Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Comenius w Portugalii

Aby uprzyjemnić sobie grudniowe dni (10-14) uczniowie naszej szkoły  w ramach wymiany uczniowskiej programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół pod opieką koordynatora p. Anny Gruber-Whybry i dyrektora szkoły p. Doroty Berlińskiej zawitali w gorącej Portugalii, gdzie tematem przegodziny lotu samolotem + 4 godziny jazdy samochodem) podziwialiśmy piękne widoki min. niespotykane w Polsce palmy, kaktusy oraz piękny górzysty krajobraz. 
Po dotarciu na miejsce zapoznaliśmy się z rodzinami, które gościły nas w swoich domach.
Następnego dnia po obfitym śniadaniu, spotkaliśmy się w szkole, w której w ramach warsztatów nauczyliśmy się przyrządzać przepyszne koktajle i tradycyjne, świąteczne portugalskie jedzenie. Tego samego dnia zwiedziliśmy miasto Oliviera do Hospital.
Kolejny dzień był równie ciekawy i aktywny. Gościliśmy w Figueira da Foz, gdzie odbyły się nasze zajęcia z robienia tradycyjnego ciasta, które później mogliśmy skosztować. Następnym celem był Market i piękne widoki nad Oceanem Atlantyckim.
W piątek, podczas gdy uczniowie spędzali swój czas wolny z rodzinami, nauczyciele zwiedzali manufakturę sera. Następnie, razem pojechaliśmy do Świątecznego Miasteczka. Wieczorem zawitaliśmy do Muzeum Chleba, gdzie poznaliśmy historię wypieku tradycyjnego, portugalskiego chleba. Pod koniec naszej wycieczki odbyła się kolacja, na której bliżej poznaliśmy się z kolegami i koleżankami z krajów uczestniczących w projekcie.
Z wielkim smutkiem rozstawaliśmy się ze wszystkimi, jednak z myślą, że najpiękniejsze na tym wyjeździe było to, że nieważne z jakiego kraju pochodzimy, ile mamy lat, jakiej jesteśmy wiary - wszyscy możemy normalnie porozmawiać i być szczęśliwi. 
Po powrocie nikt nie mógł uwierzyć, że nasza wielka, cudowna portugalska podróż dobiegła końca. Jesteśmy pewni, że te przyjaźnie, które tam zawarliśmy, będą trwały bardzo długo.

Karolina Szczepanik 
Agata Karpińska

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa