O mnie Mój przedmiot : Matematyka Jak będziesz oceniany na lekcjach matematyki? Humor, anegdoty, aforyzmy Wzory, które należy znać

Wojciechowska Teresa

Humor, anegdoty, aforyzmy

Aforyzmy o matematyce

"Oprócz matematyki nie istnieje żadna niezawodna wiedza z wyjątkiem tej, która wywodzi się z matematyki."

ROBERT REKORD
"Matematyka jest miarą wszystkiego"
ARYSTOTELES
"Twierdzenia matematyczne uważane są za prawdziwe, ponieważ w niczyim interesie nie leży, by uważać je za fałszywe."
MONTESKIUSZ
"Matematyk naprawdę dobrze zna jakieś pojęcie gdy zapomni jego definicję, a mimo to umie je stosować."
ROMAN SIKORSKI
"Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata."
ROGER BACON
"Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej."
ALBERT EINSTEIN
"To co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz."
GEORG LICHTENBERG
"Bieda przeczy matematyce; gdy się ją podzieli na więcej ludzi, nie staje się mniejsza."
GABRIEL LAUB
"Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat."
GALILEUSZ
"Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych."
ERNST MACH
"W każdej nauce jest tyle prawdy, ile jest w niej matematki."
IMMANUEL KANT
"Matematyka wyposaża nas w coś, jakby nowy zmysł."
CHARLES DARWIN
"Małżeństwo ze stanowiska matematycznego jest równaniem o dwóch niewiadomych."
SEWERYN EUGENIUSZ BARBAG
"Celem obliczeń nie są same liczby, lecz ich zrozumienie."
R. W. HAMMING
"Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak."
JEAN FABRE
"Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę."
HUGO STEINHAUS