Wspomnienia

Młodzi- zdolni

W dniach od 18.02 do 22.02 2013 r. w Gimnazjum nr 2 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu odbyła się druga edycja „Tygodnia Talentów”. Uczniowie naszej szkoły mogli prezentować swoje pasje. Różnorodność talentów była ogromna. Młodzież grała na instrumentach, śpiewała, dzieliła się z nami swoimi wierszami i opowiadaniami. Pojawiło się również wiele prac plastycznych i fotografii, a nawet słodkości i... biżuterii. Co powiedzieli o swoich zainteresowaniach i twórczości młodzi ludzie? Oto kilka wypowiedzi:

Na pytanie: Jak zaczęła się twoja przygoda z muzyką?

Robert z kl.IIb odpowiedział: Muzyką zajmuję się od około roku. Zaczęło się od rozmowy z kolegą, z którym nagraliśmy cover, wrzuciliśmy na YouTube. Myślałem, że nic z mojej twórczości nie wyniknie, ale okazało się, że z czasem to, co robię zaczynają zauważać inni. Zaprezentowanie się przed wszystkimi po raz pierwszy jest trudne, ale naprawdę warto zaryzykować i pokazać na co nas stać.

Z kolei Karol z kl. Ic usłyszał pytanie: Jesteś w pierwszej klasie, nie bałeś się, że twoja twórczość - poezja zostanie wyśmiana lub źle zrozumiana?

Karol: Gdy tylko dowiedziałem się o Tygodniu Talentów postanowiłem wziąć w nim udział. Nie bałem się krytyki. Kiedy prezentowałem swoje wiersze na konkursach, spotykałem się z miłymi komentarzami. Teraz było podobnie. Wielu uczestników Tygodnia Talentów dodawało często, że oprócz stresu związanego z występem na forum szkoły, odczuwali satysfakcję z tego, że mogą zaprezentować się z innej strony, pokazać, że mimo wszystko mają pasje i dążą do zrealizowania swoich marzeń.

Nic więc dziwnego, że Tydzień Talentów cieszy się w Gimnazjum nr 2 dużą popularnością. To dzięki tej imprezie poznajemy siebie na nowo i mamy możliwość podziwiania ciekawych prac.

Weronika Kurlej