19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do „akcji żonkile”. Zapamiętajcie,
Marek Edelman twierdził, że nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia. Warto o tym pamiętać. Także dzisiaj. Zwłaszcza dzisiaj.
Klasa 5 i 6 na WF w Centrum Sportu na Ninja Series
Mówiąc o innowacjach pedagogicznych, które realizowane są w naszej szkole mamy na myśli nowatorskie rozwiązania programowe. Mają one na celu doskonalenie pracy placówki. Są to działania, których wdrożenie nie zostało przewidziane w istniejącym systemie edukacji oraz uregulowane w przepisach prawa oświatowego.
Jedną z innowacji, która jest realizowana w naszej szkole to „Przyjaciele z literkowa”. Pluszowe maskotki i opowiadane przez nie przygody pozwalają dzieciom zapamiętać reguły ortograficzne. Pan Prządniś uwielbiający porządek i król Próżniak uczą dzieci zasad pisowni „rz” i „ó”. Nauczyciele klas 1-3 pracują m.in. metodami projektów. Już w młodszych klasach dzieci poznają gatunki filmowe, uczą się tabliczki mnożenia podczas zabaw na boisku szkolnym i biorą udział w warsztatach teatralnych, gdzie za pomocą m.in. pantomimy odgrywają różne scenki. Ciekawym działaniem edukacyjnym są zajęcia ekologiczne w szkolnym ogrodzie. Jesienią dzieci posadziły krokusy, które mamy nadzieję, że już niedługo zakwitną. Ponadto uczniowie opiekują się domkiem dla jeży, zbierają deszczówkę, obserwują budki dla ptaków i doglądają poidełka dla owadów. Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w projekcie kulinarnym, na zakończenie którego każdy uczestnik otrzymał tytuł „Kuchcika”. Klasa V podczas lekcji historii dotyczącej początków islamu miała okazję przymierzyć tradycyjne stroje arabskie. Na własne oczy przekonała się jak wygląda Koran, haftowany dywan modlitewny i Hidżab. Przez cały rok szkolny, na lekcji matematyki kl. IV zgłębia tajniki pracy z aplikacją Nearpod. W nietypowy sposób spędzane są także walentynki. Każdy z uczniów zapisywał na serduszku coś miłego, nie określał adresata, ani się nie podpisywał. Następnie wszystkie serduszka trafiały do wspólnego pudełka. Potem odbyło się losowanie. W ten sposób każdy otrzymał miłe słowo dla siebie.
Mamy nadzieję, że realizowane w naszej szkole innowacje przyczyniają się do poszerzania zainteresowań dzieci, a proces uczenia staje się ciekawszy i łatwiejszy.
Szukaj nas na facebooku