Tydzień Talentów - spotkanie z aktorem

Zapewne większość z nas marzy o tym, aby być sławnym lub chociaż spotkać się z osobą z pierwszych stron gazet. Ja miałam przyjemność zaprosić do naszego gimnazjum aktora filmowego i teatralnego, Pana Adama Fidusiewicza, znanego m.in. z roli Stasia Tarkowskiego w ekranizacji powieści „W pustyni i w puszczy” oraz seriali  „Na Wspólnej”, „Bodo” czy „Czas honoru”. Spotkanie odbyło się w ramach corocznie organizowanego w naszej szkole Tygodnia Talentów.  Gdy nasz gość pojawił się w sali gimnastycznej, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przywitali go gromkimi brawami. Razem z moją przyjaciółką, Oliwią Włodarską przedstawiłyśmy Pana Adama i przeszłyśmy do przeprowadzenia z nim wywiadu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z jego dzieciństwa, życia prywatnego i zawodowego. Niektóre opowieści były zabawne, a inne, jak na przykład to, że kolekcjonuje i własnoręcznie maluje figurki postaci ze świata fantazy lub to, że w dzieciństwie chciał zostać ninją - zaskakujące. Po zakończonym wywiadzie Pan Adam zaproponował kilka zabaw aktorskich, w które została wciągnięta cała publiczność. Masa była przy tym śmiechu i dobrej zabawy.  Następnie przyszła kolej na zadawanie pytań z sali. Padło nawet pytanie „A ile Pana zarabia?”. Na zakończenie nasz gość, oprócz braw i podziękowań, otrzymał bukiet kwiatów oraz upominek od szkoły - piękny gliniany kubek z naszej pracowni ceramicznej. Oczywiście nie obyło się bez robienia wspólnych zdjęć i rozdawania autografów. Chociaż całe spotkanie trwało ponad godzinę, wydawało się nam, że minęła zaledwie chwila od jego rozpoczęcia. Z niecierpliwością czekamy na odwiedzenie naszej szkoły przez kolejną ciekawą osobę, może tym razem będzie to... ( nie, niech to będzie dla wszystkich niespodzianka).
Julia Twardowska, kl. 1c