Założenia ogólne Matematyka Eksperymenty - chemia Eksperymenty - biologia Eksperymenty - badamy Świat Programowanie Robotyka Język angielski Szkolna Telewizja Internetowa

Projekt Błońskie szkoły Kompetencji

Matematyka

Matematyka jest piękna. Zajęcia projektowe pokazują, że można się jej uczyć inaczej. Wykorzystanie zabaw, gier, aplikacji pozwala uczyć przez zabawę. W 17 grupach uczniowie na wszystkich poziomach rozwijają swoje kompetencje matematyczne.

Są zajęcia wyrównacze dla tych ,którzy tego potrzebują. Uczniowie zdolni uczestniczą w zajeciach rozwijających. Uczniowie klas VIII przygotowują się do egzamniu.

Jedną z form pracy z uczniami młodszymi jest zabawa Kartami Grabowskiego.

Zajęcia rozwijajace wklasie IIA i IIB.

Na tych zajęciach  ćwiczymy logiczne myślenie za pomocą łamigłówek i nietypowych zadań.

Rysowanie przestrzenne figur bardzo potrzebne jest w klasach starszych do wyobrażania sobie tych elementów , których nie widać.W tym celu za pomocą klocków, układaliśmy różne budowle, a następnie na kartce w kratkę rysowaliśmy to co widać z góry. Na każdym kwadraciku zapisywaliśmy ile klocków znajduje się pod każdym z nich.Kolejnym etapem było zaznaczanie kolorów widzianych klocków w odpowiednim układzie.

Na zajeciach projektowych uczymy się matematyki inaczej. Tym razem z aplikacją Nearpood. Bardzo to lubimy, a najbardziej  TimeTo Climb. Wspinaczka pod górę i rozwiązywanie zadań matematycznych, to fajna zabawa. Dzięki aplikacji wszyscy równocześnie rozwiązują zadania.

Na tych zajęciach przy pomocy Schubitrix układamy działania matematyczne w zakresie 4 działań.Zobaczcie jak sobie radzimy.