Nawigacja

Wiadomości

Wspólny projekt z uczniami z Wilna Otwarcie sali gimnastycznej Festiwal nauki 2010 Dzień języków obcych 2010 Projekt „Das Bild der Anderen” TEATRALNY MAKSYMILIAN Młodzi- zdolni Comenius - podsumowanie Nutka poliglotka Dzień patrona 2013 Sukcesy naukowe na szczeblu wojewódzkim „Obraz Innych“ – projekt internetowy Rajd Palmiry - Roztoka Gala talentów Olimpiada przedszkolaków Konkurs matematyczny "Mały Euklides" Podsumowanie roku 2012/2013

Wspomnienia

Dzień języków obcych 2010

Dzień Języków Obcych to już tradycja w naszej szkole. W tym roku szkolnym w programie naszego święta znalazł się Festiwal Piosenki, prezentacja znanych obiektów oraz przedstawienie teatralne. Uczniowie śpiewali piosenki grup The Beatles, Abba czy też rosyjski utwór  „Biełyje Rozy”, czym raz po raz wywoływali gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Zaprezentowali też prace plastyczne, ukazujące ciekawe budowle i obiekty. Przodowały elementy brytyjskie, ale nie zabrakło też niemieckiego Volkswagena, zbudowanego w niezwykle dowcipny sposób na hulajnodze. Brawa dla pomysłodawcy!

     Naszą wesołą zabawę zakończyło przedstawienie teatralne. Uczniowie klasy 3A przedstawili „Czerwonego Kapturka”- oczywiście w wersji oryginalnej, czyli w języku niemieckim. Inscenizacja była krótka, ale młodzi aktorzy najlepiej wiedzą, ile pracy trzeba było włożyć w przygotowanie nie tylko samego przedstawienia, ale i pomysłowej scenografii. Stroje również przygotowali sami aktorzy,. Tylko Marcin – wilk –skorzystał z pomocy uzdolnionej plastycznie koleżanki, która specjalnie dla niego stworzyła głowę zwierzęcia z kartonu.  Poszczególne scenki zrozumieli chyba wszyscy, również ci, którzy nie mają kontaktu z językiem niemieckim albo dopiero zaczęli się go uczyć. Mamy nadzieję, że „Rotkäppchen” spodobał się uczniom klas młodszych i że „Grimmtheater”, któremu dała początek wspaniała grupa trzecioklasistów, będzie dalej istniał, bawił i zachęcał do nauki języka niemieckiego.

W przedstawieniu wzięli udział następujący uczniowie klasy 3A:

Rotkäppchen(Czerwony Kapturek)       - Bartek Borkowski

Oma(Babcia)                                             - Ada Malik

Mutter(mama)                                           - Kasia Radziwonka

Wolf(wilk)                                                   - Marcin Grzegórski

Jäger(myśliwy)                                         - Waldek Wojtas

Notarzt(pogotowie)                                 - Agnieszka Grzelczak

Erzähler(narrator)                                    - Karolina Misiak

Scenografia                                              - Kasia Radziwonka

Opracowanie                                           - P. Jolanta Pleban

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa