Nawigacja

Wiadomości

Tydzień Talentów 2019

 •  Podsumowanie

  Zakończyliśmy Tydzień Talentów. Dziękujemy wszystkim, którzy się w ten projekt  zaangażowali:

  • gościom, którzy przyszli do nas i opowiedzieli o swoich pasjach. Było u nas 20 osób.
  • uczniom grającym, śpiewającym i tańczącym (25 osób), którzy pokazywali swój talent w korytarzu    na parterze
  • uczniom prowadzącym warsztaty (15 osób)
  • uczniom, którzy prezentowali swoje prace (15 osób)
  • fotografom i piszącym artykuły
  • nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację
  • wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w warsztatach, podziwiali występy i prezentacje

  Wszyscy podziwialiśmy wspaniały pokaz uczniów szkoły cyrkowej.

  Odbyło się 25 różnych zajęć warsztatowych. Mieliśmy okazję podziwiać bardzo młodych profesjonalnych tancerzy oraz tych, którzy pokazali tężyznę fizyczną i zachęcali do siłowania na rękę.

  Było dużo zajęć plastycznych, zainteresowani uczniowie podziwiali pasję żeglowania.

  Można było dowiedzieć się, że opieka nad psem to też pasja oraz układać piękne fryzury.

  Było też naukowo – mechatronika.

  Uczniowie klas gimnazjalnych prowadzili zajęcia dla młodszych – choreografia, historia, siatkówka.

  Zobaczyliśmy, że talent, to nie tylko nauka – można się pasjonować  np. kostką Rubika, klockami Lego, zbieraniem figurek, czy pieczeniem ciast. Można pięknie śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach, czy malować buźki.

  Było wspaniale, do zobaczenia za rok. Uczniów, którzy kończą w tym roku nasza szkołę zapraszamy w przyszłości, aby opowiedzieli młodszym o swoich pasjach. Tych, którzy jeszcze będą z nami prosimy, aby już zaczęli myśleć czym się pochwalą za rok.

  Prace plastyczne przygotowali (15 uczniów): 

  Magda Skorupska, Amelia Buśko - Grzegorzewska, Adam Domański, Zuzanna Brynda, Natalia Kanut, Maria Kowalska, Weronika Szatkowska, Wanessa  Michalska,  Oliwia Rylska,  Julia  Ziubińska, Franciszek Konarski,  Zuzanna Matkowska, Nikola Szafrańska, Andrzej Kiciński, Liwia Greń

  Występy artystyczne w korytarzu(25 uczniów): 

  Śpiewali na korytarzu: Maja Bujko, Nikola Wróblewska , Oliwia Siwicka , Julia Matras,

  Gabrysia Majewska,  Marysia Latuszek, Franciszek konarski , Natalia Miś, Weronika Ziembicka, Julianna Kwiatkowska,  Weronika Bugaj, Oliwia Włodarska,  Natalia Milik, Ola Fidrych,  Natalia Drapała,  Mela Buśko-Grzegorzewska, Matylda Zaremba, Hania Jaśkowska,chórek szkolny

  prezentacja wierszy Maja Jaworska kl.VIII B

  taniec: Maja Jaworska

  gra na instrumentach:

  Liwia Greń-gitara i ………………-skrzypce

  Bartłomiej Paczesny i Kamil Rudziński podczas wszystkich przerw prezentują kostkę Rubika:
  kostki do składania,
  quizy,
  wymienianie się newsami w świecie kostek,
  porady na temat układania kostki, polecenie firm ( nie nakłaniają do zakupu).

  Azja

  Weronika, Natalia i Hubert, uczniowie klasy 3c kolejny już raz przygotowali na Tydzień Talentów stoisko azjatyckie. Stoisko zostało udekorowane flagami państw Azji i plakatami zawierającymi chińskie znaki. Zainteresowani wschodnią kulturą uczniowie mieli możliwość poznać chińskie słówka i posłuchać przy tym chińskiej muzyki. Wśród atrakcji znalazł się też quiz o najludniejszym kraju świata – Chinach. Uczniowie mieli okazję odpowiedzieć między innymi na pytania o pełną nazwę Chin, ich miejsce pod względem gospodarczym oraz militarnym. Mogli również sprawdzić się w pytaniach dotyczących krajów graniczących z Chinami, języku urzędowym i prawie. Za dobrą odpowiedź uczniowie byli nagradzani naklejką oraz landrynką. Dla osób, którym nie udało odpowiedzieć się na pytania, organizatorzy przygotowali loterię, w której wszyscy mieli równe szanse na otrzymanie cukierka. Stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród wszystkich uczniów.

  Figurki - Adam Domański

  Adam Domański o swoich pracach, które skromnie tytułuje „figurkami”: Podstawą figurek są szkielety wykonane z drutu. Następnie, w zależności od postaci, jaka ma powstać, nakładane są kolejne warstwy materiału, modelowane do ogólnego kształtu. Później dopracowuję szczegóły, wykorzystując różne narzędzia. Tu ciekawostka: zamiast specjalistycznych narzędzi można użyć zrobionych samodzielnie lub pożyczonych z gospodarstwa domowego przedmiotów codziennego użytku, takich jak widelce czy wykałaczki. Gdy rzeźba jest skończona, wypalam ją w piekarniku. Temperatura i czas uzależnione są od zaleceń producenta modeliny. Po wypaleniu figurka jest gotowa do pomalowania farbami akrylowymi. Rzeźbienie jest moją pasją od około dwóch lat. Wciąż zamierzam rozwijać się w tym kierunku.

  Moje zainteresowania - Hubert Przybysz

  Od zawsze interesuję się historią rycerstwa, walk i pełnych akcji bitew zarówno oręża polskiego, jak i starożytnych cywilizacji. Zmagania treningu, karności, uzbrojenia oraz taktyki przeciwnych stron tworzą niezwykle skomplikowany świat taktyki oraz  strategii.

  Fascynujące jest porównywanie manewrów i elitarności poszczególnych formacji – nie ma nic lepszego niż opowieść o kilkuset „herosach” rozgramiających tysiące przeciwników (tak jak to czynili Spartanie czy nasza polska Husaria).

  Kolekcjonowanie uzbrojenia okazało się doskonałym sposobem na przybliżenie tych pełnych trudów realiów epok broni białej. Pierwszym elementem mojego obecnego ekwipunku był czepiec kolczy, który dostałem dwa lata temu na gwiazdkę. Najnowszy nabytek to hełm rycerski z otwieraną przyłbicą (nosi on nawet ślady walki). Jednak największe wrażenie robi zawsze kolczuga, a w szczególności jej waga. Do obrony targam ze sobą stalową, kutą tarczę (czasem mój giermek nosi ją za mną), a na wzór dawnych wojowników nigdy się nie rozstaję ze swoim półtoraręcznym mieczem. W najbliższym czasie zamierzam wyposażyć się w  elementy zbroi płytowej: naramienniki oraz rękawice.

   

   

  Co można zrobić ze wstążki?
  W czytelni swoje prace prezentowała babcia Julki z kl I. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.Ta pani to ma talent.  Upiec dobre i ciasto i się nim podzielić to też talent - Julia Zmysłowska
  13.03.2019 20:36 | więcej »
 • Piątek
  Taniec, kulturystyka  plastyka, opieka nad psem 

  Pokaz tańca towarzyskiego dzieci sala 23

  idą całe klasy z nauczycielami

  1 lekcja kl IV

  2 lekcja kl I i II

  3 lekcja kl III

  Dziękujemy młodym tancerzom. Byliście wspaniali.

  ………………………………………………………………………………………..

  1 i 2 lekcja  Armpower – siłowanie na rękę p. Dominik Gliński

  Sala gimnastyczna Kl VIII(podczas lekcji WF) i chętni uczniowie

   z klas III  - zapisy w czwartek u p. Adama Łuczaka

  Dziękujemy za pokaz. Zapraszamy na stronę organizatora.

  http://pl.armpower.net/article/5623/hands-of-stone-tydzien-talentow?fbclid=IwAR07xdVDc6n81T4aqdBkLPgHdLtXLBWR6qhnaacVb3FE5fDTbmvIHXc0Bds
  ..............................................................................................................................................

  p. Ewa Borkowska – zajęcia plastyczne wybrani uczniowie (typują wychowawcy) z kl IV i V sala 16

  1 lekcja kl V

  2 lekcja kl IV


  ……………………………………………………………………………………

  4 i 5 lekcja – weterynaria – opieka nad psem p. M. Chmielewska

  sala 2

  4 lekcja kl I

  5 lekcja chętni z klas IV (wybierają wychowawcy)

  (pozostali uczniowie są na WF)
   

  W piątek klasy pierwsze i czwarte uczestniczyły w zajęciach z panią Magdaleną Chmielewską, która zajmuje się tresurą swojego psa. Razem z nim jeździ na zawody psich komend. Dzieci wysłuchały wskazówek dotyczących psów. Najważniejsza radą było to, aby nie zbliżać się do obcych psów, ponieważ mogą okazać się niebezpieczne. Następnie dzieci opowiadały o swoich zwierzętach i ich talentach. Największą atrakcją okazała się możliwość zobaczenia psich sztuczek i pogłaskania uroczego psiaka.

  Gabrysia Bracik, Amelia Szarblewska

  ………………………………………………………………………………….

  5 i 6 lekcja – Sztuka współczesna, praca plastyczna metodą monotypii –

  p. Wanda Barwińska sala 11

  Chętni z kl VII, VIII, III zapisy w czwartek u p. Adama Łuczaka

  W piątek starsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać technikę monotypii dzięki Pani Wandzie Barwińskiej. Na początku uczniowie dowiedzieli się, jak ważna przy tej technice jest wyobraźnia i starali się ją rozwijać, rysując bohomazy, a potem przerabiając je na rysunki. Po podstawowych ćwiczeniach uczestnicy zajęć przeszli do docelowej pracy. Na kartce namalowali swój rysunek, aby następnie podłożyć ją pod przezroczystą pleksi i spróbować ją pomalować tak, jakby kolorowali obrazek. Jedynym warunkiem było to, że farby musiały być rzadkie. Następnie przykładało się do tego kartkę i po jej odsunięciu był gotowy obraz. Nie każdemu podobał się efekt, ale gdy Pani Wanda wytłumaczyła, na czym to polega i pokazała ukryte znaczenie, obrazy od razu stały się lepsze. Ta technika rozwija wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie. Uważamy, że każdy mógłby spróbować się z nią zmierzyć.

  Gabriela Bracik

  ..................................................................................................................
  I oczywiście ciąg dalszy występów na parterze

  25.02.2019 18:41 | więcej »
 • Czwartek
  Żeglarstwo, ceramika, fryzjerstwo, plastyka, historia

  1 lekcja  p. A. Berger – zajęcia plastyczne: 

   kl V –wyznaczają wychowawcy Jajko techniką decoupage – sala 25

   

  …………………………………………………………………………………

  1 i 2 lekcja Żeglarstwo p. Łangowski – sala gimnastyczna

  Chętni z kl VII, VIII, III zapisy w środę up. Adama Łuczaka

  W sali jest p. Rutkowska

  …………………………………………………………………………………..

  1 i 2 lekcja  ceramika p. Witkowski kl II

  4 i 5 lekcja  ceramika p. Witkowski kl I

  Z uczniami na zajęciach są wychowawcy

  ………………………………………………………………..
  3 lekcja - Hubert Przybysz z kl III prezentuje swoje zainteresowania historyczne
  sala 25

  .............................................................................................................................

  4 i 5 lekcja – warsztaty fryzjerskie sala 23 p. Aneta Stachlewska i Justyna Wikieł

  Chętni z kl VII, VIII, III zapisy w środę up. Adama Łuczaka
  .............................................................................................
  5 lekcja- warsztaty z mechatroniki, czytelnia. Prowadzą nauczyciele Zespłu Szkól im M. Wańkowicza. Uczestniczy kl VIIIi III

  W czwartek podczas Tygodnia Talentów odbyły się zajęcia z mechatroniki, na których uczniowie klas VII i III mieli okazję poznać podstawy pneumatyki. Po krótkim wstępie panowie z Zespołu Szkół nr 1 zaprezentowali przygotowany wcześniej układ pneumatyczny, reklamowany jako miniaturowy  model automatycznej pakowarki. Następnie odważni ochotnicy z widowni skonstruowali swój własny układ oparty na bramce logicznej OR. Całość była bardzo interesująca i szkoda, że zajęcia nie trwały dłużej.

  04.03.2019 20:53 | więcej »
 • Środa

  Dzień artystyczny

  Malowanie na szkle – p. Jolanta Kulicka 
  3 grupy po 8 osób sala 23
  1 lekcja kl I i II
  2 lekcja kl IV
  3 lekcja kl V
  Trzeciego dnia Tygodnia Talentów uczniowie klas I, II, IV i V uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle prowadzonych przez Panią Jolantę Kulicką. Zajęcia rozpoczęły się od omówienia różnych technik malarskich i tematyk obrazów. Następnie każdy uczestnik miał szansę poczuć się jak artysta- wszyscy dostali szkło oraz farby akrylowe i mogli namalować, co tylko chcieli. Warsztaty bardzo podobały się wszystkim uczniom, już nie mogą doczekać się podobnych za rok. Amelia Szarblewska, kl. 3a
  ………………………………………………………………………………………
  6 lekcja Warsztaty – charakteryzacja prowadzi Hubert Wieloch sala 23.

  Zajęcia dla klas VII, VIII i III
  Zapisy w środę na 1 i 2 przerwie u p. Adama Łuczaka.
  Podczas przerw śpiewają ucznioiwe klasy I i II.
   

   

  25.02.2019 18:32 | więcej »
 • Wtorek
  Dzień cyrku
   O godz. 10.00 są pokazy uczniów szkoły cyrkowej.
  Uczestniczą wszyscy uczniowie.
  W tym dniu nie ma występów na korytarzu.

  Drugiego dnia tygodnia talentów mieliśmy przyjemność zaproszenia wyjątkowych gości. Przybyli  do nas uczniowie Szkoły Cyrkowej w Julinku. Mogliśmy podziwiać pokazy żonglerki, tricki na rowerze oraz występ z kołem hula-hoop i umiejętności, jakie może pokazać wytrenowane, rozciągnięte ciało. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny!

  Wywiad z żonglerem

  J.K:  W jaki sposób zaczął Pan swoją karierę cyrkową?

  Ż:To się zaczęło od mojego pradziadka, który w dzieciństwie uciekł do cyrku. On zaszczepił miłością do cyrku mojego tatę, który aktualnie jest menadżerem cyrkowym, a potem z mojego taty przeszło na mnie. Ja jako pierwszy w rodzinie podjąłem decyzję, aby występować. Zacząłem prawie jedenaście lat temu trenować żonglerkę. Jest to zatem zajęcie pokoleniowe, ale też ja zrobiłem większy krok w tę stronę.

  J.K.:Jakie korzyści niesie za sobą ta praca? Czy warto, dlaczego?

  Ż: To znaczy warto, jeżeli kochamy ten zawód, bo jeżeli ktoś nie odczuwa pasji, to bardzo się męczy. Jest to bardzo trudny i wymagający zawód, a ponieważ to kocham, jest to dla mnie głównie satysfakcja i sposób na życie.

  J.K.:Jakiego wymaga to poświęcenia?

  Ż:Jeżeli chodzi o mnie, są to treningi 5-6 dni w tygodniu po dziesięć, nieraz dwanaście godzin, więc tak naprawdę całe dnie spędzam w sali gimnastycznej. Oprócz tego oczywiście rozciąganie, treningi siłowe, kondycja, sprawność plus zajęcia artystyczne, często taniec.

  J.K.: Dziękuję za rozmowę i życzę jak najwięcej satysfakcji z pracy.

  Justyna Kuza


  25.02.2019 18:39 | więcej »
 • Poniedziałek
   Dzień fotografii
  W czytelni pan Włodzimierz Puchalski prowadzi zajęcia na temat fotografii. Uczestniczą Maksymedialni - wyznacza p. Dorota Ambroziak.
  Po czwartej lekcji można obejrzeć wystawę fotografii. Zapraszamy wszystkich uczniów.

  Tegoroczny Tydzień Talentów rozpoczęły warsztaty na temat fotografii, które przeprowadził pan Włodzimierz Puchalski - z zamiłowania fotograf. Wysłuchaliśmy opowieści na temat robienia zdjęć ptakom, obejrzeliśmy wystawione najlepsze prace. Na koniec mogliśmy dowiedzieć się o trudach robienia zdjęć w dawnych latach oraz potrzymać aparaty i kamery rodem z przeszłości. Po zajęciach przeprowadziłyśmy wywiad na temat historii pasji pana Puchalskiego.

  - Czy mógłby pan opowiedzieć o początkach swojej pasji i pierwszym aparacie?

  - W młodości chodziłem do Szkoły Podstawowej numer 1, gdzie pewnego dnia puścili nam czarno-biały film. Wtedy zainteresowałem się fotografią. W tamtych czasach byłem też harcerzem, więc moje pierwsze próby fotografowania odbyły się właśnie w harcerstwie, bo tylko tam miałem możliwość używania aparatu. Swój pierwszy aparat dostałem od rodziców, nazywał się Druh.

  - Jakie jest pana ulubione miejsce do fotografowania?

  - Nie mam ulubionego miejsca, bo okazja do zrobienia zdjęcia zdarza się nieustannie. Kiedyś przy drodze zobaczyłem wielki oset, więc wysiadłem z samochodu i sfotografowałem go. Wiąże się z tym zabawna historia, bo wybierając zdjęcia na wystawę nie chciałem brać właśnie tego, a pani profesor, która była w tym samym miejscu twierdziła, że jest piękne, bo kojarzy jej się z czasami dzieciństwa. Oprócz tego nauczyłem się nosić aparat wszędzie, ponieważ kiedyś widząc stojącego blisko drogi łosia, nie miałem jak go uwiecznić. Stare powiedzenie fotografów - „jaki jest najlepszy aparat? Najlepszy aparat jest ten, który masz przy sobie.” Ale mówiąc szczerze, nie lubię robić zdjęć telefonem. Jednym z moich „miejsc” jest działka w Kampinosie, gdzie sfotografowałem wiele rzeczy.

  - Które zdjęcie uważa pan za swoje „trofeum”, coś co było najtrudniej sfotografować?

  - To jest to, które jest niekoniecznie najładniejsze, ale było najtrudniej zrobić. To są godziny oczekiwania, bo ptaki są bardzo płochliwe. Nauczyłem się, że ptaki są bardzo wrażliwe na każdy ruch, więc robiąc zdjęcia w altanie na mojej działce, wieszam coś za sobą, bo ptaki widzą zmianę światła. Kiedyś, gdy fotografowałem kosa, który już przymierzał się do wody, żona zawołała mnie na obiad. Znieruchomiałem, ptak nie uciekł. Po chwili już szykuję się do zrobienia zdjęcia - no nie - znowu żona woła mnie na obiad. Ptak uciekł. Moje zdjęcia można zobaczyć na Facebooku, wpisując moje imię i nazwisko. Możecie wejść i pooglądać zdjęcia zrobione przeze mnie, są super.

  Amelia Szarblewska, Gabriela Bracik, 3a


  Korytarz na parterze - występy wokalne
  po 2 lekcji- Oliwia Włodarska-śpiew, 
  prezentacja wierszy Maja Jaworska 
  po 3 lekcji- Ola Fidrych, Natalia Drapała-śpiew
  po 4 lekcji- Magdalena Skorupska -gra na  skrzypcach,
                     Konarski Franciszek-śpiew

  Korytarz na I piętrze - prezentacja o Azji
  23.02.2019 20:09 | więcej »

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa