Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Muzeum od kuchni

W ramach Tygodnia Talentów grupa uczniów z naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z osobami, które bezpośrednio pracują i pomagają w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zajęcia były podzielone na dwie części. Pierwszą z nich prowadziła Pani Anna Kotonowicz, która jest rzecznikiem prasowym muzeum. Na początku omówiła, na jakich zasadach działa muzeum i jakie ma założenia, następnie podała dużo interesujących faktów na jego temat.

Muzeum Powstania Warszawskiego zostało otwarte  2004 roku. Budynek, w którym się znajduje, to stara elektrownia tramwajowa. Muzeum posiada 100 tysięcy eksponatów, rocznie odwiedza je 500 tys. osób. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak długo trwały przygotowania do wizyty w muzeum pary książęcej z Wielkiej Brytanii i jakie inne znane osoby miały okazję zobaczyć te niezwykłe ekspozycje.

Drugą częścią spotkania kierowali wolontariusze, którzy przedstawili nam, jak wygląda ich działalność i jakie są wymagania, by zostać wolontariuszem. Jak się okazało, jest ich bardzo mało - a wystarczy mieć przynajmniej 14 lat i być chętnym do pomocy. Wolontariusze opowiedzieli nam także, na jak wiele różnych sposobów można działać w muzeum. Można między innymi uczestniczyć w grach miejskich jako aktorzy grających ludzi z II wojny światowej, opiekować się pamiątkami, pomagać w zajęciach dla najmłodszych czy podczas spotkań z kombatantami.

Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce spotkania się z żywą historią, gdzie naprawdę można przenieść się w czasie do tych trudnych dni. Każdy powinien je zwiedzić. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uczniowie wyszli z niego z nową wiedzą.

 

Gabriela Powązka, kl. 3c

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa