Nawigacja

Wiadomości

To miejsce na naszej stronie przeznaczamy dla absolwentów.

Nasi absolwenci

To miejsce na naszej stronie przeznaczamy dla absolwentów.

                                                                                                                   

 Zachęcamy wszystkich naszych absolwentów. Opowiedzcie nam o sobie. Bardzo chętnie poznamy losy tych, którzy tworzyli z nami tę szkołę. Miło nam będzie również poznać dążenia i marzenia tych, którzy opuścili nasze mury niedawno.

Łukasz absolwent 2003

Łukasz absolwent 2003

Naukę w gimnazjum wspominam bardzo dobrze. Fantastyczni ludzie, uczniowie i nauczyciele, świetna Pani Psycholog. Każdy z nas pracował nad niepowtarzalną atmosferą, którą sobie nawzajem tworzyliśmy. Wspominam wiele wycieczek, które nas integrowały, wspólne pikniki, rajdy rowerowe czy nawet wyjazdy na mecze Legii. Kolejnym etapem mojego życia po gimnazjum było trzyletnie Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Błoniu. Następnym i chyba najważniejszym, jeśli chodzi o życiowe decyzje - Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, a tam studia zarówno inżynierskie, jak i magisterskie na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego. Uzupełnieniem były studia podyplomowe na belgijskiej uczelni w Gent, gdzie wydelegował mnie pracodawca. Tam nabrałem wiedzy na temat prowadzenia biznesu. Obecnie myślę również nad doktoratem, jednak to melodia przyszłości. Nie marnując czasu prowadzę okazjonalnie wykłady eksperckie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Zawodowo zajmuję się bierną ochroną przeciwpożarową, głównie w segmencie rafineryjnym. Pomagam dbać o bezpieczeństwo w polskich rafineriach oraz obiektach przemysłowych. W firmie, którą reprezentuję, pełniąc funkcję „Oil & Gas Manager” odpowiadam za wizerunek, sprawy techniczne oraz finansowe.

Zawodowy sukces? Mimo młodego wieku pełnię w firmie bardzo poważną funkcję (takie stanowiska zajmują z reguły osoby bardzo doświadczone), prowadzę wykłady na uczelni, którą chwilę temu ukończyłem, mam możliwość zwiedzania świata w ramach delegacji służbowych.

Mój życiowy sukces to uratowanie podczas wakacji w Egipcie porwanej z Polski piętnastolatki.

 

Krzysztof absolwent 2003

Krzysztof absolwent 2003

Gimnazjum ukończyłem w 2003 roku. Okres spędzony w Gimnazjum nr 2 zapadł mi w pamięć jako czas wypełniony szczęściem oraz wspaniałymi przeżyciami. Miło wspominam całą kadrę nauczycielską, która zawsze wyciągała do nas pomocą dłoń, nawet w najdziwniejszych sytuacjach. Nigdy nie zapomnę o sukcesach w koszykówce jakie udało nam się wtedy osiągnąć, jak również o ludziach, których tam poznałem. Po ukończeniu gimnazjum uczęszczałem do XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie, gdzie już nigdy nie doświadczyłem tak wspaniałej atmosfery. Następnym etapem w mojej edukacji były studia informatyczne na Politechnice Warszawskiej,  w trakcie których ukończyłem również I stopień kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie na co dzień zajmuję się prowadzeniem własnej firmy świadczącej usługi wytwarzania oprogramowania. W wolnym czasie zajmuje się sportem motorowym, jakim jest drifting. 

Martyna absolwentka 2003

Martyna absolwentka 2003

Jestem absolwentką drugiego rocznika, które tworzyło nowy rodzaj szkoły jakim stało się gimnazjum. Ponieważ wcześniej uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 4, widziałam jak ta szkoła się rozrasta i nabiera wiatru w żagle. Przyjaźnie zawarte w ciągu tych trzech lat pozostały do dziś. W czasie pobytu w gimnazjum tańczyłam taniec towarzyski, potem dostałam się klasy o profilu artystyczno - kulturowym w XL LO im. Stefana Żeromskiego w Warszawie, które do dziś jest w czołówce rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Następnym etapem były studia marketingowe oraz liczne kursy i szkolenia taneczne o profilu instruktorskim. Dzisiaj wraz Krystianem Krzemińskim, również absolwentem Gimnazjum nr 2 prowadzę miejsce do tańca i fitnessu Dance Team Błonie w budynku I LO im. Wł. Broniewskiego, skupiające się na promowaniu ruchu i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców naszego miasta.

Agata absolwentka 2004

Agata absolwentka 2004

Gimnazjum ukończyłam w 2004 roku, wspomnienia mam bardzo miłe. Miałam bardzo fajną klasę i wychowawczynię Panię Agnieszkę Walczak - Baśkiewicz. Nasze Gimnazjum zawsze było bardzo aktywne, braliśmy udział w wielu konkursach i zawodach. Pamiętam nawet, że przed zapadnięciem decyzji o wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej odbyła się u nas w szkole debata z udziałem Wojciecha Manna.

Po ukończeniu gimnazjum uczyłam się w LO im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Warszawie, a później studiowałam przez rok sinologię w Poznaniu. Następnie zdecydowałam się na studia prawnicze języku chińskim na uniwersytecie Fudan w Szanghaju. Po otrzymaniu stypendium rządu chińskiego na studia magisterskie kontynuuję studiowanie prawa w języku chińskim oraz pracuję w firmie YuuZoo, zajmującej się produkcją gier komputerowych.

 

Martyna absolwentka 2004

Martyna absolwentka 2004

Pomimo, że nie zawsze było łatwo to dostrzec chodząc do szkoły od poniedziałku do piątku, z perspektywy mogę z całą pewnością stwierdzić, że lata gimnazjum były najfajniejszym okresem mojego dorastania. Wiadomo, że czas ten nie należy do najłatwiejszych, jednak atmosfera tego miejsca pozwoliła mi spędzić tam naprawdę dobre chwile. W sposób szczególny doceniam kameralną atmosferę, indywidualne podejście do każdego ucznia i wyróżniającą się ofertę edukacyjną. Szkoła wspierała moją aktywność w lokalnym klubie sportowym L.K.S. OLYMP Błonie, dzięki czemu udało mi się uzyskać tytuł wicemistrzyni Polski w biegu na 600 m. Od tamtego czasu minęło już kilka dobrych lat. Obecnie jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikantką radcowską i pracuję w jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Myślę, że Gimnazjum nr 2 miało swój duży udział nie tylko w tym, czym się dziś zajmuję, ale także jakim człowiekiem jestem.

Jarek absolwent 2004

Jarek absolwent 2004

Mam 27 lat, ukończyłem naukę w Gimnazjum 10 lat temu. Jestem producentem telewizyjnym. Gimnazjum było zawsze dla mnie miejscem szczególnym, ponieważ kiedy się tam jeszcze uczyłem, znajdowała się tam także szkoła podstawowa, do której chodziłem nie tylko ja, ale także moje rodzeństwo. W czasie mojej nauki w gimnazjum zajmowałem się reklamami, teledyskami, zdjęciami do magazynów - w większości z nich brałem udział przed kamerą, co pozwoliło mi zrozumieć, czym chcę się zajmować w przyszłości i taki cel właśnie sobie wyznaczyłem - międzynarodowa produkcja medialna. Pierwszymi krokami do sukcesu były języki obce, w czym niezwykle pomogli mi nauczyciele naszego gimnazjum - w szczególności Pani Monika Nowik oraz Pani Jolanta Ciesielska-Pleban, które wspaniale przygotowały mnie do klasy językowej w XLLO im. Stefana Żeromskiego w Warszawie, ale także wielu innych nauczycieli - Pani Teresa Jarkowska, Dorota Ambroziak i wielu innych.

Po ukończeniu liceum wciąż trzymałem się mocno planu i wyjechałem studiować Film i Media do Manchesteru w Anglii. Po skończeniu studiów zacząłem swoją pracę w produkcji telewizyjnej i podróżowanie po świecie. W chwili obecnej mieszkam w Londynie, jednak największą zaletą mojej pracy jest to, że jest bardzo nieprzewidywalna, wiec już jutro mogę być w samolocie do Hong Kongu, Abu Zabi, LA czy Waszyngtonu.

Gimnazjum będzie dla mnie zawsze miejscem szczególnym, bo znajduje sie tuż obok mojego domu, który bardzo kocham i uwielbiam do niego wracać, ale także zawsze było wypełnione troskliwymi i serdecznymi nauczycielami, którzy niezwykle poświęcali się swojej pracy i zawsze chcieli dla nas dobrze (no... prawie zawsze, haha). Było to także miejsce, gdzie nawiązały się niektóre z moich największych przyjaźni, które pielęgnuję do tej pory i jestem z nich niezwykle dumny.

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie mi dane odwiedzić nasze gimnazjum i zobaczyć, jak się ono zmieniło przez to ostatnie 10 lat.


 

 

Agnieszka absolwentka 2006

Agnieszka absolwentka 2006

Następnym etapem edukacyjnym było I Liceum Ogólnokształcące w Błoniu, trafiłam (przez zupełny przypadek) do klasy biologiczno-chemicznej. Po szczęśliwie zdanej maturze rozpoczęłam studia licencjackie w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna. Tam skończyłam surdopedagogikę i wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Dzięki uczelni spędziłam około 3-4 miesięcy w pracy z osobami głuchymi w Łodzi i Olsztynie, głównie jako nauczycielka i terapeutka. Doskonaliłam się w szkołach i przedszkolach dla głuchych i niedosłyszących, prowadziłam zajęcia rewalidacyjne dla głuchych, zajęcia logopedyczne oraz imprezy - dyskoteki dla głuchych. Prowadziłam zajęcia w przedszkolach i szkołach integracyjnych dla dzieci z różnymi dysfunkcjami takimi jak autyzm, zespół Aspergera, upośledzenie umysłowe, MPD czy dysfunkcje ruchowe. Przez 1,5 roku prowadziłam zajęcia indywidualne z chłopcem z upośledzeniem umysłowym z stopniu znacznym, autyzmem, schizofrenią dziecięcą i padaczką. Zajęcia miały charakter edukacyjny ich głównym celem było opanowanie podstawowych czynności życiowych takich jak samodzielne jedzenie, picie etc.  Znam język angielski na poziomie B1 oraz język migowy i migany również na poziomie B1. Po obronieniu pracy licencjackiej dostałam się na studia magisterskie, obecnie kończę rehabilitację osób ze sprzężoną niepełnosprawnością. W międzyczasie pracowałam, a zarazem zaliczałam praktyki w Domu Pomocy Społecznej dla osób z upośledzeniem umysłowym oraz zaburzeniami psychicznymi. Pracowałam tam na stanowisku instruktora – terapeuty. Prowadziłam zajęcia dydaktyczne, edukacyjne i rewalidacyjne dla mieszkańców oraz organizowałam im wolny czas. W toku studiów I i II stopnia pracowałam (i pracuję nadal) jako animator dla dzieci. Maluję twarze, skręcam balony, tańczę, śpiewam, recytuję oraz się przebieram. Obecnie pracuję w szkole na stanowisku nauczycielskim. Jestem pedagogiem specjalnym a zarazem wychowawczynią klasy integracyjnej w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Za mój osobisty sukces uważam fakt, że dzieci dzielą się ze mną problemami i bolączkami, potrafią mi zaufać. Moja praca jest moją pasją i każdego dnia czuję, że się spełniam.

Najfajniejsze wspomnienia z gimnazjum to oczywiście wycieczki, przygotowanie programu na Dni Błonia (w tym układanie piosenki), układanie piosenki na Wielkanocny konkurs, ale najlepsze, które rozśmiesza mnie do łez do tej pory było wydarzenie na lekcji religii, kiedy to cały rząd środkowy, w którym siedzieli chłopcy, w ciągu 45 minut przesunął się pod sama tablicę. Robili to bardzo dyskretnie :) 

Ania absolwentka 2006

Ania absolwentka 2006

Ukończyłam gimnazjum w 2006 roku (ponoć, bo nie mam pamięci do dat), nie był to jednak koniec mojej obecności w murach szkoły – nadal staram się odwiedzać znajome kąty, zwłaszcza pewną salę, w której działy się rzeczy dziwne i cudowne jednocześnie. Już wtedy wiedziałam, że będę studiować „coś” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. A „co”, to była już sprawa drugorzędna. Kolejnym moim krokiem było V Liceum Ogólnokształcące im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie – najlepsze w ówczesnych rankingach, jeżeli chodzi o zdawalność na uczelnie medyczne, więc idealne dla mnie. Liceum niesamowite, z tradycjami, z fantastycznymi ludźmi, z gorącą, przeraźliwie słodką herbatą, którą każdy mógł się rano poczęstować, z pianinem na środku i z antresolą, dzięki której nie można było się nigdzie ukryć. W tak zwanym międzyczasie zdecydowałam, że tym „czymś” na WUM-ie będzie farmacja. Nie pozostało mi nic innego niż dostanie się na nią, co wkrótce zrobiłam. Farmacja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym była wyzwaniem, zmuszała do systematycznej nauki, ale pozwoliła na poznanie wielu niesamowitych ludzi, była wybuchowa (dosłownie), pozostawiała ślady na fartuchach, twarzach, dłoniach i naprawdę dziwnie pachniała. Pozwoliła na realizację zamierzonych i tych zupełnie nieoczekiwanych planów. Zaczynałam jako starosta grupy, do niedawna byłam prezesem Koła Naukowego „SPECTRUM” przy Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, z którym zajęłam 5 miejsce w Rankingu Kół Naukowych Studenckiego Towarzystwa Naukowego. W zeszłym roku obroniłam pracę magisterską, na której realizację otrzymałam Mini Grant Studencki. Całkiem niedawno moja praca magisterska została wyróżniona w LI Konkursie Prac Magisterskich Wydziału Farmaceutycznego WUM. Jestem współautorką kilku artykułów naukowych i wkrótce rozpoczynam pracę w jednej z warszawskich aptek. W przyszłości nie wykluczam jednak dalszej kariery naukowej
A najlepsze wspomnienie z gimnazjum? Cóż, konkurencja jest ogromna, ale chyba jednak „cieknący” słoń :) 

Marta absolwentka 2006

Marta absolwentka 2006

Gimnazjum z wielkim żalem ukończyłam w 2006 roku. Po zdaniu egzaminu predyspozycji językowych przez 4 lata uczęszczałam do XXXIV LO im. Miguela de Cervantesa, do klasy dwujęzycznej. Edukacja w tej klasie jest o rok dłuższa ze względu na rok zerowy, kiedy uczyłam się głównie języka hiszpańskiego, który później był językiem wykładowym na większości zajęć. Po liceum przyszedł czas na wybór studiów. Ze względu na to, że bardzo lubiłam rysować, o czym świadczą moje licealne zeszyty, chciałam wybrać kierunek, który będzie w jakiś sposób z tym się łączył. Po dwóch latach w szkole rysunku „Labirynt” oraz zdaniu matury z matematyki, angielskiego i hiszpańskiego trafiłam na kierunek Architektura Krajobrazu na SGGW. Przez czas studiów inżynierskich brałam udział w konkursach i konferencjach międzynarodowych. W 2010 roku obroniłam pracę inżynierską  i zaczęłam studia magisterskie na tym samym kierunku. Po pierwszym semestrze zdecydowałam się wyjechać na pozostałe dwa semestry na wymianę Erasmus do Danii. Obecnie jestem w Kopenhadze, studiuję na Uniwersytecie Kopenhaskim. Próbuję uczyć się języka duńskiego ale akurat w tym nie przewiduję większych  szans na sukcesJ Jestem w trakcie rozsyłania portfolio i szukania praktyk na najbliższe wakacje w biurach projektowych w Kopenhadze. Po wakacjach prawdopodobnie nie pozostanie mi nic innego, jak tylko napisać i obronić pracę magisterską. A później... zobaczymy.

Jeśli chodzi o gimnazjum, to ciężko mi będzie wybrać jedno, najlepsze wspomnienie. Było ich naprawdę wiele.  W pierwszej chwili przyszło mi do głowy nocne jedzenie Nutelli ze słoika z Panią Dorotą Ambroziak w Zakopanem. Właśnie w gimnazjum poznałam też swojego obecnego narzeczonego (wybacz Grzegorz, że wtedy wybrałam Nutellę...). 

Michał absolwent 2008

Michał absolwent 2008

Po ukończeniu gimnazjum kontynuowałem naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Błoniu w klasie o profilu humanistycznym, co spowodowane było moimi zainteresowaniami związanymi z historią i wiedzą o społeczeństwie. Po ukończeniu liceum i zdaniu matury dostałem się na studia dzienne do Akademii Obrony Narodowej w Warszawie na kierunek Bezpieczeństwo Narodowe (specjalizacja bezpieczeństwo militarne). W tym roku bronię licencjatu i mam zamiar rozpocząć zaocznie studia magisterskie. Studia to chyba najlepszy czas mojej edukacji, czego potwierdzeniem może być dwuletnie stypendium za wysoką średnią ocen, które zresztą było moim pierwszym stypendium w życiu. W trakcie studiów udało mi się dostać na pierwsze w historii szkolenie wojskowe na potrzeby korpusu podoficerskiego dla studentów z całej Polski. Był to nie lada wyczyn zważywszy, że było ponad 600 kandydatów, a dostało się niecałe 200. W 2014 roku, po 5 miesiącach szkolenia, udało mi się ukończyć szkołę podoficerską. Obecnie studiuję, a w wolnych chwilach oddaję się swoim pasjom, czyli grze w koszykówkę, czytaniu i recenzowaniu polskiej fantastyki oraz prowadzeniu strony o amerykańskiej drużynie NBA – Memphis Grizzlies. Swoją dalszą karierę zawodową najprawdopodobniej będą chciał związać z wojskiem lub pokrewnymi służbami. Wynika to nie tylko z moich zainteresowań czy kierunku studiów, ale mocnego przywiązania do naszej Ojczyzny, które przekazane mi zostało przez moich rodziców.

Fajnych wspomnień z gimnazjum mam naprawdę wiele, gdyż był to niezwykle barwny i wesoły okres w moim życiu. Jednak gdybym miał podać jedno najważniejsze, to chyba wybrałbym przecinanie wstęgi podczas uroczystości otwarcia naszej sali gimnastycznej w 2008 roku.  Ten przywilej spotkał mnie, gdyż miałem w tamtym czasie zaszczyt pełnić funkcję przewodniczącego Samorządu Szkolnego. 

Karolina absolwentka 2010

Karolina absolwentka 2010

Gimnazjum nr 2 ukończyłam w 2010 roku, następnie uczyłam się w Technikum Ekonomicznym w Zespole Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza, gdzie zdałam maturę i zdobyłam zawód. Obecnie studiuję pedagogikę specjalną ze specjalizacją resocjalizacja. W przyszłości chciałabym pracować w więzieniu lub zostać kuratorem sądowym. Z lat gimnazjalnych najlepiej wspominam nauczycieli, którzy zawsze umieli pomóc, gdy uczeń miał problem.

Piotrek absolwent 2010

Studia... Wybrałem Uniwersytet Warszawski, kierunek socjologia. Zadawano mi słynne pytanie: co po socjologii? Znalazłem na nie odpowiedź po 4 miesiącach studiowania! Brzmiała ona - nic... Dlatego znalazłem pracę i postanowiłem zmienić kierunek. Chciałem wybrać coś ciekawszego, coś przyszłościowego. Obecnie studiuję slawistykę (to nauka o kulturach i językach narodów słowiańskich). Moją specjalizacją jest język słowacki.

Miłe wspomnienia z gimnazjum? Jest ich wiele. Muszę przyznać, że gimnazjum to najlepszy okres w mojej edukacji. Nauczyłem się tam wielu przydatnych rzeczy. Nie chodzi tylko o zajęcia fizyki czy geografii. Gimnazjum nauczyło mnie być towarzyskim, radzić sobie w wielu sytuacjach oraz tego, jak rozwiązywać problemy. Gimnazjum to także mnóstwo znajomych - z wieloma z nich mam kontakt do dnia dzisiejszego.

Uważam, że dzięki umiejętnościom zdobytym w gimnazjum poza lekcjami, w różnych sytuacjach życiowych i towarzyskich, poradziłem sobie na studiach. Chodzi o odważną decyzję zmiany kierunku i znalezienia pracy. Dzięki tym umiejętnościom wybrałem wydział, gdzie panuje doskonała atmosfera. Nie zrobiłbym tego, gdyby nie to wszystko, czego się nauczyłem dzięki Wam! Dzięki zmianie kierunku nareszcie odnalazłem się. Dzięki tej decyzji mam możliwość uczenia się wielu języków - słowacki, czeski, chorwacki, serbski, bułgarski, słoweński. Mogę wyjeżdżać za granicę studiować w ramach programu Erasmus. Mam dodatkową opcję wymiany między slawistycznymi wydziałami.

Na tym wydziale poznałem moją dziewczynę . Jest Serbką. Atmosfera jest świetna, rodzinna. Powiecie - ok, podjąłeś dobrą decyzję. Tak! Zgadza się. Jednak  na moją decyzję miały wpływ sytuacje przeżyte w gimnazjum, które mnie ukształtowały.

 

Zuzia absolwentka 2012

Zuzia absolwentka 2012

Gimnazjum ukończyłam w 2012 roku. Obecnie uczęszczam do Liceum im. Władysława Broniewskiego w Błoniu. Wybrałam kierunek biologiczno-chemiczny i z tą dziedziną wiążę swoją dalszą edukację Jestem bardzo zadowolona z wyboru obu tych szkół. Najbardziej wdzięczna jestem nauczycielom naszego gimnazjum za to, że zakorzenili we mnie chęć nauki języków obcych - zarówno j. angielski, jak i niemiecki prowadzone były na wysokim poziomie, co owocuje do dnia dzisiejszego. Mile wspominam także zajęcia muzyczne. Razem z uczniami z innej klasy stworzyliśmy zespół, zdobyliśmy III miejsce w powiatowym konkursie piosenki europejskiej, braliśmy także udział w różnych imprezach na terenie szkoły. To była świetna zabawa . Obecnie skupiam się na przygotowaniu do matury. Myślę, że gdy dostanę się na wybrany kierunek studiów, warto będzie coś dopisać na ten temat, a na razie to tyle - pozdrawiam wszystkich.

Ania absolwentka 2012

Ania absolwentka 2012

Gimnazjum ukończyłam w 2012 roku, następnie dostałam się do Liceum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie. Po pierwszym roku w klasie o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym zmieniłam klasę, rezygnując z rozszerzonej fizyki na rzecz języka angielskiego. W wakacje uświadomiłam sobie jednak, że studia związane z wybranym profilem nie są moimi wymarzonymi i w trzeciej klasie liceum rozpoczęłam naukę języka hiszpańskiego. Obecnie przygotowuję się do matury, a następnie wybieram się na studia filologiczne lub lingwistyczne. W tym roku zamierzam odwiedzić Hiszpanię, by podszlifować język oraz być może wyjechać za granicę jako wolontariuszka. Nie wiem, jak potoczy się moja kariera zawodowa. Mam wiele pomysłów, bardziej lub mniej zwariowanych, ale wierzę, że uda mi się być w życiu spełnioną osobą, a spełnienie dla mnie wiąże się przede wszystkim z ludźmi. Jeśli chodzi o wspomnienia z lat gimnazjalnych, mam bardzo dużo fajnych - "Dzień Japoński" z kolorowymi smokami (nawet jeszcze pamiętam fragment hymnu Japonii...), Dzień Otwarty w 2012 roku... Przypomniała mi się również pewna luźna lekcja polskiego z Panią Ambroziak z końca roku w trzeciej klasie. Skończyliśmy oglądać film "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" i za przykładem uczniów z filmu weszliśmy na ławki, tylko że my za pozwoleniem :) Tyle przerw, tyle lekcji, wygłupów, śmiechów, emocji... Och, działo się w tej szkole! :) 

Mateusz absolwent 2012

Mateusz absolwent 2012

Po ukończeniu gimnazjum kontynuuję naukę w Technikum Realizacji Dźwięku w Warszawie.  Jestem uczniem klasy trzeciej o profilu technik realizacji nagrań i nagłośnień. Pierwszy egzamin zawodowy mam już z głowy, za rok następny. Obecnie najważniejsze to nauka, masa szkoleń z obsługi konsolet cyfrowych i projektowania systemów nagłośnieniowych. Tak jak w gimnazjum nadal „kręcę gałkami” na konsoli... Podczas ciekawszych imprez w Centrum Kultury lubię wpaść niezapowiedziany i nagle skakać po scenie to z kablem, to z mikrofonem, albo bawić się światłem i znów... kręcić za konsolą.

Od stycznie br. jestem akustykiem zespołu Alligator Bay. W maju mam praktyki zawodowe, jest szansa dostać się do jednej z najlepszych firm w Polsce i obstawiać wszystkie koncerty. Po szkole… myślę, że będę  robić to, co lubię najbardziej, czyli  nagłaśniać koncerty.

Z najciekawszych wspomnień… było tego sporo: napój Helena na każdej prowadzonej imprezie, obowiązkowo szarlotka i pizza po skończonej pracy. Dyskoteki w obecnej pracowni garncarskiej... zawsze gdy w pokoju nauczycielskim ktoś włączał czajnik, to my nie mieliśmy prądu... Nie można również zapomnieć o wielu godzinach spędzonych nad instrukcją od konsoli i uczenia się „jak kręcić, by ukręcić najlepsze brzmienie” i obowiązkowo – wspomnienia z pierwszego apelu. Cała szkoła w sali gimnastycznej, nowy sprzęt, wszyscy na mnie patrzą... i pierwsze sprzężenie mikrofonu - oooooch, ale to było super… zwłaszcza że przy kolumnie stał nikt inny, jak nasz opiekun Pan Adam Łuczak, który po imprezie „podziękował” za chwilowy brak słuchu ;)

 

Wojtek absolwent 2013

Wojtek absolwent 2013

Gimnazjum ukończyłem w 2013 roku. Następnym krokiem w mojej karierze edukacyjnej było podjęcie nauki w Technikum nr 36 im. M. Kasprzaka w Warszawie na profilu technik informatyk. Czas gimnazjum wspominam bardzo przyjemnie, ponieważ to tam poznałem wspaniałych ludzi, z którymi kontakt mam do dzisiaj. Moje gimnazjum pozwalało mi na realizację pasji i hobby, którymi w moim przypadku było muzykowanie. W trakcie nauki poznałem członków naszych pierwszych grup muzycznych. Aktualnie dalej z kolegami z lat gimnazjalnych tworzymy grupę muzyczną reggae i staramy się rozwijać.

Patrycja absolwentka 2014

Patrycja absolwentka 2014

Aktualnie jestem uczennicą pierwszej klasy jednej z najlepszych warszawskich, a również polskich szkół - Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Problemów z dostaniem się tam nie miałam żadnych, jednak obawiałam się, jak prezentuje się mój poziom wiedzy w porównaniu do innych "mądrych dzieci Warszawy". I byłam wręcz zaskoczona, gdy okazało sie, że wychodząc z naszego małego gimnazjum mogę być jedną z najlepszych w klasie. Naprawdę czuję, że umiejętności, które nabyłam, nie poszły na marne, a nasi nauczyciele faktycznie potrafią bardzo dobrze przygotować uczniów do dalszej drogi edukacyjnej. Wybrałam profil biologiczno-chemiczny i trzeba przyznać, że nauki jest sporo, ale trafiłam na świetną grupę 34 osób, które sobie nawzajem pomagają i przy okazji dobrze sie bawią. W mojej nowej szkole dzieje sie bardzo dużo różnorodnych akcji, np. przed świętami Bożego Narodzenia wraz z grupką innych uczniów nagraliśmy słuchowisko. Dochód z jego sprzedaży przeznaczyliśmy na Dom Dziecka w Zabrzu. Sami napisaliśmy teksty, muzykę, siedzieliśmy po kilka dodatkowych godzin w szkole, ćwicząc, grając na instrumentach itd. Wyszło to nam tak dobrze, ze nawet mieliśmy wywiad w radiu, a płyty zostały wypuszczone już nie tylko lokalnie, w Batorym - ale w sklepie internetowym, każdy mógł je kupić. Bardzo często obchodzimy też różne uroczystości patriotyczne np. ostatnio rocznicę Akcji pod Arsenałem. Szkoła dość często organizuje nam spotkania ze znanymi absolwentami Batorego, co tylko motywuje nas do dalszej pracy. Jestem zachwycona Batorym, jednak bardzo często z uśmiechem na twarzy wspominam czasy gimnazjum i tęsknię za historią z Panią Mariolą Kopańską, chemią z Panią Agnieszką Walczak, matematyką z Panią Teresą Wojciechowska, biologią z Panią Anitą Bajor, językiem polskim z Panią Joanną Szymańską i tymi wszystkimi kółkami, za robieniem najlepszych w Polsce projektów z Panią Dyrektor Dorotą Berlińską, za Tygodniem Talentów oraz oczywiście za najlepszymi wycieczkami szkolnymi, m.in. tą niezapomnianą do Włoch! Okres gimnazjum już na zawsze pozostanie jednym z moich najmilszych wspomnień.

Krzysiek absolwent 2014

Krzysiek absolwent 2014

Gimnazjum ukończyłem w 2014 roku. Obecnie uczę się w Warszawie w technikum na kierunku "Technik Realizacji Nagrań i Nagłośnień". Wybrałem ten kierunek dzięki temu, że przez lata gimnazjalne miałem ciągły kontakt z muzyką, towarzyszyła mi ona na każdym szkolnym kroku. Jednocześnie cały czas kształciłem oraz dalej kształcę się muzycznie. Tak jak grałem, gram na fortepianie i gitarze, koncertuję i udzielam się w najrozmaitszych muzycznych projektach. Szkołę wspominam bardzo ciepło. Cóż... szkoła jak to szkoła, bywały nieciekawe sytuacje z ocenami czy rówieśnikami, ale jednak zawsze wszystko kończyło się dobrze, dlatego szkołę wspominam przyjemnie i ciepło. Oceny nie zawsze były najważniejsze, ale udawało się spokojnie łączyć zainteresowania, które szkoła pozwalała mi rozwijać i utrzymywać dobry poziom ocen

Daria absolwentka 2014

Daria absolwentka 2014

Aktualnie uczę się w Zespole Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu w klasie o profilu dziennikarskim. W przyszłości chciałabym studiować psychologię i zostać szkolnym psychologiem. Mój sukces to pisanie artykułów do gazetki szkolnej.

Bardzo trudno jest mi wybrać jedno wspomnienie z gimnazjum. Mam mnóstwo pięknych wspomnień, ale najcieplej wspominam chyba żarty naszej klasy. Może to nic szczególnego, ale dla mnie magiczne były chwile, kiedy ktoś w tłumie krzyczał ,,gołąb” i cała 3b się śmiała, a reszta patrzyła jak na wariatów i nie wiedziała o co chodzi. Do tej pory pamiętam, jak na lekcji polskiego mieliśmy nauczyć się przemawiać i jeden z kolegów wygłosił bardzo barwne przemówienie o gołębiach. Wszyscy, łącznie z Panią Ambroziak, naszą wspaniałą wychowawczynią, pękali ze śmiechu.

Magda absolwentka 2014

Magda absolwentka 2014

Gimnazjum nr 2 ukończyłam w roku 2014. Bardzo mile wspominam moją szkołę - wspaniali nauczyciele, przemili ludzie. Aktualnie uczę się w Zespole Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza na profilu dziennikarskim.

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa