Ślubowanie

Zapytałam kilkoro uczniów klas pierwszych: Co sądzą o nowej szkole? Jak się w niej czują? Czy im się ona podoba?... Usłyszałam wiele odpowiedzi: ''Podoba mi się tutaj, ale jest sporo nauki..'' albo ''Podoba mi się tutaj, są bardzo fajni nauczyciele.''...''to mi się podoba, ale to można by zmienić...''. Odpowiedzi było mnóstwo, lecz dzisiejszego dnia, bez względu na te różnorodne opinie, wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na gimnazjalistów. Było to wielkie wydarzenie, szczególnie dla pierwszoklasistów, chociaż w wydarzeniu uczestniczyła cała szkoła.

Bardzo uroczyście nowi członkowie szkoły weszli do sali gimnastycznej. Po chwili zaczęła się cała uroczystość. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego przemawiały do nas różne osoby, między innymi członkowie samorządu szkolnego oraz Pani Dyrektor. Po przemówieniach wyznaczeni przedstawiciele klas pierwszych stanęli przed sztandarem i w imieniu swoich klas ślubowali być dobrymi uczniami szkoły. Była to jedna z najważniejszych części tej uroczystości. Drugim ważnym elementem wydarzenia było pasowanie na ucznia. Każda z osób w klasach pierwszych została pasowana przez Pani Dyrektor i w ten sposób wszyscy pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum nr 2 im. św Maksymiliana Marii Kolbego. To była ważna chwila, przez następne trzy lata będziemy każdym naszym działaniem reprezentować naszą szkołę. Po pasowaniu przedstawiciele klas pierwszych złożyli kwiaty przed wizerunkiem patrona szkoły. Po przemówieniach, ślubowaniu, pasowaniu i złożeniu kwiatów, nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe birety i zrobili klasowe zdjęcia, upamiętniające uroczystość. Od tej pory każdy z nas już na zawsze zostawi w naszym gimnazjum cząstkę siebie.
Maxymedialna Justyna Kuza, klasa 1b