Wspomnienia

Otwarcie sali gimnastycznej

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej – 17 września 2009r. było przełomowym momentem w historii naszego gimnazjum. Lekcje wychowania fizycznego miały od tej pory odbywać się na miejscu i to w jakże „pięknych okolicznościach przyrody”. Wszyscy ogromnie ucieszyli się, że nie będzie już wypraw na Olymp, na boiska do innych szkół. Może dlatego uroczystość otwarcia sali była tak piękna i radosna, aczkolwiek również z odrobiną nostalgii i wspomnień.

W związku z tym, iż uroczystość odbyła się we wrześniu, wspominaliśmy sportowców, którzy polegli podczas II wojny światowej. Przypomnieliśmy sylwetki między innymi Janusza Kusocińskiego czy Heleny Marusarzówny. Potem były podziękowania dla wszystkich tych, którzy sprawili, iż powstała ta piękna hala. Dziękowaliśmy trzem kolejnym burmistrzom Błonia, panu Trenerowi Karlickiemu, władzom gminy i wszystkim naszym dobroczyńcom. Pani dyrektor obrazowo opowiedziała, jak przebiegała budowa najpierw łącznika, a potem samej sali.  Wreszcie nastąpił punkt kulminacyjny – uroczyste przecięcie wstęgi.

Na koniec nastąpiło prawdziwe show – uczniowie przemaszerowali z ogromną ilością pucharów, jakie zdobyliśmy na różnych zawodach sportowych podczas tych lat funkcjonowania gimnazjum bez sali gimnastycznej. Było na co popatrzeć! Obyśmy zdobywali ich równie dużo, a nawet więcej, gdy już będziemy na stałe korzystać z naszej pięknej sali gimnastycznej…

Piękną uroczystość zakończyła krótka część artystyczna – występ naszych dwóch uczniów grających na trąbce i saksofonie oraz pokaz tańców w wykonaniu grupy Brawko.