Piknik ekologiczny

W minioną sobotę 18 kwietnia na Rynku w Błoniu odbył się Eko-Piknik. Jego hasłem przewodnim było „Słońce oraz ginące zawody”. Pogoda była lepsza niż rok temu, bo przynajmniej nie padało, jednak niestety nie ogrzało nas tytułowe Słońce. Humory obecnych poprawił występ uczniów naszej szkoły, okraszony humorem i ciekawostkami. Widzowie mogli podziwiać taniec Słowianek, przemowy wojów oraz informacje o astronomicznej i ludowej funkcji Słońca w życiu naszych przodków. Zainteresowani mogli też obejrzeć umieszczone na naszym stoisku makiety Układu Słonecznego oraz zegar słoneczny i kwiatowy Karola Linneusza. Obok w szalkach leżały ciekawe, lecz dla niektórych lekko makabryczne pancerzyki szarańczy i raka. Największą uwagę zwiedzających przyciągnął jednak wyrób przedmiotów z gliny. Uczniowie naszego gimnazjum robili te arcydzieła pod czujnym okiem pana Adama Łuczaka. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja na Eko-Pikniku była duża. Wróciliśmy do domów przemarznięci, ale pełni wrażeń i usatysfakcjonowani prezentacją, którą przygotowała nasza szkoła.
Krzysztof Pawlak, kl. 1c