Nawigacja

Wiadomości

  • Pierwszaki
    17.10.2018 Nasi nowi uczniowie. Przyszli do szkoły w tym roku i po minach widać, że czują się wspaniale.
    Życzymy im samych piatek.

     
  • Wolontariat
    13.10.2018
    Pamiętacie, jak nie tak dawno przynosiliście zabawki do szkoły, by podzielić się nimi z potrzebującymi dziećmi? Nie tylko dzieci w szpitalach uśmiechnęły się na widok Waszych prezentów. Właśnie przed chwilą zobaczyłam te oto zdjęcia. I przeczytałam te oto słowa, które napisali do nas Państwo Kupść:
    „Witam serdecznie ... To jeszcze nie docelowe podziękowanie ale chcielibyśmy podziękować w imieniu Dzieci ze szpitali w Grodzisku Mazowieckim oraz Gdańsku Dębinki.. Dziękujemy pani Agnieszce Wiśniewskiej oraz cudownym dzieciom z państwa Szkoły za zbiórkę pełną dobrych serc. .. miłości i wrażliwości na innych.. Dzieci mają wielkie serca napędzane wrażliwością i dobrem życia dla innych...A filarem i przykładem do naśladowania jest pani Agnieszka. Jeszcze raz dziękujemy, pozdrawiamy - Grupa Szpitalne Wspomnienia . Zapraszamy na fb na Grupę Szpitalne Wspomnienia wszystkich chętnych.. Tak jak Wasi podopieczni z Panią Agnieszką staramy się żyć dla innych ...W szczególności dla dzieci .. Kochamy Was
  • Tabliczka Mnożenia
    28.09.2018

    Dzisiaj - jak każdego roku - obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 5f pod kierunkiem wychowawczyni przeprowadziła egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia we wszystkich klasach! Co z tego wyniknie? Niedługo wyniki. Nie było także tak łatwo dostać się do budynku szkoły... Tuż przy wejściu czekali nasi mali asystenci. Kluczem, by dostać się do środka, było podanie poprawnego wyniku wylosowanego działania... czasem nie było łatwo, ale na szczęście wszyscy dotarli na swoje lekcje o czasie. Kolorowe dekoracje, które przygotowywaliśmy już od tygodnia, będą jeszcze przez najbliższe dni pomagały utrwalać nam tabliczkę mnożenia, która jest tak ważna w codziennym życiu każdego z nas. Do zobaczenia za rok, Kochani!

  • Projekt klimatyczna klasa
    27.09.2018 W naszej szkole rozpoczyna się ciekawy projekt . Ta "klimatyczna klasa" to nasza wspaniała klasa II. Powodzenia. Czekamy na dalsze informacje i naśladowców.
  • Lekcja przyrody
    29.09.2018  

    W ostatnim czasie nowe klasy czwarte lekcje przyrody spędziły aktywnie w terenie. Pani Anna Sreberska przygotowała dla uczniów kilka zadań. Wszyscy wspaniale obserwowali przyrodę przez przyniesione lupy i lornetki oraz upamiętniali ją swoimi aparatami. Oprócz tego czwartoklasiści udowodnili, jak dobrze znają swoje miasto, pokazując kilka charakterystycznych miejsc Błonia na mapie. Korzystając z ostatnich podrygów lata uczniowie mierzyli donice, ławkę oraz okno na naszym szkolnym patio – wymiary zapisywali w zeszytach. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno czekają na więcej takich nietypowych zajęć.

    Maxymedialna Oliwia Włodarska, kl. 3c

  • Erazmus w Portugalii
    27.09.2018

    Z dalekiej Portugalii napisali do nas uczestnicy projektu Erasmus+ European Design - Europa 2020 - wizja przyszłej Europy w oczach młodych ludzi. Naszymi partnerami są szkoły w Austrii, Belgii, Bułgarii, Litwie, Słowenii i Portugalii, gdzie aktualnie gościmy.

    Głównymi celami tego projektu są rozwój umiejętności artystycznych i kreatywności, umiejętności społecznych, wzajemne zrozumienie kulturowe, ale także zaangażowanie uczniów i nauczycieli, zrozumienie europejskich wartości i doskonalenie umiejętności językowych. Uczestnicy projektu przysłali nam wiadomość o aktualnych działaniach: "Azulejo to ceramiczna płytka, malowana i lakierowana. To nasze dzisiejsze zadanie. Wzory, które projektowaliśmy wcześniej, dziś przenosiliśmy na tą płytkę. Po lunchu odbyły się warsztaty, podczas których projektowaliśmy znaki, piktogramy, które będą umieszczone na naszym projekcie. Druga część warsztatów to dyskusja do późnego wieczora na tematy związane z infrastruktura, szkolnictwem i historią Europii."

     

  • Narodowe czytanie
    23.09.2018

    8 września w sali kinowej Centrum Kultury odbyło się - po raz trzeci w Błoniu - Narodowe Czytanie. Akcja ta odbywa się od roku 2012. Jej inicjatorzy akcji pragnęli, by literatura narodowa była nie tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym.

    Organizacji spotkania podjęło się Gimnazjum nr 2 oraz błońskie Liceum  Ogólnokształcące. Tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter. Poświęcone było pamięci Pani Barbary Drążkiewicz - polonistce, która przez wiele lat pracowała w liceum przy ulicy Okrzei, wpajając kolejnym pokoleniom zamiłowanie do kultury narodowej, ucząc młodych ludzi wrażliwości na piękno słowa i na drugiego człowieka. Odeszła od nas właśnie rok temu. Przypominały Ją portret na stoliku i stojące na scenie puste krzesło.

    W tym roku czytaną lekturą było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Krótkie wprowadzenie wygłosiła Pani Katarzyna Kander, nauczycielka języka polskiego, prowadząca całą uroczystość. Lekturę poprzedził interesujący rys historyczny wygłoszony przez Panią Iwonę Karol. Pierwszy fragment „Przedwiośnia” przeczytał Pan burmistrz Zenon Reszka, który jak co roku patronował imprezie. Nasze Gimnazjum reprezentowały  wierne uczestniczki Narodowego Czytania: Justyna Kuza, Weronika Szatkowska i Julia Węglicka, a dziewczęta z klasy 3b jak co roku prowadziły nasze stoisko ze słodkim poczęstunkiem i egzemplarzami "Przedwiośnia", które mogli nabyć uczestnicy spotkania.

    Ta kilkuletnia polska tradycja to świetny sposób na poznanie i wgłębianie się w naszą literaturę. Dziękujemy wszystkim gościom uczestniczącym w Narodowym Czytaniu 2018 i zapraszamy za rok! 

    Maksymedialna Justyna Kuza,

    kl. 3b Gimnazjum nr 2

  • Wycieczka do Włoch
    25.05.2018 Przedstawiamy relację - dzień po dniu
    Od piątku grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły poznaje urokliwe zakątki przepięknych Włoch. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania Wenecji z Placem i Katedrą św.Marka. Dzień kolejny to podróż przez Toskanie z pobytem w stolicy renesansu -Florencji. Za nami Plac Katedralny,Kościół św. Krzyża,  Most Zlotnikow i wiele innych,  pięknych miejsc.
    Nadszedł czas na stolicę Włoch. Rzym oczarował wszystkich. Udało nam się odwiedzić wiele wyjątkowych miejsc. Byliśmy w Watykanie, Bazylice św. Piotra, Panteonie... Zobaczyliśmy wiele urokliwych zakątków tego miasta. Zmęczeni, ale jakże radośni wróciliśmy na nocleg do hotelu :) To był wyjątkowy dzień!
    Nadszedł czas na Rzym antyczny i Monte Cassino - grupa jak zwykle nas nie zawiodła. Po zwiedzenia Klasztoru i wizycie na polskim cmentarzu udaliśmy się do antycznej części stolicy Włoch. Koloseum, Forum Romanum i Łuk Triumfalny to nasze główne przystanki. Po drodze udaliśmy się także do Katakumb św. Kaliksta - podziemnej nekropolii, w której spoczęło ponad pół miliona osób. A jutro już ruszamy na północ.


    Kolejny dzień. Dzisiaj byliśmy wizytą u św. Franciszka i św. Klary z Asyżu - to był wspaniały spacer ulicami średniowiecznego miasta. Czas naszego wyjazdu dobiega końca. Dzisiaj nocujemy w kurorcie nad samym Adriatykiem, zatem kąpiele zaliczone.

    Na zakończenie naszego pobytu we Wloszech pojechaliśmy do parku rozrywki- Mirabilandii. Tam spędziliśmy ma zabawie niezapomniane osiem godzin. Zmęczeni ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Do zobaczenia juz w poniedziałek; )

     
  • Wolontariat
    21.05.2018

    Co dzieje się w SP4? Jak na niewielką szkołę- bardzo dużo. Niektórzy przygotowują się do konkursu ortograficznego, który będzie w środę, pracują nad występem przed Dniami Błonia, inni- podziwiają wraz z nauczycielami Europę na kilkudniowej wycieczce. Mimo tak
    'napiętego grafiku”, szkolny wolontariat sfinalizował aż dwie ważne akcje.

    1. Oddaliśmy nasze cenne zbiory plastikowych nakrętek, by przyczyniły się do pomocy potrzebującym

    2.  Wraz z SP 1 wywieźliśmy do wydawnictwa Sofijka książki, które posłużą jako „czasoumilacz” dzieciom w szpitalach.

    I tu w imieniu nauczycieli SP4 oraz wydawnictwa Sofijka serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wyrazy wdzięczności również dla kl. IIIc gimnazjum, która koordynowała całą akcję książkową.Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu.

    Jesteście wspaniali!!

  • Targi książki
    21.05.2018

    Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Warszawskich Targach Książki, które organizowane są od 2010 roku. W 2013 roku Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym Tym razem wybrały się tam klasy 2b, 2c 2d i uczniowie z klas trzecich. W tym roku przewodnim tematem targów jest jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Targi są świetnym miejscem dla fanów czytania, ale nie tylko dla nich. Można tam znaleźć również coś dla miłośników gier, czy nawet wyjątkowe i niespotykane w Polsce azjatyckie przysmaki. Wszystko w promocyjnych cenach lub sprzedawane przedpremierowo. Podczas dwóch godzin oglądania, wybierania i kupowania książek prawie każdy znalazł coś dla siebie. Mieliśmy mnóstwo zabawy i wrażeń. Zewsząd przyciągały kolorowe stoiska, przez co były tam tłumy ludzi. Wokół widowni stadionu na dwóch piętrach naprawdę można było się nachodzić. Każda mijana osoba niosła ze sobą torbę z książkami. Jeśli ktoś chciał odpocząć, mógł zejść na widownię, gdzie mogliśmy obejrzeć oficjalne otwarcie Targów, w którym uczestniczyło wiele ważnych osobistości.

    Takiewydarzenia są świetnym pomysłem na zachęcenie do czytania. Wszędzie mnóstwo wydawnictw i gatunków książek - było w czym wybierać. Wiek na targach nie gra roli! Znajdą się tam książki zarówno dla tych najmłodszych, jak i najstarszych. Spacerując można zobaczyć wielu młodych, nastoletnich ludzi, co bardzo cieszy. Dodatkowo, jeśli ktoś chciał, mógł zapisać się na warsztaty o najróżniejszych tematach. Prowadzili je ciekawi ludzie.

    Wszystkim ta wycieczka bardzo się podobała, wróciliśmy zadowoleni i z nowymi grami, książkami lub innymi gadżetami do kolekcji. Wielu z nas już czeka, aby pojechać na targi w przyszłym roku. 

     

     

  • Erasmus+ W Belgii
    20.05.2018

    W niedzielę wieczorem zawitaliśmy do Belgii. Po długiej podróży bezpiecznie dotarliśmy do celu. Następnego dnia zaraz po przyjściu do szkoły mieliśmy zorganizowane ciekawe gry, aby się lepiej poznać. Były bardzo szybkie i proste, ale można było przełamać pierwsze lody. Gdy się trochę poznaliśmy, przystąpiliśmy do prezentacji o krajach i szkołach. Następnie przystąpiliśmy do pracy nad projektem miasta 2020 roku. Pierwszy dzień już za nami. Jutro czeka nas wycieczka do Brukseli, gdzie bliżej poznamy stolicę kraju.

  • Kangur
    16.05.2018 Z radością informujemy, iż Bartek Suchorab z kl. 4f- jako jedyny uczeń z naszej szkoły otrzymał wyróżnienie w konkursie matematycznym "KANGUR"- Bartku serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za rok :)
  • Wycieczka kl IV
    16.05.2018 9 maja uczniowie klas czwartych pojechali na wycieczkę do Muzeum Historii Polski. Urokliwymi ścieżkami Łazienek Królewskich poznawali nieznane dotąd fakty historyczne. Druga cześć grupy w tym czasie bawiła się w detektywów historii, rozwiązując ciekawe zadania w budynku muzeum. To była ciekawa i z pewnością niezwykle wartościująca lekcja. 
  • Konkurs ortograficzny
    23.04.2018

    W eliminacjach do VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego najlepsze wyniki osiągnęli:

    • w klasach starszych:

    N. Drapała, W. Więckowska, A. Szarblewska, M. Fabisiak, P. Głowacka, J. Ryng, W. Wróblewska, D. Bieniek

    • w klasach IV:

    N. Szafrańska, M. Zaremba, W. Niedzińska, A. Graff, M. Lubaszka, J. Hyter

     

    Gratulujemy!

  • Projekt Erazmus+
    09.04.2018

    W dniach od 18 do 24 kwietnia mieliśmy przyjemność przyjmować w naszej szkole gości, którzy przyjechali do nas z okazji projektu międzynarodowego Erasmus+. Oprócz naszej szkoły w projekcie biorą również udział uczniowie z Belgii, Austrii, Litwy, Bułgarii, Słowenii  i Portugalii. Była to świetna okazja do poznania innej kultury czy podszkolenia się w obcym języku. Podczas tygodniowej przygody dwa razy wybraliśmy się do Warszawy, odwiedziliśmy tam Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wybraliśmy się też na spacer po starówce i oczywiście nie mogło zabraknąć zakupów w Złotych Tarasach. W pozostałym czasie pracowaliśmy w Błoniu nad projektem. Tworzyliśmy stolicę Europy 2020 roku. Rysowaliśmy mapy, nowoczesne budynki i dyskutowaliśmy na tematy polityczne. Oczywiście nie zabrakło też innych atrakcji - pracowaliśmy w pracowni ceramicznej, rysując na glinie i robiliśmy mydełka w sali chemicznej.                                                                                                         Osoby goszczące swoich kolegów w domach nie pozwolili, aby ci nudzili się po szkole. Codziennie gdzieś wychodziliśmy. Wielu osobom było przykro, kiedy trzeba było pożegnać się z dopiero co poznanymi kolegami, ale mamy bardzo dużo możliwości, aby nadal utrzymywać kontakt. Mamy nadzieję, że niektórych z nich spotkamy na kolejnych wyjazdach. Już w maju uczniowie z naszej szkoły pojadą do Belgii, w październiku do Portugalii a za rok w maju na Litwę. Bardzo dobrze wspominamy ten tydzień i żałujemy, że tak szybko minął. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w takich projektach w przyszłości.

    Gabriela Bracik, kl. 2a

                                                                                                    

  • Być jak Ignacy II
    09.04.2018

    Co ciekawego tym razem?

    Realizowaliśmy blok o Marii Skłodowskiej-Curie. Realizacja tego bloku została oparta głównie na zapoznaniu z listami i smsami o życiu i działalności tej dwukrotnej Noblistki oraz na eksperymentowaniu z Marią. Wiedza naszych uczniów na temat tej postaci jest duża. Jednak dowiedzieli się również min. jak zbudowany jest atom oraz co to jest promieniowanie. Został również przygotowany i przeprowadzony quiz na temat najistotniejszych wydarzeń w jej życiu. Uczniom najbardziej podobało się eksperymentowanie. Chociaż lepienie z plasteliny modelu atomu też było dla nich ciekawym doświadczeniem. Jakie eksperymenty wykonaliśmy?

    Badanie odczynu roztworu wywarem z czerwonej kapusty

    Zbadaliśmy min. roztwór mydła, płynu do mycia naczyń, ocet, sodę oczyszczoną, sól, cukier.

    Reakcja alginianu sodu z jonami wapnia = malutkie slimy

    Dzieci (i młodzież również   uwielbiają tę zabawę ponieważ w wyniku reakcji otrzymuje się slimy o różnych kształtach więc dodatkowo działa wyobraźnia, gdy zastanawiają się co przypominaslim, który otrzymali.

    Malowanie na mleku

    Tę zabawę również uwielbiają wszyscy. Piękne kolory przyciągają wzrok.

    Atrament sympatyczny z soku z cytryny.

    Pisaliśmy również tajne wiadomości kwasem cytrynowym i wywoływaliśmy je jodyną.

    Uzupełniliśmy też piękny kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych.

     

    Co następnym razem?

    Ruchomy obraz, camera obscura i nie tylko. Bądź z nami. A może do nas dołączysz?

  • Skołowany weekend
    09.04.2018

    Już po raz drugi nasze Koło Chemiczne  uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych
    w ramach festiwalu nauki „Skołowany Weekend”. Tym razem uczestniczyliśmy w pokazie  eksperymentów chemicznych. Część z nich była nam znana, część widzieliśmy po raz pierwszy. Min. rozpuszczanie styropianu w acetonie, w wyniku czego z dużego kawałka tego tworzywa pozostaje mała kulka kleju. Ciekawie było nazwane też jedno doświadczenie „Rzeźnik”. Polegało ono na tym, że w wyniku reakcji powstaje substancja o krwistym kolorze. Mogliśmy też chodzić w chmurach. A to za sprawą ciekłego azotu, do którego dodano wody w wyniku czego powstawała efektowna mgła.

  • Spotkanie Wielkanocne
    09.04.2018

    „Zebraliśmy się, aby z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy, świąt naznaczonych cierpieniem i nadzieją, przybliżyć postać naszego patrona, męczennika – Świętego Maksymiliana Marii Kolbego” – tymi słowami klasa II d rozpoczęła  wspólne  spotkanie społeczności szkolnej w Wielką Środę. Podczas tego spotkania zostały wspomniane najważniejsze momenty z życia patrona naszej szkoły, przede wszystkim cierpienie
    i męczeńska śmierć za drugiego człowieka, które sprawiły, że człowiek ten w szczególny sposób upodobnił się do Chrystusa Zmartwychwstałego. Wspaniale posumowała też te trudne słowa Pani Dyrektor Dorota Berlińska. Ulubione słowa Świętego Maksymiliana „Co chwila bądź lepszy” odniosła do społeczności uczniowskiej, która w skupieniu uczestniczyła
    w spotkaniu. „Mówię trudne słowa, Wasi koledzy mówili trudne słowa a Wy w ciszy
    i skupieniu słuchacie, co chwilę stajecie się lepsi”. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani babką wielkanocną.

  • Mistrzynie powiatu
    28.03.2018

      05 Marca dziewczęta z klas VII naszej szkoły uczestniczyły w zawodach powiatowych z piłki siatkowej. W ten zimowy poranek udałyśmy się do Izabelina aby powalczyć ze szkołami podstawowymi Powiatu Warszawa Zachód. System rozgrywek polegał na grze "każdy z każdym". Nasze dziewczynki musiały rozegrać mecze z drużynami z: Ożarowa Maz., Izabelina i Koczarg. Nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna i dzięki wszystkim wygranym spotkaniom zajęła I miejsce, tym samym awansując do dalszego etapu - Międzypowiatu.

    A o to skład całej drużyny: Bartnik Emilia, Berlińska Maja, Domańska Alicja, Jaworska Maja, Korzeniewska Daria, Kurowska Zuzanna, Niedźińska Natalia, Orbach Dominika, Stachlewska Katarzyna i Tarnowska Julia.


     

    W kwietniu następny etap więc już teraz mocno trzymamy za Was kciuki.

    P.S. Szczególne podziękowania dla Zuzanny !!!

     

     

  • Dzień liczby PI
    23.03.2018

     Zapewne każdemu, kto uczęszczał w szkole na lekcje matematyki obiły się o uszy tematy o pewnej liczbie, innej niż wszystkie. Mowa tu o liczbie π, ilorazie długości okręgu i jego średnicy. Jest ona nieskończona, a przez swoją wyjątkowość ma nawet swoje święto obchodzone 14 marca. Ta data również nie jest przypadkowa, gdyż składa się z początkowych cyfr rozwinięcia liczby π. W naszej szkole okazja ta była hucznie obchodzona.
      Do tego święta przygotowania zaczęły się już kilka dni wcześniej. Uczniowie mogli dać coś od siebie-zrobić plakat na ten temat czy też wykonać rzeźbę liczby π.
      Po wejściu do szkoły można było zauważyć obklejone plakatami korytarze. Na jednym z nich mogliśmy podziwiać rzeźby w kształcie π. Po całym budynku krążyli również uczniowie i uczennice przebrane za starożytnych filozofów. Miało to przypominać, że liczbę tę odkryto już w starożytności. Na przerwach każdy, kto chciał mógł podejść do stoiska, gdzie odbywało się malowanie π na rękach lub twarzy. Ta atrakcja w szczególności przypadła do gustu czwartym klasom, chociaż skusili się na nią także uczniowie starszych klas. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszyło się wielkie rozwinięcie liczby π. Przez większość ścian szkoły ciągnęło się setki cyfr. Naszym zadaniem było odnalezienie i oznakowanie w nich swojej daty urodzenia. Wielu osobom się to udało. Czwartoklasiści zorganizowali też  mały konkurs. Za dobrze udzieloną odpowiedź na pytanie, można było otrzymać ciasteczko. 
      Cały dzień przebiegł zgodnie z planem. Mieliśmy okazję jeszcze głębiej poznać niezwykłą liczbę π, do tego w miłej atmosferze.

    Justyna Kuza

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa