Rajd 2016

W ostatni piątek września my, pierwszoklasiści, mieliśmy okazję poznać jedną z tradycji naszej nowej szkoły - wzięliśmy udział w rajdzie po Puszczy Kampinoskiej. Rano cała szkoła wyjechała  autokarami z Błonia. Uczniowie z klas drugich i trzecich wędrowali z Julinka lub Łubca. Po dojściu do Roztoki Samorząd Szkolny przygotowywał dla nas zadania i zagadki . My, uczniowie z klas pierwszych, nie pojechaliśmy tam, gdzie reszta szkoły. Dwoma autokarami dotarliśmy do miejscowości Kępiasta i ruszyliśmy w las. Po drodze widzieliśmy pomnik poświęcony ofiarom ll Wojny Światowej. Wędrowaliśmy przez Kampinoski Park Narodowy, przepiękny o tej porze roku. Na początku wszyscy byli zadowoleni i pełni energii, lecz po jakimś czasie i pokonaniu kilku kilometrów poczuliśmy, że nogi trochę bolą... choć oczywiście większość uczestników rajdu wciąż miała uśmiech na twarzy. Przeszliśmy około 5 km, daliśmy radę! Dla jednych nie było to nic wielkiego, dla innych jednak wielka wyprawa! Po wyczerpującym marszu dotarliśmy na miejsce - do Roztoki. Czekali tam na nas nasi starsi koledzy i przygotowane przez nich zadania. Rozwiązywaliśmy zagadki matematyczne (z okazji Dnia Tabliczki Mnożenia) i braliśmy udział różnych wesołych konkurencjach. Było ognisko, kiełbasa, chlebek, pianki oraz dużo śmiechu i rozmów. Wszyscy dobrze się bawili. Wróciliśmy do szkoły w świetnych nastrojach. To był bardzo udany rajd i bardzo dobre zakończenie pierwszego miesiąca nauki.
Maxymedialna Justyna Kuza, kl. 1b