Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Koncert kolęd

W naszej szkole kolejny raz odbył się Koncert Kolęd „Nim nadejdzie święta noc”. Jestem absolwentką tego gimnazjum i w Koncercie Kolęd biorę udział od trzech lat, czyli od początku jego istnienia. Pamiętam, jak wystraszona byłam za pierwszym razem. Nie mogłam wydusić z siebie dźwięku. Siedziałam z Panią Ambroziak, organizatorką koncertu, ściskając jej rękę i marząc o tym, żeby się nie popłakać ze stresu. Byłam wtedy w drugiej klasie gimnazjum. Dziś jestem w pierwszej klasie liceum i nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie wziąć udziału w tym koncercie. To dla nas wszystkich okazja do spotkania w gronie przyjaciół i znajomych - absolwentów i uczniów Gimnazjum nr 2 i do wspólnego zasmakowania przedświątecznego klimatu. To również czas, w którym możemy poznać młodszych kolegów, podejmujących wyzwanie i kontynuujących nasz pomysł. Co roku pojawiają się nowe osoby, które angażują się w organizację koncertu - zajmują się nagłośnieniem, śpiewają z nami, organizują oprawę medialną. Koncertowa drużyna rozrasta się i to jest wspaniałe. Z wielką radością zauważyłam, że oprócz nas, uczniów i absolwentów gimnazjum, do inicjatywy dołączyły osoby młodsze - w tym roku śpiewały z nami przesympatyczne dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu, Lena i Maja. A robiły to niesamowicie profesjonalnie.
Tegoroczna edycja Koncertu Kolęd różniła się nieco od pozostałych. Podczas koncertu prowadzona była zbiórka darów na rzecz akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach", trwająca w gimnazjum od połowy listopada.
III Koncert Kolęd uważam za bardzo udany. Mimo że nie mieliśmy żadnej próby, na której moglibyśmy przećwiczyć całość koncertu, nie przeszkodziło to nam w osiągnięciu celu. Jest bowiem jedna rzecz, która nie opuszcza nas od  trzech lat kolędowania - nastrój. Zawsze z wielką radością wykonujemy kolędy i pastorałki, czując wspaniałą magię świąt. Świetnie się razem bawimy i… lubimy być ze sobą.  Wiem, że to uczucie nie opuści nas tak długo, jak długo będziemy mogli spotykać się związku z Koncertem Kolęd. Dlatego - do zobaczenia za rok!
Maxymedialna absolwentka Gimnazjum nr 2
Weronika Kurlej
 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa