Koncert kolęd

Jest taki jeden dzień roku, który wspominamy wspaniale. Pełen jest radości i miłości. Wspólnie spędzony czas, odpędzający od nas żale. To Koncert Kolęd. Organizowany od kilku lat, wywołuje wiele wspomnień. Wspólne kolędowanie i przenoszenie pozytywnej energii jest czymś niepowtarzalnym i cudownym. Magiczna atmosfera tworzona nie tylko przez obecnych uczniów, ale i absolwentów, to coś, co trudno opisać. Wszyscy razem wiele przeżyliśmy, a to wydarzenie tylko zacieśnia jeszcze bardziej nasze więzi. Niektórzy z dużą nieśmiałością otwierali się na nową przygodę, jaką były próby i spotkania organizacyjne, bali się śpiewać, mówili ,,Nie dam rady”... Ale wsparcie otrzymane przez innych w mig „postawiło ich do pionu”. Entuzjazm, serdeczna atmosfera i zaangażowanie rozluźniły nawet największego „wstydziocha”. Cudowny był nie tylko rodzinny klimat, ale i cel spotkania. W dniu Koncertu odbyła się również sprzedaż pierniczków dla chorego Jasia Muzyczaka. Uczestnicy spotkania bardzo przejęli się losem chłopczyka, chętnie kupowali od wolontariusza - absolwenta Gimnazjum nr 2, a obecnie ucznia Zespołu Szkół Gastronomicznych Poznańska, słodkości. Dochód ze sprzedaży ślicznych świątecznych pierniczków zasili subkonto Jasia w fundacji. Pamiętajmy: Dobro powraca.
Maxymedialna Wiktoria Misiak, kl. IIb