Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Innowacje pedagogiczne

Mówiąc o innowacjach pedagogicznych, które realizowane są w naszej szkole mamy na myśli nowatorskie rozwiązania programowe. Mają one na celu doskonalenie pracy placówki. Są to działania, których wdrożenie nie zostało przewidziane w istniejącym systemie edukacji oraz uregulowane w przepisach prawa oświatowego.

Jedną z innowacji, która jest realizowana w naszej szkole to „Przyjaciele z literkowa”. Pluszowe maskotki i opowiadane przez nie przygody pozwalają dzieciom zapamiętać reguły ortograficzne. Pan Prządniś uwielbiający porządek i król Próżniak uczą dzieci zasad pisowni „rz” i „ó”. Nauczyciele klas 1-3 pracują m.in. metodami  projektów. Już w  młodszych klasach dzieci poznają gatunki filmowe, uczą się tabliczki mnożenia podczas zabaw  na boisku szkolnym i biorą udział w warsztatach teatralnych, gdzie za pomocą m.in. pantomimy odgrywają różne scenki. Ciekawym działaniem edukacyjnym są zajęcia ekologiczne w szkolnym ogrodzie. Jesienią dzieci posadziły krokusy, które mamy nadzieję, że już niedługo zakwitną. Ponadto uczniowie opiekują się domkiem dla jeży, zbierają deszczówkę, obserwują budki dla ptaków i doglądają poidełka dla owadów. Dzieci z klas młodszych uczestniczyły  w projekcie kulinarnym, na zakończenie którego każdy uczestnik otrzymał tytuł „Kuchcika”. Klasa V podczas lekcji historii dotyczącej  początków islamu miała okazję przymierzyć tradycyjne stroje arabskie. Na własne oczy przekonała się jak wygląda Koran, haftowany dywan modlitewny i Hidżab. Przez cały rok szkolny, na lekcji matematyki kl. IV zgłębia tajniki pracy z aplikacją  Nearpod. W nietypowy sposób spędzane są także walentynki. Każdy z uczniów zapisywał na serduszku coś miłego, nie określał adresata, ani się nie podpisywał. Następnie wszystkie serduszka trafiały do wspólnego pudełka. Potem odbyło się losowanie. W ten sposób każdy otrzymał miłe słowo dla siebie.

Mamy nadzieję, że realizowane w naszej szkole innowacje przyczyniają się do poszerzania zainteresowań dzieci, a proces uczenia staje się ciekawszy i łatwiejszy.

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa