Założenia ogólne Matematyka Eksperymenty - chemia Eksperymenty - biologia Eksperymenty - badamy Świat Programowanie Robotyka Język angielski Szkolna Telewizja Internetowa

Projekt Błońskie szkoły Kompetencji

Eksperymenty - biologia

W ramach projektu ”Błońskie szkoły kompetencji” nasza szkoła realizuje zajęcia z przyrody i biologii. Ich celem jest popularyzowanie nauk przyrodniczych i biologicznych, zachęcenie uczniów do stawiania pytań i realizacji swoich pomysłów. „Młodzi odkrywcy” to nieustraszona grupa z klasy 4. Dla nich nie ma rzeczy  trudnych, błyskawicznie  wykonują swoje zadania, modyfikują, powtarzają i świetnie się przy tym bawią. Ich pomysłowość nie zna granic. Preparaty mikroskopowe i ich wykonanie nie mają dla nich tajemnic. Nasi uczniowie zrobili je ze wszystkiego co znaleźli m.in.  kurzu i martwych owadów. Badanie właściwości wody wywołało mały potop w sali. Oglądając skrzydełko kurczaka poznawali budowę mięśni i ich działanie. Wszystko  robią z wielkim zaangażowaniem i ciekawością. Uczniowie klas starszych również angażują się w realizacje zadań: wykonywali chromatografię bibułową – rozdzielanie barwników w roślinach, markerach itp., preparaty mikroskopowe, wykonywali badanie czystości powietrza. Swoje pasje badawcze w dziedzinie nauk przyrodniczych rozwijają również uczniowie klas I-III.  W realizacji planów młodych badaczy bardzo pomaga sprzęt, który dzięki projektowi udało się zakupić – np. mikroskopy lub  zestawy do prowadzenia różnych badań i doświadczeń. Nadchodząca wiosna pozwoli na prowadzenie badań i doświadczeń w terenie. Przed nami jeszcze wiele spotkań, które mam nadzieję przyniosą nam ciekawe pytania  i odpowiedzi oraz  dobrą zabawę.