Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla każdego z nas. Kolorowe choinki dobią nasze pokoje, z kuchni rozchodzi się smakowita woń wigilijnych potraw. Wszyscy bawią się i śpiewają kolędy. Jednym z najpiękniejszych momentów czau świątecznego są jasełka.

Uczniowie naszego Gimnazjum w tym roku również postanowili zaprezentować to przedstawienie. Dnia 22.12, po wigiliach poszczególnych klas, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się na sali gimnastycznej. Tam zostaliśmy powitani przez Marysię Bogucką oraz Jakuba Ziółkowskiego, którzy przedstawili nam powód całego zgromadzenia, oraz pięknie wyjaśnili na czym polega wyjątkowość świąt. Po tym serdecznym powitaniu oraz odczytaniu stosownego fragmentu z Biblii rozpoczęło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klas pierwszych.

Widać było, że wszyscy artyści byli bardzo przejęci i włożyli dużo wysiłku, by przygotować się do swych ról. Nie można też zapomnieć o uczennicach, które pięknie śpiewały kolędy, pasujące do  atmosfery świątecznego spotkania. Na zakończenie- po wspólnym kolędowaniu, mikrofon został przekazany Pani Dyrektor oraz naszemu miłemu gościowi - Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi Jaworskiemu.

Pani Dyrektor pochwaliła wszystkich uczniów za wspaniałą grę aktorską, oraz podziękowała Kiędzu Proboszczowi za przybycie. Natomiast z ust Księdza mogliśmy wysłuchać bardzo mądrej opowieści o tym, czym tak na prawdę są święta i co one oznaczają w naszym życiu.

Pod koniec spotkania wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i tym miłym akcentem zakończyliśmy ostatni w szkole dzień przed świętami, na które tak bardzo czekaliśmy.

Maxymedialna Wiktoria Misiak

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa