodatkową atrakcja było losowanie nagród po zakończeniu rajdu. Paru uczestnikom z naszego gimnazjum poszczęściło się. Spotkaliśmy tam  znajomych i miło spędziliśmy czas. Marek Bytoński

  • Konkurs Chemiczny dla klas II i III

    Konkurs Chemiczny dla klas II i III

    Wyniki Szkolnego Konkursu Chemicznego:

    1. Anna Paska -III d

    2. Kacper Kurowski - II b

    3.Patrycja Ściślewska - II a  oraz   Filip Strączewski - II a

    Serdecznie gratuluję

    Agnieszka Walczak-Baśkiewicz

  • Wycieczka mikołajkowa
    19.12.2016 Klasy 1a i 1d wyjechały na wycieczkę. Najpierw bawiliśmy się w kręgielni, gdzie osiągaliśmy wysokie wyniki, fantastycznie się przy tym bawiąc. Potem udaliśmy się do kina na seans „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Film budził wielkie wrażenia. W autobusie wszyscy rozmawialiśmy o wrażeniach z wycieczki. Nie było osoby, której wyjazd nie podobałby się. Po przyjeździe do Błonia wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi rozeszliśmy się. Czekamy na kolejną wycieczkę. Ta już przeszła do historii.
    Krzysztof Szczepanik

     
  • Rajd patriotyczno-matematyczny Palmiry-Roztoka

    23.05.2013

    Rajd pieszy po trasie Palmiry-Roztoka . Droga prowadziła z Palmir szlakiem czerwonym następnie skręciliśmy w zielony i doszliśmy do mogiły powstańców 1983 r. .Dalej żółtym do Wierszy i czerwonym do Roztoki. Pogoda nie rozpieszczała ale  deszcz nas oszczędził . Po drodze uczniowie wykonywali zadania matematyczne o charakterze praktycznym i zwiąnym z lasem. Do Palmir dotarliśmy autobusem gminnym , również z Roztoki zabraliśmy się tym samym autobusem. Dziękujemy za pomoc.

    Agnieszka Rutkowska i Marek Bytoński

  • Pająki

    Pająki
    07.05.2013

    7 maja Gimnazjum nr 2 miało zaszczyt przyjmować  dość oryginalnych gości – mianowicie różnego rodzaju ogromne pająki. Od samego początku większość  uczniów, jak i  nauczycieli podchodziło do tych jakże „miłych” zwierzątek z dużą rezerwą. Na Sali gimnastycznej zapanowała bardzo zróżnicowana atmosfera – wiele dziewcząt  stało przerażonych,  chłopcy natomiast żartowali, śmiali się  i straszyli płeć piękną – jednak wszyscy wykazywali bardzo duże zainteresowanie tym, co zaraz miało nastąpić. I w końcu przyszedł czas na nieuniknione – pojawił się Pan z 3 sporymi styropianowymi pudłami. Uczniowie w napięciu oczekiwali, aż w końcu ich oczom ukażą się np. ptaszniki. Już po kilku minutach większość  z nas przyzwyczaiła się do widoku pająków – zarówno tych mniejszych, jak i jednych z największych na świecie. Pan przechadzał się z takimi istotami pomiędzy nami, abyśmy mogli z bliska się im przyjrzeć. Słowa hodowcy  przypomniały nam wiele istotnych faktów, a historie, o których usłyszeliśmy w czasie tego spotkania z pewnością na długo pozostaną nam w pamięci. Wszystkim taka praktyczna lekcja bardzo się spodobała i z chęcią byśmy ją powtórzyli. W naszej szkole co rok mają miejsce tego typu odwiedziny - w zeszłym roku podziwialiśmy  węże, które  zostały równie gorąco przyjęte, jak tegoroczne zwierzęta. Węże, pająki… z niecierpliwością i zaciekawieniem czekamy, jakie stworzenia zaskoczą nas w przyszłym roku.

                                                                                                           Patrycja Ściślewska

  • Kiermasz świąteczny
    14.12.2016 Jak co roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się Kiermasz Świąteczny w Centrum Kultury w Błoniu. Nasze gimnazjum również brało udział w tegorocznym kiermaszu - uczestniczymy w tym wydarzeniu już od kilku lat. Przygotowania zaczynamy kilka tygodni wcześniej. Wszystkie ozdoby robimy własnoręcznie, więc mamy bardzo dużo pracy. Wydawałoby się, że jest to monotonne zajęcie, ale mamy sposób na to, żeby nie było aż takie żmudne. Atmosfera, jaka panuje na naszych spotkaniach sprawia, że dużo się śmiejemy i dobrze bawimy. Na kiermaszu 2016 można było podziwiać własnoręcznie robione dekoracje - piękne choinki ozdobione ziarnami kawy czy skórką pomarańczy, ale także robiącymi wrażenie piórami, śliczne szopki wyglądające jak prawdziwe, stroiki te większe, ale i te drobne i oczywiście bombki choinkowe, bo co to za święta bez pięknych bombek na choince. Przygotowaliśmy też coś dla łasuchów - pyszne ciasta i ciasteczka, ale także sałatki oraz kanapki i wiele innych pyszności. Wreszcie nadeszła chwila, na którą tak długo wszyscy pracowali. Mimo deszczowej pogody przybyło na kiermasz bardzo dużo osób, co bardzo nas cieszyło. Patrząc na miny zwiedzających, oglądających nasze prace, widać było, że zaangażowanie uczniów się opłaciło. Stoisko Gimnazjum nr 2 było chętnie odwiedzane przez gości, więc sprzedaliśmy dużo pięknych ozdób i jedzenia, które bardzo wszystkim smakowało. Oczywiście nie można pominąć, że wszystkimi przygotowaniami oraz organizacją kiermaszu zajęła się jak co roku Pani Anna Sreberska, wkładając w to wydarzenie ogrom pracy i czasu. Wszystko poszło po naszej myśli i miło spędziliśmy ten dzień, więc tych których nie było na tegorocznym kiermaszu, bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas już za rok! My na pewno będziemy!
    Maxymedialna Justyna Kuza, kl. 1b

     
  • olimpijczycy

    Po ubiegłorocznym sukcesie naszego ucznia

    w Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej w tym roku mamy kolejnych

     

    laureatów.Łukasz Kiełbus został laureatem Konkursu Historycznego i finalistą Konkursu Chemicznego,

    Damian Kossakowski został finalistą Konkursu Historycznego i Anna Paska została finalistką Konkursu Biologicznego.

    Gratulujemy i życzymy sukcesów naukowych w szkole średniej.

  • certyfikat j. angielskiego

    Nasza szkoła nawiązała współpracę z British Council w Warszawie w zakresie certyfikatów PET i FCEU  12 kwietnia uczniowie klas trzecich wzięli udział w zajęciach , podczas których zapoznali się z poziomem poszczególnych części egzaminu  i rozwiązywali przykładowe testy.. W piątek 19 kwietnia kolejna grupa uczniów z klas pierwszych i drugich uda się do British Counsil celem obejrzenia prezentacji i określenia poziomu językowego przed certyfikatem..

  • Mały Książę
    14.12.2016 Podczas niedawnej lekcji języka polskiego zmieniliśmy trochę swój wygląd i podczas gdy klasy trzecie rozwiązywały trudny test, my wybraliśmy się na szlak przygód z Małym Księciem. Czy odgrywanie scenek jest fajne? Zdania aktorów były podzielone:
    „Dobrze się czułem i trochę śmiesznie; czasami lubię grać scenki.” Kuba.J.
    „ Nie za bardzo to lubię, ale jak trzeba, to zagram. Czułem się nawet dobrze.” Przemek Ł.
    „Jako latarnik czułam się wspaniale.” Monika F.
    „Ja bardzo lubię grać scenki. Czułam się zdenerwowana, ale zadowolona. Lubię też patrzeć na innych, co przygotowali.” Julka W.
    „Niestety, nie przepadam za występami publicznymi…” – to zdanie kilku osób, sam Mały Książę powiedział: ” To mnie onieśmiela.”
    Trudno tu pominąć wypowiedź Krzyśka, który chyba posłużył się hiperbolą: „Kocham grać scenki. Są one bardzo ciekawe. Uwielbiam je grać. Oby było ich więcej.”
    Jak podobały się nam występy innych?
    Julka K.: „ Najbardziej podobała mi się scenka Julki i Weroniki. Były ładnie ubrane i ładnie recytowały. Odgrywały tak, jakby to było na żywo.”
    Weronika Sz.: „Najbardziej podobała mi się scenka Dagmary i Moniki, ponieważ były dobrze przygotowane, miały potrzebne rekwizyty. Mogłam sobie wyobrazić miejsce, gdzie to się odbywało.”
    Julka W. : „Podobała mi się scenka Przemka i Kuby. Byli bardzo przyjemni i zabawni. Ich spontaniczność i improwizacja były bardzo śmieszne.”
     Starania i zabawę  wszystkich pokazuje nasze zdjęcie finałowe. Jedno jest pewne – z powodu różnych emocji nikt się nie nudził, a nawet było sporo śmiechu.

     
  • Olimpiada przedszkolaków

    Olimpiada przedszkolaków

    8 czerwca zapraszamy do naszej szkoły przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola im. Misia Uszatka.

    Nasi uczniowie organizują Olimpiadę Przedszkolaków.

    Wszystkim życzymy dobrej zabawy.

  • Koncert kolęd
    12.12.2016 Jest taki jeden dzień roku, który wspominamy wspaniale. Pełen jest radości i miłości. Wspólnie spędzony czas, odpędzający od nas żale. To Koncert Kolęd. Organizowany od kilku lat, wywołuje wiele wspomnień. Wspólne kolędowanie i przenoszenie pozytywnej energii jest czymś niepowtarzalnym i cudownym. Magiczna atmosfera tworzona nie tylko przez obecnych uczniów, ale i absolwentów, to coś, co trudno opisać. Wszyscy razem wiele przeżyliśmy, a to wydarzenie tylko zacieśnia jeszcze bardziej nasze więzi. Niektórzy z dużą nieśmiałością otwierali się na nową przygodę, jaką były próby i spotkania organizacyjne, bali się śpiewać, mówili ,,Nie dam rady”... Ale wsparcie otrzymane przez innych w mig „postawiło ich do pionu”. Entuzjazm, serdeczna atmosfera i zaangażowanie rozluźniły nawet największego „wstydziocha”. Cudowny był nie tylko rodzinny klimat, ale i cel spotkania. W dniu Koncertu odbyła się również sprzedaż pierniczków dla chorego Jasia Muzyczaka. Uczestnicy spotkania bardzo przejęli się losem chłopczyka, chętnie kupowali od wolontariusza - absolwenta Gimnazjum nr 2, a obecnie ucznia Zespołu Szkół Gastronomicznych Poznańska, słodkości. Dochód ze sprzedaży ślicznych świątecznych pierniczków zasili subkonto Jasia w fundacji. Pamiętajmy: Dobro powraca.
    Maxymedialna Wiktoria Misiak, kl. IIb

     
  • Sukcesy sportowe

     

    Zakończył się również rok rywalizacji sportowej.

    Zapraszamy do zapoznania się

    z sukcesami naszej szkoły w zakładce"sport"

  • Marsz  Światła
    02.12.2016 29 listopada jak co roku obył się Marsz Światła . Służy on upamiętnieniu rocznicy wybuchu jednego z największych powstań narodowych, Powstania Listopadowego. Od pięciu lat zbieramy się w tym dniu wieczorem przed gmachem Gimnazjum Nr 2 i zwartą grupą marszowa, przy dźwiękach Warszawianki, niosąc zapalone znicze, udajemy się na rynek pod Pomnik Pamięci. Tam oddajemy cześć bohaterom powstania i składamy wieniec oraz znicze.  Nasz przemarsz ma za zadanie upamiętnić bohaterów  powstania i oddać klimat tamtych wydarzeń.
    Sygnałem do powstania był podpalony przez podchorążych  browar na Solcu. Maszerując ulicami Warszawy podchorążowie spotkali się z wrogim milczeniem bogatej ludności Warszawy, natomiast uboga ludność poparła powstanie i zdobyła Arsenał i miasto. Tak rozpoczęło się powstanie przeciwko zaborcy, które miało spore szanse powodzenia. Trwało ono do października 1831 roku. Polacy wykazali się męstwem, talentem organizacyjnym i determinacją. Do upadku powstania i przegrania wojny w dużym stopniu przyczynili się niewierzący w możliwość zwycięstwa i w gruncie rzeczy lojalistycznie nastawieni wobec cara arystokratyczni przywódcy polityczni.
     

     
  • Kiermasz podręczników szkolnych

    Kiermasz podręczników szkolnych
    25.06.2013

    Zapraszamy uczniów i kandydatów na kiermasz podręczników.

    Kiermasz odbywa się w środę, 26 06 2013 w godzinach 11.00 - 12.30, w korytarzu na parterze.
    Sprzedajemy podręczniki, które zostały zrealizowane w danej klasie, zgodnie ze szkolnym wykazem.
    Maksymalna cena za używane książki może wynosić 50 % ich ceny "sklepowej".
    Na tablicy ogłoszeń obok wejścia do szkoły organizujemy "giełdę" - osoby zainteresowane kupnem lub sprzedażą podręczników umieszczają swoje dane kontaktowe i informacje o tym, jakimi książkami są zainteresowani.

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa