Wspomnienia

Dzień patrona 2013

W dniu 21 marca w zorganizowano Dzień Patrona. W tym roku szkolnym myśl przewodnia to: Maksymilian - czyli wykorzystać młodość, aby zdobyć wiedzę. Poznawanie osoby Patrona jest dla naszej szkoły szczególnie ważne z wielu powodów. Maksymilian studiował filozofię, teologię i języki, ale miał wielkie uzdolnienia matematyczne i techniczne. Kiedy zaczął rozmyślać o podróży w kosmos, a potem zaprojektował etereoplan, koledzy nadali mu nawet pseudonim „Szalony Maks”.

Marzenia o przekraczaniu granic towarzyszyły Maksymilianowi przez całe życie. Etereoplan nie powstał - przełożeni uznali, że doktor filozofii powinien zapomnieć o lotach w kosmos. Posłuszny zakonnik porzucił młodzieńcze marzenie, ale wielokrotnie przekraczał granice niemożliwego.

Ze względu na ogromną wiedzę i zdolności ojca Maksymiliana w ramach Dni Patrona odbył się Festiwal Nauki. W szkole królowały nauki ścisłe.

Uczniowie wykonywali różne zadania:

- w ramach życia w zgodzie z naturą zbudowali makietę placu zabaw z surowców wtórnych

- zbudowali model pojazdu latającego

- przygotowali gazetę

-rozwiązywali różne zadania związane z naukami ścisłymi

- wybrali mistrza nauk ścisłych w turnieju „Jeden z dziesięciu”.

W ten sposób wszyscy mogli pójść śladami ojca Maksymiliana - rozwijać swoje siły twórcze i doskonalić wiedzę, bez której trudno jest coś osiągnąć.

Teresa Wojciechowska