Nawigacja

Wiadomości

Wspólny projekt z uczniami z Wilna Otwarcie sali gimnastycznej Festiwal nauki 2010 Dzień języków obcych 2010 Projekt „Das Bild der Anderen” TEATRALNY MAKSYMILIAN Młodzi- zdolni Comenius - podsumowanie Nutka poliglotka Dzień patrona 2013 Sukcesy naukowe na szczeblu wojewódzkim „Obraz Innych“ – projekt internetowy Rajd Palmiry - Roztoka Gala talentów Olimpiada przedszkolaków Konkurs matematyczny "Mały Euklides" Podsumowanie roku 2012/2013

Wspomnienia

„Obraz Innych“ – projekt internetowy

Od kilku miesięcy my, uczniowie Gimnazjum nr 2, korespondujemy i wymieniamy się różnymi ciekawymi informacjami na temat naszej szkoły i miasta z grupą uczniów z francuskiego miasta Freyming Merlebach. Z początku może się to wydawać nieprawdopodobne, jak my, polscy uczniowie dogadujemy się z uczniami z Francji. Pamiętajmy jednak, że żyjemy w dobie Internetu, a na łatwe komunikowanie się pozwala nam znajomość języków obcych - w tym przypadku języka niemieckiego.

Wszystko zaczęło się od kilku krótkich filmików, które uczniowie z obu grup opublikowali w sieci na platformie Edmodo. W mniej lub bardziej wyszukany sposób przedstawialiśmy się w nich i opisywaliśmy swoje zainteresowania. Brzmi ciekawie, prawda? Jeszcze ciekawszym zajęciem było „dopasowywanie” autora filmiku do wykonanego przez niego kolażu. Zajęło nam to około miesiąca czasu i choć efekty może nie powalały na kolana, to byliśmy dumni ze swojej pracy.

W międzyczasie nadeszły Święta Bożego Narodzenia... uczniom z Francji zaprezentowaliśmy nasze talenty wokalne śpiewając "Rudolph mit der roten Nase", czyli niemiecką wersję piosenki o czerwononosym reniferze, którego chyba nie muszę przedstawiać. W zamian za ten krótki film mogliśmy dzięki naszym dwóm koleżankom poznać oryginalny francuski przepis na  świąteczne ciasteczka, a także zobaczyć zimową wersję „Gangnam Style”.

Nawet w ferie zimowe nie mogliśmy narzekać na nudę - na Edmodo.com rozwiązywaliśmy przeróżne quizy i zagadki, a także sami je wymyślaliśmy. Jedno z pytań dotyczyło prezydenta Polski, następne - jednej z francuskich potraw, tak więc każdy mógł wykazać się swoją wiedzą w wielu dziedzinach.

Kolejnym etapem jest obalanie stereotypów o Polsce i Francji. Przedstawiamy je w postaci animowanych filmików (Francuzi) oraz komiksów i zdjęć (Polacy). Efekty naszej wspólnej pracy znajdują się na platformie Edmodo. Prace nad nimi wciąż trwają, więc ten etap nie jest jeszcze zakończony.

Myślę, że projekt „Das Bild der Anderen” jest ciekawym sposobem na naukę języka niemieckiego. Jako uczniowie możemy znaleźć praktyczne zastosowanie naszej wiedzy, ale także poznać nowych ludzi i po prostu dobrze się bawić.

 

Aleksandra Maria Chojnacka

kl. 1A G2 w Błoniu

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa