Nawigacja

Wiadomości

  • Comenius w Słowenii

    Comenius w Słowenii

    Nasza "grupa comeniusowa" pojechała dziś do Słowenii. To już drugi wyjazd w ramach projektu Comenius Global Style. Bawcie się dobrze. Czekamy na wiadomości i oczywiście na zdjęcia.

  • Reprezentujemy powiat
    25.03.2014

    Po zdobyciu mistrzostwa powiatu nasze siatkarki w dniu 19 marca brały udział w rozgrywkach międzypowiatowych.
    Zawody odbyły się w  dużej hali przy ZSP w  Międzyborowie. W zawodach wzięły udział uczennice z naszego Gimnazjum Nr 2 z Błonia w składzie: Julia Gregorowicz, Karolina Szczepanik, Kamila Walczak, Dominika Walczak, Agata Karpińska, Patrycja Wiśniewska, Marysia Bogucka) oraz Żyrardowa, Nadarzyna, Teresina, Podkowy Leśnej oraz gospodarzy zawodów Międzyborowa. Po ciężkim dniu rozgrywek nasze uczennice zajęły ostatecznie  4 miejsce. Gratulujemy!!!

     

  • Mały Pitagoras
    11.01.2018  
    Do II etapu Konkursu Matematycznego Mały Pitagoras w Szkole Podstawowej nr 4
    awansowali:

    Klasa IV

    Adrian Pułka,   Matylda Zaremba,   Zuzanna Mossakowska

    Bartosz Suchorab,   Wojciech Paczesny,  Szymon Górecki

    Jan Gąsiński,  Kamila Malinowska,  Patryk Przybylski

    Klasa VII

    Liwia Greń,  Daria Korzeniewska ,  Aleksandra Potocka, Joanna Dłuha,  Jakub Supryk , Aleksander Laskowski,                       Aleksandra Żabka



    Do II etapu konkursu Mały Euklides w Gimnazjum nr 2 awansowali
    Klasa II
    1  Bracik Gabriela
    2  Grabarek Dagmara
    3  Kępczyński Adam
    4  Łukiewicz Laura
    5  Przybysz Hubert 
    6  Szarblewska Amelia
    7  Szczepanik Krzysztof
    8  Wadecka Aleksandra
    9  Węglicka Julia
         
    Klasa III
    1  Burdelak Kacper
    2  Karlicki Adam
    3  Kruk Dominika
    4  Szczepaniak Sebastian
  • Zapraszamy do teatru

    Zapraszamy do teatru

    W dniu 28 marca wyjeżdżamy do Teatru Polskiego na sztukę "Wszędzie jest wyspa Tu". Po spektaklu jak zwykle spotkanie z aktorami. Zapraszamy wszystkich chętnych. Informacje u p. Anny Sreberskiej.

  • Malowanie na szkle
    20.03.2014

    19 marca 2014 roku grupa 32 uzdolnionych artystycznie uczniów miała okazję do poznania sztuki folkloru podczas wycieczki do muzeum etnograficznego w Warszawie. Jak miało się okazać ten dosyć niepozorny budynek skrywa wiele rozmaitych pamiątek kultury ludowej. Co więcej w tym samym miejscu została przygotowana lekcja malowania na szkle, dzięki której nasi twórcy mogli wykazać się kolejnym talentem.
                    Pierwsza sala, którą zwiedziliśmy zawierała przeróżne eksponaty z wielu dziedzin sztuki: począwszy od haftów, przez rzeźby, a skończywszy na intrygujących malowidłach. Ogrom sposobów przedstawiania piękna zadziwiał nie tylko uczniów, ale również obecne nauczycielki, które starając się zebrać wszystkie możliwe informacje postanowiły je udokumentować na zdjęciach. Tym samym tropem poszli również niektórzy podopieczni, zarówno zapełniając swoją pamięć jak i aparatów nowymi informacjami.
                    Następna wystawa była poświęcona ludowej muzyce,  znajdowały się w niej nie tylko repliki, ale także autentyczne instrumenty z informacjami dotyczącymi ich pochodzenia, czy powstania. Dodatkowo istniała możliwość posłuchania brzmienia  każdego z nich.
                    Kolejna sala przedstawiała sztukę żydowską. W niej można było zapoznać się z zarówno typowymi symbolami dla tej społeczności takimi jak: gwiazda Dawida, Tora, czy menora, ale także z ubiorem, obrazami i domowymi ozdobami.
                    Ostatnia sala była wypełniona zarówno odzieniem zakładanym niegdyś codziennie, jak i tym które można było zobaczyć podczas świąt. Niektóre stroje szokowały, a inne przypominały te niegdyś noszone w różnych regionach naszego kraju. Z kolei w jednej z pomniejszych salek znajdowała się twórczość świąteczna np. pisanki, oraz wazoniki i wycinanki. W innej zaś były  dziecięce zabawki sprzed lat.
                    Kulminacyjnym punktem wycieczki okazała się być lekcja malowania na szkle. Podczas niej wszyscy uczniowie z pełnym zaangażowaniem przelewali swoją twórczość na przeźroczystą płytkę. Wśród dostępnych wzorów znajdowały się m.in. pawie, bociany, Janosik, a także aniołki . Zanim jednak mogli tego dokonać pracownik muzeum wspomniał o historii, a także o ogólnych zasadach tej ciekawej sztuki.
                    Podczas powrotu do szkoły wszyscy wspominali jeszcze dokonane dzieła malarskie. Niektórzy odkryli swój nowy talent, a inni spróbowali czegoś nowego. Niemniej jednak wycieczki takie jak ta rozwijają młodzież i ich kreatywność, która jest niezbędna w dzisiejszym świecie.
     
                                                                                                                                                                 Kacper Kurowski

     

  • Mistrzynie Powiatu
    16.03.2014

     
     
    We wtorek 11 marca 2014 roku mieliśmy przyjemność gościć najlepsze drużyny z Powiatu Warszawa Zachód w kategorii piłki siatkowej dziewcząt.
    Stawiło się aż 6 zespołów z Leszna, Ożarowa Mazowieckiego, Łomianek, Kampinosu, Koczarg i Błonia. Taka ilość drużyn spowodowała iż mecze musiały zostać rozegrane w dwóch grupach.


    I tak w grupie A znalazły się : Kampinos, Leszno i Koczargi.
    Grupa B: Ożarów Maz. Błonie i Łomianki.
    System w grupach polegał na grze „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta rozegrały dwa mecze: jeden z Ożarowem Maz. Oraz drugi z Łomiankami nie pozostawiając wątpliwości kto jest najlepszy. Po dwóch wygranych spotkaniach nasza drużyna stoczyła „bitwę” w półfinale a następnie zagrała w finale.
    Jak łatwo było przewidzieć ostatni mecz przyszło nam zagrać z niekwestionowanym liderem damskiej siatkówki – drużyną z Leszna.
    Po zaciętej walce która skończyła się tie-breakiem to właśnie dla nas ten dzień okazał się szczęśliwy. Zdobyłyśmy złoto i tym samym w środę 19.03. będą reprezentowały Powiat Warszawa Zachód na zawodach Międzypowiatowych..
    Skład drużyny: Gregorowicz Julia, Walczak Kamila, Walczak Dominika, Szczepanik Karolina, Karpińska Agata, Wiśniewska Patrycja, Bogucka Marysia i Miko Natalia.
    Gratulujemy i trzymamy w środę kciuki !!!

  • Dzień Niepodległości
    29.11.2017

    W całym roku obchodzimy wiele świąt. Każdy przeżywa je na swój sposób. Są jednak takie uroczystości, które dla nas Polaków powinny mieć szczególne znaczenie. Jednym z nich jest Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada. Jak wiadomo tego dnia prawie w każdym mieście na terenie kraju można spotkać się z obchodami upamiętniającymi to ważne wydarzenie, jakim jest odzyskanie niepodległości przez Polskę. Wszyscy powinniśmy być dumni z naszej historii. My również jesteśmy młodymi obywatelami, więc obchodzimy i przeżywamy to święto. W tym roku przyszliśmy do szkoły w strojach galowych. Zorganizowanie i poprowadzenie apelu zawdzięczamy naszemu samorządowi uczniowskiemu. Wszystkie klasy zebrały się w sali gimnastycznej. Na początku odbyła się część oficjalna - stanęliśmy na baczność, wprowadzono sztandar i odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Usłyszeliśmy kilka słów o naszej historii i zdarzeniach, które zadecydowały o tym, że teraz żyjemy w wolnym państwie. Po części oficjalnej przeszliśmy do drugiej części - artystycznej. Był to konkurs, w którym każda klasa śpiewała wcześniej wylosowaną piosenkę patriotyczną. Były to między innymi piosenki "Serce w plecaku", czy też "O mój Rozmarynie", ale nie mogło zabraknąć również "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko" i wielu innych. Wykonanie i prezentację klasy oceniało jury składające się z nauczycieli. Najlepsze występy zostaną nagrodzone już niedługo. Konkurs zorganizowano, by zachęcić uczniów do miłej zabawy, ale również do śpiewania tych pięknych pieśni. Najważniejsze było aktywne uczestnictwo i przeżywanie treści zawartych w piosenkach. Nastrój panujący na sali był bardzo ciepły i rodzinny. Zakończenie apelu odbyło się w wyjątkowej atmosferze. Wszyscy wstali z krzeseł i odśpiewali "Rotę". To był bardzo poruszający widok, kiedy ponad trzysta młodych osób śpiewało tą cudowną i znaczącą pieśń. Tak skończyły się nasze obchody święta 11 listopada. Zawsze obchodźmy to święto z należytą powagą, pamiętając o ludziach, bez których nie miałoby ono miejsca.

    Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 2b

  • Maksymiliada
    29.10.2017

    W sobotę 21 października odbył się V Błoński Festiwal Nauki Maksymiliada - święto organizowane przez Gimnazjum nr 2 i Szkołę Podstawową nr 4. Stało się ono już naszą tradycją. W tym roku w organizacji pomagali nam także nasi młodsi koledzy, z którymi od niedawna dzielimy mury naszego gimnazjum. Tegorocznym tematem przewodnim były czasy starożytne. Można było dowiedzieć się, co wtedy jedzono, jaki się ubierano, jak wyglądało życie codzienne. Było też wiele gier i zabaw - jak zwykle przygotowaliśmy bardzo dużo najróżniejszych atrakcji dla wszystkich, którzy przybyli na tę imprezę. Nasi goście zostali mile przywitani. W rejestracji dostawali losy, dzięki którym mogli wygrać wspaniałe nagrody w finałowej loterii. Bardzo zachęciło to wszystkich do dalszej zabawy i wprowadziło wśród przybyłych miły nastrój. Z losem w ręku można było kierować się dalej do sali gimnastycznej, gdzie czekały stoiska z konkursami i pokazami o wszechstronnej tematyce - od stoisk matematycznych, gdzie można było stanąć oko w oko z wielkimi matematykami czy zapoznać się z chińskimi początkami tabliczki mnożenia, przez węże faraona i lepienie garnków. Można było spróbować wyprowadzić Minotaura z labiryntu, poznać starożytną technikę a także sekrety łaciny. Próbowałeś kiedyś zmierzyć się na rękę z Juliuszem Cezarem? Podczas Maksymiliady była do tego idealna okazja! Dla młodszych czekały kolorowanki faraonów i piramid. Każdy mógł też sprawdzić, czy do twarzy mu w przebraniu starożytnego wojownika. Przy takich atrakcjach pewnym było, że wszyscy wciągną się w wir dobrej zabawy.

    Obiektem, który w sali gimnastycznej przyciągał uwagę, była także scena. Nasi wspaniali uczniowie poprzez występy muzyczne wprowadzili fajną atmosferę. Reakcją widowni były jeszcze większe uśmiechy na twarzach wszystkich i oczywiście gromkie brawa dla wykonawców. Po zaprezentowaniu piosenek odbyło się spotkanie z rzymskim legionistą i gladiatorem. Goście byli bardzo zainteresowani występem.W kolejnej części programu, na scenie pojawił się szkolny teatr 2TM, który wystawił tragedię grecką  "Filo-zof". Przedstawienie miało na celu przypomnieć wszystkim o wakacjach, które zostały przywołane w zabawny sposób. Opowiadało o filozofie, który miał dużo nauki, ale w końcu postanowił odprężyć się i odłożyć ją na bok.
    Sala gimnastyczna została szybko zapełniona. Jednak atrakcje można było też znaleźć w innych częściach szkoły. W tajemniczej szkolnej piwnicy doświadczyliśmy powrotu mumii. Przy wejściu do podziemi mogliśmy zastać wróżkę Pytię, która poprzez czary delfickie wróżyła z ogniska i przewidywała naszą przyszłość. Wprowadzeni w odpowiedni nastrój goście przechodzili dalej, by ujrzeć dwie komnaty związane ze śmiercią i starożytnymi obrzędami pogrzebowymi. Jedna z nich przedstawiała grobowiec faraona. Znajdowały się tam dwa sarkofagi, ożywająca mumia oraz jej strażnik-kot. Mogliśmy też ujrzeć przedmioty codziennego użytku, a także skarby ofiarowane faraonowi w podróż i życie pozagrobowe. Ściany zostały pokryte egipskimi hieroglifami. Uczniowie -kustosze muzealni opowiadali o procesie mumifikacji, jego roli i znaczeniu. Po śmierci w drodze do świata umarłych należało przeprawić się tratwą na drugi brzeg rzeki Styks. Przewoźnik Charon pomagał w tym za symboliczna opłatą 2 oboli. Kustosze opowiadali zwiedzającym o tym elemencie mitologii greckiej. Eksponaty, które można było podziwiać, zostały wykonane przez uczniów. Należą im się gorące podziękowania za włożoną pracę i wysiłek. 
    Bardzo fajnym punktem, gdzie odbywały się najróżniejsze doświadczenia i eksperymenty, była pracownia chemiczna. Na naszych gości czekała tam zabawa w prawdziwego chemika. Wszyscy z zaciekawieniem patrzyli na przemiany chemiczne  - pasta dla słonia czy inne reakcje budziły zachwyt szczególnie najmłodszych gości. 
    W sali fizycznej bawiliśmy się z kolei w wynalazców. W historii cywilizacji pojawiają się różne odkrycia, które powodują ogromny postęp. Do najbardziej znanych zalicza się koło, a także śrubę Archimedesa. Służyła ona głównie do przetaczania wody z miejsc położonych niżej do miejsc o wyższym poziomie.  Stała się inspiracją do różnych projektów, które doprowadziły do wynalezienia śmigła i śruby, co znacznie poprawiło szybkość i komfort przemieszczania się.Na stanowisku fizycznym budowaliśmy latającą zabawkę na wzór modelu takiej śruby. 
    Dobra zabawa pochłania dużo energii, jednak i na to był sposób - goście, którzy pochłonięci pracą zgłodnieli, mogli posilić się słodką przekąską. Wybór ciast, ciasteczek i napojów przygotowanych przez Rodziców był ogromny! Dla każdego coś dobrego!
    Na koniec imprezy odbyła się długo wyczekiwana loteria, gdzie do wygrania były świetne nagrody. Radości zwycięzców nie było końca.
    Dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego wydarzenia, bez was nie udałby się stworzyć tej pięknej atmosfery! Dziękujemy również uczestnikom V Błońskiego Festiwalu Nauki i zapraszamy na Maksymiliadę za rok! "Nauka ważna jest dla każdego - szukaj wiedzy u Kolbego".

    Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 2b

  • Nagrody - liczba PI
    14.03.2014

    Do konkursu zgłoszono 31 plakatów. W skład komisji konkursowej wchodzili nauczyciele matematyki oraz Bartek i Witek - organizatorzy koknkursu.
    Najwyżej zostały ocenione plakaty wykonane przez Olę M. Chojnacką i Bartka Rynga z klasy IIA.
    Słodką nagrodą wyróżniono 8 plakatów. Wszyscy uczestnicy dostali ciateczka z liczbą PI oraz oceny z matematyki.


    Wszystkie prace zgłoszone do konkursu na model liczby PI były bardzo ciekawe. Zgodnie z regulaminem wyróżniono największy model wykonany przez Bartka Rynga oraz najciekawszy model w formie ciasta wykonany przez Karolinę Szczepanik.
    Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody, oceny i oczywiście przebój imprezy - ciasteczka.
    Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział.

     

  • Nagradzamy
    07.03.2014

    Gala talentów to czas, kiedy pokazujemy co potrafimy, jak rozwijamy swoje pasje, ale także czas podziękowań i nagradzania. Pani dyrektor oraz nauczyciele dziękowali uczniom, którzy w tym semestrze się wyróżnili. Wszyscy otrzymali słodkie upominki.
    Grupa realizująca projekt ( 25 uczniów ) – Szkoła Dialogu. Projekt zdobył pierwsze miejsce w Polsce. Grupa dostała cenne nagrody. Jedną z nagród jest wspólna wycieczka do Krakowa.
    Laureaci konkursów przedmiotowych i ich nauczyciele
    Katarzyna Niewiadomska  -  finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Przygotowanie do konkursu – p. Dorota Ambroziak
    Jacek Markiewicz-  finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.  Przygotowanie do konkursu – p. Jolanta Ciesielska – Pleban
    Uczniowie, którzy uzyskali średnią semestralną powyżej 5,00 : Patrycja Ściślewska, Kacper Kurowski, Aleksandra Maria Chojnacka, Anna Kowalska, Wiktoria Łukasiewicz, Katarzyna Niewiadomska,  Julia Gregorowicz, Bartłomiej Zwoliński, Dominik  Przybysz, Magdalena Jasińska,  Izabela Wojciechowska, Oliwia Grygorczuk, Mateusz Włodarczyk.
    Nagrody otrzymało również 22 uczniów ze średnią powyżej 4,75.
    Uczniowie, którzy uzyskali frekwencje 100% - są to Kamila Walczak i Michał Kowalski z klasy Ic .
    Nagrodzono też 12 uczniów z bardzo wysoką frekwencją.
    Następnie nagrodzono członków Samorządu Szkolnego oraz wszystkich uczestników Tygodnia Talentów.
    Nauczyciele wyróżnili uczniów, którzy przygotowali koncert dla rodziców z okazji Dnia Niepodległości oraz Koncert Bożonarodzeniowy dla mieszkańców miasta.
    Nauczyciele WF przedstawili sukcesy sportowe - Unihokej dziewcząt - II miejsce na zawodach powiatowych ,Mazovia Cup w Unihokeja- I miejsce,  Unihokej chłopców - III miejsce na zawodach powiatowych ,Mazovia Cup w piłkę nożną halową chłopców - I miejsce
    Może nie każdy wie, że nasi uczniowie ze swoimi talentami wyszli poza mury naszej szkoły.


    Jacek Markiewicz uczestniczył w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka" i  uzyskał nagrodę specjalną.
    Justyna Binio po raz drugi organizowała koncert charytatywny. Wsparli ją koleżanki i koledzy.
    Na zakończenie wystąpili wszyscy wyróżnieni i okazało się, że to zdecydowana większość uczniów naszej szkoły. Pokazało to, że każdy ma talent i może odnieść sukces. Trzeba tylko chcieć. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
  • Powrót mumii
    22.10.2017

    Podczas tegorocznej Maksymiliady w piwnicy naszej szkoły urządzone zostały dwie komnaty związane ze śmiercią i obrzędowością pogrzebową. Pierwsza z nich to komnata grobowa faraona, w której umieszczone zostały dwa sarkofagi, mumie faraona i kotów, przedmioty codziennego użytku oraz skarby ofiarowane faraonowi na podróż i życie pozagrobowe. Ściany zostały pokryte egipskimi malowidłami i hieroglifami. Uczniowie - kustosze muzealni - opowiadali i procesie mumifikacji, jego roli i znaczeniu. Z jednego z sarkofagów wychodziła do odwiedzających mumia, wywołując wśród gości dużo emocji.

    Korytarz piwnicy przekształcono w przeprawę przez rzekę Styks. Rzeka Styks była jedną z pięciu rzek podziemia, które należało pokonać w drodze do świata umarłych. Przeprawa ta jest elementem mitologii greckiej. Przewoźnik Charon za symboliczną opłatę 2 oboli pomagał duszom w przepłynięciu rzeki. Nie było to łatwe zadanie, gdyż rzeka Styks była uznawana przez starożytnych Greków za boginię nienawiści. Charon i dusza podążająca do świata umarłych siedzieli w specjalnej łodzi.

    Kustosze opowiadali zwiedzającym o przedstawionym w inscenizacji elemencie mitologii greckiej.

    Odwiedzających nasz piwniczny zakątek witała grecka wróżka Pytia, która oferowała niepowtarzalne wróżby z ogniska.

    Prezentowane eksponaty zostały wykonane przez uczniów i ich rodziców, za co organizatorki serdecznie dziękują.

  •  Tabliczka Mnożenia
    11.10.2017 29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie po długich wakacjach tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym każdego człowieka.
    Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już kilkanaście dni wcześniej. Nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs na najciekawszy plakat promujący naukę tabliczki mnożenia. Spłynęło wiele ciekawych prac. Każdy plakat został nagrodzony, jednak wśród najlepszych wyróżnione zostały cztery: Kacpra Leszczyńskiego z kl 4f, Mai Kowalskiej z kl. 4c, Agaty Marjańskiej z kl. 3a oraz Wiktorii Biedrzyckiej z kl. 3d. Serdecznie gratulujemy całej czwórce, a pozostałym dziękujemy za zaangażowanie.
    Fakt, że obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, był widoczny już po przekroczeniu progu szkoły. Czwartoklasiści wspólnie z nauczycielami udekorowali całą szkołę rymowankami matematycznymi i przykładami działań na mnożenie. Dzięki temu nie jest już chyba możliwe, by ktokolwiek z naszej szkoły miał jeszcze problem z liczeniem. Najmłodsi uczniowie przepytywali starszych kolegów i koleżanki ze znajomości mnożenia w sytuacjach praktycznych. Nie było to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać. Czasem należało powtórzyć pytanie, a czasem nawet podpowiedzieć starszemu koledze.
    Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do współpracy, a co najważniejsze - zintegrowały całą społeczność szkolną. Nawet nauczyciele w tym dniu byli odpytywani. To matematyczne święto weszło już na stałe do naszego szkolnego kalendarza, z każdym rokiem przybiera jednak inne formy realizacji.
    Sylwia Nowicka
    nauczycielka matematyki
    w Szkole Podstawowej nr 4

     
  • Gala Talentów
    06.03.2014

    Tradycyjnie już, po zakończeniu I semestru, a także po spotkaniach artystycznych w Tygodniu Talentów uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się podczas uroczystej Gali Talentów. Ktoś  mógłby zapytać- jaki cel przyświecał tej imprezie? 

    Po pierwsze- Dyrektor Gimnazjum nr 2- pani Dorota Berlińska chciała wyrazić słowa uznania wszystkim, którzy z pasją i zaangażowaniem rozwijają swoje uzdolnienia i wzbogacają wiedzę. Po drugie- mogliśmy wysłuchać i obejrzeć jeszcze raz występy i prace koleżanek i kolegów. Po trzecie- bardzo lubimy bawić się w swoim towarzystwie, a właśnie podczas tego spotkania nie brakowało nam doznań artystycznych. Za ten dzień oraz za wszystkie chwile, które są tworzone z pasją i pokazują, że co chwila stajemy się lepsi serdeczne dziękujemy wszystkim Artystom , Naukowcom, Sportowcom,  Autorom najlepszego w Polsce Projektu Szkoły Dialogu, znakomitym Dźwiękowcom i wspaniałej Publiczności.
  • Unihokej Dziewcząt
    25.02.2014

    W Dzień Walentynek (14.02.2014r) dziewczęta z naszego gimnazjum sprawiły nam miłą niespodziankę.
    W piątkowe przedpołudnie gościłyśmy w ICDS Łomianki na Powiatowych Zawodach w Unihokeja Dziewcząt.
    W rozgrywkach między szkołami brały udział 4 drużyny z : Leszna, Płochocina, Dziekanowa Leśnego oraz Błonia. Grałyśmy systemem „każdy z każdym”. Nasze mecze które rozegrałyśmy to:
    Leszno – Błonie    0:1
    Dziekanów Leśny – Błonie    2:2
    Płochocin – Błonie    0:0
    Największą niespodzianką dla nas był remis z Płochocinem. Od kilku lat dziewczęta z gimnazjum z Płochocina wygrywały z nami. Ten wynik utwierdził tylko nas że chęcią i ciężką pracą można osiągnąć bardzo wiele.
    A oto nasze „sreberka”: Karolina Szczepanik – bramkarz, Karolina Boguraj, Natalia Mogielska, Magda Dudzińska – atak, Wiktoria Łukasiewicz, Magda Toczyńska, Oliwia Safarzyńska – obrona.
    Dziewczęta które strzeliły bramki to – Magda Dudzińska, Karolina Boguraj i Natalia Mogielska.
    Gratulacje należą się naszej „bramkarce” która mimo krótkiego czasu na przygotowanie dzielnie sobie poradziła.
    Wielkie brawa Dziewczyny !!!!

  • Lekcja Skype
    04.10.2017 21 września odbyła się w naszej szkole szczególna lekcja niemieckiego. Różniła się ona od tych typowych, odbywających się przez cały rok. Lekcja ta została przeprowadzona dla 15 osób przy pomocy Skype'a, czyli portalu internetowego, gdzie można się kontaktować z innymi przez kamerkę w komputerze. W ten sposób rozmawiamy z drugą osobą nie tylko słysząc ją, ale także mamy możliwość oglądania jej. U nas w gimnazjum było to coś nowego. Nie wiedzieliśmy, jak dokładnie będzie przebiegała lekcja i czy będzie nam się podobała. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, gdy weszliśmy do klasy. Nasza nauczycielka niemieckiego Pani Jola Pleban rozdała nam kartki z różnymi obrazkami i polami do wypełnienia. Wszyscy byli ciekawi, jak rozwinie się sytuacja. Pani powiedziała nam, żebyśmy wyjęli swoje duże wizytówki z imionami, aby łatwiej było się nam porozumiewać z osobą, która czekała na nas po drugiej stronie ekranu. W końcu przyszedł czas na połączenie się przez Skype'a. Wystarczyło skierować na nas kamerkę, a obraz wyświetlić na tablicy multimedialnej, aby dla wszystkich był dobrze widoczny. Mogliśmy zaczynać. Połączyliśmy się z lektorką Goethe Institut w Warszawie Panią Anną Burs. Pani Anna rozmawiała z nami po niemiecku. Gdy rozpoczęliśmy rozmowę, ukazała się nam jej postać. Przywitaliśmy się, a potem zamieniliśmy z nią kilka kilka słów. Oczywiście wszystko w języku niemieckim. Czasem pojawiały się lekkie problemy techniczne, przez co musieliśmy łączyć się na nowo.  To nie przeszkodziło nam jednak w uczestniczeniu w lekcji. Pani lektorka była bardzo miła i wszyscy mniej więcej rozumieliśmy, co do nas mówi. Oznajmiała nam czynności, jakie mamy pokazywać różnymi gestami. Przy tym było dużo ruchu. Potem obejrzeliśmy filmik, w którym były umieszczone informacje potrzebne nam później do uzupełnienia kart pracy, które otrzymaliśmy na początku lekcji. Wszyscy dobrze się bawili, panowała miła atmosfera. Na koniec internetowej lekcji, pożegnaliśmy się z bardzo sympatyczną panią lektorką i podziękowaliśmy jej za czas, jaki nam poświęciła. Powiedziała, że aktywnie uczestniczyliśmy, byliśmy grzeczni i zaangażowani, a więc zasługujemy na dobre oceny. Bardzo ucieszyliśmy się z tej opinii, a zaproponowane przez Panią Annę oceny pojawiły się w dzienniku. Potem przyszedł czas na drugą część spotkania. Na drugiej godzinie wypełnialiśmy karty pacy według informacji zdobytych w rozmowie przez Skype'a. Uzupełnialiśmy na nich czynności po niemiecku czy też wiadomości zawarte w filmiku, który obejrzeliśmy. Dzięki temu, że szybko się z tym uporaliśmy, oglądaliśmy kolejny filmik, gdzie wyrażaliśmy, co lubimy robić w wolnym czasie  – oczywiście po niemiecku. Każdy mógł podzielić się tym, co chętnie robi. Gdy zakończyliśmy tę czynność, na koniec zaśpiewaliśmy zabawną piosenkę. Wspaniale się przy tym bawiliśmy, a przecież chyba o to chodzi w lekcjach, żeby nie były nudne! Ta z pewnością nie zalicza się do takich. Zdecydowanie można uznać ją jako luźną i fajną, co osoby biorące w niej udział mogą tylko potwierdzić!
    Maksymedialna Justyna Kuza
    Kl. II b

     
  • Film - Szkoła Dialogu

    Zapraszamy do obejrzenia  krótkiego reportażu z Gali Szkoły Dialogu, który nakręciła Zuza Musielak, absolwentka warsztatów z poprzedniego roku. Jest to wspomnienie bardzo miłego dla nas wydarzenia. W filmie jest pokazany moment wręczania nagrody oraz wypowiadaję się nasi uczniowie - autorzy projektu.

  • Europejski Dzień Języków
    01.10.2017 Europejski Dzień Języków (EDJ) to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.
    W naszej szkole odbyły się lekcje języka niemieckiego prowadzone przez lektorów Goethe Institut za pośrednictwem Skype'a, a w przeddzień święta udekorowaliśmy szkołę plakatami wykonanymi z tej okazji przez uczniów. 

     
  • Wyjazd do teatru
    29.09.2017 Piątkowy wyjazd do teatru jak zawsze okazał się wspaniałym doświadczeniem. Spektakl , który mogliśmy zobaczyć, nosił tytuł „3x Mrożek”'. Był on ukazany w trzech krótkich różnych historiach. Dawały one wiele do myślenia i budziły chęć dokładnego zrozumienia ich znaczenia. Podczas spektaklu mieliśmy dwie przerwy, a łączna długość przedstawienia wynosiła 2 godziny i 45 minut. Wszyscy bardzo entuzjastycznie zareagowali na sztukę przedstawioną w Teatrze Polskim. Po zakończeniu spektaklu zostaliśmy jeszcze chwilkę w teatralnej Sali, aby odbyć krótki wywiad z aktorami. Był on bardzo motywujący oraz pokrzepiający dla początkujących lub zainteresowanych pracą aktorską uczniów naszej szkoły. Dał nam dużo do myślenia oraz otworzył przed nami nowe horyzonty. Lecz nie rozmawialiśmy tylko i wyłącznie o tym. Tematy były różne, w stronę aktorów padło wiele pytań, a oni bardzo chętnie wypowiadali się na dane tematy i udzielali odpowiedzi. Było to niesamowite doświadczenie, porozmawiać ze specjalistami. Wyjazd jak zawsze był udany i pozostaje nam tylko czekać na zapowiedź innych spektakli.
    Maksymedialna Wiktoria Misiak, kl. 3b

     
  • Wyplatamy koszyki
    12.02.2014

    Rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W dniu wczorajszym, 5 lutego na zajęciach artystycznych z Panią Anną Sreberską uczyliśmy się pleść koszyki z gazet. Wykonane przez nas koszyki można obejrzeć na stronie szkoły i kupić je na kiermaszu Wielkanocnym. Po feriach zaczynamy robić szmaciane laleczki oraz ozdoby Wielkanocne. Prosimy o dostarczanie różnych elementów potrzebnych do wykonania ozdób. Z góry dziękujemy!

    Marta Jaczyńska III A
  • Narodowe czytanie
    13.09.2017
    Akcję Narodowe Czytanie zapoczątkowano w 2012 roku. Zorganizował ją Prezydent Polski Bronisław Komorowski. Akcja ma na celu przybliżyć znajomość polskiej literatury naszym rodakom, sprawić, by literatura narodowa była nie tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w życiu społecznym.
    W 2012 roku odbyło się pierwsze publiczne czytanie „Pana Tadeusza”, rok później w akcji  uczestniczyli  już mieszkańcy ponad 700 miejscowości - odczytywano fragmenty dzieł 
    Aleksandra Fredry. W kolejnych latach czytano fragmenty sienkiewiczowskiej Trylogii i Lalki Bolesława Prusa. W piątej edycji Polacy wybrali w drodze głosowania internetowego Quo Vadis, a w tym roku można było usłyszeć „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W tegorocznym Narodowym Czytaniu wzięło udział ponad 2 tysiące miejscowości w 22 krajach.
    2 września w naszym mieście uroczystość Narodowego Czytania świętowana była po raz drugi. Na tegorocznej imprezie gościł u nas aktor teatralny i serialowy Krzysztof Kwiatkowski, który razem z nami uczestniczył w czytaniu. Głównymi organizatorami byli Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka oraz Gimnazjum nr 2 w Błoniu. Uroczystość rozpoczął Zespół Pieśni i Tańca „Tęcza”, który od razu wprowadził widzów w odpowiedni nastrój. Po zaprezentowaniu pięknych tańców głos zabrała Pani Katarzyna Kander. Usłyszeliśmy od niej kilka słów na temat uroczystości, następnie zaprosiła na scenę pierwszą grupę. Kilka osób z tekstem w ręku zasiadło przy wielkim stole weselnym. Czytanie rozpoczął Pan Burmistrz wraz z naszym gościem Panem Krzysztofem Kwiatkowskim.  Potem kolejne osoby podchodziły do mikrofonów i  czytając wcielały się w postaci z książki - Państwa Młodych czy zaproszonych na wesele gości. Można było odczuć miłą atmosferę panującą na sali. Wszyscy wsłuchani byli w czytany tekst. Kolejne grupy zasiadały przy suto zastawionym stole i odczytywały swoje sceny i akty. Wszyscy starali się oddać charakter dramatu i poszczególnych bohaterów. Były to bardzo miło spędzone chwile. Po czterech kilkuosobowych grupach, które odczytały swoje kwestie, przyszedł czas na wielki finał. Tu popisał się nasz gość Pan Krzysztof Kwiatkowski. Zaprezentował czytanie, w którym wcielił się w dwie role. Robiło to ogromne wrażenie i oddawało ducha utworu, o czym świadczyły gromkie brawa. Na zakończenie można było się udać po czytaną tego dnia książkę oraz po autograf Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego. Można było również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem. Przy wyjściu widać było wiele uśmiechniętych twarzy. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach Narodowe Czytanie w Błoniu będzie się cieszyło równie dużą popularnością. Do zobaczenia za rok!
    Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 2b
strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa