Nawigacja

Wiadomości

CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

Tydzień matematyki

Rok 2019 jest jubileuszowym Rokiem Matematyki. Chcąc uczcić wyróżnienie polskich matematyków i ich wkład w rozwój nauki światowej, a także podkreślić naszym uczniom ważną rolę tej nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, nasza szkoła zorganizowała w dniach od 11 do 15 marca obchody Tygodnia Matematyki. Przez cały ten czas wszyscy żyliśmy w świecie liczb, wzorów i zagadek. Od poniedziałku do piątku odbywało się wiele ciekawych zajęć pod hasłem "Rok 2019 Rokiem Matematyki".

Wraz z początkiem tygodnia rozpoczęliśmy konkurs "Szóstka w rozumie", który trwał przez cały tydzień. Codziennie podczas długiej przerwy uczniowie pisali test złożony z dziesięciu pytań. Łącznie można było uzyskać pięćdziesiąt punktów. Dla podgrzania ducha walki każdego dnia publikowana była lista rankingowa. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawie. Niezwykłe zaangażowanie było widać również ze strony rodziców, którzy dzielnie dopingowali swoje dzieci od samego początku aż do końca zmagań.

Podczas całego tygodnia naszą szkołę wypełniały pomysłowe plakaty przygotowane przez uczniów, dotyczące matematycznego humoru i ciekawostek. Każdy mógł podzielić się w ten sposób swoją wiedzą z innymi. Pomysłowość uczniów przerosła oczekiwania nauczycieli. Dla pierwszaków i drugoklasistów ciekawe zajęcia matematyczne przygotowały dziewczynki z klasy trzeciej gimnazjum. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.

Dokładnie 12 marca świętowaliśmy w ramach całego matematycznego tygodnia Światowy Dzień Matematyki. Tym razem sprawdzaliśmy wiedzę każdego, młodszego i starszego. Piątoklasiści odwiedzili wszystkie klasy, przypominając o tym ważnym wydarzeniu. Zadawali pytania, a za poprawną odpowiedź można było otrzymać smaczne ciasteczko. I kto powie, że matematyka nie jest słodka? Na korytarzu klas czwartych mogliśmy podziwiać wystawę fotografii naszych uczniów, przedstawiającą wykorzystywanie zagadnień matematycznych w życiu każdego człowieka. Jakże wiele interesujących rzeczy można dowiedzieć się od młodszych. Ich spostrzegawczość napawa nas ogromną dumą. Zabawa w poszukiwaczy zagadek cieszyła się uznaniem w każdej klasie. W różnych miejscach naszej szkoły zostały ukryte zadania do rozwiązania. Każdej klasie został przypisany konkretny kolor kartki, co było jeszcze bardziej atrakcyjne. Matematyczne suchary, czyli skojarzenia logiczne cieszyły się równie dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród uczniów. Podsumowanie wszystkich działań to wspólne spotkanie całej społeczności szkolnej oraz występ klasy piątej pt. „Wielcy matematycy”.

Z matematyką stykamy się na każdym kroku, zarówno idąc na zakupy, wykonując przelewy bankowe, czy choćby odliczając dni do wakacji. Każdy przedmiot w otaczającym nas świecie ma swój kształt, rozmiar, wagę. Matematyka jest niezbędna zarówno hydraulikowi, kierowcy jak i elektrykowi. I to właśnie staramy się przekazywać naszym uczniom, pomagamy im w odkrywaniu tego, co nieznane, ucząc, że wiedzę możemy czerpać z każdego doświadczenia i z każdej obserwacji.

 

Sylwia Nowicka

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa