Nawigacja

Wiadomości

  • Lekcja o motylach
    11.03.2016 Nasze gimnazjum zaproponowało nam ciąg dalszy poznawania niezwykłych zwierząt świata. Niedawno gościły u nas węże, teraz mogliśmy podziwiać różnokolorowe motyle.  Zwierzaki wraz ze swoim opiekunem przyjechały do nas aż z Krakowa. W kolekcji znalazły się motyle dzienne i nocne (tak zwane ćmy). Okazy były różnej wielkości i w różnych barwach. Pochodzą głównie z południowo-wschodniej Azji i południowej Ameryki. Ktoś mógłby zadać pytanie, dlaczego jest tak mało motyli z Afryki?  Odpowiedź jest prosta - tamtejsze prawo i kultura bardzo utrudniają zbiórkę motyli.

    W trakcie zajęć mogliśmy zobaczyć całe zbiorowisko z bardzo bliska. To nie koniec - można było dostać w ręce prawdziwe poczwarki i kokony po motylach, co nie dla wszystkich było przyjemnym przeżyciem. Na koniec każdy z nas mógł podejść w małych grupach bliżej, by zobaczyć żywe motyle. Jednym gatunkiem były motyle z „sowimi oczami” na skrzydłach, drugim osobniki ze skrzydłami brązowymi od zewnątrz, a niebieskimi od środka, ale było to tylko złudzenie optyczne, bo tak naprawdę od wewnątrz ich skrzydła również były brązowe. Mogliśmy też zobaczyć, że te zwierzęta potrafią być psotnikami.

    Na sam koniec pytanie - wiecie, jakie rozmiary potrafią mieć motyle? Otóż potrafią osiągać do 40 m. Giganty, prawda?

    Maxymedialny Aleks Mitroo

     
  • Rekolekcje

    Rekolekcje

    W dniach 26-28 marca odbywają się rekolekcje i egzamin próbny. Szczególy będą podane w piątek na tablicy ogłoszeń i w ogłoszeniach dzienniczka .

  • Tydzień Talentów - podsumowanie
    09.03.2016

    Tydzień Talentów za nami. Czwarta już edycja corocznego święta naszej szkoły znowu zachwyciła. Jednak tym razem odbyła się trochę inaczej. Do naszego gimnazjum zaproszone zostały osoby z zewnątrz. Były pokazy florystyczne, bonsai, bębny, taniec. Uczniowie przy tak różnorodnym programie na pewno nie mogli się nudzić. Szkoła i tym razem dała nam szansę na znalezienie własnej pasji oraz podzielenie się swoją z innymi. Odwiedzili nas absolwenci - Krystian Krzemiński, dwukrotny vice-mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich (tytuł zdobył będąc jeszcze uczniem naszej szkoły), Mateusz Kacprzak - pasjonat zdrowej kuchni oraz muzyki instrumentalnej. Na temat zdrowej żywności prowadzi na youtube kanał Kuchnia Wi-tal, na którym dzieli się swoimi poglądami na temat odżywiania. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia jego filmów, ponieważ zawierają dużo wartościowych rad dla ludzi dbających o swoje zdrowie.
    Przez cały tydzień podczas przerw uczniowie prezentowali swoje zdolności wokalne. Magda Toczyńska pięknie zaśpiewała piosenki ,,Mięta'' i ,,Czas nie będzie na nas czekał'' zespołu Blue Cafe. Pomogli jej uczniowie, którzy z pełnym zaangażowaniem śpiewali razem z nią. Następnie wystąpiła Anna Ufa z piosenką ,,Nie żałuję''. Ania bardzo się wczuła, jej wykonanie było pełne pasji, a głos idealnie wpasował się w nastrój piosenki. Drugą piosenkę Anna zaśpiewała w duecie z Moniką Szymańską - i znowu mogliśmy usłyszeć uczniów, którzy razem z dziewczętami śpiewali oraz lekko kołysali się na boki, oddając nastrój piosenki. Wszystko przerwał dzwonek, który przypomniał, że trzeba wracać na lekcje, lecz gdy ten znów zadzwonił, wszyscy powrócili w to samo miejsce, aby posłuchać kolejnego wykonawcy. Swoje 5 minut dostała Ania Lipowska, która zaśpiewała piosenkę Ewy Farnej ,,Chicho''. Po występie Ania powiedziała - „Było świetnie! Nawet nie stresowałam się występem''. To tylko ukazuje, z jak pozytywnym nastawieniem podchodzą do siebie uczniowie. Nie wyśmiewają innych, wręcz przeciwnie! Wspierają się nawzajem. Następna przerwa była najhuczniejszą przerwą podczas Tygodnia Talentów. Przy mikrofonach stanęły Marysia Bogucka oraz Natalia Sypuła. Ubrane tematycznie do piosenki zaśpiewały ,,Miliony Monet''. Zachęciły całą publiczność do wspólnego śpiewania i klaskania w dłonie. Byliśmy mile zaskoczeni ich aranżacją. Pozostałymi piosenkami były ,,Wymarzona'', ,,Nie ma mocnych na Mariolę'' oraz ,,Przez twe oczy zielone''. Publiczność obdarowała występujące ogromnymi brawami.

    Drugiego dnia jedną z przerw umiliła nam Kinga Gut, która zagrała dla nas na gitarze i zaśpiewała piosenkę ,,Zabiorę Cię'', w duecie z naszą polonistką Panią Dorotą Ambroziak. Publiczność była mile zaskoczona, na twarzach zagościł uśmiech. Na drugiej przerwie swoją chwile miały Małgosia Wołkow i Natalia Szymaniak. Zaśpiewały piosenkę ,,Smak Radości''. Widać było, że dziewczyny cieszą się z tego co robią.
    Drugi dzień Tygodnia Talentów był równie ciekawy. Nasze miasto odwiedziła ikona sportu, człowiek sukcesu oraz kobieta, która jest inspiracją. Mowa oczywiście o polskiej pływaczce Pani Otylii Jędrzejczak. Opowiadała o tym jak znalazła się na szczycie, jak dużo kosztował ją sukces."Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to przystanek w drodze do sukcesu” - to jedno z życiowych mott Pani Otylii, którego kluczowo się trzyma. Wspominała o przeszłości, początkach kariery, występach w telewizji oraz o swojej fundacji. Podpisywała zdjęcia, pozowała do nich, odpowiadała na pytania.. Dała nam do zrozumienia bardzo mądrą rzecz - talent to tylko 1% sukcesu, 99% to determinacja i chęć dążenia do celu. 
    Podczas Tygodnia Talentów odbyły się również warsztaty florystyczne prowadzone przez Panią Edytę Juszczak. Zaprzyjaźniona z Panią Anną Sreberską, również wielką miłośniczką kwiatów i natury florystka, pokazywała zaciekawionym uczniom "Jak to zrobić, żeby było?" Jedna z uczennic komentuje: „Zdecydowanie najbardziej przypadły mi do gustu zajęcia florystyczne. Podobała mi się nie tylko część, w której tworzyliśmy, lecz całokształt zajęć, czyli również bardzo ciekawy sposób, w jaki Pani Juszczak opowiadała nam o roślinach i swojej pasji. 

    To nie był koniec tematu roślinności. W ramach Tygodnia Talentów mieliśmy również okazję zapoznać się ze sztuką bonsai, w której tajniki wprowadził nas Pan Mirosław Dybaś, który na temat tych drzewek wie niemal wszystko. O czym powinien pamiętać początkujący pasjonat bonsai? -Wszystkie czynniki są ważne, lecz powinniśmy przede wszystkim pamiętać o podlewaniu. Bardzo często drzewko usycha na skutek złego podlewania.  Do nawadniania drzewka nie można używać wody mineralnej. Najlepiej jest używać do tego deszczówki lub wody kranowej.  A na co zwraca się uwagę w poszukiwaniu drzewka? Po czym możemy stwierdzić iż drzewko jest dobre? - Największą wagę w poszukiwaniach przykładamy do pnia. To po nim możemy stwierdzić, czy drzewko jest użyteczne. Chudy i wysoki pień jest bezużyteczny, nie przyda nam się, za to gruby i niski jest jak najbardziej odpowiedni. Dla naszego mistrza wzorem jest Nobuouki Kajiwara, ale uwagę przede wszystkim przykuwa do tego, co go otacza - czyli do natury. „Jest ona dla mnie jak rodzaj sztuki. Bonsai to płótno a ja, jestem malarzem.”

    Swoją obecnością podczas Tygodnia Talentów zaszczycili nas również wcześniej wspomniany Krystian Krzemiński wraz z Agnieszką i Rafałem. Para przedstawiła nam różne rodzaje tańców, zaczynając od walca, kończąc na cha-chy. Odpowiadali na pytania zadawane przez przewodniczącą samorządu szkolnego Milenę Woźny. Mówili nam o początkach i o rozwijaniu swojej pasji. Pod koniec spotkania Pan Krystian zaprosił naszych uczniów do wspólnej próby zatańczenia cha-chy. 
    Podczas tak wyjątkowego tygodnia żadna przerwa w szkole nie była nudna. Czwartego dnia urozmaicili ją Zuzanna, Kinga, Ania, Angelika, Klaudia, Natalia oraz Aleks. Uczniowie byli zachwyceni ich talentem wokalnym, co okazali gromkimi brawami. Kuba Ziółkowski - młody aktor uczęszczający do Gimnazjum nr 2, postanowił podzielić się z nami swoją pasją i z pomocą Natalii Miki oraz Pani Anny Sreberskiej zorganizował spotkanie autorskie, podczas którego odpowiadał na pytania, pokazywał zdjęcia i przytaczał historie z planów filmowych dotyczących jego kariery. Ten pełen atrakcji dzień to jeszcze jedno wydarzenie - wspomniany wcześniej Mateusz Kacprzak, również absolwent naszego gimnazjum,  jako pasjonat muzyki instrumentalnej i osoba z zamiłowania grająca na bębnach, razem z Radkiem Paziewskim i Tomkiem Szymańczakiem zaprezentowali uczniom i nauczycielom wspomnianą sztukę. Z pasją opowiadali o historii zespołu związanej z tym instrumentem, o jego dźwiękach, o radości, którą daje pasja.

    To nie koniec atrakcji Tygodnia Talentów. W naszej szkole możemy spotkać nie tylko uczniów o zdolnościach wokalnych oraz sportowych. Wielu z nas ma również zdolności literackie, malarskie i fotograficzne. Uczniowie mieli okazję ukazać swoje dzieła światu. Zdobiły one korytarz szkolny przez okrągłe 5 dni. Niektóre prace wystawiane były anonimowo, ale udało nam się odszukać ich autorów i przeprowadzić z nimi krótkie wywiady. WILCZYS pisze od dwóch lat, zaczęło się to bardzo spontanicznie, z dnia na dzień. „Do pisania zainspirowała mnie moja znajoma i mentorka.” - mówi WILCZYS. Gabrysia fotografuje. „Za każdym razem chcę uchwycić coś lepszego, coś ładnego. Zaczęło się to dwa lata temu, w najpiękniejsze dni wakacji. Moją inspiracją jest natura - krajobrazy, zwierzęta.” Martyna rysuje od przedszkola. Gdy była mała, chętnie oglądała bajkę ,,Zaczarowany Ołówek.” Mówi nam: „ Kiedy pierwszy raz ją obejrzałam, zapragnęłam rysować. W przyszłości chciałabym studiować na Akademii Sztuk Pięknych.

    Wśród prezentowanych pisarzy znalazł się również absolwent naszego gimnazjum, który podpisał prace swoim nazwiskiem i spotkał się z zachwytem i zaciekawieniem wielu uczniów. Karol, bo o nim mowa, pisze wiersze od długiego czasu, a jego wiersze pojawiały się na szkolnym korytarzu już w poprzednich latach. O twórczości Karola możecie przeczytać oddzielny artykuł.

    Tydzień Talentów zarówno przez uczniów, jak i naszych nauczycieli był bardzo pozytywnie odebrany. Wszyscy będą miło wspominać występy i spotkania organizowane w tych dniach. Było świetnie i nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na następną, piątą edycję Tygodnia Talentów, który ma na celu nie tylko dobrą zabawę, ale również kształtowanie nas i naszych możliwości. Wielu uczniów przekonało się, że szkoła to nie tylko nauka. Szkoła to miejsce, które pozwala nam się rozwijać i pcha nas do przodu w stronę spełniania marzeń i realizowania pasji. Dostrzec możemy to za każdym razem, nie tylko podczas tego jednego, wyjątkowego tygodnia. Każdy wygrany konkurs, grupowy czy indywidualny, artystyczny czy naukowy, pokazuje nam, że szkoła to miejsce, w którym myślimy nie tylko o książkach i sprawdzianach, lecz również o realizowaniu naszych pasji. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli tegoroczny Tydzień Talentów zorganizować i zechcieli w nim uczestniczyć. Do zobaczenia za rok!

    Maxymedialne Julia Ołdakowska i Wiktoria Misiak 

  • Wiosna

    Wiosna

    Jutro pierwszy dzień wiosny. Wszyscy idziemy do kina na 10.30. Od 8.00 lekcje według planu.

  • Konkurs plastyczny - Pamięci Żołnierzy Wyklętych
    07.03.2016 Konkurs plastyczny - Pamięci Żołnierzy Wyklętych
    W tym roku, w naszej szkole, po raz pierwszy został zorganizowany konkurs na plakat poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na konkurs wpłynęło 19 prac uczniów. Komisja w składzie: Mariola Kopańska-Wyrzykowska, Anita Bajor i Monika Nowik, po burzliwej naradzie, postanowiła nagrodzić prace następująch uczniów: 
    I miejsce - Aleksandra Sobczyk 2c
    II miejsce - Patryk Burdziński 2a
                 Julia Ryng 1a
    III miejsce - Monika Szymańska 3c
                  Agata Marjańska 1a
    Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek i odwagę zmierzenia się z tak trudnym tematem.

    Mariola Kopańska-Wyrzykowska
  • Konkurs - matematyka

                                     !4 marca -Światowy dzien liczby "PI". Czy wiecie dlaczego?  Z tej okazji ogłaszamy konkurs na plakat na temat tej wspaniałej liczby. Informacje u nauczycieli matematyki. Plakaty oddajemy do 12 marca.

  • Ciekawa chemia
    07.03.2016 Dzięki uprzejmości jednego z rodziców na zajęciach koła chemicznego mogliśmy zobaczyć suchy lód, a również zbadać jego właściwości.  Obserwowaliśmy, jak zestalony tlenek węgla (IV) sublimuje w gorącej wodzie, tworząc efektowną mgłę. Mogliśmy również zaobserwować, jak balon, do którego wrzucono tę ciekawą substancję, sam się pompuje. Następnie mogliśmy się bawić tymi balonami do momentu, aż nadmierna ilość  powstającego gazu spowodowała, że balony nam popękały.  Śmiechu było przy tym mnóstwo.


     
  • Warsztaty z fizyki
    07.03.2016 Nasza szkoła mogła ostatnio uczestniczyć w wykładzie z fizyki zorganizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną. W wykładzie wzięły udział klasy trzecie. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przykładów przypadkowości odkryć w dziedzinie fizyki. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Archimedes przy okazji wejścia do wanny odkrył siłę wyporu, a Becquerelowi w odkryciu promieniotwórczości naturalnej „pomogła” brzydka pogoda. Przedstawiono nam jeszcze kilka innych, równie ciekawych odkryć, takich jak grawitacja, teflon czy rentgen. Drugą część wykładu stanowiły doświadczenia dotyczące głównie magnetyzmu. Było również doświadczenie z optyki oraz mechaniki. Podsumowując, wykład był bardzo interesujący. Można było się wiele nauczyć.
     
  • Konkurs fotograficzny Goethe Institut - informacje na mojej stronie w zakładce Konkursy pozaszkolne. Zapraszam :) Jolanta Pleban

  • Dzień Pamięci "Żołnierzy wyklętych"
    07.03.2016  28 lutego w Centrum Kultury mieszkańcy Błonia obchodzili Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych'' . Celem było oddanie hołdu Niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia. Zaszczyciły nas ważne osobistości państwowe: Jan Żaryn -senator RP oraz Mariusz Błaszczak -poseł na Sejm RP, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
    Obchody rozpoczęło przedstawienie pt."Inka" w wykonaniu Grupy Teatralnej Związku Strzeleckiego "Jesteśmy”. Później nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom I Konkursu "Przywracamy pamięć o bohaterach Żołnierzach Wyklętych". Niezwykłym przeżyciem było wysłuchanie pani Lidii Lwow-Eberle ps."Lala"- żołnierza AK, sanitariuszki V Wileńskiej Brygady Zygmunta Szendzielarza ps."Łupaszka", Krzysztofa Bukowskiego - syna por. Edmunda Bukowskiego ps."Zuch". Szczątki jego ojca zostały odnalezione jako pierwsze na kwaterze "Ł" na Warszawskich Powązkach. Jego wspomnienia były niezwykle wzruszające. Ciekawych informacji dostarczył nam młody pisarz Kajetan Rajski -autor książki pt."Wilczęta. Rozmowy z Dziećmi Żołnierzy Wyklętych." Na uroczystość niestety nie mogli przybyć pani Zofia Pilecka -córka rotmistrza Witolda Pileckiego ps."Witold" oraz pan Janusz Niemiec - syn Antoniego i Janiny Żubryd. Obchody zakończone były występami błońskiej młodzieży. Dla wszystkich obecnych była to niezwykła oraz wzruszająca lekcja historii. Jestem dumna, że nasz kraj posiada bohaterów, którzy byli gotowi oddać życie za niepodległą Polskę.
     
    Agata Zdanowska kl. Ic
     

     
  • Tydzień talentów

    Tydzień talentów

    W DNIACH 6-10.02.2012 ODBYWA SIĘ TYDZIEŃ TALENTÓW  W RAMACH DN PATRONA 2012 R. POD HASŁEM 

    "TALENT I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ".

    Każdy uzdolniony młody człowiek może zaprezentować swoje uzdolnienia. Na parterze podczas przerw uczniowie uzdolnieni muzycznie grają i śpiewają,a ma korytarzu na I piętrze zorganizowana jest wystawa prac osób pasjonujących się fotografią, rysunkiem, sportem. Każdego dnia prezentuje się inny zespół muzyczny. Zapraszamy.

     

     

     

     

  • wyniki wewnątrzszkolnego konkursu geograficznego dla klas trzecich- Polska

                           1.Aleksandra Dumała
                           2.Hubert Płowik
                           2.Natalia Skorupska
                           3.Alicja Jasińska                          

  • Tydzień Talentów - bębny
    07.03.2016 Podczas Tygodnia Talentów mieliśmy okazję spotkać się z jednym z absolwentów naszego cudownego gimnazjum. Mateusz wraz ze swoimi kolegami pokazali nam jedno ze swoich hobby, a mianowicie grę na bębnach. Większość z nas, gdy usłyszy słowo bęben, kojarzy to z dużym okrągłym przedmiotem, który wydaje jeden dźwięk - jednak tak nie jest. Co prawda ten instrument to praktycznie tylko pudło naciągnięte końską skóra, ale tak naprawdę w każdym miejscu możemy usłyszeć inny ton dźwięku. Podczas spotkania z „bębniarzami” mieliśmy okazję posłuchać różnych utworów i dowiedzieć się co nieco na ich temat, np. skąd wzięła się ich nazwa czy też skąd pochodzą. Pod koniec spotkania chętne osoby mogły spróbować swoich sił i zagrać na jednym z bębnów. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało i mamy nadzieję że w przyszłym roku, w tym jakże kreatywnym Tygodniu Talentów, będziemy mogli ponownie spotkać się z naszym absolwentem, a może i nawet z absolwentami.
    Maksymedialna Natalia Mika, kl. 3b

  • DNI PATRONA

    DNI PATRONA

    16 i 17 lutego odbywać się będą tegoroczne DNI PATRONA pod hasłem "Talent i przedsiębiorczość".Czeka Was sporo wyzwań i miłych niespodzianek.

    Szczegółowy plan podadzą Wychowawcy.  Obowiązują: strój galowy i zaangażowanie !

  • Konkurs - Żołnierze Wyklęci
    05.03.2016 W naszej w szkole odbył się pierwszy etap konkursu o Żołnierzach Wyklętych, czyli żołnierzach podziemia antykomunistycznego. Pytania były różne, dotyczyły osób, miejsc, dat lub lat, np. "Jak nazywa się miejsce pochówku Niezłomnych?", czy "Co oznacza skrót WKS?". Uczestnicy przygotowywali się na zajęciach koła historycznego ponad 3 tygodnie, mimo dużego stresu nie mogli się doczekać samego konkursu no i oczywiście wyników.
    Udział wzięło 18 uczniów, z czego niestety do następnego etapu mogło przejść tylko 5 najlepszych. Ponieważ trójka uczniów uzyskała jednakowy wynik, do dalszego etapu zakwalifikowano 6 osób.
    Oto szkolni finaliści:
    - Krzysztof Pawlak, kl. 2c
    - Agata Zdanowska, kl. 1c
    - Piotr Wojtasik, kl. 3c
    - Maria Bogucka, kl. 3b
    - Martyna Flisiak, kl. 1c
    - Julia Ryng, kl. 1a
    Byli najlepsi, więc czekał ich następny etap. Życzymy im powodzenia, teraz będą się zmagać z następnymi pytaniami i wyzwaniami.
     
    Natalia Mika, kl. 3b
     

     
  • wewnątrzszkolny konkurs geograficzny dla klas trzecich

    wewnątrzszkolny konkurs geograficzny dla klas trzecich

                                                   

    W piątek 10.02 na długiej przerwie w sali numer 2 odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs wiedzy o Polsce (część pierwsza). Zapisy w najbliższy wtorek u Anny Sreberskiej.

  • Talenty artystyczne
    04.03.2016 Przez ten cały tydzień mogliśmy zobaczyć prace uczniów i uczennic uzdolnionych plastycznie. Na 1 piętrze naszej szkoły mogliśmy podziwiać prace wielu osób - zaczynając od rysunków, aż po zdjęcia i lalki. Jedną z grup obrazów są te, które zastały narysowane techniką Japońską (Mangą) . Twórcami takich dzieł są Wiktoria Misiak, Martyna Zyger i Maja Wiśniewska. Kolejną grupą prac są rysunki pokazujące przyrodę  i symbole osobiste. Autorki takich prac to Wiktoria Mróz, Monika Szymańska i Natalia Sęndrowska.
    Oddzielną kategorią są zdjęcia, na których ukazano wszelkie oznaki życia codziennego i przyrody. Zdjęcia takie robią Klaudia Bernat i Grażyna Witkowska.
    Trzecią kategorią są prace robione ręcznie: lalki i modele. Wykonawcami kukiełek byli Patryk Burdziński i Wiktoria Kępa, a sklejone przez siebie modele pokazał Marcin Siemiątkowski.
    Kilkoro z naszych utalentowanych uczniów zechciało mi odpowiedzieć na kilka pytań i opowiedzieć o swojej pasji. Oto dwie wypowiedzi:

    Maja Wiśniewska i jej rysunki:

    - Rysuję od 2 lat. Najbardziej lubię rysować postacie Anime. Najbardziej lubię rysować ołówkiem.
    Klaudia Bernat :

    Robię zdjęcia właściwie od zeszłorocznej wycieczki, kiedy z Panią Kopańską i Panią Bajor wyjechałam za granicę. To właśnie tam zauważyłam, że mam talent do robienia zdjęć. Miałam w trakcie wakacji małą przerwę, ale wraz z powrotem do szkoły wróciłam też do zdjęć. Gdy robię zdjęcia, widzę tylko siebie, mój telefon i to co, chcę sfotografować. Konieczna jest oczywiście dobra muzyka w słuchawkach.
    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
    Maxymedialny Aleks Mitroo, kl. 2b


    Każdy z nas ma talent. Wielu wstydzi się tego, co potrafi. Wielu nie chce wychodzić z cienia, lecz każdy z nas kiedyś to zrobi, jestem tego pewna. Po to powstał w naszym gimnazjum Tydzień Talentów - dla nas. Niektórzy tańczą, śpiewają, uprawiają sporty, a inni tworzą sztukę - rysują, robią fotografie, które czasami potrafią wyrazić swoim urokiem więcej niż niejedna piosenka. Na takie umiejętności nauczyciele oraz uczniowie również zwracają uwagę i potrafią dostrzec w nich piękno. W naszym gimnazjum jest wiele takich osób. Ich prace zdobiły podczas Tygodnia Talentów całą szkołę. Niektóre osoby opowiedziały mi o swoich pasjach i oto rezultaty naszej rozmowy: 
    „G”
    - Dlaczego rysujesz?
    G: Lubię to. Rysunek jest dla mnie formą uspokojenia. 
    - Kiedy znalazłaś w sobie pasję?
    G: Robię to odkąd pamiętam, poważnie zaczęłam to traktować już w przedszkolu. 
    - Co cię inspiruje? 
    G: Wszystko! Najprostsze obrazy, które dostrzegam zza okna - siadam i rysuję. 
    - GABRIELA KALATA: 
    - Dlaczego robisz zdjęcia?
    G.K - Zdjęcia to czyste zainteresowanie. Za każdym razem chcę w tym wszystkim uchwycić coś lepszego, ładnego. 
    - Kiedy to wszystko się zaczęło? 
    G.K - 2 lata temu. W te najpiękniejsze dni wakacji. 
    - Co jest twoją inspiracją? 
    G.K - Przede wszystkim natura, krajobrazy, zwierzęta.
    -WIKTORIA MISIAK: 
    - Jak to się zaczęło?
    W.M - Usiadłam do laptopa, całkiem przypadkiem zaciekawiło mnie rysowanie. Chciałam narysować tylko różę, zaczęłam przeglądać inne rysunki i postanowiłam spróbować.
    - Jaka była twoja inspiracja?
    W.M. - Internet. Widziałam wiele filmików, zdjęć i chciałam, by moje prace wyglądały tak samo.
    - Czy wiążesz z rysunkiem swoją przyszłość? 
    W.M. - Zdecydowanie nie. W przyszłości chciałabym zająć się pisaniem, dziennikarstwem, rysowanie to tylko moje hobby.

    Te krótkie rozmowy z artystami uczęszczającymi do naszej szkoły przekonały mnie i jestem pewna, wielu z was zapewne również tak sądzi, że pasja jest w życiu potrzebna, że powinniśmy kochać to robimy oraz robić to, co kochamy.

    Maxymedialna Julia Ołdakowska, 
    kl. 1c

  • Konkurs fotograficzny

    Konkurs fotograficzny

    Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficznym.

    Regulamin konkursu i termin skladania prac w mojej zakładce konkursy.

    A. Bajor

  • Skrócone lekcje

    Skrócone lekcje

    We wtorek 31 stycznia lekcje są skrócone do 35 minut. Rozkład dzwonków w ogłoszeniach dzienniczka.

  • Maxychata -  siedziba Maxymedialnych
    28.02.2016

    Wtorek, 16 lutego 2016r. - niby normalne popołudnie, a jednak...

    Kilka osób z Gimnazjum nr 2 w Błoniu biegało po swojej szkole z pudłami, wiertarkami, śrubokrętami, sprzętem elektronicznym, aparatami i kubkami z herbatą. To członkowie Maxymedialnych, którzy zajmowali się urządzaniem Maxychaty - magicznego miejsca, gdzie będą powstawały pomysły na multimedialne projekty, realizowane będą filmy z życia szkoły, miejsca, gdzie każdy zainteresowany medialną współpracą może rozwijać się, szkolić (lub po prostu wypić herbatkę). Grupa sześciu osób pod czujnym okiem pani Doroty Ambroziak dzielnie planowała, ustawiała, skręcała meble i wierciła otwory, aby dostosować salkę do „maxygenialnych pomysłów”. Przygotowanie dekoracji zajmie trochę czasu, ale Maxychata już otworzyła się dla Maxymedialnych. Pierwsze spotkanie - odbyło się. I ja tam byłam... i dobrze się bawiłam :) 

    Absolwentka Gimnazjum nr 2, członkini oraz "pramatka..." Maxymedialnych - Kinga Gut

     

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa