O mnie Klasa 5 - nauczanie zdalne Klasa 4 - nauczanie zdalne Klasa 7 - nauczanie zdalne Klasa 8 - nauczanie zdalne Klasa 6c - nauczanie zdalne Klasa 6f - nauczanie zdalne Zasady oceniania Projekty, konkursy, prace dodatkowe Niemiecki w sieci Album fotograficzny

Jolanta Ciesielska-Pleban

Projekty, konkursy, prace dodatkowe

Konkursy szkolne 2014/2015

1. Klasa I  - prezentacja lub film "Meine tolle Schule."  Pracę można wykonywać w parach lub grupach 3-osobowych, obejmować powinna słownictwo dotyczące szkoły - przedmioty szkolne, sale lekcyjne, przebieg lekcji, nauczyciele, koleżanki i koledzy, spędzanie czasu w czasie przerw i po lekcjach (zajęcia dodatkowe, ciekawe projekty realizowane w szkole, wycieczki). Czas realizacji - cały rok szkolny, termin ostateczny zaprezentowania prac - 5 czerwca 2015 r.

2. Klasa II i III - "Mein erstes Deutschbuch" ("Moja pierwsza książka do niemieckiego"). Książeczka powinna zawierać 30 stron formatu A4. Uczniowie klasy II powinni w niej zawrzeć wybrany materiał leksykalny i gramatyczny z klasy I i II, a uczniowie klasy III wybrany materiał z zakresu trzech klas gimnazjum. Książeczka może być wykonana ręcznie lub przy użyciu komputera i drukarki, ale musi to być praca samodzielna. Polecam materiały pomocnicze na stronie Ich liebe Deutsch na facebooku. Przykładowe egzemplarze książeczek z ubiegłych lat można zobaczyć w pracowni języka niemieckiego. Termin oddania prac - 30 maja 2015 r.

Sala: 13
e-mail: jola.szkola@wp.pl