O mnie Klasa 5 - nauczanie zdalne Klasa 4 - nauczanie zdalne Klasa 7 - nauczanie zdalne Klasa 8 - nauczanie zdalne Klasa 6c - nauczanie zdalne Klasa 6f - nauczanie zdalne Zasady oceniania Projekty, konkursy, prace dodatkowe Niemiecki w sieci Album fotograficzny

Jolanta Ciesielska-Pleban

Zasady oceniania

Przedmiot:    Język niemiecki

Nauczyciel:   mgr fil. germańskiej Jolanta Ciesielska-Pleban, nauczycielka dyplomowana

Na lekcji języka niemieckiego powinnaś/powinieneś posiadać podręcznik (podczas lekcji wystarczy jeden na stoliku), zeszyt przedmiotowy, zeszyt ćwiczeń, teczkę na materiały dodatkowe, kredki, flamastry.

Ocenianie bieżące obejmuje wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie tekstu ze zrozumieniem, umiejętność pisania prostych tekstów, sprawność mówienia.

Podczas lekcji oceniana/oceniany będziesz za:

1. Krótkie prace domowe, odpowiedzi ustne z niewielkiej partii materiału (dialog, wiersz, piosenka), staranne prowadzenie zeszytu przedmiotowego, realizację prac projektowych, aktywność na lekcji;

2. Kartkówki, odpowiedzi ustne z trzech ostatnich lekcji, dłuższe wypowiedzi pisemne zadane jako praca domowa lub realizowane w ramach pracy na lekcji;

3. Prace klasowe, odpowiedzi ustne obejmujące większą partię materiału, np. materiał z całego rozdziału lub z całego semestru.

Prace pisemne oceniane będą punktowo, punkty przeliczane będą na procenty i ocena wystawiana będzie zgodnie z zasadami przyjętymi w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania.

Oceniana będzie Twoja aktywność na lekcji. Zdobyte podczas semestru „plusy” zostaną przeliczone na ocenę:

4 plusy – dobry

5 plusów – bardzo dobry

10 plusów    - celujący!

Za trzy minusy otrzymasz ocenę niedostateczną - tego bym nie chciała, Ty pewnie też nie :)

W przypadku nieobecności powinieneś zaliczyć prace obowiązkowe (uzgodnij to z nauczycielem), w przeciwnym razie otrzymasz ocenę niedostateczną.

Ocenę celującą możesz otrzymać, jeśli bardzo dobrze opanowałeś całość materiału, Twoje wypowiedzi pisemne i ustne są pełne, pewne, ciekawe, kreatywne, słownictwo jest bogate, poprawnie używasz trudniejszych struktur gramatycznych. Na lekcjach jesteś aktywny, angażujesz się w prace projektowe, własnej inicjatywy wykonujesz ciekawe, kreatywne prace dodatkowe.

Wymagania dla uczniów posiadających opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ustalane będą w każdym przypadku indywidualnie.

PSO dla kl. 5

PSO_kl._5.docx