Odwiedził nas "Wańkowicz"

Jesteśmy po pierwszej prezentacji szkół średnich, czy „Wańkowicz” to będzie nasz wybór?
Gimnazjum to trzy lata życia poświęcone na edukację. Te trzy lata mijają tak szybko, że ledwie zdążymy się zaaklimatyzować i zapoznać z labiryntem korytarzy, a już nadchodzi ten trudny moment, wybór liceum. W trzeciej klasie gimnazjum przychodzi czas na zmiany, podejmujemy decyzję, która zaważy na całym naszym życiu. Niedługo zostanę absolwentką gimnazjum i właśnie stoję przed najważniejszym chyba wyborem w moim życiu. Muszę wybrać szkołę, która będzie odpowiadała moim zainteresowaniom i zdolnościom. Muszę zdecydować się, co chcę robić w życiu, jaką drogę wybrać. Muszę dobrze napisać egzamin, żeby dostać się do wymarzonej szkoły. Muszę, muszę, muszę… Nie ja jedna stoję przed tak trudną decyzją. Wielu uczniów naszego gimnazjum ma już obraną ścieżkę, którą pójdzie zdobywać dalszą edukację. Wielu jednak nie ma jeszcze pojęcia, do jakiej szkoły się udać. Ciężko jest znaleźć wymarzoną szkołę z wygodnym dojazdem i świetną atmosferą. Rodzice i nauczyciele próbują ułatwić nam podjęcie tej trudnej decyzji, nie jest to jednak niestety proste zadanie. Każda szkoła ma swoje wady i zalety, a w Internecie huczy od różnorodnych opinii na ich temat. Nie powinniśmy brać pod uwagę jedynie komentarzy w Internecie czy opinii usłyszanych od starszych kolegów. Musimy wziąć tę odpowiedzialność na własne barki i sami zdecydować, jaka szkoła nam odpowiada. Oby były to dobre wybory!
Weronika Kurlej