Rozpoczęcie roku

We wtorek 1 września w naszym gimnazjum, podobnie jak we wszystkich szkołach w całej Polsce, oficjalnie rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016. Dla nauczycieli i dla uczniów było to stresujące wydarzenie. Po dwumiesięcznej przerwie trudno się oderwać od wakacyjnego lenistwa. A poza tym dla uczniów wakacje zawsze trwają za krótko. Najtrudniej całą tę sytuację odczuwają pewnie nasi młodsi koledzy z pierwszych klas. Nie dość, że zmienili starą szkołę, klasę i nauczycieli, to jeszcze czeka ich zapoznanie się z nowym miejscem nauki i nowym środowiskiem. Nie mogliśmy jednak przynajmniej narzekać na pogodę i latem i obecnie - na początku roku szkolnego.
Pamiętajmy też o tym, co wydarzyło się 1 września 1939 r. Z powodu najazdu Niemiec na nasz kraj i rozpoczęcia II wojny światowej polskie dzieci w 1939 r. nie mogły pójść do szkoły.
Maxymedialny Krzysztof Pawlak