Tydzień Talentów - bębny

Podczas Tygodnia Talentów mieliśmy okazję spotkać się z jednym z absolwentów naszego cudownego gimnazjum. Mateusz wraz ze swoimi kolegami pokazali nam jedno ze swoich hobby, a mianowicie grę na bębnach. Większość z nas, gdy usłyszy słowo bęben, kojarzy to z dużym okrągłym przedmiotem, który wydaje jeden dźwięk - jednak tak nie jest. Co prawda ten instrument to praktycznie tylko pudło naciągnięte końską skóra, ale tak naprawdę w każdym miejscu możemy usłyszeć inny ton dźwięku. Podczas spotkania z „bębniarzami” mieliśmy okazję posłuchać różnych utworów i dowiedzieć się co nieco na ich temat, np. skąd wzięła się ich nazwa czy też skąd pochodzą. Pod koniec spotkania chętne osoby mogły spróbować swoich sił i zagrać na jednym z bębnów. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało i mamy nadzieję że w przyszłym roku, w tym jakże kreatywnym Tygodniu Talentów, będziemy mogli ponownie spotkać się z naszym absolwentem, a może i nawet z absolwentami.
Maksymedialna Natalia Mika, kl. 3b