O mnie Język angielski Klasy 8 nauczanie zdalne Klasy 5 - nauczanie zdalne klasy 6 - nauczanie zdalne

Nowik Monika

Klasy 8 nauczanie zdalne

Zadania na 19.03

Witam,
oto plan na tzrecią, ostatnią lekcję w tym tygodniu.
zeszyt ćwiczeń repetytorium - strona 46 - ćwiczenia 7 i 8
strona 47 - ćwiczenia 1,2,3,4,5,6
Repetytorium - podręcznik str 90 - ćw.1
w mojej zakładce na stronie szkoły są ćwiczenia powtórkowe przed egzaminem,proszę poćwiczyć.

Zadania na 16.03

Witam,
przesyłam zadanie na dziś ,będzie ocenione po powrocie do szkoły więc proszę napisać na kartkach.
Napisz maila po angielsku do kolegi i poinformuj go ,że jesteś na wycieczce w Londynie.
Poinformuj jakim środkiem transportu dostałeś się do Anglii i jakimi środkami poruszacie sie po Londynie.Napisz o rodzaju zakwaterowania i gdzie mieszkacie.Poinformuj co zwiedziliście do tej pory i jakie sa kolejne plany zwiedzania.Opisz pogodę.
Mail powinien mieć od 50 do 120 słów.

Pozdrawiam
proponuję poczytać w internecie artykuły pt ,,Co zobaczyć w Londynie - pomoże wybrać miejsca o których napiszecie w mailu.
Pozdrawiam

Zadania na 17.03

Repetytorium - zadania ,podręcznik str 86
Zad.1
prosze opisać zdjęcie nr 3 - w zeszcie ( zgodnie ze wskazówkami z lekcji na ten temat )
Zad.2
Prosze dobrać wyrazy z ramki do definicji poniżej
( pamiętajcie po każdym Unicie jest słownik angielsko polski ,gdybyście zapomnieli jakiegoś słówka )
Zad.3
Wolne miejsca w tekście proszę uzupełnić podanymi w poleceniu wyrazami.
Zad.4a
Dopasuj znaki ostrzegawcze do miejsc.
Zadania wykonujemy w zeszycie.

Zadania przygotowujące do egzaminu