Nawigacja

Wiadomości

Arytmetyka mentalna

W dniach od  12-.13.12.2020 r uczeń klasy 1a po zaledwie 2 miesiącach nauki,  wziął udział w Międzynarodowym konkursie matematycznym- EUROPEAN OLIMPIAD ABAKUS . i zajął w nim 8 miejsce w Polsce  ,9 w rankingu Unii oraz 154 w globalnym.

Warto dodać ,że biorą w niej udział uczniowie z 22 krajów min. Z Austrii, Czech, Hong Hongu, Irlandii, Niemiec, Polski, Romunii , Wielkiej Brytanii, Włoch , USA, Słowacji i wielu innych krajów.

W konkursie dla nauczycieli ,ich opiekun pan Dobromił Błochowiak, zajął 2 miejsce w rankingu międzynarodowym.

Tymkowi gratulujemy determinacji i odwagi.
 

ARYTMETYKA MENTALNA – WIĘCEJ NIŻ MATEMATYKA

Często spotykamy się z błędnym przekonaniem, że zajęcia z arytmetyki mentalnej stanowią rodzaj korepetycji z matematyki. Rodzice, słysząc, że metoda ta polega na ćwiczeniu liczenia w pamięci, wychodzą z założenia, że dzięki niej ich dzieci przede wszystkim biegle opanują właśnie działania matematyczne. Tymczasem zajęcia z arytmetyki mentalnej to zdecydowanie więcej. Niosą one dla dziecka bardzo wiele korzyści rozwojowych, ponieważ stymulują współpracę obu półkul mózgowych. Dlatego też proponowana przez nas technika liczenia w pamięci pozwala dziecku doskonale opanować zarówno wiedzę matematyczną, jak i humanistyczną czy naukę języków.

U nas w szkole zajęcia z arytmetyki mentalnej prowadzone są od października

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa