Muzeum Techniki

Klasy 2a i 2c uczestniczyły w lekcjach fizyki i astronomii organizowanych przez warszawskie Muzeum Techniki. Wystawę mieliśmy przyjemność oglądać z bardzo miłym przewodnikiem Panem Pawłem Gogolewskim. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Przewodnik pokazał nam, że fizyka to nie tylko trudne do zapamiętania wzory, ale także to, co nas otacza. Doświadczenia fizyczne, które widzieliśmy, były bardzo interesujące. Własnoręcznie mogliśmy wprawić w ruch niektóre maszyny. Obracając magnes w pobliżu selenoidu połączonego z woltomierzem mogliśmy wywołać przepływ prądu indukcyjnego. Wycieczka była ciekawa i bardzo nam się podobała.

Gosia Wołkow

Julka Ryng