Nawigacja

Wiadomości

Program na każdy dzień Prace plastyczne Imprezy towarzyszące - goście Prace literackie Teatr i film

Tydzień Talentów 2016

Imprezy towarzyszące - goście

W tym roku po raz pierwszy podczas Tygodnia Talentów odbyły się imprezy towarzyszące.Przedstawiamy wszystkich gości, którzy   opowiedzieli nam o swoich pasjach. Dziękujemy.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

 Otylia Jędrzejczak 

W ramach corocznego Tygodnia Talentów nasze miasto odwiedziła ikona sportu, człowiek sukcesu oraz kobieta, która jest niezwykłą inspiracją. Mowa oczywiście o znakomitej polskiej pływaczce Pani Otylii Jędrzejczak. Wielokrotna mistrzyni w swojej dyscyplinie dała nam dzisiaj porządną lekcję. Opowiadała o tym, jak znalazła się na szczycie, jak dużo kosztował ją sukces. "Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to tylko przystanek w drodze do sukcesu". To jedno z mott życiowych Pani Otylii, którego uparcie się trzyma. Wspominała o przeszłości, początkach kariery, występach w telewizji oraz swojej fundacji. Podpisywała zdjęcia, pozowała do nich, odpowiadała na pytania, ale przede wszystkim każdemu na sali, nieważne czy młodemu, czy dorosłemu, dała porządną dawkę pozytywnej energii. Dała nam do zrozumienia pewną bardzo mądrą rzecz - talent to tylko 1%, resztą, tą ważniejszą częścią jest determinacja, upór i chęć dążenia do celu. Nie było to pierwsze autorskie spotkanie organizowane przez Błońskie Centrum Kultury oraz Panią Annę Sreberską, ale zdecydowanie wyjątkowe, bo u słuchaczy wywołało tyle przemyśleń i emocji - i za to szczere wyrazy podziwu dla Pani Otylii!

Maxymedialna Julia Ołdakowska 
kl. 1C 

 

 

Rozmowa z Wojtkiem Kowalskim, absolwentem naszego gimnazjum, założycielem „Maxymedialnych”

- Co zmieniło się w Twoim życiu po odejściu z Gimnazjum?

Wojtek - Zwiększyła się moja motywacja do wszystkiego co robię. Otworzyły się przede mną nowe horyzonty, zacząłem inaczej patrzeć na świat, w bardziej kolorowy sposób.

- Jaki wpływ miało na Ciebie gimnazjum?

Wojtek - Gimnazjum umocniło mnie w przekonaniu, że każde marzenie z czasem może się spełnić. Wpływ również na to miało stworzenie przeze mnie „Maksymedialnych”. Pozwoliło mi to otworzyć się, podzielić się z kimś moimi pasjami. Z początku - przyznam - nie wierzyłem, że to się tak długo utrzyma, lecz z biegiem czasu zaczęło się to stawać wielką zjednoczoną społecznością szkolną, łączącą wielu uczniów.

- Czy tęsknisz za czasami gimnazjum? I czy chciałbyś cofnąć czas, aby znowu móc być tutaj z nami?

Wojtek -Mam wiele dobrych wspomnień z tego okresu, mimo to uważam, że muszę iść dalej. Gimnazjum mnie ukształtowało, lecz teraz muszę podążać własnymi ścieżkami.

Maxymedialna Wiktoria Misiak, kl. 1b

 Pokazy taneczne

W ramach „Tygodnia Talentów” odbyła się prezentacja tancerzy z grupy Studio Tańca Krystian Krzemiński. Mieliśmy okazję zobaczyć ich taneczny pokaz podczas ostatniej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również tym razem nie zawiedli widzów i zaprezentowali swoje umiejętności, a nasz absolwent Krystian dodatkowo opowiadał o swojej przygodzie z tańcem - w formie swoistego wywiadu, w którym pytania zadawała nasza koleżanka, również tańcząca w tej formacji tanecznej. Następnie nasi goście przebrali się w stroje do tańca standardowego i zatańczyli walca angielskiego i wiedeńskiego. Kolejnym punktem ich występu były tango i cha-cha. Następnie dla uatrakcyjnienia spotkania Krystian zaprosił publiczność do wspólnej, nieco zmodyfikowanej, cha-chy. Całe spotkanie było niezwykle interesujące, mamy nadzieję na ich ponowny występ w naszej szkole.

Maxymedialny Krzysztof Pawlak, kl. 2c

Pokazy florystyczne

Dzisiaj  odbyły się zajęcia plastyczne, dokładniej precyzując - florystyczne, czyli zajęcia z kwiatami i innymi roślinami. Lekcje florystyki odbyły się z okazji Tygodnia Talentów, który aktualnie jak co roku odbywa się w naszej szkole. Zajęcia zostały zorganizowane z inicjatywy Pani Anny Sreberskiej, bo to właśnie ona jest w naszej szkole odpowiedzialna za działalność artystyczno-plastyczną. Początek warsztatów prowadzonych przez Panią florystkę był poświęcony teorii. Dowiedzieliśmy się, na czym polega sztuka układania kwiatów i w czym można ją wykorzystać. Po uzyskaniu tych różnych ciekawych informacji i pomysłów mogliśmy wykorzystać je w praktyce. Poczuliśmy się jak artyści i tworzyliśmy swoje małe arcydzieła z różnych nietypowych, ale jakże prostych artykułów. Po wyczerpującej, pełnej wyobraźni i zabawy pracy, czekała nas jeszcze jedna atrakcja, którą była możliwość zrobienia dużego bukietu dla naszej Pani Dyrektor. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało i mamy nadzieję, że przydarzy się jeszcze kiedyś okazja do zrobienia bukietów czy innych dekoracji w tak miłym gronie.

Maksymedialna Natalia Mika, kl. 3b

Warsztaty bonsai

Warsztaty Bonsai - wywiad

Jak długo już zajmuje się pan pielęgnacją bonsai?

- Zajmuję się tą sztuką już około 25 lat.

Czy drzewko jest trudne w utrzymaniu?

- Nie nie jest trudne, wszystko zależy od umiejętności i wiedzy. Tak samo jest z każdą pasją. Gdy masz pojęcie na dany temat, wykonanie tej czynności nie jest trudne, lecz gdy tej wiedzy brak, nawet najprostsza czynność może być wyzwaniem.

Ile czasu uczył się pan zajmować odpowiednio drzewkiem?

- Uczyłem się tego 10 lat na warsztatach bonsai yuku z panem Nobuoukim Kajiwarą.

O czym w szczególności powinien pamiętać początkujący pasjonat bonsai?

- Wszystkie czynniki są ważne, lecz taka osoba powinna w szczególności pamiętać o podlewaniu. Wśród początkujących osób bardzo często drzewko usycha na wskutek złego podlewania. Ludzie bardzo często o tym zapominają lub źle to robią. Do nawadniania drzewka nie można używać wody mineralnej. Najlepiej jest używać do tego deszczówki lub wody kranowej.

Od czego pochodzi nazwa ,,bonsai''?

- Nazwa ta wywodzi się z języka japońskiego, bonsai oznacza ,,drzewko w doniczce''.

Czy trzeba mieć cierpliwość do tej sztuki?

- Myślę że tak, sam nieraz odreagowuję to poprzez spacery z psem. Trzeba trochę poświęcić się tej pasji.

Na co zwraca się uwagę w poszukiwaniu drzewka? Po czym możemy stwierdzić iż drzewko jest dobre?

- Największą wagę w poszukiwaniach przykładamy do pnia. To po nim możemy stwierdzić, czy drzewko jest użyteczne. Chudy i wysoki pień jest bezużyteczny, nie przyda nam się, za to gruby i niski jest jak najbardziej odpowiedni.

Na jakim mistrzu się pan wzoruje, którego z nich podziwia pan najbardziej?

- Podziwiam przede wszystkim wspomnianego już wcześniej pana Nobuoukiego Kajiwarę, ale większą uwagę przykuwam do tego co mnie otacza. Czyli do natury, jest ona dla mnie jak rodzaj sztuki. Bonsai to płótno, a ja jestem malarzem.

Maxymedialna Wiktoria Misiak, kl. 1b

Wywiad z Kingą Gut, absolwentką Gimnazjum nr 2

- Jakie masz pasje?

K.G. - Moje pasje? To trudne pytanie, uważam że jestem dość wszechstronna, chwytam się wszystkiego czego jeszcze nie umiem, a mam okazję się nauczyć. Czy będzie to gotowanie, czy rysowanie, czy też kolejny instrument, im więcej rzeczy mam okazję się nauczyć, tym większą czerpię satysfakcję z każdej z osobna.

- Co motywuje Cię do działania?

K.G. - Chyba wszystko, co jest wokół mnie, ludzie mijani na ulicy, drzewa w lesie, każdy nowy dzień jest dobrą motywacją, ale zdecydowanie odkrywać takie szczegóły nauczyłam się w Gimnazjum nr 2.

- Od jakiego czasu grasz na gitarze i śpiewasz?

K.G. - Hmmm... gitara znalazła miejsce w moim życiu w styczniu 2014 roku, natomiast jeśli chodzi o śpiew, to śpiewam od dziecka, czasem mam wrażenie że zaczęłam, zanim jeszcze zaczęłam mówić. Jest to dla mnie forma relaksu i potrafię śpiewać sama dla siebie, tylko po to, żeby zająć czymś myśli. Często łatwiej mi wyśpiewać moje emocje lub to co mnie gryzie, niż je wypowiedzieć, trochę jak aktorzy w musicalach.

- Jak wspominasz czasy gimnazjum?

K.G. - Nie minęło tak dużo czasu, dopiero jeden semestr spędziłam w szkole średniej, ale na pewno mi brakuje głównie nauczycieli i tego co się w naszej szkole działo. W mojej obecne szkole jak w większości szkół brakuje tych wszystkich planowanych i spontanicznych rzeczy z naszej "dwójki", czy będą to konkursy klasowe, koncerty, spotkania ze sławnymi ludźmi, dzień języków obcych, tygodnie talentów czy wspaniałe kończące je gale - to właśnie je wspominam chyba najmilej, gdy wszyscy wyróżnieni są zapraszani na środek i okazuje się że praktycznie nikt nie został na miejscach. To pokazuje, jak wyjątkowe jest nasze gimnazjum i jak wpływa na młode osoby, które dążą do samorozwoju i samodoskonalenia.

- Kim chciałabyś zostać w przyszłości?

K.G. - Tu odpowiedź jest prosta, gdyż planuję to od piątej klasy podstawówki. Obecnie uczę się w technikum architektoniczno-budowlanym w Warszawie, a po ukończeniu szkoły wybieram się na politechnikę na wydział architektury, ale jako osoba lubiąca się uczyć, zamierzam studiować jeszcze wzornictwo przemysłowe na ASP. Na tym nie zamierzam kończyć, ale to już kwestie poboczne. W przyszłości chcę również podróżować, to nasza szkoła rozbudziła we mnie chęć do poznawania świata i siebie. I za to wszystko chciałabym z całego serca podziękować wszystkim, którzy się do tego wszystkiego przyczynili!

Wywiad przeprowadziła Maxymedialna Wiktoria Misiak, kl. 1b

 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa