Nawigacja

Wiadomości

Wspólny projekt z uczniami z Wilna Otwarcie sali gimnastycznej Festiwal nauki 2010 Dzień języków obcych 2010 Projekt „Das Bild der Anderen” TEATRALNY MAKSYMILIAN Młodzi- zdolni Comenius - podsumowanie Nutka poliglotka Dzień patrona 2013 Sukcesy naukowe na szczeblu wojewódzkim „Obraz Innych“ – projekt internetowy Rajd Palmiry - Roztoka Gala talentów Olimpiada przedszkolaków Konkurs matematyczny "Mały Euklides" Podsumowanie roku 2012/2013

Wspomnienia

Rajd Palmiry - Roztoka

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas trzecich. Rajd miał na celu zapoznanie się z wybranymi miejscami Pamięci Narodowej oraz integrację grupy uczniowskiej. Trasa przebiegała od Palmir, gdzie zapoznaliśmy się z historią tego miejsca. Dalej szlakami, czerwonym, następnie zielonym do mogiły powstańców 1863 r. Leżą w niej powstańcy z Puszczy Kampinoskiej z oddziału „Dzieci Warszawy”, którzy pod dowództwem mjr. Walerego Remiszewskiego. Stoczyli 14 kwietnia 1863r. nierówny bój z rosyjskimi oddziałami. Następnie maszerowaliśmy szlakiem żółtym do Wierszy, które też są miejscem pamięci, ale już z okresu walk partyzanckich drugiej wojny światowej. Później szlakiem czerwonym dotarliśmy do Roztoki, skąd zabrał nas gminny autobus.

Na trasie rajdu uczestnicy wykonywali wyznaczone zadania z matematyki związane z koniecznością podjęcia czynności praktycznych. Zapoznali się z wybranymi zagadnieniami survivalu takimi jak dokonywanie pomiaru odległości, obliczanie wysokości drzewa oraz odczytywanie mapy. Okazało się, że w survivalu też jest matematyka. Uczniowie rozszyfrowywali informacje i dokonywali obliczeń tematycznie związanych z lasem. Pogoda mogła być lepsza, komary szalały, ale nie narzekamy. Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu za dowiezienie nas do Palmir i odebranie z Roztoki.

 

Agnieszka Rutkowska

Marek Bytoński

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa