Nawigacja

Wiadomości

 • Tropiciele jesieni
  23.10.2022 W październiku uczniowie klasy 1a tropili jesień. W pogodne dni uczestniczyli w lekcjach przyrody w terenie. Poznawali nazwy drzew, ich budowę, zbierali żołędzie, kasztany i kolorowe liście, słuchali odgłosów przyrody. Tworzyli prace plastyczne w klasie oraz z rodzicami w domu. Mieli też czas na aktywność ruchową. Dużo radości sprawiły im zabawy w stertach liści.

 • Lekcja ekologii
  23.10.2022 Uczniowie klasy 1a uczestniczą w Programie Edukacji Ekologicznej "Z Wisły do Wisły - podróże z Kropelkiem". W październiku brali udział w dwóch lekcjach on-line.
  - "Oszczędzaj wodę kropla do kropli" -  czyli jak oszczędnie gospodarować wodą w naszych domach.
  - " To nie ściema - klimat się zmienia" - lekcja poświęcona była zachodzącym zmianom klimatu i  ich skutkom oraz wpływowi cywilizacji na środowisko naturalne i nasze życie.   
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Akcja żonkile
  22.04.2022

  19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

  Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do „akcji żonkile”. Zapamiętajcie,

  Marek Edelman twierdził, że nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia. Warto o tym pamiętać. Także dzisiaj. Zwłaszcza dzisiaj.

   

   

   

   

 • Sukcesy sportowe
  22.04.2022 Za nami  już kolejny etap zawodów w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które tym razem odbyły się w Kamionie. Na Międzypowiatowych  rozgrywkach reprezentowało nas dwoje uczniów: Oliwia Rylska z klasy VII oraz Bartosz Suchorab z klasy VIII. Także i tym razem pokazali że ich ciężka praca i talent przynosi efekty. Oliwia na 800m była bezkonkurencyjna i przywiozła złoto, natomiast Bartosz na 1000m uplasował się na 10 miejscu. Oboje tym samym będą reprezentowali nas 29 kwietnia na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach przełajowych Szkół Podstawowych na szczeblu wojewódzkim.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
                                                                                                                                  
               .
 • Marzanna na spacerze
  22.03.2022 Wiosna to radość, kolory, wiatr we włosach i kwiaty. Marzanna, która powinna być zatopiona. My- potraktowaliśmy ją humanitarnie i ekologicznie. Marzanny z SP 4 wyruszyły na spacer w miłym towarzystwie klas VII i VIII. Zwiedziły Błonie, dowiedziały się, co powinno je spotkać, obiecały, że wiosna już nie ucieknie i... wróciły do szkoły.
 • Kolorowe skarpetki
  22.03.2022 Dziś w naszej szkole zagościła WIOSNA! 
  21.03 to dzień szczególny. Cała szkoła, wielu dorosłych pracowników, ogromna część uczniów włóżyła na nogi skarpetki w różnych kolorach.  Mamy nadzieję, że wiecie dlaczego właśnie dziś i właśnie tak? Łączymy się z wszystkimi, którzy mają więcej niż my chromosomów. Jesteśmy z Wami!
 • Wiosna na sportowo
  22.03.2022  PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 spędzili na sportowo
  🌻🍀🌷🌺
  Panie wychowania fizycznego z pomocą klasy 7a zorganizowały moc atrakcji - aż gorącą się robiło od samego patrzenia 
  Wyścigi, skoki w workach, sadzenie ziemniaków, układanie przysłów o wiośnie, a na koniec praca plastyczna "Pani Wiosna" - to był naprawdę aktywny dzień.
 • Omawiamy lekturę
  17.03.2022
  Omawiamy lekturę Zaczarowana zagroda realizując  wiele cennych kompetencji.Tworzymy lapbooki,mierzymy,odszukujemy poznane miejsca na globusie,porównujemy ,współdziałamy w grupie a przy tym świetnie się bawimy.Sami zobaczcie.
 • Zajęcia w bibliotece
  17.03.2022  U
  Uczniowie z klasy 2B uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej i poznali wiele ciekawostek dotyczących teatru. Na koniec uczniowie obejrzeli przedstawienie teatrzyku kamishibai pt. "Czerwony Kapturek"
 • Ninja Series

  Ninja Series

  Klasa 5 i 6 na WF w Centrum Sportu na Ninja Series

 • Tydzień mózgu
  15.03.2022 W trakcie całego tygodnia klasa 2a wykonywała ćwiczenia usprawniające pracę mózgu. Była gimnastyka,relaks,woda, zadania, oglądaliśmy ciekawą prezentację z Uniwersytetu Dzieci oraz oglądaliśmy model mózgu.
 • MegaMisja
  15.03.2022
  Jak zawsze na Mega Misji wiele się uczymy. Dzisiaj poznaliśmy dwie wyspy Sycylię i Islandię. Dowiedzieliśmy się jakie panują tam warunki, gdzie leżą na mapie. Razem z naszymi bohaterami Mega Misji Julką i Kubą ,wybraliśmy się  w wirtualną wycieczkę na te wyspy.Samodzielnie wyszukaliśmy informacje na ich temat w wygranych w Mega Misji tabletach i stworzyliśmy piękne plakaty.
   
 • Dzień Kobiet
  13.03.2022
  Tak 2b świętowała Dzień Kobiet. Dzień wcześniej chłopcy własnoręcznie wykonali piękne bransoletki dla dziewczynek.
 • Dzień bez plecaka
  10.03.2022 Czy jeśli do szkoły, to koniecznie z plecakiem? 
  Dzisiaj klasy 7a i 8c udowodniły nam, że absolutnie NIE 
  To ich kilka propozycji, gdy plecak po praniu jeszcze nie zdążył się wysuszyć 
  A może są jeszcze inne pomysły? Zapraszamy do wspólnej zabawy uczniów z innych klas-może nas zainspirujecie własnymi pomysłami w kolejnych dniach.
 • Ciasto dla uchodźców
  10.03.2022 Czwartek w naszej szkole dzień na słodko 🍩🍰🍪 Kiermasz ciast przygotowany przez rodziców i uczniów klas 7 i 8, ze sprzedaży których dochód przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym z Ukrainy. Liczba przyniesionych ciast okazała się imponująca! Zainteresowanych kupnem nie brakuje .Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję 
  A już za tydzień zapraszamy na degustację wypieków w wykonaniu naszych młodszych uczniów, klasy 4-6 - liczymy na Was 
 • Pomoc dla Tarnopla
  10.03.2022 To była naprawdę szybka zbiórka. Mieliśmy zaledwie dobę by przygotować wysyłkę do Domu Dziecka w Tarnopolu. I tym razem nie zawiedliście nasi cudowni Darczyńcy i Wolontariusze Ogromne podziękowania dla dzielnego kierowcy Pana Andrieja!
  Artykuły spożywcze, higieniczne, medyczne, a także odzież i obuwie dla dzieci wyruszyły dzisiaj rano na Ukrainę. Dziękujemy
 • Pomagamy
  10.03.2022

  Dołączyliśmy do akcji pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim dobrym ludziom za tak ogromny odzew na nasz apel Juz od rana nasi wolontariusze zajmują się segregowaniem i przygotowywaniem paczek do przekazania wszystkim potrzebującym.
  Czekamy na Was i liczymy na Wasze dobre serca
 • Innowacje pedagogiczne
  04.03.2022

  Mówiąc o innowacjach pedagogicznych, które realizowane są w naszej szkole mamy na myśli nowatorskie rozwiązania programowe. Mają one na celu doskonalenie pracy placówki. Są to działania, których wdrożenie nie zostało przewidziane w istniejącym systemie edukacji oraz uregulowane w przepisach prawa oświatowego.

  Jedną z innowacji, która jest realizowana w naszej szkole to „Przyjaciele z literkowa”. Pluszowe maskotki i opowiadane przez nie przygody pozwalają dzieciom zapamiętać reguły ortograficzne. Pan Prządniś uwielbiający porządek i król Próżniak uczą dzieci zasad pisowni „rz” i „ó”. Nauczyciele klas 1-3 pracują m.in. metodami  projektów. Już w  młodszych klasach dzieci poznają gatunki filmowe, uczą się tabliczki mnożenia podczas zabaw  na boisku szkolnym i biorą udział w warsztatach teatralnych, gdzie za pomocą m.in. pantomimy odgrywają różne scenki. Ciekawym działaniem edukacyjnym są zajęcia ekologiczne w szkolnym ogrodzie. Jesienią dzieci posadziły krokusy, które mamy nadzieję, że już niedługo zakwitną. Ponadto uczniowie opiekują się domkiem dla jeży, zbierają deszczówkę, obserwują budki dla ptaków i doglądają poidełka dla owadów. Dzieci z klas młodszych uczestniczyły  w projekcie kulinarnym, na zakończenie którego każdy uczestnik otrzymał tytuł „Kuchcika”. Klasa V podczas lekcji historii dotyczącej  początków islamu miała okazję przymierzyć tradycyjne stroje arabskie. Na własne oczy przekonała się jak wygląda Koran, haftowany dywan modlitewny i Hidżab. Przez cały rok szkolny, na lekcji matematyki kl. IV zgłębia tajniki pracy z aplikacją  Nearpod. W nietypowy sposób spędzane są także walentynki. Każdy z uczniów zapisywał na serduszku coś miłego, nie określał adresata, ani się nie podpisywał. Następnie wszystkie serduszka trafiały do wspólnego pudełka. Potem odbyło się losowanie. W ten sposób każdy otrzymał miłe słowo dla siebie.

  Mamy nadzieję, że realizowane w naszej szkole innowacje przyczyniają się do poszerzania zainteresowań dzieci, a proces uczenia staje się ciekawszy i łatwiejszy.

 • Jak uczymy?
  03.03.2022

  W 2a uwielbiamy projekty.W tym celu przy okazji tematów związanych z filmem wykonaliśmy szereg działań. Wykonaliśmy plakaty oraz odgrywaliśmy scenki pantomimą o kocie w butach, świetnie się przy tym bawiąc.
strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa