Nawigacja

Wiadomości

  • Warsztaty
    16.11.2015 Naszą szkołę odwiedziła ostatnio kolejna interesująca osoba. Tym razem była to Pani Redaktor Elżbieta Sokołowska. Pani Elżbieta rozmawiała z nami o dziennikarstwie, opowiedziała nam o swoich doświadczeniach w tym zawodzie. Obecnie jest freelancerką  (w języku polskim wolny strzelec  – osoba pracująca bez etatu, realizująca projekty na zlecenie, najczęściej specjalizująca się w danej dziedzinie), pisze głównie dla czasopisma Głos Nauczycielski (ostatnio o naszej Maksymiliadzie), ale dawniej bywała zarówno redaktorką naczelną, jak i sekretarzem różnych redakcji, prowadziła też własną gazetę. Podczas zajęć dostaliśmy wiele cennych wskazówek dotyczących pisania artykułów. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest tytuł i jak ważne jest pierwsze zdanie - mają one zachęcić czytelnika do przeczytania tego, co przygotowaliśmy. Przez całe spotkanie zarówno jego uczestników, jak i Pani Elżbiety nie opuszczał dobry humor. Zajęcia były bardzo wartościowe, sądzę, że wszystkim bardzo się podobały.
    Aleksandra Nowak, kl. 3b

     
  • Wyniki Konkursu multimedialnego z biologii

    Wyniki Konkursu multimedialnego z biologii

    Najlepsze prace

    Kl I

    1. Kopczyński Jacek

    Kl II                                                                                           Kl III         

    1. Skorupska Natalia                                                              1. Łukasińska Weronika

    2. Dumała Ola                                                                                Zdanowska Justyna

    3. Robak Marta                                                                           2. Nowakowska Karolina

                                                                                                          3. Głowacka Zuzia

  • Dzień dziecka

    Dzień dziecka

    Wszystkim "dzieciom" z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego. Impreza szkolna po trzeciej lekcji. Dobrej zabawy.

  • Spotkanie
    08.11.2015 Spotkanie z Ryszardem Szurkowskim
    W miniony piątek w błońskim Centrum Kultury odbyło się kolejne ciekawe spotkanie, tym razem z najbardziej utytułowanym polskim kolarzem, dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim oraz czterokrotnym medalistą mistrzostw świata, panem Ryszardem Szurkowskim. Swą obecnością zaszczycił nas także pan Andrzej Bławdzin, przyjaciel Ryszarda Szurkowskiego, również dawny kolarz, zwycięzca Tour De Pologne (1967), olimpijczyk z Tokio i Meksyku, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, a przy tym mieszkaniec naszego miasta.
    Przywitał i przedstawił naszych gości dyrektor Centrum Kultury pan Dariusz Sitarski, a później rozpoczęła się bardzo inspirująca oraz pouczająca rozmowa o początkach przygody obu panów z kolarstwem. Pan Szurkowski opowiadał nam między innymi o swoim pierwszym występie w najbardziej wtedy znanym w naszej części Europy Wyścigu Pokoju, zajął wówczas 2 miejsce, a miał tylko 22 lata. Co ważne, Ryszard Szurkowski był samoukiem, który dzięki niezwykłemu talentowi t i pracy zyskał miano najlepszego kolarza-amatora na świecie. Obaj panowie wspominali czasy, gdy występowali na igrzyskach olimpijskich oraz zachęcali nas do uprawiania sportu, jakim jest kolarstwo.
    Kolejnym tematem rozmowy były medale i skromne nagrody, jakie w tamtych czasach dostawali kolarze. Pan Szurkowski pochwalił się swą żółtą koszulką lidera wyścigu, na której nadal widniała „szóstka” - numer startowy naszego wspaniałego gościa. Mogliśmy również zobaczyć medal oraz tęczową koszulkę mistrza świata i medal igrzysk olimpijskich.
    Ostatnim punktem programu były przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum pytania do pana Ryszarda. Dowiedzieliśmy się między innymi o działalności społecznej i politycznej naszego gościa - pan Ryszard Szurkowski był posłem na 
    Sejm i prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Mimo że zakończył sportową karierę, podobnie jak pan Andrzej Bławdzin nie rozstaje się z rowerem, pokonuje wiele kilometrów, obu panów możemy spotkać na trasach rowerowych w naszej okolicy, ale aby takie spotkania były możliwe, musimy sami wsiąść na rowery.
    Marysia Bogucka, klasa 3b
     
    .

     
  • K.KRASOMÓWCZY - NAJNOWSZE WYNIKI !!!

    Wyniki z etapu III  - "Reduta Ordona"- zamieściłam w "Konkursach"!

    Dziękuję Wam wszystkim za spotkanie .  J.Szymańska

  • Ciasto dla konia
    05.11.2015 Kolejny raz klasa III c zorganizowała akcję wspierania adoptowanej klaczy o imieniu Kantata. Na tę okoliczność  rodzice uczniów a także sami uczniowie przygotowali pyszne ciasta, które błyskawicznie zostały sprzedane. Pieniądze uzyskane podczas tego przedsięwzięcia zostaną przekazane schronisku w Korabiewicach. Rodzicom i uczniom, którzy napracowali się, aby przygotować ciasta bardzo dziękujemy.
     
  • Tydzień wycieczek

    Tydzień wycieczek

    W dniach 23-29 maja jest tydzień wycieczek. Tym, którzy jadą do Włoch lub do Barcelony życzymy dobrej zabawy.

    Dla pozostałych proponujemy lekcje, gry i zabawy, wyjazd do Sierpca, ZOO, rajd i grill. Możliwość poprawienia ocen.

    Szczególowy plan i nformacje ukażą sie w dziale - Informacje i  terminy. Obecność uczniów w szkole jest obowiązkowa tak jak w kazdyn dniu lekcji.

  • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY 2010/2011

    SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY 2010/2011

    Szkolny Konkurs Historyczny wygrała uczennica klasy Id ANNA PASKA, która zdobyła 83 punkty na 85 możliwych.

                                                                                            Gratulacje.

    Pozostałe wyniki zostaną ogłoszone wkrótce.                                               

                                                                                                                M. Kopańska-Wyrzykowska

  • Halloween
    03.11.2015 W naszej szkole obchodziliśy Halloween, robiąc plakaty, a także przygotowując małe klasowe poczęstunki. Halloween wzięło się od angielskiego All Hallows Eve, czyli dzień Wszystkich Świętych. W czasach przed Chrystusem Celtowie spotykali się w swoich domach i czekali na przyjście swoich zmarłych znajomych i członków rodziny. Przygotowywali małe poczęstunki dla swoich bliskich, a żeby ich nie wystraszyć światłami, przed domami wystawiali małe lampiony zwane Jack O Lantern. Święto jest obchodzone 31 października.
    Natalia Mika, klasa 3b

     
  • Nagrody
    03.11.2015 11 i 12 września 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Plenerze Malarskim Błonie -  Piękno które mijasz.
    17.10 2015r. odbył się wernisaż wystawy poplenerowej i uroczyste wręczenie nagród.
    Nasi uczniowie otrzymali nagrody:



     

     
    Maciej Gryboś 2c   I miejsce
    Aleksandra Sobczyk 2c   I miejsce
    Magda Toczyńska 3a   II miejsce
    Grażyna Witkowska 2a   III miejsce
    Maja Wiśniewska 2c  III miejsce
    Katarzyna Karlicka 2c  wyróżnienie
  • Nasza korespondencja z Watykanem w 2000 roku

  • Euroweek
    03.11.2015 W dniach 21 - 25 października 2015r. grupa uczennic z naszej szkołypod opieką Pań Anny Gruber-Whybra i Agnieszki Rutkowskiej, uczestniczyła w specjalistycznym obozie językowym Euroweek - Szkoła Liderów. Program EuroWeek obejmuje 4 bloki tematyczne: Praca, praca w grupie, Kierowanie, Kultury świata i Europa: stosunki międzynarodowe. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy Europejskiego Funduszu Młodzieży. Zakwaterowano nas w ośrodku wypoczynkowym w Międzygórzu. Podczas naszego pobytu uczestniczyłyśmy w licznych grach i zabawach rozgrzewających, np. zostaliśmy podzieleni na dwuosobowe grupy, a naszym zadaniem było zaprezentowanie, przed resztą grupy, naszego partnera. Poszerzyłyśmy też naszą wiedzę o innych krajach słuchając prezentacji między innymi na temat Indii, Filipin, Meksyku czy Kenii. Przyjemnym przerywnikiem w zajęciach okazała się wycieczka wraz z wolontariuszami do malowniczego miasteczka Bystrzycy Kłodzkiej i Muzeum Filatelistycznego oraz Kłodzka, gdzie zwiedziliśmy rynek oraz zamek na wzgórzu. Wszystkie zajęcia i warsztaty w których brałyśmy udział wymagały od nas posługiwania się językiem angielskim, który w dzisiejszych czasach jest konieczny w komunikacji. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Na pożegnanie otrzymaliśmy certyfikaty, a jedna z wolontariuszek - YUu - wzruszająco zaśpiewała piosenkę Beyonce I was Here, następnie wraz z Mirnizamim, innym wolontariuszem, opowiedzieli nam o spełnianiu marzeń i o tym jak dużo radości sprawia im branie udziału w wolontariacie. Byłyśmy zachwycone obozem i z chęcią tam wrócimy. Do zobaczenia w przyszłości!

    Aleksandra Nowak 3b
    G2
  • WYNIKI KONKURSU "PAMIĘĆ MOJEJ RODZINY"

    miejsce I  : Adam Linart, Aleksandra Trzcińska, Julia Chełmińska

    miejsce II  :  Damian Kossakowski, Anna Paska,  Hubert Płowik

    miejsce III  :   Piotr Chruślicki,  Kamil Kowalski,  Łukasz Markuszewski,  Grzegorz Król,  Kamil Jasiński, 

                           Kajetan Ruszczyk

    wyróżnienie : Nina Bugajska

    (oceniała komisja w składzie : K.Kander,J.Szymańska, M.Kopańska-Wyrzykowska )

                                                                               GRATULUJEMY!

  • Paczka dla Rodaka
    02.11.2015 Nasza szkoła przyłączyła się do akcji o nazwie „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.  Nazwa „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci polskich korzeni oraz pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa.  Zwracamy się do Was, do Ciebie, z prośbą o wsparcie akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Pomóż nam przygotować świąteczne paczki dla Polaków mieszkających na Litwie. Możesz przynosić  polskie książki, długoterminową żywność (do maja 2016 roku), przybory szkolne. Miejsce zbiórki w naszej szkole zostanie oznaczone plakatami i napisami: pomagam #rodakomnakresach. Zaczynamy od 2 listopada, kończymy 10 grudnia. Jeśli chcesz możesz wspomóc akcję finansowo:
    Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach 2015
    Konto: PL 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757
    Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
    Adres: Ul. Wieniawskiego 5, 71-142 Szczecin
    Dopisek: „KRESY”
    Maxymedialny Jakub Kułakowski

     
  • Wycieczka - nagroda

    Wycieczka - nagroda

    W piątek 13 kwietnia odbędzie się  wycieczka - nagroda dla uczniów, którzy uzyskali w pierwszym semestrze najlepsze wyniki nauczania. W programie wycieczki - rejs statkiem po Wiśle, obserwacja stanowisk lęgowych ptaków.

    Nagrodzonym gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku.

  • Konkurs multimedialny z biologii

    Konkurs multimedialny z biologii

    Do 1.06.2011 (środa ) jest termin składania prac na temat "Zwierzęta chronione w Polsce" - więcej informacji na mojej stronie w zakładce konkursy.

  • Podziękowanie
    23.10.2015 Maksymiliadowe  podziękowania.
    Trzeci Błoński Festiwal Nauki  Maksymiliada za nami, emocje powoli opadają, odpoczęliśmy i myślimy, co zrobimy za rok. Ale chcemy jeszcze raz podziękować osobom i instytucjom, bez których nie byłoby  sukcesu naszej imprezy. 
    Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim dzieciakom, ich rodzicom i  Błoniakom, którzy mimo   deszczowej pogody odwiedzili nasze gimnazjum. Cieszymy się, ze nam zaufaliście i wierzymy, że ciekawie i twórczo spędziliście czas na Maksymiliadzie. 
    Wielkie dzięki dla dyrektorów, nauczycieli i uczniów naszych zaprzyjaźnionych błońskich szkół – Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego i Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza.  Dzięki Waszym różnorodnym i interesującym prezentacjom oferta Maksymiliady była bogatsza.
    Bardzo dziękujemy władzom gminy Błonie i powiatu warszawskiego zachodniego – Panu Burmistrzowi Zenonowi Reszce i Panu Wicestaroście Pawłowi Białeckiemu. Dzięki Panów przychylności i przekazanym środkom finansowym mogliśmy stworzyć bogaty program festiwalu i nagrodzić jego uczestników.
    Dziękujemy Dyrektorowi Kampinoskiego Parku Narodowego Panu Mirosławowi Markowskiemu za  materiały edukacyjne przekazane dla uczestników.
    Dziękujemy ratownikom medycznym z Centrum Ratownictwa i Pierwszej Pomocy Ratea za bardzo profesjonalne i różnorodne pokazy Waszych umiejętności, dzięki którym ratujecie zdrowie i  życie. 
    Wielkie dzięki dla Wszystkich i do zobaczenia za rok, na Maksymiliadzie 2016.
    Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice Gimnazjum nr 2 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu.
     

     
  • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

    SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

    Szkolny Konkurs Historyczny dotyczący Starożytnej Grecji odbędzie się dnia 16 maja (poniedziałek) o godzinie 8.00.  Chętni do udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do mnie do 12 maja.

    Zapraszam do udziału.

    Mariola Kopańska-Wyrzykowska

  • Maksymiliada
    23.10.2015 17 października w Gimnazjum nr 2 już po raz trzeci odbył się Błoński Festiwal Nauki - Maksymiliada. Naszym patronem jest Św. Maksymilian Maria Kolbe, człowiek który był wielkim pasjonatem nauki, tak więc nazwę festiwalu zaczerpnęliśmy od jego imienia. Na tegorocznej imprezie nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju atrakcji i pysznego jedzenia, przygotowanego przez Radę Rodziców. W pracowni garncarskiej można było podziwiać wyroby z gliny wykonane przez naszych uczniów oraz samemu spróbować swoich sił w rzeźbieniu z gliny. W pracowni fizycznej budowaliśmy bocznokołowce, a w sali obok było stanowisko chemiczne. Tam przy pomocy uczniów uczęszczających na koło chemiczne odbywały się różnego rodzaju eksperymenty. „Lokomotywa”, badania nad fluorescencją chlorofilu, „wulkan” czy też „pasta dla słonia”, to tylko niektóre z demonstrowanych doświadczeń. Jedna z naszych koleżanek prezentowała również bardzo ciekawe zjawisko cieczy nienewtonowskiej. Doświadczeniem, które cieszyło się największą popularnością, były  gluty. Każdy z naszych gości mógł stworzyć własnego „gluta” i zabrać go ze sobą do domu, ponieważ proces jego tworzenia był zaskakująco prosty, a efekt jakże przyjemny. Zainteresowani mogli także sprawdzić, czy aspiryna, którą mamy w domu, nie jest już przeterminowana oraz sporządzić inny rodzaj „glutków”. W naszych szkolnych szatniach można było zapoznać się z anatomią i szkieletem człowieka, natomiast szkolne „lochy” po raz kolejny przemieniły się w coś zupełnie szczególnego. Tym razem była to grota jaskiniowców. Mogliśmy bliżej przyjrzeć się miejscu i sposobie pochówku jaskiniowców oraz podziwiać stare malowidła ścienne. Uczniowie wcielili się role kustoszy i ciekawie opowiadali o naszych odległych przodkach, zasypując nas ciekawostkami na ich temat. Przed wejściem do jaskini stał samochód państwa Flintstonów, a w aucie siedzieli oczywiście Fred Flintstone, Wilma Flintstone i Bamm Bamm, z którymi można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ponadto na ścianach w całej szkole porozwieszane były rebusy oraz iluzje optyczne. Naszym poczynaniom towarzyszyła jak zwykle nieodłączna już lalka naszego patrona.
    W sali gimnastycznej mogliśmy podziwiać pokazy kół zainteresowań z naszego gimnazjum oraz z innych błońskich szkół. LO im. Władysława Broniewskiego zaprezentowało nam pokaz biologiczno-chemiczny. Uczestniczyliśmy tam w ciekawych doświadczeniach, pozwalających na przykład zdefiniować obecność glukozy w jabłku. Na stanowisku Zespołu Szkół im. Melchiora Wańkowicza mogliśmy dowiedzieć się ciekawych informacji na temat strażaków, technik logistycznych, żywienia i mechatroniki oraz dziennikarstwa i ratownictwa medycznego. Zobaczyliśmy także, jak funkcjonuje zakład meblarski. Kolejne stanowiska prezentowali uczniowie naszego gimnazjum. Przy jednym z nich młodzi geografowie zajmowali się mapą świata, roślinnością i zwierzętami, które tam występują oraz tornadem w butelce - to właśnie ono wzbudziło największe zainteresowanie. Na stanowisku o Puszczy Kampinoskiej mogliśmy losować nazwy miejscowości leżących obok Błonia, a następnie umiejscawiać je na mapie. Bardzo ciekawe i barwne były malunki wykonywane przy użyciu węzłów. Oczywiście nie mogło również zabraknąć zwierząt - przecież motywem przewodnim tegorocznej Maksymiliady była biologia. Na scenie pojawili się więc nasi gadowaci przyjaciele, czyli węże. Nie zapominajmy także o części artystycznej - czas umilali nam swoimi występami uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.
    Tak jak w minionych latach, tak i tym razem Maksymiliada cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców Błonia, a dla nas był to kolejny rok świetnej zabawy i satysfakcji. Do zobaczenia za rok!
    Aleksandra Nowak i Natalia Mika, kl. 3b
     
     

     
  • Kamienie  na szaniec
    23.10.2015 13 października 2015r. wyruszyliśmy szlakiem „Kamieni na szaniec” na wycieczkę po Warszawie. Odwiedziliśmy miejsca znane z tej lektury: budynek PAST-y pomnik Kopernika, „Zachętę”, Pawiak oraz groby Alka, Rudego i Zośki. Przygotowaliśmy i przedstawiliśmy wiele ciekawych informacji.
    Oto nasze refleksje:
    Zaskoczyła mnie informacja, że tylu ludzi zginęło w więzieniu Pawiak. W dzisiejszych czasach ludzie nie giną w więzieniach i ich się tam nie katuje (Oliwka)
    Groby harcerzy uczestniczących w powstaniu były bardzo zadbane, prawie na każdym z nich palił się znicz. Zaskoczyło mnie, że Rudego musiano pochować po kryjomu. (Filip)
    Nie sądziłam, że powstanie było aż tak okrutne. (Klaudia)
    Zaskoczyło mnie, że na grobach ludzi z Szarych Szeregów widniały tak małe liczby. Tak młodo ginęli, wśród nich było nawet 11- letnie dziecko. (Kasia)
    Był tam grób 11 latka. Nie sądziłam, że dzieci brały udział w powstaniu (Maja)
    Zainteresowało mnie drzewo z tabliczkami z imionami i nazwiskami ludzi więzionych na Pawiaku. (Ola)
    Gdyby Polska znów była pod okupacją i byliby tacy ludzie jak Zośka, Rudy czy Alek, to chciałbym do nich dołączyć i walczyć za nasz kraj. (Michał)
    Nie sądziłem, że na tej wycieczce zobaczę tyle budynków związanych z tą książką. (Bartek)
    Wycieczka do Warszawy skłoniła mnie do refleksji i przemyśleń na temat tamtych czasów. (Krzysztof)
    Warszawa to waleczne miasto. (Kuba)
    Najbardziej zaskoczyła mnie akcja pod pomnikiem Kopernika, ponieważ była bardzo ryzykowna, ponieważ pomnik znajduje się przy ruchliwej ulicy. (Łukasz)
    Nie sądziłem, że Warszawa jest taka ciekawa. (Maciek)
    Najbardziej wstrząsnęło mną to, że takie rzeczy były wtedy na porządku dziennym, setki ludzi ginęło z powodu Niemców, a to rozstrzeliwanych na oczach innych ludzi, powieszonych na balkonach budynków czy katowanych na śmierć przez Nazistów. (Miłosz)
    Taka wycieczka pokazuje nam, jak okrutna była wojna i nakłania do refleksji i zastanowienia się, jak ciężko było kiedyś, a jak łatwe jest życie w naszych czasach i jak wiele zawdzięczamy tym, którzy oddali za nas życie. (Ola S.)
     

     
strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa