Jasełka

Dzisiaj spotkali się uczniowie całej szkoły, aby obejrzeć jasełka  przygotowane przez klasę czwartą, która  w ten sposób przybliżyła nam  temat wigilijnych tradycji. Dlaczego ubieramy choinkę? Choinka jest symbolem drzewa poznania dobra i zła z raju i jest ubierana często w dniu Adama i Ewy, czyli w Wigilię. Dlaczego na choince wieszamy bombki, łańcuchy, gwiazdę? Zawieszane bombki są symbolem biblijnego jabłka zerwanego przez Ewę. Łańcuchy symbolizują węża kusiciela. Gwiazda zawieszana na szczycie to pamiątka gwiazdy betlejemskiej. To tylko przykłady. Przypomnieliśmy źródło pochodzenia wielu innych tradycji wigilijnych. Zaangażowaliśmy do tego rodziców naszych dzieci, którzy fantastycznie sprawdzili się w roli mamy i taty pięknie  odpowiadających dzieciom na pytania. W śpiewie wsparły nas klasy pierwsze i klasa VI c. Dziękujemy wszystkim za obecność.

Spokojnych Świąt. Zapraszamydo obejrzenia zdjęć w galerii.